Nowe konto oszczędnościowe Banku Pekao S.A. zapewnia oprocentowanie zgromadzonych środków o wartości 7% w skali roku. Oprocentowanie to jest gwarantowane dla oszczędności do kwoty 100 000 zł przez okres 183 dni. Z promocyjnego oprocentowania skorzystać mogą nowi klienci Banku Pekao S.A., tuż po założeniu jednego z dwóch dostępnych kont – Konta Przekorzystnego lub Konta Świat Premium.

Oprocentowanie Okres obowiązywania Kapitalizacja
7% (stałe) 183 dni miesięczna
2% (stałe) po 183 dniach miesięczna
2,5% (stałe) po 183 dniach dla Konta Premium miesięczna
Limit kwotowy Wymagane konto osobiste Dla kogo oferta?
100 000 zł Konto Przekorzystne Nowi klienci Banku Pekao S.A.
200 000 zł Konto Świat Premium Nowi klienci Banku Pekao S.A.
Bonusy
200 zł za otwarcie i aktywność na koncie osobistym
lokata oproc. 5,5% do 50 000 zł na 6 mies.
lokata oproc. 6% do 50 000 zł na 12 mies.
Termin oferty
Do odwołania.

Promocyjne oprocentowanie – warunki

Konto oszczędnościowe Pekao ze stałym oprocentowaniem 7% w skali roku to najnowsza oferta promocyjna dla nowych klientów Banku Pekao S.A.

Rachunek oszczędnościowy z promocyjnym oprocentowaniem założyć można po spełnieniu kilku kluczowych warunków. Przede wszystkim, dostępny jest on dla osoby, która:

 1. Ma ukończone 18 lat;
 2. Jest konsumentem zgodnie z definicją art. 22 (1) Kodeksu Cywilnego, a więc nie zakłada konta bankowego dla celów prowadzonej działalności gospodarczej;
 3. Posiada pełną zdolność do czynności prawnych.

Ponadto, konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem otworzyć można po zawarciu umowy o swoje pierwsze konto osobiste w Banku Pekao S.A. Klient ma do wyboru:

Reklama baner bank Pekao

Należy otworzyć jeden z dwóch powyższych rachunków, aby móc otworzyć konto oszczędnościowe Pekao z oprocentowaniem 7% dla zgromadzonych środków. Otwarcie tylko konta oszczędnościowego bez konta osobistego nie jest możliwe.

Jeśli konto oszczędnościowe nie zostało otwarte od razu przy założeniu konta osobistego, nic straconego. Można to zrobić w terminie od 3 do 5 dni po założeniu swojego pierwszego konta podstawowego w Banku Pekao S.A. za pośrednictwem strony internetowej Pekao24 lub aplikacji PeoPay.

Dodatkowo można założyć promocyjną lokatę oprocentowaną 5,5% (na 6 mies.) lub 6% (na 12 mies.)

Warto przy tym zaznaczyć, że z powyższej promocji można skorzystać tylko raz i wyłącznie przy jednym, wybranym koncie osobistym.

Zysk z odsetek w czasie promocji

Odsetki są naliczane w wysokości 7% od każdej, wpłaconej złotówki na konto oszczędnościowe. Na koniec każdego miesiąca i po potrąceniu podatku dochodowego od osób fizycznych, zysk dopisywany jest do salda końcowego na koncie.

Taka wartość oprocentowania jest stała i obowiązuje przez okres 183 dni. Okres ten liczony jest od dnia zawarcia umowy o konto oszczędnościowe Pekao.

Po upływie okresu promocji, środki zgromadzone na rachunku oszczędnościowych oprocentowane będą zgodnie ze stawką standardową. Wynosi ona 2% w skali roku.

Za zdeponowanie na koncie oszczędnościowym banku Pekao S.A. środków w wysokości 100 000 zł na okres 183 dni, zysk z lokaty wyniesie 2835 zł po opodatkowaniu. W celu obliczenia zysku z innej, wpłaconej kwoty, warto skorzystać z kalkulatora lokat dostępnego na stronie Rekina Finansów.

Limity na koncie oszczędnościowym

Na nowo założonym koncie oszczędnościowym Pekao z promocyjnym oprocentowaniem nie ma możliwości gromadzenia dowolnej kwoty oszczędności.

Maksymalna wartość środków, które można posiadać na rachunku w ramach oprocentowania 7% to 100 000 zł dla bezwarunkowo darmowego konta Przekorzystnego lub 200 000 zł dla konta Świat Premium. Wartość środków ponad powyższe kwoty w czasie trwania promocji oprocentowana jest stawką standardową w wysokości 2% dla konta Przekorzystnego lub 2,5% dla Konta Świat Premium. Takie samo oprocentowanie obowiązuje po zakończeniu promocji.

Pieniądze z konta oszczędnościowego Pekao można wpłacać i wypłacać w dowolnej chwili, bez utraty naliczonych odsetek.

Za prowadzenie konta oszczędnościowego Pekao nie pobiera się żadnych opłat. Bezpłatne są również polecenia przelewu wewnętrznego na inny rachunek w Banku Pekao S.A za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay. Za każdy inny przelew pobierana jest opłata w wysokości 7 zł za transakcję.

Konta osobiste z kontem oszczędnościowym Pekao

Oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym w wysokości 7% jest bez wątpienia konkurencyjne rynkowo.

Jednym z podstawowych warunków skorzystania z aktualnej promocji konta oszczędnościowego Pekao jest założenie w nim jednego z kont osobistych. W ramach założenia podstawowego rachunku bankowego, warto przyjrzeć się także pozostałym korzyściom i mankamentom, które w połączeniu z kontem oszczędnościowym należy wziąć pod uwagę.

Wybrane zalety i wady Konta Przekorzystnego i Konta Świat Premium Banku Pekao S.A. zaprezentowano poniżej.

Konto osobiste
przy koncie oszczędnościowym 7%
Zalety konta (wybrane) Wady konta (wybrane)
KONTO PRZEKORZYSTNE 1. 0 zł za prowadzenie rachunku bankowego.
2. 200 zł bonusu za założenie i korzystanie z konta – aktualna promocja Banku.
3. Dyspozycja aktywacji ubezpieczeniowego Pakietu Komfort – 0 zł przez pierwsze 6 miesięcy.
4. Galeria Rabatów – zniżki do 30% w wielu punktach, w tym w sklepach, restauracjach, czy w salonach urody.
1. Płatne SMS-y autoryzacyjne w ramach przelewów (0,20 zł za szt.), bezpłatne poprzez aplikację mobilną banku PeoPay.
2. Opłata za obsługę karty debetowej – 4 zł (jeśli odbędzie się przynajmniej 1 płatność kartą oraz 1 wpływ na kwotę minimum 500 zł, opłata wynosi 0 zł)
KONTO ŚWIAT PREMIUM 1. Złote karty Mastercard i VISA za 0 zł miesięcznie.
2. Płatności walutowe z gwarancją niskich kursów w ponad 150 walutach.
3. Darmowe wypłaty z bankomatów w kraju i za granicą.
4. Dyspozycja aktywacji ubezpieczeniowego Pakietu Komfort – 0 zł przez pierwsze 6 miesięcy

5. do 3% w skali roku na lokacie w USD na nowe środki

6. Wypłata gotówki z kasy banku za 0 zł dla PLN. Dla walut obcych 2 EUR/USD/CHF/GBP

1. Po 3 miesiącach opłata za prowadzenie konta – 50 zł miesięcznie (jeśli łączna kwota aktywów w poprzednim miesiącu była niższa, niż 200 tys. zł).
2.

Konto oszczędnościowe Pekao – zalet i wady

Wśród głównych zalet konta oszczędnościowego Pekao wymienia się:

 • Konkurencyjne rynkowo oprocentowanie – 7% w skali roku;
 • Czas obowiązywania oferty – 6 miesięcy od dnia założenia konta osobistego;
 • Bezpłatne prowadzenie konta oszczędnościowego;
 • Dodatkowa premia 200 zł i wysoko oprocentowana lokata bankowa

Możliwość skorzystania z półrocznego i stosunkowo wysokiego oprocentowania oszczędności na koncie to zdecydowanie największe walory aktualnej oferty Banku Pekao S.A.

Konto oszczędnościowe Pekao jest następstwem założenia innego konta osobistego w tym banku, natomiast i one zawierają szereg różnych korzyści. Znajdują się wśród nich możliwości bezpłatnego prowadzenia Konta Przekorzystnego, pakiety ubezpieczeniowe po niskich kosztach, czy też darmowe wypłaty gotówki z bankomatów na całym świecie.

Do największych wad konta oszczędnościowego Pekao można zaliczyć:

 • Ograniczenie w kwocie i okresie oprocentowania na 7% – do 100 000 zł na 6 miesięcy;
 • Bezpłatne tylko przelewy wewnętrzne i wyłącznie za pośrednictwem aplikacji mobilnej PeoPay;
 • Opłata za kod SMS do przelewu bez PeoPay– 0,20 zł za jedną transakcję.
 • Bezpłatne są tylko przelewy wewnętrzne i za pośrednictwem aplikacji PeoPay – za każdą inną transakcję opłata wynosi 7 zł.

Ograniczeniem konta oszczędnościowego Pekao jest fakt, że oprocentowanie 7% obejmie kwoty tylko do 100 000 zł. Przy chęci pomnożenia większej ilości środków, wartość ponad tą część będzie już oprocentowana jedynie na 2% w skali roku.

Wadą jest również fakt, że z konta tego większość przelewów dokonywanych jest za opłatą w wysokości 7 zł. Należy również wziąć pod uwagę niedogodności kont osobistych, które zostaną założone przed otwarciem konta oszczędnościowego. Wśród nich znajdują się na przykład opłaty za prowadzenie rachunku, jak przy Koncie Świat Premium – przy braku spełnienia wymaganych warunków.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao S.A.?

Konto oszczędnościowe Pekao można założyć wyłącznie z kontem osobistym Banku Pekao S.A. – Konto Przekorzystne lub Konto Świat Premium.

Konto oszczędnościowe Pekao można założyć w późniejszym terminie, niż jedno z wyżej wymienionych kont osobistych. Termin wynosi od 3 do 5 dni po założeniu swojego pierwszego konta podstawowego w Banku Pekao S.A. W takiej sytuacji założenie konta oszczędnościowego odbywa się za pośrednictwem panelu klienta w Pekao lub aplikacji PeoPay.

W toku zakładani konta warto wybrać opcję weryfikacji tożsamości poprzez aplikacje Peopay ponieważ dodatkowo można otrzymać bonus do 200 zł.

Aby założyć konto oszczędnościowe Pekao kliknij poniżej wybrane konto osobiste, z którym chcesz je założyć.

Podsumowanie
Konto oszczędnościowe Pekao jest bezwarunkowo darmowe. Oprocentowanie konta oszczędnościowego Pekao to aż 7% na 6 miesięcy.
Oprocentowanie
9
Funkcjonalność
9
Opłaty
9
Oceny czytelników16 Votes
5.9
Zalety
promocyjne oprocentowanie 7%
darmowe przelewy na i z konta oszczędnościowego
oprocentowanie standardowe 2% lub 2,5%
bezwarunkowo darmowe osobiste konto Przekorzystne
Wady
smsy autoryzacyjne płatne poza aplikacją PeoPay
wymagane założenia konta osobistego
9
Ocena