Każdy rekin potrzebuje precyzyjnego kalkulatora kredytu hipotecznego. Ten kalkulator Rekina pozwoli ci obliczyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz poznać całkowity koszt – oczywiście jeśli znasz wszystkie niezbędne dane. Jeśli ich nie znasz skorzystaj z mojej porównywarki kredytów hipotecznych oraz bezpłatnej konsultacji kredytowej. Poniższy kalkulator kredytowy naśladuje sposób kalkulacji kredytów hipotecznych przez banki. Możesz wprowadzić szczegółowe dane np. o ubezpieczeniu nieruchmośći, a kalkulator przedstawi symulację raty i kosztu kredytu.

więcej opcji

Zobacz koniecznie:

  1. Najtańsze kredyty hipoteczne w banku 2017
  2. Darmowa konsultacja z Rekinem- kredyt hipoteczny
  3. Najtańsze kredyty gotówkowe w banku 2017
  4. Darmowa konsultacja z Rekinem – kredyt gotówkowy
  5. Porównywarka pożyczek online – pozabankowe
  6. Darmowe pożyczki online – pozabankowe
  7. Pożyczki dla zadłużonych – pozabankowe

Zakup mieszkania – kredyt gotówkowy czy hipoteczny?

Jeśli potrzebujesz kredytu do około 150 tys. zł o wiele wygodniej, a przede wszystkim szybciej jest sfinansować zakup nieruchomości i inne dowolne wydatki kredytem gotówkowym. Plusem jest to, że pieniądze z takiego kredytu możesz wydać na wszystko – bank nie pyta na co są Ci potrzebne. Uzyskanie takiego kredytu jest dużo szybsze – parę dni. Wadą tego rozwiązania jest to, że taki kredyt można dostać na maksimum 10 lat i musisz mieć dobrą zdolność kredytową(spore zarobki). Wcześniejsza spłata jest zupełnie darmowa. Moim czytelnikom załatwiam także kredyty bez konieczności wykupu drogich ubezpieczeń w bankach  i innych kruczków co czyni kredyt gotówkowy niedrogim źródłem finansowania zakupu wymarzonego domu. Co powiesz na RRSO na poziomie 6,5-7% ?

Kredyt hipoteczny wymaga ogromnej ilości dokumentów, szczegółowych informacji o nieruchomości, kosztownego operatu szacunkowego już na wstępie. Uzyskanie kredytu hipotecznego trwa minimum 2-3 tygodnie. Zazwyczaj jednak trwa to około miesiąca. Kredyt hipoteczny wybierają raczej osoby, których zdolność kredytowa nie pozwoliłaby na otrzymanie kredytu gotówkowego. Przy kwotach kredytu powyżej 200 000 zł 99,9% osób jest skazana na ten typ kredytu. Czy kredyt hipoteczny jest tańszy niż kredyt gotówkowy? – licząc okres kredytowania 20-30 lat jest zazwyczaj droższym rozwiązaniem, gdzie ubezpieczenia (np. wkładu własnego, na życie, nieruchomości, spłat kredytu, od utraty pracy itd.) i produkty dodatkowe stanowią bardzo duży koszt.

Objaśnienia kalkulatora kredytu hipotecznego

System zaokrągleń w moim kalkulatorze kredytów hipotecznych może nieznacznie się różnić od tego jak to robi konkretny bank. Rożnice są jednak groszowe. Jeśli zauważysz większe różnice zgodnie z tym co wyliczył Ci bank może to wynikać z niuansów matematyki finansowej np. często banki podają, że oprocentowanie kredytu wynosi 9,99%, w rzeczywistości może oznaczać to 9,99(9)% czyli w praktyce 10%. To też może stanowić o różnicy. Przede wszystkim jednak do kalkulatora trzeba wpisać odpowiednie dane, a te np. o składce ubezpieczeniowej mogą być zaszyte w umowach – czasami podane jako składka miesięczna – czasami jako % kwoty kredytu brutto (powiększonego o prowizję) lub jeszcze inaczej.

„Prowizja kredytowana” oznacza to, że prowizja jest wliczany do raty. Inną możliwością jest płatność z góry – czasami pojawia się w kredytach hipotecznych, lecz opłacana jest tylko niewielka jej cześć z góry.

„Koszty dodatkowe” możesz określić w procentach lub kwotowo. Na przykład kwoto możesz określić średni koszt konta bankowego przez okres trwania kredytu. Często biorąc wraz z kredytem gotówkowym trzeba otworzyć konto bankowe, założyć kartę kredytową itd. Możesz także w tym polu kalkulatora dodać ubezpieczenie, które jest naliczane jak % od kwoty zaciągniętego kredytu (netto – bez prowizji).

Jeśli masz pytania odnośnie kalkulatora kredytowego hipotecznego możesz śmiało zadawać pytania w komentarzu. Zawsze staram się znaleźć czas na odpowiedź choć jest to czasami niewykonalne przy kilkudziesięciu komentarzach na całym blogu. W każdym razie zawsze odpowiadam (lub specjalista z mojego zespołu) na wszelkie pytania podczas konsultacji kredytowej. Wtedy też liczymy dokładnie koszty kredytu, ratę i sprawdzamy każdy szczegół umowy z bankiem.

Będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i udostępnisz kalkulator na swoim blogu, facebooku lub wyślesz znajomym 🙂

Disclaimer: „nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za decyzje użytkowników, korzystajacych z kalkulatora, ani za wyniki, które podaje kalkulator. Korzystasz na własną odpowiedzialność.”