Oceny czytelników42 Votes
4
Ocena

Pekao Bank Polski ma ofertę kredytu konsolidacyjnego, który wyróżnia się na tle innych banków. W Pekao możliwa jest konsolidacja z prowizją 0% do 200 000 PLN z dodatkową gotówką na dowolny cel. Bardzo niskie RRSO, wynoszące nawet 7,45% również wydaje się bardzo atrakcyjne. Prześledziliśmy ofertę pożyczki konsolidacyjnej Pekao – oto, co można powiedzieć o niej w praktyce.

Maksymalna kwota kredytu

W Pekao Banku możemy uzyskać kredyt konsolidacyjny w wysokości aż do 200 000 złotych. Dodatkowo składając wniosek możemy poprosić również o dodatkową gotówkę na własne potrzeby. Oczywiście jednak, mało kto otrzyma aż tak potężne kredytowanie. Wiele zależy od naszej historii kredytowej, lojalności wobec banku Pekao, a także innych czynników, o których za chwilę.

Składając wniosek o dodatkową gotówkę możemy również liczyć na dodatkową korzyść – prowizja zostanie wówczas obniżona do 0%, o czym w dalszej części analizy. Zatem maksymalna kwota kredytu (konsolidacja + gotówka na dowolny cel) to 200 000 zł, przy czym kwota ta zawiera koszty kredytu konsolidacyjnego.

Okres spłaty kredytu konsolidacyjnego

Bank Pekao umożliwia nam zaciągnięcie zobowiązania nawet do 10 lat. Oczywiście, im mniejszą kwotę kredytu zaciągamy, tym krótszy jest maksymalny okres spłaty. Klienci mogą również skorzystać z nawet 3 miesięcy karencji od spłaty. Podczas jej trwania nie zostaną naliczone odsetki, ani rozpoczęta procedura windykacyjna.

Kalkulator promocyjnej oferty Pekao

Dzięki mojemu kalkulatorowi możesz oszacować ratę i koszt kredytu gotówkowego Pekao.

PLN
lata
50 000 PLN
10 lat
Numer w rankingu
Oprocentowanie
Prowizja
Pożyczasz
Koszt całkowity
Rata mies.
1.
0% prowizji
0% prowizji
Oprocentowanie
7,20%
Prowizja
0,00%
Pożyczasz
50 000 zł
Koszt całkowity
20 285 zł
Rata mies.
586 zł

Koszt kredytu konsolidacyjnego w Pekao Banku

Oprocentowanie 7,2%
Prowizja 0% lub 8,99%
Opłata przygotowawcza 0%
Obowiązkowe produkty brak
Dodatkowe opłaty
Rachunek do spłaty kredytu 0 zł
Prowizja za wcześniejszą spłatę 0 zł
Zmiana harmonogramu spłat 30 zł
Prolongata kredytu ustalane indywidualnie

RRSO kredytu konsolidacyjnego wynosi 7,45%, przy czym bank po złożeniu wniosku o kredyt, wyliczy Ci RRSO oferty dla ciebie. Ponadto skorzystać możemy z zerowej prowizji od przenoszonych rat. Bank nie pobiera również – pod pewnymi warunkami – prowizji za cały kredyt. To – przynajmniej na papierze – wyjątkowo korzystna oferta. Sprawdźmy jednak szczegóły.

Po pierwsze – abyśmy mogli skorzystać z zerowej prowizji, musimy oprócz kredytu konsolidacyjnego złożyć również wniosek o dodatkowe środki na własne potrzeby. Taka pożyczka nie musi jednak opiewać na dużą kwotę.

RRSO, jak już wspomnieliśmy, zależne jest m.in od wysokości zaciągniętego zobowiązania, a także okresu spłaty pożyczki. W dwóch podanych przez bank reprezentatywnych przykładach dowiadujemy się, że:

 • w przypadku, gdy całkowita kwota pożyczki wynosi 32.210 PLN a okres spłaty wynosi 63 miesiące, RRSO wynosi 7,45%,dodatkowo oprocentowanie roczne zmienne 7,20%
 • w przypadku, gdy całkowita kwota pożyczki wynosi 8.785 PLN, a okres spłaty wynosi 40 miesięcy, RRSO wynosi 11,75%, dodatkowo oprocentowanie roczne zmienne 6%

Jak więc widać, RRSO nie jest tu stałe, dlatego wybierając kredyt konsolidacyjny w banku Pekao należy dokładnie je obserwować. RRSO służy tylko do porównywania kredytów o tym samym okresie spłaty. Niższe RRSO wcale nie musi oznaczać, że całkowity koszt kredytu będzie niższy co wyjaśniał Rekin w artykule: Co to jest RRSO i jak z tego korzystać?

Ponadto zerowa prowizja udzielana jest tylko w przypadku kwoty kredytu wynoszącej od 10 000 do 200 000 PLN oraz gdy wielkość kredytu przeznaczanego na spłatę dotychczasowych zobowiązań stanowi maksimum 25% sumy pozostałych do spłaty zobowiązań. W praktyce oznacza to tyle, że osoby potrzebujące kredytowania do 10 000  zł oraz osoby, które konsolidują więcej niż 25% kwoty całkowitej kredytu od Pekao nie są objęte promocją.

Prowizja 0%

Podsumowując, jeśli chcesz otrzymać kredyt z prowizją 0% musisz wnioskować zgodnie z poniższymi wytycznymi:

Oferta konsolidacji od 10.000 zł ma prowizję 0%, oprocentowanie 7,20%. Możesz tez zawnioskować o dodatkową gotówkę i prowizja również będzie 0% jednak ograniczeniem jest, że może to być max 25% kwoty konsolidowanej. Jeśli byś chciał więcej gotówki wtedy wpadniesz w wyższą prowizję 8,99%. Maksymalna kwota kredytu (konsolidacja + dod. gotówka) to 200 000 zł.

Jeśli zawnioskujesz o kwotę kredytu poniżej 10 000 zł, wtedy prowizja wynosi 0%, a oprocentowanie 7,20%, ale prowizja na dodatkowe środki wynosi już 8,99%.

Usługi dodatkowe

Do kredytu konsolidacyjnego w banku Pekao można wykupić ubezpieczenie. Wiąże się to jednak z dość znaczącym podniesieniem jego ceny. Przykładowo:

 • gdy chcemy zaciągnąć kredyt konsolidacyjny w wysokości 20 000 PLN oraz 20 000 PLN dodatkowego finansowania na okres spłaty 60 miesięcy, wysokość raty bez ubezpieczenia to 840,04 PLN
 • gdy interesują nas taka sama kwota i warunki spłaty, ale dodatkowo chcemy zaciągnąć ubezpieczenie, miesięczna rata wyniesie 999,58 PLN

Wyraźnie widać więc różnicę w wielkości rat. Sprawia to, że usługę tę wybrać powinny tylko osoby, które uznają ją za niezbędną.

Każdy klient może samodzielnie wybrać dzień miesiąca, w którym będzie spłacał swoją ratę. Dzięki temu możemy ustalić termin spłaty tak, by przypadał po naszej wypłacie, w związku z czym nie będziemy musieli przejmować się koniecznością zdobycia dodatkowych środków na spłatę.

Kto może starać się o kredyt konsolidacyjny?

Jak każda instytucja finansowa, bank Pekao wymaga od swoich klientów spełnienia pewnych warunków, zanim udzieli im kredytu konsolidacyjnego.

Składając wniosek powinniśmy:

 • mieć stałe i udokumentowane źródło przychodów
 • nie być w trakcie aktywnej egzekucji komorniczej
 • nie posiadać negatywnych wpisów do baz dłużników
 • posiadać polskie obywatelstwo lub stały adres zameldowania
 • posiadać wyciągi bankowe poświadczające regularne wpływy
 • posiadać aktualny dokument tożsamości

Oczywiście, abyśmy mogli skorzystać z oferty, musimy mieć ukończony 18 rok życia.

Ważne jest to, iż aby otrzymać pożyczkę konsolidacyjną, nie trzeba posiadać konta w banku Pekao. Może się o nią starać każda osoba, również mająca konto w konkurencyjnym banku, musi ona jednak przedstawić historię rachunku ze swojego banku.

Zdolność kredytowa w banku Pekao

Jedną z najważniejszych kwestii, jaką zajmie się bank Pekao przed udzieleniem finansowania jest sprawdzenie zdolności kredytowej. W dużym skrócie, sprawdzona zostanie nasza regularność w opłacaniu rat dotychczasowym wierzycielom, a także wpisy na nasz temat znajdujące się w bazach dłużników. Negatywne wpisy w praktyce uniemożliwiają nam otrzymanie kredytu, dlatego o pożyczkę konsolidacyjną powinniśmy starać się jeszcze wtedy, gdy sytuację mamy w miarę pod kontrolą i chcemy po prostu ułatwić sobie spłacanie rat, a nie zalegamy notorycznie z ich spłatą.

Przyczyny odrzucenia wniosku

Najczęstszą przyczyną odrzucenia wniosku o kredyt konsolidacyjny jest zła historia kredytowa. W takim przypadku, niestety, dość trudno będzie nam uzyskać finansowanie w jakiejkolwiek instytucji finansowej. Może jednak zdarzyć się tak, że nasz wniosek zostanie odrzucony w wyniku prostego błędu, np. podania nieprawidłowych danych (pomyłki w przepisywaniu numeru PESEL czy serii i numeru dokumentu tożsamości). Jeśli jesteśmy w stanie potwierdzić naszą tożsamość i wykazać, że było to spowodowane błędem, a nie celowym działaniem, możemy spróbować skontaktować się z konsultantem banku. Nie gwarantuje nam to pozytywnego rozstrzygnięcia sprawy, ale przy dobrej woli konsultanta daje nam kolejną szansę na złożenie wniosku.

Jak złożyć wniosek o kredyt gotówkowy w Pekao

Są dwie opcje.

 1. Możesz samodzielnie złożyć wniosek online na tej stronie Pekao.
 2. Druga opcja jest przeznaczona dla osób, które chcą zaciągnąć pożyczkę na minimum 40 000 zł. Za darmo pomagam pozyskać kredyt gotówkowy dla czytelników. Jeśli chcesz, zgłoś się do mnie tutaj.

Jeśli masz jakieś uwagi na temat pożyczki gotówkowej w Pekao, napisz w komentarzach.

Kredyt konsolidacyjny Pekao S.A.
Podsumowanie
Każdy kto konsoliduje minimum 10 000 zł i chce dobrać max 25% z kwoty zadłużenia jako kredytu na dowolny cel otrzyma ofertę z prowizją 0%. Kredyt konsolidacyjny Pekao jest wtedy jedną z najtańszych opcji konsolidacji. Plusem jest okres karencji 3 miesięcznej - można zawiesić spłaty bez dodatkowej opłaty.
Koszt kredytu
Przyznawalność
Oceny czytelników42 Votes
Zalety
niskie RRSO 7,45% dla wyższych kwot kredytu
do 3 miesięcy karencji w spłacie
dodatkowa gotówka na dowolny cel
łatwy i szybki kontakt z konsultantem online
Wady
wysoki koszt kredytu z ubezpieczeniem
dość wysokie wymagania promocji “prowizja 0%"
4
Ocena