Każdy rekin potrzebuje precyzyjnego kalkulatora kredytu hipotecznego. Ten kalkulator Rekina pozwoli ci obliczyć ratę kredytu mieszkaniowego oraz poznać całkowity koszt – oczywiście jeśli znasz wszystkie niezbędne dane. Jeśli ich nie znasz skorzystaj z mojej porównywarki kredytów hipotecznych oraz bezpłatnej konsultacji kredytowej. Poniższy kalkulator kredytowy naśladuje sposób kalkulacji kredytów hipotecznych przez banki. Możesz wprowadzić szczegółowe dane np. o ubezpieczeniu nieruchmośći, a kalkulator przedstawi symulację raty i kosztu kredytu.

Każdy rekin potrzebuje niezawodnego kalkulatora kredytu gotówkowego. Stworzyłem go abyś mógł łatwo obliczyć ratę kredytu i całkowity koszt pożyczki. To najbardziej zaawansowany kalkulator kredytowy online, który naśladuje algorytmy banków. Możesz zrobić zaawansowaną symulację kredytu gotówkowego.

Jak działa kalkulator?

Zobacz koniecznie:

  1. Kredyt hipoteczny – ranking
  2. Darmowa konsultacja z Rekinem- kredyt hipoteczny
  3. Najtańsze kredyty gotówkowe
  4. Darmowa konsultacja z Rekinem – kredyt gotówkowy
  5. Porównywarka pożyczek online – pozabankowe
  6. Darmowe pożyczki online – pozabankowe
  7. Pożyczki dla zadłużonych – pozabankowe

Zakup mieszkania – kredyt gotówkowy czy hipoteczny?

Jeśli potrzebujesz kredytu do 200 tys. zł o wiele wygodniej, a przede wszystkim szybciej jest sfinansować zakup nieruchomości i inne dowolne wydatki kredytem gotówkowym. Plusem jest to, że pieniądze z takiego kredytu możesz wydać na wszystko – bank nie pyta na co są Ci potrzebne. Uzyskanie takiego kredytu jest dużo szybsze – parę dni. Wadą tego rozwiązania jest to, że taki kredyt można dostać na maksimum 10 lat i musisz mieć dobrą zdolność kredytową(spore zarobki). Wcześniejsza spłata jest zupełnie darmowa. Czytelnicy Rekina korzystający z konsultacji kredytowych otrzymują kredyty bez konieczności wykupu drogich ubezpieczeń w bankach i innych kruczków co czyni kredyt gotówkowy niedrogim źródłem finansowania zakupu wymarzonego domu. Co powiesz na RRSO na poziomie 3%?

Kredyt hipoteczny wymaga dużej ilości dokumentów, szczegółowych informacji o nieruchomości, kosztownego operatu szacunkowego już na wstępie. Uzyskanie kredytu hipotecznego trwa minimum 2-3 tygodnie. Zazwyczaj jednak trwa to około miesiąca. Kredyt hipoteczny wybierają też osoby, których zdolność kredytowa nie pozwoliłaby na otrzymanie kredytu gotówkowego. Przy kwotach kredytu powyżej 200 000 zł wielu osobom pozostaje tylko opcja hipoteczna. Czy kredyt hipoteczny jest tańszy niż kredyt gotówkowy? – licząc okres kredytowania 20-30 lat jest zazwyczaj droższym rozwiązaniem, gdzie ubezpieczenia (np. wkładu własnego, na życie, nieruchomości, spłat kredytu, od utraty pracy itd.) i produkty dodatkowe stanowią znaczący koszt.

Objaśnienia kalkulatora kredytu hipotecznego

System zaokrągleń w moim kalkulatorze kredytów hipotecznych może nieznacznie się różnić od tego jak to robi konkretny bank. Rożnice są jednak groszowe. Jeśli zauważysz większe różnice zgodnie z tym co wyliczył Ci bank może to wynikać z niuansów matematyki finansowej np. często banki podają, że oprocentowanie kredytu wynosi 9,99%, w rzeczywistości może oznaczać to 9,99(9)% czyli w praktyce 10%. To też może stanowić o różnicy. Przede wszystkim jednak do kalkulatora trzeba wpisać odpowiednie dane, a te np. o składce ubezpieczeniowej mogą być zaszyte w umowach – czasami podane jako składka miesięczna – czasami jako % kwoty kredytu brutto (powiększonego o prowizję) lub jeszcze inaczej.

„Prowizja kredytowana” oznacza to, że prowizja jest wliczany do raty. Inną możliwością jest płatność z góry – czasami pojawia się w kredytach hipotecznych, lecz opłacana jest tylko niewielka jej cześć z góry.

„Koszty dodatkowe” możesz określić w procentach lub kwotowo. Na przykład kwoto możesz określić średni koszt konta bankowego przez okres trwania kredytu. Często biorąc wraz z kredytem gotówkowym trzeba otworzyć konto bankowe, założyć kartę kredytową itd. Możesz także w tym polu kalkulatora dodać ubezpieczenie, które jest naliczane jak % od kwoty zaciągniętego kredytu (netto – bez prowizji).

Jeśli masz pytania odnośnie kalkulatora kredytowego hipotecznego możesz śmiało zadawać pytania w komentarzu. Zawsze staram się znaleźć czas na odpowiedź choć jest to czasami niewykonalne przy kilkudziesięciu komentarzach na całym blogu. W każdym razie zawsze odpowiadam (lub specjalista z mojego zespołu) na wszelkie pytania podczas konsultacji kredytowej. Wtedy też liczymy dokładnie koszty kredytu, ratę i sprawdzamy każdy szczegół umowy z bankiem.

Będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i udostępnisz kalkulator na swoim blogu, facebooku lub wyślesz znajomym :)

Disclaimer: „nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za decyzje użytkowników, korzystających z kalkulatora, ani za wyniki, które podaje kalkulator. Korzystasz na własną odpowiedzialność.”