Najlepsze konto w euro to takie, które jest całkowicie darmowe i bardzo funkcjonalne. Przygotowałem dla Ciebie ranking kont walutowych w euro. Oferta rachunków walutowych w euro jest dosyć ograniczona i rzadko się zmienia. Wyłowiłem jednak najciekawsze rozwiązania wśród kont walutowych w euro.

Stali czytelnicy bloga wiedzą, że nigdy nie polecam kont bankowych, z których sam nie korzystam lub których sam bym nie założył. Zobaczmy więc jakimi kryteriami posługiwałem się w poszukiwaniach najlepszego konta w euro.

Cechy najlepszego konta w euro

Otwarcie konta 0 zł
Prowadzenie konta 0 zł
Przelewy zagraniczne przez internet (SEPA – standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Lichtesteinie) 0 zł
Przelewy krajowe przez internet ELIXIR – przelew w Polsce) 0 zł
Przelewy zagraniczne NIE-SEPA max 15 zł
Wydanie karty debetowej w Euro 0 zł
Bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę 0 zł
Wypłaty Euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Lichtensteinie 0 zł
Spread walutowy EUR/PLN max 5 gr
Szeroka sieć bankomatów w Europie Tak

Przy wyborze kryteriów do rankingu kont w euro kierowałem się tym aby było one najlepsze dla osoby podróżującej po Europie, dla studentów Erasmus, wreszcie dla osób na stałe lub czasowo pracujących za granicą.

Które konto w euro jest najlepsze? Paradoksalnie okazuje się, że najlepsze konto w euro jest całkowicie darmowe.

Reklama baner bank Pekao

Najlepsze darmowe konto walutowe w euro

Miejsce 1

Konto walutowe „Kantor Walutowy” Alior Bank obsługuje aż 14 walut i jest całkowicie darmowe. Jest o tyle wygodnym kontem, że otwiera się tylko jedno konto, a w jego ramach aktywuje dedykowane rachunki bankowe w konkretnej walucie. Wymiana walut odbywa się po bardzo atrakcyjnym kursie, nieosiągalnym na kontach walutowych i złotowych w innych bankach. Dostęp do wymiany walut jest możliwy 24h na dobę, 7 dni w tygodniu.

Opłaty za konto walutowe Alior:

 • 0 zł za przelewy krajowe w PLN
 • 5 zł za przelew Europejski SEPA w Euro
 • 0 zł za prowadzenie rachunków w 14 walutach, w tym euro,
 • 0 zł za karty debetowe MasterCard PayPass w EUR, USD i GBP,
 • 0 zł za walutowe przelewy ekspresowe,
 • 0 zł za automatyczne zlecenia walutowe,
 • darmowe wypłaty euro w wybranych oddziałach
 • możliwość kupna waluty po korzystnym kursie i uzupełnienia środków pieniężnych w ciągu 2 dni roboczych.

Do konta można także zamówić darmową kartę płatniczą. Jeżeli w ciągu pół roku od dnia wydania karty nie dokonasz nią min. 1 transakcji, zostanie pobrana jednorazowa opłata w wysokości 15 zł. Opłata miesięczna za użytkowanie karty nie jest pobierana. Za bezpłatne przelewy ekspresowe należy rozumieć przelew walutowy realizowany za pośrednictwem bankowości internetowej/mobilnej w opcji kosztowej BEN i SHA w ramach licznika. Za wymianę z odroczoną wpłatą należy rozumieć Transakcję z Blokadą, którą można zawrzeć posiadając 5% Kwoty Transakcji.

Tutaj można założyć konto walutowe w Alior Bank w parę minut.

Miejsce 2

Konto Waluta w Nest Banku

Całkowicie darmowe konto w EUR, GBP, USD. Konto Nest Banku należy do najtańszych na rynku. Co więcej ani w UK, ani w Niemczech, Francji, Norwegii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii nie znalazłem tańszego konta, niż to. Prawdopodobnie w żadnym innym kraju nie istnieje tańsze konto dostępne w trzech walutach (EUR, GBP, USD) i kartą akceptowana niemal na całym świecie.

Warto mieć to konto, także zamiast konta w zagranicznym banku, z jednego prozaicznego powodu. Przelew z konta w złotówkach na konto w Nest Banku jest darmowy. Także, jeśli potrzebujemy natychmiast przelać pieniądze z rachunku w PLN na rachunek w EUR lub odwrotnie będzie to dla nas bardzo szybkie i tanie rozwiązanie.

Odnośnie przewalutowania różnica w kursie kupna i sprzedaży (tzw. spread walutowy) w Nest Banku jest dużo gorszy niż na poziomie kantorów internetowych. Średni spread walutowy jaki zaobserwowałem to ok 26 groszy na jednym Euro. Jeśli ktoś nie przelewa większych kwot w euro czy pln to raczej szkoda zachodu i nie warto zakładać konta w kantorze internetowym.

Jeśli jednak wymieniasz większe kwoty walut to można założyć sobie także konto w kantorze internetowym np. w RKantorze należącym do Raiffeisen Banku. Konto jest zupełnie za darmo, a pierwsze transakcje do 5000 zł mamy zupełnie za darmo (spread walutowy = 0 groszy). Standardowe spready na parze walut EUR/PLN to 4-5 groszy. Niestety konto walutowe w euro w Raiffeisen Bank to drożyzna dlatego nie polecam zakładać tam konta walutowego. Jeszcze niższe kursy ma popularny kantor walutowy Walutomat <— sprawdź.

Opłaty i prowizje za Konto walutowe Nest

Tak jak wspomniałem konto walutowe w euro, funtach czy dolarach w Nest Banku jest całkowicie darmowe. Bank nie pobiera prowizji za przewalutowanie transakcji i wszystkie płatności internetowe w walucie karty. Co ciekawe, zwykłe konto Nest Banku w złotówkach także bardzo często wygrywało/wygrywa w moim rankingu darmowych kont osobistych (PLN).

  • opłata za
  • jednorazowa opłata aktywacyjna: 1 EUR lub 1,3 USD lub 0,8 GBP,
  • miesięczna opłata za korzystanie z usługi: 0,3 EUR lub 0,35 USD lub 0,2 GBP,
  • 0 zł za przelewy zagraniczne przez internet SEPA (standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinie),
  • 0 zł za przelewy krajowe w Polsce przez internet,
  • 12-15 zł za przelewy zagraniczne NIE-SEPA czyli te poza Unię Europejską, Islandię, Norwegię i Liechtenstein,
  • wydanie karty debetowej: 0 zł, jeśli do konta w PLN nie wydano karty (w innym przypadku 5 EUR /6 USD /4 GBP),
  • miesięczna opłata za kartę debetową: 0 zł, jeśli do konta w PLN nie wydano karty (w innym przypadku 5 EUR /6 USD /4 GBP rocznie),
  • 0 zł za wypłaty euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie.
  • Spread w % dla 4 głównych walut:
   • 1,4% z usługą korzystnych przewalutowań (miesięczny koszt: 0,3 EUR /0,35 USD /0,2 GBP)
   • 7,7% (standardowo)

Całą tabelę opłat i prowizji możesz zobaczyć tutaj na dole strony Co ważne nie trzeba zakładać innych kont czy zamawiać innych produktów bankowych aby otworzyć to konto. Tutaj testowałem funkcjonalność konta walutowego, którego możliwości są identyczne jak konta w złotówkach.

>>>TUTAJ<<< możesz założyć „Konto EU” w Nest Banku. Klikając w link zostaniesz przeniesiony na stronę Nest Bank. Jeśli założysz konto przez tego linka, Nest Bank wesprze drobną kwotą bloga Rekin Finansów. Serdecznie DZIĘKUJĘ !

Alternatywy dla najlepszych kont w Euro

Miejsce 3

T-Mobile usługi bankowe

Bardzo popularne konto ale jednak dużo droższe niż to w Nest Banku m.in.:

 • 5 zł miesięcznie opłaty za kartę debetową
 • 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • 10 zł za wydanie karty debetowej
 • 5 zł za przelew w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtenstein (do innych krajów jeszcze drożej)
 • konieczność założenia płatnego konta osobistego w złotówkach

Dużo osób daje się złapać na to, iż Alior Bank ma kantor internetowy. Kursy są około 1-2 grosze lepsze niż w Nest Banku. Jeśli ktoś nie obraca setkami tysięcy euro nie warto zakładać tego konta. Lepiej założyć je sobie w Smart Banku, a dodatkowo zawsze można założyć konto w kantorze internetowym.

Miejsce 4

ING Bank

Konto walutowe w euro ING Bank jest bardzo popularne. Sam miałem tam konto w Euro, kiedy studiowałem w Finlandii ale było to bardzo dawno temu. Teraz opłaty za konto w Euro w ING są jeszcze wyższe niż w T-mobile/Alior. Dlatego też nie będę się rozpisywał na temat tego i innych kont.

Kolejne miejsca czyli gdzie słono przepłacisz

Mbank, BZWBK

Inne konta to jeszcze droższe opcje także nie będę ich przedstawiał.  ich tabeli opłat i prowizji. Konto emax w Mbank i Konto walutowe w BZWBK są o wiele droższe i bogate w wysokie opłaty stałe np. kilkanaście EURO miesięcznie opłaty za kartę w BZ WBK. Do tego te banki nie mają własnych kantorów internetowych także przewalutowanie słono kosztuje. Konta w pozostałych bankach np. konto walutowe w PKO BP lub Citi Bank to super drogie opcje. Zakładają je osoby, które mają za dużo pieniędzy, są bardzo przywiązane do marki, które nie czytają tabeli opłat i prowizji, a tym bardziej bloga Rekin Finansów. Innych powodów nie widzę. Chyba, że wydawanie pieniędzy na opłaty bankowe sprawia komuś przyjemność ;)

Podsumowanie

Wybór konta walutowego w Euro jest bardzo prosty. Mamy jedno konto, które jest bezkonkurencyjne. Zobaczymy jak długo zwycięskie konto pozostanie tak atrakcyjne finansowo. Konto w Nest Bank jest jedynym darmowym kontem. Do tego konkurencyjne konta są dużo droższe. Wydaje się, że Smart Bank niepotrzebnie daje tak korzystne warunki. W każdym razie możemy się z tego cieszyć.

Zostaw swój komentarz i powiedz czy jesteś zadowolony z kont, z mojego rankingu. Napisz dlaczego uważasz, że dane konto w euro jest najlepsze twoim zdaniem. Wszelkie uwagi dotyczące mojego rankingu kont w euro są bardzo mile widziane. Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne ponieważ to dla Ciebie przygotowuje ten ranking.

Byłoby mi bardzo miło gdybyś zamieścił link do mojego rankingu gdzieś na swoim blogu lub forum. Możesz także udostępnić go w mediach społecznościowych. Może twoi znajomi niepotrzebnie przepłacają za konto w euro bo po prostu nie wiedzą gdzie warto założyć najlepsze konto walutowe.

konto w euro

Życzę Ci mnóstwo Euro w kieszeni !

Całkowicie darmowe konto w euro jest dla większości z nas równoznaczne z najlepszym kontem. Możesz ocenić kryteria, które stosuje przy wyborze najlepszego darmowego konta ROR w euro w komentarzu.