Najlepsza lokata Grudzień 2018

Co miesiąc wyłapuje dla Ciebie i dla siebie najlepszą lokatę bankową bez uciążliwej konieczności zakładania kolejnych kont bankowych lub innych śmieciowych produktów. Wyłapuje też ciekawe inwestycje alternatywne o niskim ryzyku. Co ważne, nigdy nie polecam lokat, z których sam nie korzystam lub bym nie skorzystał. „Odfiltrowuje” dla Ciebie marketingowy spam, pełny kruczków od naprawdę wartościowych lokat.

W 2019 inflacja wystrzeli, szczególnie po wyborach parlamentarnych. Trzymają oszczędności w skarpecie musisz liczyć się z tym, że stracisz minimum 2-3% siły nabywczej swoich oszczędności. Aby zniwelować straty warto korzystać z lokat tradycyjnych. Opisuję także moje inwestycje alternatywne o niskim ryzyku, które dają zysk do 12% rocznie.

Średnie oprocentowanie lokat bankowych na rynku to 1,4%

Najlepsze lokaty Rekina Finansów

lpZyskKwota lokaty OkresKruczkiSprawdź
13,5%do 20 tys zł3 miesNowy klientSzczegóły
28-12%od 50 złdowolny Szczegóły
33%5 – 50 tys zł6-36 miesNowy bank!Szczegóły
N3,9%od 500 zł3 miesNowy klientSzczegóły
33%20 – 100 tys zł3 miesNowy klientSzczegóły
44%do 20 tys zł3 mies.Nowy klientSzczegóły
52,8%do 20 tys zł3 mies.Nowy KlientSzczegóły
62,7%do 100 tys zł4 mies. Nowe środkiSzczegóły
74%do 10 tys zł3 lub 6 mies.Nowy klientSzczegóły
82,3%od 5 tys zł
24 mies.Nowe środkiSzczegóły
N
2,5%od 1 tys zł1-10 latdla firmSzczegóły
92,3%do 200 tys zł
5 mies.Nowe środkiSzczegóły
103% lub 3,5%do 200 tys złdo 12 miesNowe środkiSzczegóły
11do 3%do 1 mln zł
1-6 mies.Nowy klientSzczegóły
122,25%od 100 tys zł
1 lub 3 mies.Nowy klientSzczegóły
132% + zwrot 600 złdo 130 tys zł160 dniPłatne kontoSzczegóły
142%do 1 mln zł
6,9,12 mies. Szczegóły

Zobacz co przygotowałem dla Ciebie !

Prognoza oprocentowania lokat bankowych

Pogorszenie sytuacji gospodarczej staje się faktem – coraz słabsze wskaźniki napływające z gospodarki Niemiec i UE, wojna handlowa oraz ceny energii szybujące w kosmos i brak rąk do pracy w Polsce (więcej w artykule: 800 tys Polaków przeszło na zasiłki w ciągu 2 lat) powoduje, że przyszłość nie jest optymistyczna (więcej w artykule: Światowy kryzys finansowy tuż za rogiem ). Tani pieniądz nadal napędza gospodarkę, ludzie zadłużają się na potęgę i konsumują. Rządowi RP nie na rękę są rosnące stopy procentowe, przez które kredyt stałby się droższy a lokaty lepiej oprocentowane. Powoduje to inflację w długiej perspektywie oraz prowadzi to nadmiernego zadłużania się osób, które nie będą w stanie spłacać kredytów jeśli stopy procentowe w końcu wzrosną. Trwa zatem festiwal destrukcja oszczędności Polaków, szczególnie tych, którzy trzymają gotówkę „w skarpecie”. Lata 2019-2020 będą zwieńczeniem tego procesu i… być może początkiem zmiany trendu.

Nagrałem filmik z podsumowaniem mojego oszczędzania na lokatach przez ostatnie 11 lat. Można zobaczyć ile w tym samym czasie straciła osoba trzymająca pieniądze w skarpecie.

Podsumowanie: W przyszłym roku nadal nie liczę na wzrost oprocentowania lokat. Warto korzystać z tych promocji, które są aktualnie dostępne. Dobra wiadomość to taka, że oprocentowanie promocyjne lokat utrzymuje się, a nawet nieco wzrosło dzięki dwóm bankom.

Ranking lokat bankowych

Aktualnie najlepsze lokaty bankowe i inwestycje alternatywne to:

Miejsce 1
3,5% na 3 miesiące do 20 000 zł

Promocyjne lokaty w internetowym banku BGŻ Optima to czysta przyjemność dla wszystkich oszczędzających. Lokaty są dostępne dla każdego kto, które w okresie 12 miesięcy poprzedzających dzień zawierania „Umowy Ramowej dotyczącej Konta Smart BGŻ Optima” nie był posiadaczem tego konta. Owe „konto Smart” to konto typu oszczędnościowo-lokatowe, zupełnie bezpłatne. Każdy kto chce lokatę w BGŻ Optima musi je założyć aby m.in. móc zarządzać swoimi lokatami online.

 • lokata bankowa ze stałym oprocentowaniem 3,5% na 3 miesiące
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy osób, które nie miały konta oszczędnościowego w BGŻ optima w ostatnich 12 mies.
 • minimalna kwota lokaty to 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 20 000 zł
 • lokata zakładana online w 3 minuty
 • lokatę można zerwać bez utraty odsetek
 • lokata dostępna tylko przez internet

Jakieś kruczki lub mankamenty?

Jedyny to taki, że trzeba załączyć zdjęcie/skan każdej strony dowodu osobistego osobno, przy zakładaniu tej lokaty. Poza tym niedogodności i kruczków brak, dlatego ta lokata cieszy się największą popularnośćią wśród Rekinów :).

Tutaj można założyć lokatę w BGŻ Optima na 3 miesiące: 3,5% do 20 000 zł

Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz za darmo jego rozwój za co serdecznie Ci dziękuję. Jest to dobry sygnał dla mnie, że ta oferta powinna być w rankingu.

Jak założyć lokatę w BGŻ Optima krok po kroku? (KLIKNIJ)

Jak założyć lokatę w BGŻ Optima krok po kroku? (KLIKNIJ)

Do założenia lokaty w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

 1. dowodu osobistego lub paszportu,
 2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Przypominam, iż razem z lokatą zakładany jest darmowy rachunek techniczny (konto oszczędnościowe, bank nazywał je „kontem Smart”) dzięki czemu możesz zalogować się na stronie banku i zarządzać swoimi pieniędzmi. Jest on za darmo bez żadnych kruczków.

Po to aby twoje środki procentowały bez dnia przerwy zalecam aby składać wniosek o lokatę jeden dzień przed wygaśnięciem twojej poprzedniej lokaty. Zanim bank BGŻ Optima przetworzy twój wniosek o lokatę mija zazwyczaj jeden dzień roboczy. Na wpłatę środków na lokatę masz 5 dni roboczych.

 1. Klikamy i wypełniamy wniosek o lokatę (uwaga! sprawdź dokładnie wpisane dane czy są poprawne ponieważ bank może odrzucić wniosek z uwagi na błędy)
 2. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
 3. Dane z dowodu, które podajesz we wniosku muszą być zgodne z danymi na skanie/zdjęciu dowodu osobistego, który musisz dołączyć do wniosku – bank w ten sposób weryfikuje zgodność i wiarygodność twoich danych. Twoje dane są bezpieczne – bank odpowiada za to prawnie.
 4. Po przesłaniu wniosku musisz dokonać przelewu na rachunek wskazany przez bank (pamiętaj, że przelewu możesz dokonać tylko z konta osobistego osoby, której dane i skan dowodu dołączyłeś we wniosku, przelewy z kont firmowych i małżeńskich są odrzucane!)
 5. Otrzymasz przelew zwrotny od BGŻ Optima na konto osobiste, z którego wysyłałeś pieniądze na lokatę. W tytule tego przelewu zobaczysz swój „login”, dzięki któremu możesz zalogować się do swojego konta w BGŻ Optima (system Pl@net) i zarządzać swoją założoną lokatą.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz poinformować o zmianach w procesie zakładania lokaty koniecznie zostaw komentarz.

Najczęstsze powodu odrzucenia twojego wniosku o lokatę to:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie, a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%)
 • inne (10%)

Korzystałeś już z tej lokaty w ciągu ostatnich 12 miesięcy? Tak jak wiele rekinów tutaj 🙂 Promocja Cię nie obejmuje. Można jednak nieco nagiąć system i założyć lokatę na żonę, męża, dziecko, babcię, wujka itd. Trzeba jednak:

 • pieniądze wysłać z konta osobistego osoby, na którą zakładamy lokatę
 • podać oczywiście jej dane przy zakładaniu lokaty
 • przesłać bankowi skan dowodu osobistego/paszportu tej osoby dla potwierdzenia danych

Miejsce 2 – inwestycja w pożyczki gwarantowane
6-12% (HIT!)

Bezpieczna i zyskowna – to moje żelazne wymagania co do każdej inwestycji. Od zeszłego roku razem inwestuję na Mintos – platformie-giełdzie, która kojarzy firmy pożyczkowe i osoby chcące lokować pieniądze z większym zyskiem niż na tradycyjnych lokatach bankowych – ale nie ponosząc dużego ryzyka. W tym poprzednim roku Mintos wreszcie wszedł do Polski i umożliwił inwestycje w złotówkach. Wśród czytelników Rekina ta forma inwestycji cieszy się wielką popularnością. Na co dzień rozmawiamy o niej w komentarza pod artykułem „W co inwestuje Rekin Finansów ?” oraz poradniku Jak inwestować w pożyczki Mintos?.

Na czym polega inwestycja w pożyczki?

Króciutko opiszę na czym to polega abyś mógł wstępnie zorientować się czy to odpowiednia forma inwestycji dla Ciebie. Banki przyjmują depozyty w formie twoich pieniędzy na rachunku ROR, kont oszczędnościowych czy lokat. Następnie udzielają z tych środków kredyty innym osobom. Firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków nie mogą przyjmować depozytów. Mają one zatem bardzo ograniczone możliwości udzielania pożyczek na dużą skalę. Firmy pożyczkowe mogą pożyczyć tylko tyle ile wynosi ich własny kapitał. Platforma Mintos rozwiązuje ten problem.

Platforma Mintos działa następująco:

 1. Jan Kowalski ubiega się o pożyczkę w firmie pożyczkowej np. Bocian Pożyczki, Wonga, Vivus czy Provident.
 2. Firma pożyczkowa ocenia wniosek o pożyczkę Jana Kowalskiego, ustala oprocentowanie i pożycza pieniądze z własnych funduszy.
 3. Następnie pożyczki pojawiają się na platformie Mintos, gdzie zarówno osoby fizyczne, jak i inwestorzy instytucjonalni mogą wybrać pożyczki, w które chcą inwestować, a w konsekwencji tego otrzymują miesięczne płatności należności głównej i odsetki.

Technicznie wygląda to tak, że poprzez inwestowanie w pożyczki, inwestorzy kupują prawa roszczenia wobec pożyczkobiorcy na podstawie umowy cesji. Co ważne większość firm pożyczkowych gwarantuje odkup twojej inwestycji w pożyczki, gdyby pożyczkobiorca (Jan Kowalski) spóźnił się ze spłatą więcej niż 60 dni.

Oczywiście na platformie Mintos są pożyczki bez gwarancji odkupu ale w te nie polecam inwestować bo wiąże się to z ryzykiem straty części lub całości zainwestowanego kapitału. Moim zdaniem warto inwestować tylko w bezpieczne pożyczki z gwarancją odkupu np.

 • pożyczki osobiste: ASAA Polska, CreditStar
 • pożyczki samochodowe: Mogo

Jeszcze raz powtórzę – najbezpieczniej inwestować w pożyczki z gwarancją odkupu oznaczone żółtą tarczą. Można także zwrócić uwagę ile miesięcznych rat dotychczas pożyczkodawca już spłacił. W powyższym przykładzie widać, że spłacił już pierwszą ratę w terminie. Tak więc jest to dodatkowy pozytywny sygnał. Na tej pożyczce inwestor zarabia 12% brutto rocznie, a do końca inwestycji pozostało jeszcze 18 miesięcy. Co miesiąc inwestor otrzymuje 1/18 tego co zainwestował + odsetki. Można zainwestować max 440 zł w tą pożyczkę.

Tutaj można zobaczyć wszystkie szczegóły – założyć darmowe konto na Mintos i zacząć inwestować. Inwestować można od zaledwie 50 zł. Zakładając konto na Mintos przez bloga wiem, że jesteś zainteresowany tego typu inwestycjami. Utworzyłem także osobny artykuł gdzie możesz śledzić na bieżąco w jakie pożyczki ja inwestuję i obserwować moje wyniki. Przygotowałem także poradnik Jak inwestować w pożyczki Mintos?.

Miejsce 3
3% na 6,12,24,36 miesiące w InBank (NOWOŚĆ)

Lokata do 50000 zł nawet na 3 lata od InBank

 • Stopa oprocentowania stała na wybrany okres
 • 2,65% na 6 mies, 2,85% na 12 mies, 3% na 24 mies, 3,15% na 36 mies
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • minimalna kwota lokaty to 5 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 50 000 zł
 • lokata zakładana online w 5 minut

InBank w Polsce działa od marca 2017 na zasadzie oddziału estońskiego banku-matki. Założone w InBank lokaty wraz z odsetkami są gwarantowane przez estoński fundusz gwarancyjny czyli odpowiednikiem polskiego Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do kwoty 100 000 euro.

Tutaj można założyć lokatę w InBank nawet do 3,15% (stopa stała) na wybrany okres czasu. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez InBank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu i promocję edukacji ekonomicznej wśród Polaków

Miejsce 4
3,9% na 3 miesiące w Idea Bank (NOWOŚĆ)

Lokata Beztroska do 1 000 000 zł na 3 miesiące od IDEA Bank

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 3,9% (stopa stała) na 3 miesiące
 • lokatę można zerwać w dowolnej chwili bez utraty odsetek
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 1 000 000 zł
 • lokata zakładana online w 2 minuty

Tutaj można założyć lokatę w Idea Bank 3,9% (stopa stała) na 3 miesiące do 1 000 000 zł. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Idea Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Miejsce 5
3% na 3 miesiące w Idea Bank

Lokata Happy PRO do 100 000 zł na 3 miesiące to gratka dla nowych klientów IDEA Bank, którzy dysponują średniej wielkości oszczędnościami.

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 3% (stopa stała) na 3 miesiące od 20 000,01 zł do 100 000 zł
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy TYLKO nowych klientów*
 • minimalna kwota lokaty to 20 000,01 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 100 000 zł
 • lokata zakładana online w 2 minuty

*Nowy klient w rozumieniu Idea Bank to osoba która: nigdy nie była klientem Idea Banku lub Lion Banku, ani nigdy wcześniej nie wnioskowała o produkt Banku. Obecnie wnioskuje po raz pierwszy o produkt Banku, nie posiada ani nie wnioskował o inne produkty Idea Banku lub Lion Banku.

Tutaj można założyć lokatę w Idea Bank 3% (stopa stała) na 3 miesiące do 100 000 zł. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Idea Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Korzystałeś już z promocyjnej lokaty np. w Idea Bank? Tak jak wiele rekinów tutaj 🙂 Promocja Cię nie obejmuje. Można jednak nieco nagiąć system i założyć lokatę na żonę, męża, dziecko, babcię, wujka itd. Trzeba jednak:

 • pieniądze wysłać z konta osobistego osoby, na którą zakładamy lokatę
 • podać oczywiście jej dane przy zakładaniu lokaty
 • przesłać bankowi skan dowodu osobistego/paszportu tej osoby dla potwierdzenia danych

Miejsce 6
4% na 3 miesiące Idea Bank

Dla czytelników, którzy mają drobne oszczędności jest lokata Happy jest wyśmienita. Szczególnie polecam studentom. Zawsze warto aby to parę tysięcy pracowało na ciebie, a nie leżało na koncie.

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 4% (stopa stała)
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy TYLKO nowych klientów*
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 20 000 zł
 • lokata zakładana online w 2 minuty

*Nowy klient w rozumieniu Idea Bank to osoba która: nigdy nie była klientem Idea Banku lub Lion Banku, ani nigdy wcześniej nie wnioskowała o produkt Banku. Obecnie wnioskuje po raz pierwszy o produkt Banku, nie posiada ani nie wnioskował o inne produkty Idea Banku lub Lion Banku. Jak ominąć ten dokuczliwy warunek?

Tutaj można założyć lokatę w Idea Bank 4% (stopa stała) na 3 miesiące. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Idea Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Miejsce 7
2,8% do 3 miesięcy w Banku

Nowość i prawie bez kruczków. Jedynym warunkiem jest aby nie być wcześniej klientem banku, a nie nawet pełnomocnikiem żadnego rachunku – po prostu nie figurować w bazie klientów i byłych klientów banku.

 • lokata oprocentowana 2,8% (stopa stała)
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy TYLKO nowych klientów Banku
 • minimalna kwota na koncie lokacyjnym to 1 000 zł
 • limit górny konta lokacyjnego z tym oprocentowaniem to 20 000 zł

Aby zobaczyć jaka to lokata i w jakim banku udostępnij mój artykuł w mediach społecznościowych.

Jest to „e-lokata na plusie” w państwowym BOŚ Bank.

Miejsce 8
2,7% od 1 dnia do 4 miesięcy w Alior Bank (Państwowy bank)

Nowość i prawie bez kruczków. Jedynym warunkiem jest aby na dzień złożenia wniosku, nie mieć żadnych aktywnych produktów bankowych w Alior Bank. Jest to konto lokacyjne czyli całkowicie darmowe bez kruczków konto oszczędnościowe Alior Banku.

 • 100% darmowe konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,7% (stopa stała)
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy TYLKO nowych środków lokowanych w Alior Banku*
 • minimalna kwota na koncie lokacyjnym to 1 000 zł
 • limit górny konta lokacyjnego z tym oprocentowaniem to 100 000 zł
 • Konto lokacyjne zakładane online w 2 minuty

*Nowe środki Alior Bank definiuje następująco: „Do promocyjnego oprocentowania w wysokości 2,70% (w skali roku) uprawnieni są Klienci deponujący na Koncie Mocno Oszczędnościowym nowe środki, stanowiące nadwyżkę ponad łączne saldo środków zgromadzonych na należących do nich rachunkach oszczędnościowych, oszczędnościowo-rozliczeniowych i lokatach terminowych, prowadzonych w złotych i walutach (po przeliczeniu na złote) z 27.07.2018 r. Jak ominąć ten dokuczliwy warunek?

Tutaj można założyć konto lokacyjne w Alior Bank 2,7% (stopa stała) do 4 miesięcy zgodnie z warunkami, które opisałem. Zakładając konto przez mojego bloga wspierasz uaktualnianie rankingu za co serdecznie Ci dziękuję. Poza tym lokata Polaka w polskim banku zakładana przez polski blog to powód do dumy 🙂 Tylko polski kapitał 🙂

Miejsce 9
2,3% na 24 miesiące w Santander Consumer Bank

Santander powraca do rankingu lokat rekina. Teraz standardowe oprocentowanie to 2,6% na 24 miesiące. Oczywiście można próbować negocjować wyższe oprocentowanie zwłaszcza jeśli chcemy ulokować większą kwotę :). Na pewno jest to atrakcyjna lokata na dłuższy okres. Bank wprowadził jedno ograniczenie: oferta dotyczy tylko nowych środków (nadwyżki niż to co już mamy ulokowane w Santander na dzień 15.10.2018). Zapewne 99% z nas załapie się na tą promocję 🙂

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 2,3% (stopa stała) na 24 miesiące
 • nie trzeba zakładać konta ROR
 • oferta dotyczy nowych środków (nadwyżki na to co już mamy ulokowane w banku an dzień 15.10.2018)
 • minimalna kwota lokaty to 5 000 zł
 • bardzo krótki formularz do wypełnienia i telefoniczny kontakt zwrotny od konsultanta Santander Bank z możliwością założenia lokaty. Można negocjować wyższe oprocentowanie!
 • Lokatę zakłada się błyskawicznie przez telefon. Na wpłatę jest 48 godzin.
 • W oddziale ta lokata nie jest dostępna, także trzeba przejść cały krótki proces tak jak opisałem.

Konsultant Santander może oferować Ci inne produkty inwestycyjne. Najlepiej od razu nakierować go, iż interesuje Cię tylko ta lokata bankowa (negocjuj podwyżkę oprocentowania!). Jeśli szukasz konta ROR bez opłat zobacz mój ranking tutaj. Sprawdź także mój ranking kont firmowych.

Tutaj można założyć lokatę w Santander Consumer Bank 2,3% na 24 miesiące. Wystarczy wypełnić krótki formularz, konsultant banku oddzwoni. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Santander Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Miejsce 10
4% na 3 lub 6 miesięcy w Nest Bank

Nest Bank, który żartobliwie nazywam bankiem ludzi rudych (tylko tacy występują w jego reklamach i stronie internetowej) daje lokatę na 4% na 3 miesiące. Warunkiem jest otwarcie bezwarunkowo darmowego konta osobistego, które zajmuje czołowe miejsce w moim rankingu kont osobistych. Istnieje też opcja lokaty 4% aż na 6 miesięcy – ta jednak ma kolejne dodatkowe warunki.

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 4% (stopa stała) na 3 miesiące lub 6 miesięcy
 • trzeba założyć bezwarunkowo darmowe konto osobiste z bezwarunkowo darmową kartą
 • oferta dotyczy tylko nowych klientów Nest Bank
 • minimalna kwota lokaty to 1 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 10 000 zł
 • lokata zakładana online

Jak założyć lokatę na 4% w Nest Bank ?

Opcja 1 – 4% na 3 miesiące

Trzeba otworzyć bezwarunkowo darmowe konto osobiste. Najlepiej wybrać opcję potwierdzenia tożsamości poprzez przelew weryfikacyjny na 1 grosz. Wtedy takie konto można otworzyć w zasadzie od ręki, w 10 minut. Można także wybrać przyjazd kuriera, ale to trwa parę dni. Po otwarciu konta wystarczy się zalogować i założyć sobie lokatę na 4%.

Opcja 2 – 4% na 6 miesięcy

Tutaj postępujemy tak samo jak w opcji 1 – trzeba otworzyć darmowe konto, a następnie po zalogowaniu do konta założyć sobie lokatę. W przypadku lokaty na 6 miesięcy, promocyjne oprocentowanie 4,00% obowiązuje w całym okresie trwania przy założeniu spełnienia dodatkowego warunku promocji nie później niż 60 dni od dnia otwarcia lokaty:

 • trzeba zapewnić wpływu wynagrodzenia na Nest Konto, w kwocie nie niższej niż 2 500 zł w co najmniej jednym miesiącu kalendarzowym

Tutaj można założyć lokatę w Nest Bank na 4% na 3 lub 6 miesięcy. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój i aktualizację tego rankingu.

Miejsce 11
3,9% na 4 miesiące w Getin Noble Bank

Getin wraca do łask. „Lokata na nowe środki” na 3,9% jest aż do 1 000 000 zł ! To bardzo dobra lokata. Co ważne mogą z niej skorzystać także byli klienci Getinu! Wystarczy, że na dzień składania wniosku nie masz aktywnego żadnego innego produktu Getinu (konta osobistego, lokaty, kredytu itd.)

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 3,9% (stopa stała) na 4 miesiące
 • nie trzeba zakładać konta ROR i innych produktów
 • oferta dla nowych klientów czyli tych, którzy na dzień złożenia wniosku nie mają żadnych innych produktów w Getinie.
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty to aż 1 000 000 zł
 • lokata zakładana online w 2 minuty

Kruczki? Jedynym „kruczkiem” jest automatyczna odnawialność lokaty. Po założeniu lokaty lepiej zalogować się do systemu Getinu (dane do logowanie dostaniesz od banku na email/telefon) i zmienić ustawienia lokaty z „odnawialnej” na „nieodnawialną” ponieważ lokata automatycznie po 4 miesiącach odnawia się na oprocentowanie na 1,25%. Zmienić odnawialność lokaty można także telefonicznie na infolinii pod numerem: 19797.

Pełne regulaminy i karta informacyjna lokaty

Pełne regulaminy i karta informacyjna lokaty

Tutaj można założyć lokatę w Getin Bank 3,9% na 4 miesiące. Lokata jest dostępna tylko przez internet. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Getin Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na aktualizację tego rankingu – wyłapywanie najkorzystniejszych lokat i kruczków ;).

Miejsce 12
3% na 3 mies. w Getin Bank

Jest to całkowicie darmowe darmowe konto oszczędnościowe oprocentowane 3% na 3 miesiące od dnia założenia konta. To konto oszczędnościowe jest otwierane z darmowym kontem osobistym Proste Zasady (wystarczy 1 płatność w miesiącu kartą lub Blikiem).

Oprocentowanie i warunki

 • 3% na nowe środki do 400 tys zł na 3 miesiące
 • 3,5% do 10 tys zł do 12 miesięcy jeśli zapewnisz wpływy min. 1500 zł miesięcznie na konto osobiste Proste Zasady
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota to 400 000 zł
 • trzeba wyrazić zgody marketingowe dla Banku
Co z opłatami za konto oszczędnościowe? – BRAK

Za konto oszczędnościowe nic nie płacisz. 0 zł za dwie pierwsze operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu kalendarzowym, 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu kalendarzowym). Jeśli chciałbyś przelać środki na lokatę w Getinie – przelewy zawsze są darmowe. Dodatkowo możesz bez ograniczeń wpłacać i wypłacać pieniądze – bez opłat, bez limitów.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Getin Noble Bank?

Wystarczy tutaj wypełnić wniosek online o otwarcie konta oszczędnościowego. We wniosku możesz wybrać czy chcesz konto oszczędnościowe oprocentowane nawet 3,5% z darmowym kontem osobistym i spełnić te warunki, które opisałem.

Zakładając konto oszczędnościowe przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Getin Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnianie tego rankingu, wyłapywanie kruczków i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Miejsce 13
do 3%  na okresy 1-6 miesięcy w Idea Bank (chwilowo niedostępna)

Oferta dobra dla osób, które chcą ulokować bardzo duże środki tj. do 1 000 000 zł. Jeśli nigdy nie miałeś żadnych produktów w Idea Banku to bez problemu załapiesz się na tą promocyjną lokatę. Oferta na nowe środki często się zmienia ale dochodzi, aż do 3,50% na 1 miesiąc.

 • lokata bankowa z oprocentowaniem stałym na 1-6 miesięcy
 • nie trzeba zakładać konta ROR i innych produktów
 • na ofertę załapią się nowi klienci czyli ci, którzy nigdy wcześniej nie mieli i nie wnioskowali o żaden produkt w Idea i Lion’s bank.
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota lokaty to aż 1 000 000 zł
 • lokata zakładana online po potwierdzeniem telefonicznym
 • na wpłatę jest tylko 5 dni od złożenia wniosku

Tutaj można założyć lokatę w Idea Bank na nowe środki do 3% . Lokata jest dostępna tylko przez internet. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój i aktualizację rankingu.

Miejsce 14
2,25% na 3 miesiące w Lion’s Bank (chwilowo niedostępna)

Lion’s Bank to Idea Bank! Jest to marka stworzona dla zamożnych klientów Idea Banku. Lokata jest dostępna TYLKO dla nowych klientów Idea Banku i Lion Banku. tak więc jeśli miałeś już kiedyś lokatę/konto w Idea Bank lub Lion bank, na tą promocję się nie załapiesz.

 • lokata bankowa z oprocentowaniem 2,25% (stopa stała) na 3 miesiące lub 1 miesiąc
 • nie trzeba zakładać konta ROR i innych produktów
 • oferta dotyczy TYLKO nowych klientów Lion banku i Idea Banku (jeśli zakładałeś wcześniej lokaty/konto lub składałeś wniosek o jakiekolwiek produkt w Idea Banku lub Lion banku na promocję się nie załapiesz)
 • minimalna kwota lokaty to 100 000 zł
 • lokata zakładana online w 2 minuty

Tutaj można założyć lokatę w Lion Bank 2,25% na 3 lub 1 miesiąc. Zakładając lokatę bankową przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Idea Bank(Lion bank) za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu i aktualizację tego rankingu.

Miejsce 15

2% na 160 dni do 130 000 zł (chwilowo niedostępna)

Toyota Bank spada w otchłań! Dlaczego? Pracownicy banku nie oddzwaniają albo oddwaniają parę dni po złożeniu wniosku o lokatę. W ekstremalnych sytuacjach w ogóle nie oddzwaniają. Mimo, tego mankamentu to niezła oferta dla zmotoryzowanych. Plan depozytowy na 160 dni wymaga założenia konta osobistego o wdzięcznej nazwie „Jedyne”. Konto jest jednak płatne 2,49 zł/mies. Poza tym karta płatnicza jest za bezwarunkowe 0 zł.

Komu więc opłaca się skorzystać z tej oferty lokatowej? Dla zmotoryzowanych jest to wyjątkowo dobra lokata bo za płatność kartą przy zakupie paliwa otrzymuje się zwrot od Toyota Banku do 600 zł rocznie.

 • lokata bankowa ze stałym oprocentowaniem 2% aż na 160 dni czyli prawie pół roku.
 • Trzeba założyć konto ROR ale przez pierwsze 182 dni jest zwolnione z opłaty miesięcznej 2,49 zł
 • Oferta dotyczy starych i nowych klientów, którzy nie mają konta osobistego w Toyota Bank i otwierają konto „Jedyne” z lokatą przez mojego bloga – Rekin Finansów.
 • minimalna kwota lokaty to 3 000 zł
 • maksymalna kwota lokaty to 130 000 zł (10 lokat po 13 tys zł)
 • lokata zakładana przez internet
 • BONUS za zakupy paliwa do auta do 600 zł rocznie !

Warunki otrzymania bonusu 600 zł:

Zwrotu za zakupione paliwo za pomocą kart płatniczej do konta Jedynego wynosi od 5% do 10% w zależności od paru parametrów. Minimalne to:

 • Średnie miesięczne saldo na rachunku: 1 000 zł
 • Średnie miesięczne saldo depozytów: 10 tyś. zł
 • Minimalna miesięczna kwota transakcji kartą płatniczą: 500 zł

Zwrot wynosi max 50zł miesięcznie do 600 zł rocznie. Fajne jest to, że w kolejnym roku też możemy otrzymywać bonus.

>>> Tutaj można założyć promocyjną lokatę w Toyota bank na 160 dni : 2% do 130 000 zł

Jak założyć lokatę w Toyota Bank krok po kroku? (KLIKNIJ)

Jak założyć lokatę w Toyota Bank krok po kroku? (KLIKNIJ)

Do założenia lokaty w Toyota Bank będziesz potrzebował dowód osobisty lub paszport.

 1. Zakładamy konto osobiste „Jedyne”, konto aktywujemy konto przez kuriera, którego przyśle bank (za darmo).
 2. Po otwarciu konta zakładamy sobie lokatę (można założyć ich 10)

Jeśli nie interesuje Cię bonus w postaci zwrotów za zakup paliwa kartą płatniczą, możesz zamknąć konto bez żadnych opłat po upływie lokaty.

Miejsce 16
2% na 3,6,9,12 miesięcy w banku…

1,95% bez konta, bez kruczków, z limitem do 1 000 000 zł, nawet do 12 miesięcy –  dla wszystkich i bez ograniczeń.

Szczegółowe oprocentowanie wygląda tak:

 • 1,45% w przypadku założenia lokaty na 1 miesiąc
 • 1,50% w przypadku lokaty na 2 miesiące
 • 1,60% w przypadku lokaty na 3 miesiące
 • 1,60% w przypadku założenia lokaty na 4 miesiące
 • 1,60% w przypadku założenia lokaty na 5 miesięcy
 • 1,75% w wariancie na 6 miesięcy
 • 1,75% w wariancie na 9 miesięcy
 • 1,95% w wariancie na 12 miesięcy
 • 1,95% w wariancie na 14 miesięcy
 • 2,65% w wariancie na 24 miesiące
 • 2,70% w wariancie na 36 miesięcy
 • 2,75% w wariancie na 60 miesięcy

Co to za lokata? Jaki bank ją oferuje?

Jest to lokata stabilna w IDEA BANK.

 • Oprocentowanie 1,95% (stopa stała) w skali roku na 12 miesięcy
 • Kwota lokaty od 1 000 zł do 1 000 000 zł
 • Bez zakładania konta

Nie znalazłeś lokaty bankowej dla siebie?

 1. Zobacz więcej lokat bankowych z 12 banków !
 2. Zobacz mój ranking kont oszczędnościowych !
 3. Zobacz w co ja inwestuje

Subskrybenci bloga czasami otrzymują ode mnie wiadomość o pojawiającej się okazji. Można też zajrzeć do mojej strategii lokatowej 2017.

Warto pozostać ze mną w kontakcie, dzięki temu nie przegapisz największych okazji lokatowych.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »

Zostaw także swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów.

Nie orientujesz się w rodzajach kont bankowych ?

Nie rozumiesz dlaczego do rankingu wybrałem takie kryteria ?

TA część wpisu jest dla Ciebie !

Najlepsze lokaty bankowe

W tym rzeczowym poradniku przedstawie Ci charakterystykę najlepszych lokat bankowych. Warto mieć taką wiedze aby w rozmowie z „doradcą” klienta w banku mieć świadomość co próbuje nam sprzedać. Najlepsze lokaty bankowe to te najkorzystniejsze finansowo dla klienta a nie dla banku. Warto wiedzieć, które depozyty w banku są mało korzystne dla naszych kieszeni. Poznaj cechy najlepszych lokat bankowych. Dowiedz się jak je znaleźć. Odkryj czemu rankingi lokat na innych stronach niż Rekin Finansów to strata czasu. Po przeczytaniu będziesz wiedział jakie lokaty bankowe są najlepsze.

Co to jest lokata terminowa ?

To zaskakujące ale bardzo wiele osób zakłada lokaty a nie zna podstawowych faktów o tym produkcie bankowym. Lokata bankowa to umowa z bankiem, którą zawieramy w momencie wpłaty na rachunek określonej sumy pieniędzy. Tym samym zobowiązujemy się, iż nie wypłacimy kwoty lokaty przed upływem terminu podanego w umowie. Bank natomiast zobowiązuje się, że zwróci nam nasze pieniądze z naliczonymi odsetkami po upływie okresu lokaty. Jeśli środki zgromadzone na lokacie będziemy chcieli wypłacić przed upływem okresu lokaty, dostaniemy najczęściej kwotę wpłaty bez odsetek. Zdarza się, że przy zerwaniu lokaty bank wypłaca kwotę wpłaty z odsetkami równymi lokacie lokacie a’vista. Lokatę a’vista i inne typu lokat bankowych omówię nieco później.

Warto wspomnieć, iż lokatę można założyć najkrócej na okres 1 dnia, a najdłużej na 60 miesięcy. Zazwyczaj im większy nasz wkład, tym wyższe oprocentowanie proponuje nam bank. Większość banków określa minimalną i maksymalną kwotę lokaty.

Najlepsza lokata miesiąca charakteryzuje się:

 • bezpieczeństwem środków (tylko zdrowe finansowo banki)
 • wysokością oprocentowania
 • szybkością i łatwością założenia (bez konta ROR)
 • limitem lokaty powyżej 10 000 PLN
 • okresem lokaty max 12 msc

Zalety lokaty bankowej

 • z góry wiemy ile zarobimy jeśli lokata ma stałą stopę procentową
 • brak ryzyka utraty środków jeśli lokata jest gwarantowana przez Bankowy fundusz gwarancyjny (do 100 tys. euro)
 • niewielki kapitał potrzebny do otwarcia lokaty bankowej – zazwyczaj min. 1 000 zł
 • szybka, niewymagająca czasu i pracy lokata kapitału

Jak wybrać najlepszą lokatę bankową ?

Najlepsza to zazwyczaj ta najwyżej oprocentowana lokata. Banki szybko to wychwyciły i dziś najwyższe oprocentowanie wcale nie oznacza, iż są one najlepsze. Banki owszem kuszą wysokim oprocentowaniem lecz stawiają mnóstwo warunków i ograniczeń. Bardzo popularnymi ograniczeniami są:

 • maksymalna kwota lokaty do 10 000 zł
 • konieczność założenia konta ROR
 • ograniczenie lokaty tylko dla nowych środków

Poszukując najlepszej oferty należy należy kierować się do mniejszych banków. Mniejsze banki w odróżnieniu do wielkich banków jak PKO BP , Pekao SA, BZ WBK, czi ING nie obsługują wielkich instytucji państwowych czy samorządowych. Również wielkie korporacje i firmy zazwyczaj nie są klientami mniejszych banków. W takiej sytuacji mniejsze banki muszą pozyskiwać kapitał na kredyty od osób prywatnych i mniejszych firm. Konkurencja pomiędzy małymi bankami jest duża dlatego to właśnie tam należy szukać najlepszej lokaty terminowej.

Ranking lokat bankowych a najlepsze lokaty bankowe

Rankingi lokat w internecie są zazwyczaj bezużyteczne dla większości z nas z paru powodów. Rankingi zawierają wszystkie oferty lokat uszeregowane według stopy oprocentowania. Tak jak wcześniej wspomniałem zawierają one mnóstwo ograniczeń. Koniec końców okazuje się, że tracimy mnóstwo czasu na przeglądanie rankingu a właściwej lokaty dla siebie znaleźć nie możemy. Wszystko przez ograniczenia narzucane przez banki, które wymieniałem powyżej.

W odróżnieniu do tradycyjnych rankingów lokat ranking na blogu Rekin Finansów jest zbiorem najlepszych lokat terminowych bez ograniczeń. Nie trzeba zakładać kont, można wpłacić większą sumę, w końcu nie trzeba zakładać lokat paroletnich. Co ważne mój ranking lokat bankowych zawiera najwyżej oprocentowane lokaty bankowe bez ograniczeń. Wchodzisz na stronę, wybierasz najlepszą dla Ciebie lokaty bankowe i zakładasz. Szybko, sprawnie i skutecznie. Zachęcam do dodania tej strony w zakładkach albo zapisania się do strefy VIP gdzie czeka na ciebie „sprawdzacz lokat”.

Jakie lokaty bankowe są najlepsze ?

Podsumujemy, które lokaty bankowe są najlepsze.

Najwyżej oprocentowane lecz:
– bez konieczności zakładania rachunku ROR
– z limitem maksymalnym powyżej 10 000 zł
– z maksymalnym okresem lokaty do 14 miesięcy
– z gwarancją bankowego funduszu gwarancyjnego

Czemu nie zalecam zakładania lokat bankowych z długim okresem tj powyżej 12 miesięcy ? Przede wszystkim dlatego, że ograniczamy płynność naszych środków. Zrywając lokatę przed zakończeniem tracimy zazwyczaj odsetki. Wielu czytelników bloga pisało do mnie przy okazji bankructwa SK Banku. Zakładali oni lokaty paro letnie i bardzo często nie wiedzieli co robić. Czy zrywać lokatę bankową przed zakończeniem okresu lokaty ponieważ bank nieuchronnie zbliżał się do bankructwa czy trzymać lokatę łudząc się że jednak bank nie upadnie. SK Bank upadł ostatecznie o czym informowałem już parę miesięcy wcześniej, iż jest to pewne, że tak właśnie będzie. Niestety część osób straciła setki tysięcy złotych ponieważ żal im było zrywać lokaty paro-letnie. Pisały do mnie osoby, które zakładały korzystne lokaty bankowe w SK Banku nawet na milion złotych. Wszystko powyżej 423 000 zł straciły bezpowrotnie.

Kolejnym argumentem za lokatami na krótszy okres jest magiczna (dla niektórych) kapitalizacja odsetek. Dla laików wytłumaczę na czym ona polega. Załóżmy, że mamy lokatę roczną na 100 000 zł oprocentowaną na 5%. Po roku dostaniem 105 000 zł. Rekin natomiast założyłby lokatę na 6 miesięcy oprocentowaną na 5% a następnie na kolejne 6 miesięcy, również na 5%. Po pół roku dostałby 102 500 zł. Tą kwotę przeznaczyłby na kolejną lokatę. Po roku otrzymałby 105 063 zł. Jeśli Rekin założyłby 4 lokaty 3-mieśięczne zarobiły jeszcze więcej. Wielką zaletą krótszych lokat jest także płynność naszych środków, o której pisałem w poprzednim paragrafie.

Ile można zarobić na najlepszych lokatach bankowych ?

Paweł w poniższym wideo tłumaczy ile realnie można zarobić na lokacie bankowej. Tłumaczy jak obliczyć realny zysk uwzględniając inflację w swoich obliczeniach. Trzeba mieć na uwadze, że w tej chwili mamy deflację a oprocentowanie najlepszych lokat przewyższa średnie oprocentowanie lokat na rynku około 1 punkt procentowy.

Rodzaje najlepszych lokat bankowych

Lokaty zajmują stałe miejsce wśród produktów oszczędnościowych. Warto jednak wiedzieć, że w zależności od ich parametrów i warunków prowadzenia możemy wybrać różne rodzaje lokat.

Standardowa lokata terminowa to najbardziej popularna i opłacalna opcja. Jej definicje podawałem na początku poradnika. Istnieją jednak lokaty, które w rzadkich przypadkach mogą przypaść nam do gustu z jakiś powodów.

O następujących rodzajach lokat mogłeś nie słyszeć:

Lokata Strukturyzowana

Lokata strukturyzowana jest to połączenie lokaty terminowej z innymi instrumentami finansowymi. Najczęściej są to fundusze inwestycyjne. Pomimo, iż na takich lokatach większość kapitału inwestowana jest w bezpieczne instrumenty, np. lokaty terminowe czy obligacje skarbowe, zaś mniejsza w produkty finansowe o większym ryzyku np. akcje firm. Lokaty strukturyzowane to najczęściej inwestycje długoterminowe, które powinny zagwarantować klientowi ochronę części lub całości ulokowanego kapitału. Zdecydowanie nie polecam tego typu produktów w dzisiejszych, bardzo niespokojnych i nieprzewidywalnych czasach. Lokata strukturyzowana to nie najlepsza lokata kapitału.

Lokata Progresywna

Lokata progresywna to rodzaj lokaty terminowej. Nie jest to najlepszy typ lokaty, o czym przeczytasz w mojej analizie oprocentowania. Oprocentowanie takiej lokaty wzrasta w kolejnych okresach umownych lokaty. Oznacza to, że np. w pierwszym miesiącu oprocentowanie wynosi 2%, a w kolejnych rośnie do np. 5% w skali roku. Bardzo często analizuję oferty takich lokat. Tutaj znów z przykrością muszę stwierdzić, że lokaty progresywne zdecydowanie nie są najlepszymi lokatami bankowymi. Banki tak konstruują model odsetkowy tak aby skusić klientów i zapłacić im mniej niż na standardowej lokacie terminowej. Średnie roczne oprocentowanie takiego depozytu jest w 95% gorsze niż najlepszych standardowych lokat terminowych. Jedyna zaletą może być ale nie musi możliwość zerwania umowy bez utraty odsetek. Oczywiście jeśli umowa o lokatę zawiera taki zapis. Odsetki depozytu są w takim wypadku najczęściej naliczane za pełne miesiące utrzymywania kapitału.

lokata rentierska

Lokata rentierska to długoterminowy depozyt składany na minimum rok przeznaczony dla zamożnych osób, które chcą żyć z odsetek. Żyć odsetek oznacza pobieranie odsetek w trakcie roku przed upływem terminu lokaty, nie zrywając przy tym lokaty. Mówiąc wprost odsetki są wypłacane w stałych odstępach czasu. Oprocentowanie takich lokat jest zazwyczaj niższe niż lokat terminowych. Takie lokaty są proponowane zazwyczaj w ramach usług concierge dla zamożnych klientów banku.

Lokata Call (a’vista)

Lokata call zwana również lokatą a’vista to depozyt terminowy bardzo rzadko spotykany. Taka lokata może trwać bezterminowo, a kończy się w momencie złożenia wypowiedzenia umowy przez klienta banku. Klient otrzymuje wpłacone środki wraz z odsetkami. Tylko raz spotkałem się w bank spółdzielczy, który oferował taką lokatę przedsiębiorcom z rachunkiem firmowy. Niestety taki rodzaj depozytu jest praktycznie niedostępny dla klientów indywidualnych. Oprocentowanie lokat call jest zazwyczaj zmienne, a minimalna kwota tej lokaty przekracza 10 000 zł. Wspominam o tym typie lokaty ponieważ może znów bankowcy odkryją ja na nowo i będzie ona ciekawą alternatywą dla osób indywidualnych, które cenią sobie szybki dostęp do swojej gotówki bez utraty odsetek. Na razie ten typ depozytu nie jest najlepszą lokatą bankową.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
| 2018-12-04T00:55:57+00:00 Grudzień 4, 2018|Oszczędzanie|925 komentarzy

925
Dodaj komentarz

347 Wątków
578 Odpowiedzi w wątkach
113 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
303 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Michał

Hej, ile dni ma się na opłacenie wniosku przy lokacie BEZTROSKIEJ IdeaBanku? W regulaminie nie potrafię takiej informacji znaleźć, może ktoś będzie wiedział 🙂

Asia

lokata BGŻ ma taki kruczek iż należy być wyłącznie Polskim rezydentem podatkowym, także osoby mieszkające poza krajem nie mogą jej założyć

Jacek

Witaj Szymon.
Szybkie pytanie mam do Ciebie w sprawie lokaty beztroskiej w Idea.Zbliża się miesiąc od założenia lokaty a ona cały czas jest dostępna.Chodzi o to,że jak ją zerwę po miesiącu,dostanę ustawowe odsetki.Pytanie brzmi czy będę mógł ją założyć ponownie po chwili?Chodzi o to,że wówczas zacznie się nowa kadencja na ponowne 3 miesiące a podejrzewam,że po 1 stycznia promocyjne 3,9 wygaśnie,więc będę miał miesiąc do przodu.
Dzięki z góry za odpowiedź i pozdrawiam.

Paweł

Alior Bank oferuje ale tylko w oddziałach lokaty walutowe 3 mieś na 2.52% oraz 6M na 2.6% juz od 10.000 np. USD. Polecam gdyż takich lokat w walutach nikt nie daje

Maciej

Idea Bank 3,9%

3,9% na 3 miesiące w Idea Bank (NOWOŚĆ) czy bezpiecznie jest tu ulokowac 50 000 pln na okre 3 miesiecy w tym banku? czy Bankowy Fundusz Gwarancyjny na pewno wszystkim poszkodowanym wyplacilby pieniadze do 100 tys euro gdyby bank zbankrutowal?

Pozdrawiam
Maciej

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
zamknij