Nowe konto oszczędnościowe Banku Pekao S.A. zapewnia oprocentowanie zgromadzonych środków o wartości 8% w skali roku. Oprocentowanie to jest gwarantowane dla oszczędności do kwoty 200 000 zł przez okres 183 dni. Z promocyjnego oprocentowania skorzystać mogą nowi klienci Banku Pekao S.A., tuż po założeniu jednego z dwóch dostępnych kont – Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium.

Oprocentowanie Okres obowiązywania Kapitalizacja
8% (stałe) 183 dni miesięczna
Limit kwotowy Wymagane konto osobiste Dla kogo oferta?
200 000 zł
(środki powyżej tej kwoty
oprocentowane stawką 0,01%)
Tak:
· Konto Przekorzystne, lub
· Konto Świat Premium
Nowi klienci Banku Pekao S.A.
Termin oferty
Dla kont osobistych założonych do dnia 15.03.2023 r

Promocyjne oprocentowanie – warunki

Konto oszczędnościowe Pekao ze stałym oprocentowaniem 8% w skali roku to najnowsza oferta promocyjna dla nowych klientów Banku Pekao S.A.

Rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem założyć można po spełnieniu kilku kluczowych warunków. Przede wszystkim, dostępny jest on dla osoby, która:

Reklama baner bank Pekao
  1. Ma ukończone 18 lat;
  2. Jest konsumentem zgodnie z definicją art. 22 (1) Kodeksu Cywilnego, a więc nie zakłada konta bankowego dla celów prowadzonej działalności gospodarczej;
  3. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

Ponadto, konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem otworzyć można po zawarciu umowy o swoje pierwsze konto osobiste w Banku Pekao S.A. Klient ma do wyboru:

Jedno z dwóch powyższych rachunków należy założyć do 15.03.2023., aby otworzyć konto oszczędnościowe Pekao z oprocentowaniem 8% dla zgromadzonych środków na takim rachunku.

Jeśli konto oszczędnościowe nie zostało otwarte od razu przy założeniu konta osobistego, nic straconego. Można to zrobić w terminie od 3 do 5 dni po założeniu swojego pierwszego konta podstawowego w Banku Pekao S.A. za pośrednictwem strony internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Warto przy tym zaznaczyć, że z powyższej promocji można skorzystać tylko raz i wyłącznie przy jednym, wybranym koncie osobistym.

Zysk z odsetek w czasie promocji

Odsetki są naliczane w wysokości 8% od każdej, wpłaconej złotówki na konto oszczędnościowe. Na koniec każdego miesiąca i po potrąceniu podatku dochodowego od osób fizycznych, zysk dopisywany jest do salda końcowego na koncie.

Taka wartość oprocentowania jest stała i obowiązuje przez okres 183 dni. Okres ten liczony jest od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe Pekao.

Po upływie okresu promocji, środki zgromadzone na rachunku oszczędnościowych oprocentowane będą zgodnie ze stawką standardową. Wynosi ona 0,01% w skali roku.

Za posiadaną na koncie wartość środków 200 000 zł na okres 183 dni, zysk z lokaty wyniesie ponad 203 zł. W celu obliczenia zysku z innej, wpłaconej kwoty, warto skorzystać z kalkulatora lokat dostępnego na stronie Rekina Finansów.

Limity na koncie oszczędnościowym

Na nowo założonym koncie oszczędnościowym Pekao z promocyjnym oprocentowaniem nie ma możliwości gromadzenia dowolnej kwoty oszczędności.

Maksymalna wartość środków, które można posiadać na rachunku w ramach oprocentowania 8% to 200 000 zł. Wartość środków ponad kwotę 200 000 zł w czasie trwania promocji oprocentowana jest stawką standardową w wysokości 0,01%.

Tak jak przy każdym koncie oszczędnościowym, pieniądze można wpłacać i wypłacać w dowolnej chwili, bez utraty naliczonych odsetek.

Za prowadzenie konta oszczędnościowego Pekao nie pobiera się żadnych opłat. Bezpłatne są również polecenia przelewu wewnętrznego na inny rachunek w Banku Pekao S.A za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay. Za każdy inny przelew pobierana jest opłata w wysokości 7 zł za transakcję.

Konta osobiste z kontem oszczędnościowym Pekao

Oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym w wysokości 8% jest bez wątpienia konkurencyjne rynkowo.

Jednym z podstawowych warunków skorzystania z aktualnej promocji konta oszczędnościowego Pekao jest założenie w nim jednego z kont osobistych. W ramach założenia podstawowego rachunku bankowego, warto przyjrzeć się także pozostałym korzyściom i mankamentom, które w połączeniu z kontem oszczędnościowym należy wziąć pod uwagę.

Wybrane zalety i wady Konta Przekorzystnego i Konta Świat Premium Banku Pekao S.A. zaprezentowano poniżej.

Konto osobiste
przy koncie oszczędnościowym 8%
Zalety konta (wybrane) Wady konta (wybrane)
KONTO PRZEKORZYSTNE 1. 0 zł za prowadzenie rachunku bankowego.
2. 50 zł za założenie konta +150 za aktywność – aktualna promocja Banku.
3. Dyspozycja aktywacji ubezpieczeniowego Pakietu Komfort – 0 zł przez pierwsze 6 miesięcy.
4. Galeria Rabatów – zniżki do 30% w wielu punktach, w tym w sklepach, restauracjach, czy w salonach urody.
1. Płatne SMS-y autoryzacyjne w ramach przelewów (0,20 zł za szt.).
2. Opłata za obsługę karty debetowej – 4 zł (jeśli odbędzie się przynajmniej 1 płatność kartą oraz 1 wpływ na kwotę minimum 500 zł, opłata wynosi 0 zł)
KONTO ŚWIAT PREMIUM 1. Złote karty Mastercard i VISA za 0 zł miesięcznie.
2. Płatności walutowe z gwarancją niskich kursów w ponad 150 walutach.
3. Darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.
4. Dyspozycja aktywacji ubezpieczeniowego Pakietu Komfort – 0 zł przez pierwsze 6 miesięcy
1. Opłata za prowadzenie konta – 50 zł miesięcznie (jeśli łączna kwota aktywów w poprzednim miesiącu była niższa, niż 200 tys. zł).
2. Wypłata gotówki z kasy banku za dodatkową opłatą.

Konto oszczędnościowe Pekao – zalet i wady

Wśród głównych zalet konta oszczędnościowego Pekao wymienia się:

  • Konkurencyjne rynkowo oprocentowanie – 8% w skali roku;
  • Czas obowiązywania oferty – 6 miesięcy od dnia założenia konta osobistego;
  • Bezpłatne prowadzenie konta oszczędnościowego;

Możliwość skorzystania z półrocznego i stosunkowo wysokiego oprocentowania oszczędności na koncie to zdecydowanie największe walory aktualnej oferty Banku Pekao S.A.

Konto oszczędnościowe Pekao jest następstwem założenia innego konta osobistego w tym banku, natomiast i one zawierają szereg różnych korzyści. Znajdują się wśród nich możliwości bezpłatnego prowadzenia Konta Przekorzystnego, pakiety ubezpieczeniowe po niskich kosztach, czy też darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie.

Do największych wad konta oszczędnościowego Pekao można zaliczyć:

  • Ograniczenie w kwocie i okresie oprocentowania na 8% – do 200 000 zł na 6 miesięcy;
  • Bezpłatne tylko przelewy wewnętrzne i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay;
  • Opłata za kod SMS do przelewu – 0,20 zł za jedną transakcję.
  • Bezpłatne są tylko przelewy wewnętrzne i za pośrednictwem aplikacji PeoPay – za każdą inną transakcję opłata wynosi 7 zł.

Ograniczeniem konta oszczędnościowego Pekao jest fakt, że oprocentowanie 8% obejmie kwoty tylko do 20 000 zł. Przy chęci pomnożenia większej ilości środków, wartość ponad tą część będzie już oprocentowana jedynie na 0,01% w skali roku.

Wadą jest również fakt, że z konta tego większość przelewów dokonywanych jest za opłatą w wysokości 7 zł. Należy również wziąć pod uwagę niedogodności kont osobistych, które zostaną założone przed otwarciem konta oszczędnościowego. Wśród nich znajdują się na przykład opłaty za prowadzenie rachunku, jak przy Koncie Świat Premium – przy braku spełnienia wymaganych warunków.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao S.A.?

Konto oszczędnościowe Pekao można założyć wyłącznie z kontem osobistym Banku Pekao S.A. – Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium.

Konto oszczędnościowe Pekao można założyć w późniejszym terminie, niż jedno z wyżej wymienionych kont osobistych. Termin wynosi od 3 do 5 dni po założeniu swojego pierwszego konta podstawowego w Banku Pekao S.A. W takiej sytuacji założenie konta oszczędnościowego odbywa się za pośrednictwem panelu klienta w Pekao lub aplikacji PeoPay.

W toku zakładani konta warto wybrać opcję weryfikacji tożsamości poprzez aplikacje Peopay ponieważ dodatkowo można otrzymać bonus do 200 zł.

Aby założyć konto oszczędnościowe Pekao kliknij poniżej wybrane konto osobiste, z którym chcesz je założyć.

[/fusion_text]