Oceny czytelników9 Votes
4.3
Ocena

Hapi pożyczki to jedna z najpopularniejszych szybkich pożyczek na raty – bez zaświadczeń. Wnikliwie przeanalizowałem zalety i wady hapipożyczki. Zbadałem także czy firma stosuje się do zapisów ustawy antylichwiarskiej. Dowiesz się wszystkiego o Hapi pożyczkach- czy to wiarygodna firma, czy warto brać tam pożyczkę oraz kto dostanie pożyczkę w Hapi pożyczki, a kto dostanie decyzję negatywną. Poznasz także moją opinię o Hapipożyczki i opinie jej klientów. Zaczynamy !

Czy Hapi pożyczki są wiarygodne?

Firma działa już od 2009 roku, natomiast marka Hapi pożyczki została wprowadzona w 2014 roku. Firma spełnia wymogi ustawy antylichwiarskiej zarówno dotyczące wymagań formlanych co do formy prowadzenia działności jak i warunkach finansowych pożyczek dla klientów. Hapi pożyczki jest bardzo dużą firmą – posiada aż 10 mln kapitału zakładowego. Jest to jedna z największych firm tego typu w Polsce.

Hapipożyczki – ile gotówki dostaniesz?

Ile można pożyczyć?
Minimalna kwota 800 zł
Maksymalna kwota 15 000 zł
Na jak długo można pożyczyć?
Minimalny okres 3 miesiące
Maksymalny okres 36 miesięcy (3 lata)

Już na pierwszy rzut oka rzuca się duży plus Hapipożyczki – elastyczność w doborze kwoty pożyczki i okresu spłaty w porównaniu do konkurencyjnych firm.

Czy Hapipożyczka jest droga czy tania?

„Tania pożyczka” to chyba najwłaściwsze słowo. Hapi pożyczki obniżyło ceny o 1/3 – na jak długo nie wiem. Doszło do tego, że cena Hapipożyczki jest niższa niż w wielu bankach.

Samodzielnie możesz jeszcze bardziej obniżyć koszty Hapipożyczki. Im krótszy okres pożyczki tym oczywiście koszty są mniejsze. Koszt to jednak zazwyczaj drugorzędna sprawa – najważniejsze aby być w stanie spłacać pożyczkę terminowo. Porównać koszty Hapipożyczki z konkurencyjnymi ofertami możesz w mojej porównywarce pożyczek na raty bez zaświadczeń. Jak zapewne zauważysz Hapipożyczki prezentuje się bardzo dobrze na tle konkurencji.

Na jak długo najkorzystniej zaciągnąć Hapipożyczkę?

Dla kredytobiorcy najważniejsza jest wysokość miesięcznej raty, która nie będzie dokuczliwa. Przede wszystkim powinieneś dobrać wysokość rat, z której spłatą nie będziesz mieć problemów.

Pożyczasz Okres spłaty Koszt Rata Rata niższa o
4000 zł 1 rok 480 zł 373 zł
4000 zł 2 lata 960 zł 207 zł 166 zł
4000 zł 3 lata 1440 zł 151 zł 222 zł

Jeśli zastanawiasz się na jak długo wziąć Hapipożyczkę – wybierz najdłuższy okres spłaty. Dzięki temu na spokojnie będziesz mógł płacić raty. Jeśli jednak twoja sytuacja finansowa jest bardzo dobra, wybierz jak najkrótszy okres pożyczki aby zapłacić jak najmniej za pożyczenie.

Kto dostanie pożyczkę w Hapipożyczki?

Zgodnie z informacjami, które uzyskałem od Hapipożyczki, firma skupia się teraz przede wszystkim na klientach posiadających zdolność do spłacania rat i sumiennie spłacających dotychczasowe zobowiązania.

Klient pożądany przez Hapipożyczki:

 1. Nie ma zaległości w BIKu
 2. Nie ma negatywnych wpisów w BIG i ERIF
 3. Ma ponad 35 lat
 4. Ma stałe źródło dochodu

Taka osoba napewno dostanie pożyczkę w Hapipożyczki. Czy dostaniesz decyzję negatywną w Hapipożyczki jeśli nie jesteś idealnym klientem? Niekoniecznie.

Kto NIE dostanie Hapipożyczki?

Przyczyny otrzymania decyzji negatywnej – odrzucenia wniosku o pożyczkę są dosyć jasne. Nie otrzymasz Hapi pożyczki jeśli:

 • Nie jesteś obywatelem polskim
 • Nie masz udokumentowanego regularnego źródła dochodu
 • Nie masz rachunku bankowego
 • Nie masz telefonu komórkowego
 • Nie masz 18 lat
 • Masz zaległości w BIK
 • Masz poważne negatywne wpisy w BIG, KRD i ERIF z ostatnich 5 lat
 • Skłamałeś we wniosku o Hapi pożyczkę
 • Nie zgadzają się twoje dane osobowe i zameldowania pomiędzy danymi z wniosku, konta bankowego i telefonu.
 • Twoje zarobki nie są w stanie pokryć rat pożyczki i kosztów utrzymania(życia) – brak zdolności kredytowej

Jakie bazy dłużników sprawdza Hapipożyczki?

Przede wszystkim BIK, BIG, KRD i ERIF. Hapipożyczki indywidualnie podchodzą do złych wpisów w rejestrach dłużników. Przykładowo jeśli masz niespłacone zobowiązanie np. z 2010 roku ale po tym okresie twoja historia kredytowa jest bez zarzutów i masz zdolność kredytową to też dostaniesz pożyczkę w Hapi Pożyczki.

Zalety Hapi pożyczki

 • Wysoka maksymalna kwota pożyczki – 15 000 PLN.
 • Jeden z najdłuższych maksymalnych okresów, pozwalający na obniżenie kwoty raty – 36 miesięcy
 • Możliwość odroczenia terminu spłaty pierwszej raty, maksymalnie do 2 miesięcy od momentu zawarcie umowy pożyczki.
 • Możliwość wzięcia „wakacji od spłaty” w przypadku terminowego regulowania zobowiązań, w zależności od okresu pożyczki, maksymalnie 4 razy dla pożyczek od 24 rat.
 • Wydłużenie terminu spłaty pierwszej raty raty oraz 4-ry wakacje kredytowe dają możliwość wydłużenia spłaty, maksymalnie do 41 miesięcy, przy pożyczce na 36 rat.
 • Brak opłaty przygotowawczej
 • Możliwość obniżenia kosztów pożyczki poprzez wcześniejszą spłatę. Cała pozostała kwota prowizji nie jest wówczas wymagalna, a Klient spłaca jedynie kapitał.
 • Proces aplikowania w pełni online, bez konieczności podpisywania dokumentów w wersji papierowej.
 • Możliwość powiększenia kwoty pożyczki w trakcie jej spłaty.
 • Możliwości dopasowania ceny pożyczki do profilu ryzyka klienta.

Wady Hapi pożyczki

 • Konieczność wypełnienia długiego wniosku o pożyczkę, przed sprawdzeniem zdolności kredytowej.
 • Brak ofert specjalnych np: ubezpieczeń.
 • Brak oferty pożyczki dla małych przedsiębiorstw.
 • Dodatkowa weryfikacja telefoniczna, dla dużej części klientów, co wydłuża proces wypłaty pożyczki.
 • Wypłata Hapi pożyczki może potrwać do 2-3 dni roboczych w zależności w jakim banku klient ma konto bankowe

Opinie o Hapi pożyczki

Opinie z internetu na temat Hapipożyczki są ekstremalne albo na „5” albo na „1”. Niestety w 99% opinie te są anonimowe i ich wiarygodność jest wątpliwa. Negatywne opinie dają w 95% osoby, które:

 • nie dostały pożyczki

Strata czasu. Historia BIK bez zarzutu. Stały dochód. Dwie ostatnie pożyczki u nich spłacie przed terminem. Dzwonią nachalie z ofertą po czym za każdym razem ich DZIWNY SYSTEM ODRZUCA WNIOSEK BEZ PRZYYNY. ODRADZAM

— Anik288, 15.08.2017
Tutaj przyczyną zapewne były wadliwe zapisy ustawy anty-lichwiarskiej, mówiące o tym, że firma nie może udzielić kolejnej pożyczki osobie, której poprzednie pożyczki w tej samej firmie osiągnęły limit kosztów poza odsetkowych lub odstęp między jedną a drugą pożyczka nie przekroczył 30 dni. Jest to bubel prawny, bowiem klient zamiast móc skorzystać ze sprawdzonej firmy, musi iść do innej, która to już może udzielić pożyczki zgodnie z tą ustawą.
 • opóźniają się w spłacie pożyczki

Spóźnienie zapłaty raty drogo kosztuje.!!!!! Rata 500 zł, zapłata 3 dni po terminie- opłata 200 zł/ nie wiem ale to nie 10 % rocznie ale chyba 10000% rocznie/. 200 zł za 3 dni!!!!. Na infolinii nic nie wiedzą skąd taka opłata- pisma są nadawane przez ” Zespół HAPIpożyczki”. Zwłoka po 7 dniach to windykacja firmy zewnętrznej.

— lichwa, 03/03/2017
Widać od razu, że wiarygodność komentarza jest wątpliwa. Owa osoba przedstawiająca się jako „lichwa” płaci 500 zł raty… tak więc podejrzewam, że jest to kredyt opiewający na przynajmniej 10 000 zł. Owa osoba doskonale orientuje się też, że po 7 dniach trafi do firmy windykacyjnej ale nie wie tak podstawowych rzeczy jak to, że oprocentowanie pożyczki w Hapi wynosiło w tym czasie 10%, a odsetki karne ustawowe wynosiły 14%. Prawdopodobnie jednak owa osoba poniosła oprócz odsetek od kredytu i odsetek karnych, koszty monitów i prawdopodobnie wstępne koszty windykacji przez firmę zewnętrzną.W każdym razie powtarzam zawsze to samo – wysokość raty należy dobierać tak aby nie mieć problemów w terminowej spłacie.
 • nie spłacają pożyczki

Nie spłaciłam pożyczki Hapi Przez Dwa lata ze względu na problemy finansowe jakie sobie zgotowałam. Z 1500zł zrobiło się 5500zł. Miałam kilka pożyczek i żadna mnie tak nie potraktowała. Narazie nie płace. I zastanowię się co z tym fantem zrobić.

— Ola, 15/03/2017
 • osoby roszczeniowe

Witam. Miałem swego czasu bardzo niską pożyczkę w Hapi Pożyczki. Kwota wynosiła 1500 zł i spłaciłem ją w całości przed terminem. Przez moją nieuwagę wpłaciłem firmie za dużą kwotę pieniędzy i tutaj pojawił się problem. Firma poinformowała mnie że dostanę zwrot pieniędzy dopiero po 14 dniach roboczych. Nie ma nigdzie takiego zapisu w umowie z klientem więc jest to bezpodstawne przetrzymywanie pieniędzy klienta i obrót nimi. Zagroziłem że skieruje sprawę do sądu i poproszę o należne mi odsetki ponieważ gdyby taka sytuacja wynikła w drugą stronę to firma naliczałaby względem klienta odsetki. Zgodziłem się poczekać max 7 dni i cóż po 7 dniach zero zwrotu więc zadzwoniłem i poinformowałem o skierowaniu sprawy do sądu. Wówczas nagle w godzinę po rozmowie pieniądze jednak trafiły na moje konto. Po całej sytuacji nie mam już możliwości wnioskowania w tej firmie o żadną pożyczkę a na moim profilu nie mam możliwości wybrania suwakami kwoty pożyczki. Krótko mówiąc pierwszy i ostatni raz zdecydowałem się na jakąś szybką pożyczkę pozabankową. Nie polecam!!!

— Piotr, 01/03/2017

Pan Piotr jak widać uważa się za pępek świata, nie da firmie ustawowych 14 dni roboczych na rozpatrzenie reklamacji. Musi być 7 jego zdaniem, łącznie z weekendami. Wszystko przez parę złotych nadpłaty.

Opinia Rekina o Hapi pożyczki

Hapi pożyczki ma bardzo elastyczną ofertę i tanie pożyczki. Są one do tego dużo szybsze niż w bankach i co ważne – bez zaświadczeń.

Wakacje kredytowe i możliwość spłaty pierwszej raty dopiero po 2 miesiącach to unikalne zalety Hapi pożyczki. Cena pożyczki i niskie raty również zasługują na pochwałę. Jeśli spłacasz pożyczkę na czas to z Hapi pożyczki będziesz na pewno „Hapi” jak na reklamie.

Gorzej natomiast jeśli nie spłacasz pożyczki w terminie. Po 7 dniach opóźnienia twój kredyt ląduje w windykacji zewnętrznej, a w dalszej kolejności u komornika. Ważne zatem aby spłacać na czas, a w razie problemów ze spłatą skontaktować się z firmą i np. skorzystać z wakacji kredytowych. Najlepiej zrobić to jeszcze zanim wystąpi opóźnienie ponieważ to sprawia jak twoją wiarygodność ocenia Hapi pożyczki.

Osobiście uwielbiam muzyczkę z reklamy Hapi pożyczki !

Wypróbuj Hapi pożyczkę

www.hapipozyczki.pl

Zadaj śmiało pytanie o Hapi pożyczkę w komentarzu. Zachęcam też do wyrażani swoich opinii o Hapi pożyczce w komentarzu. Pamiętaj aby podawać fakty i kwoty, a nie zdania ogólne, które kompletnie nic nie wnoszą do dyskusji. Wskaż pozytywne i negatywne strony Hapipożyczki.

Co miesiąc POLUJĘ na
PROMOCYJNE POŻYCZKI

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
Hapipożyczki
Podsumowanie
Tania, bez zaświadczeń, elastyczna i z długim okresem spłaty aż do 3 lat. Całość procesu odbywa się online. Wszystkie podstawowe potrzeby pożyczkobiorcy są spełnione. Rzetelni kredytobiorcy będą Hapi.
Cena pożyczki
Szybkość wypłaty
Biurokracja
Dodatkowe korzyści
Oceny czytelników9 Votes
Zalety
Tania pożyczka ratalna
100% online i bez zaświadczeń
Wakacje kredytowe
Spłata 1-szej raty po 2 miesiącach
Brak ukrytych opłat
Przejrzysta umowa pożyczki
Możliwość zwiększenia kwoty pożyczki w trakcie jej spłaty
Wady
Wypłata gotókwi do 2-3 dni w zależności w jakim banku masz konto
Osoby w kiepskiej sytuacji finansowej nie dostaną pożyczki
Długi wniosek o pożyczkę
Weryfikacja telefoniczna
4.3
Ocena