7.6
Ocena

Konto Przekorzystne Pekao: za darmo, z kartą wielowalutową? Brzmi ambitnie!

Bank Pekao S.A. po przejęciu przez Skarb Państwa w 2017 r. znacznie poprawił ofertę cenową dla klientów, a przede wszystkim podniósł jakość usług bankowych dla konsumentów. Bank dąży do zaistnienia wśród najlepszych na rynku. Możliwość założenia konta 100% online przez biometrię (czyli selfie) oraz karta wielowalutowa to znaki rozpoznawcze oferty konta osobistego.

W ten analizie zobaczysz dobre i  słabsze strony konta Pekao.

Konto Przekorzystne w 2-óch wersjach

W zależności od tego czy jesteś studentem czy już z przekroczyłeś 26 rok życia, możesz wybrać spośród dwóch wariantów:

 • Konto Przekorzystne (warunkowo darmowe).
 • Konto Przekorzystne dla młodych 18 – 26 lat (bezwarunkowo darmowe).

Opłaty za konto:

 • Otwarcie konta: 0 zł dla wszystkich wariantów konta;
 • Prowadzenie konta: 0 zł po spełnieniu warunków, czyli zapewnieniu wpływu min. 500 zł i wykonaniu jednej transakcji kartą lub aplikacją Peopay. Jeśli nie spełnisz warunków zapłacisz 6 zł.
 • Prowadzenie konta dla studenta: bezwarunkowe 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł;
 • Opłata miesięczna za kartę debetową:
  • Konto Przekorzystne: 0 zł (Opłata w wysokości 3 zł – nie jest naliczane, jeśli w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty zasilisz konto kwotą min. 500 zł i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.);
  • Konto Przekorzystne Student: 0 zł;
 • Transakcja typu cashback: 0,99 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy internetowe: 0 zł.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty:

 • Polecenie zapłaty: 0 zł;

Bankomaty:

 • Wypłaty gotówki z bankomatów Pekao S.A.: 0 zł (Wystarczy, że w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay);
 • Wypłata gotówki z bankomatów obcych: 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu, potem 2% min 5,00 zł* (Opłata za 2 pierwsze wypłaty nie jest naliczana jeśli każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay) *Dla konta Przekorzystnego dla młodych opłata nie jest naliczana – bezwarunkowe 0 zł.

A pozostałe opłaty znajdziesz tutaj – w pełnej tabeli opłat i prowizji.

Funkcjonalność konta Przekorzystnego:

Korzystając z konta Przekorzystnego możesz posługiwać się kartą debetową Mastercard Debit FX i aplikacją Peopay. Karta Mastercard Debit FX jest kartą wielowalutową, więc wygodnie skorzystasz z niej też za granicą. Omówmy te dwa atuty konta Przekorzystnego.

aplikacja moblina konta PekaoWygodne płatności telefonem  z Peopay

Ta aplikacja to szybki dostęp do konta i możliwość płacenia telefonem. Aplikacja uzyskuje oceny 4,2 na 5 wśród użytkowników androida. Zalogowanie się w aplikacji oraz zatwierdzanie przelewów, płatności do kwoty 200 zł nie wymaga podawania haseł czy nawet PIN. Wszystko zatwierdzasz odciskiem palca. Dzięki temu aplikacja zapewnia szybki podgląd rachunków, kart i  kredytów. Praktyczne dla młodych użytkowników konta.

Wygodne płacenie telefonem wygląda tak samo jak w znanej już wszystkim aplikacja Android Pay lub innych aplikacjach mobilnych banków. Czyli zapłacisz za zakupy zbliżeniowo telefonem i nie musisz szukać karty. I to nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Jeśli chcesz płacić telefonem za granicą musisz mieć założony w Pekao rachunek walutowy (EUR, USD, GBP, CHF). Płatność telefonem pobierana jest bez dodatkowych kosztów. Jeszce wygodniejsze stało się płacenie za zakupy w internecie. Teraz nie musisz logować się na stronę banku, wystarczy, że wybierzesz „Płacę z Pekao”, a aplikacja Peopay otworzy się automatycznie i potwierdzisz w niej płatność.

Wielowalutowa karta Mastercard Debit FX

karta debetowa PekaoJeśli chciałbyś posiadać jedną kartę do konta złotowego i wielowalutowego, karta Mastercard Debit FX ci to zapewni. Zapłacisz nią wszędzie – w kraju i w internecie, a co najlepsze bez przewalutowania! ( Jeżeli  masz zapewnione środki na koncie prowadzonym w walucie płatności i konto to jest przypisane do karty wielowalutowej.) Płatności możesz dokonywać w PLN, USD, EUR, GBP i CHF.

Co ważne wypłaty z bankomatów zagranicą gdzie oboiwazuje jedna z powyższych walut również jest bez przewalutowania. To duża oszczędność ponieważ np. na samym kursie walutowym EUR oszczędzasz około 25 groszy, oraz nie ponosisz prowizji za przewalutowanie.

Możesz też wybrać to jak będzie wyglądała twoja karta – do wyboru masz 70 wzorów.

Atuty konta Przekorzystnego w Pekao:

 • Karta wielowalutowa bez opłat za przewalutowanie.
 • Konto bez opłat dla studentów i wszystkich, którzy zapewnią wpływy konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay.
 • Konto zakładane 100% online biometrycznie.
 • Darmowe konta walutowe.
 • Brak prowizji przy wypłatach z bankomatów w walucie lokalnej kraju (PLN, USD, EUR, GBP i CHF).
 • Zniżki w Galerii Rabatów.
 • Płatności Peopay.
 • Atrakcyjny kredyt dla studentów.

Dodatkowe korzyści konta Przekorzystnego:

Z kontem Przekorzystnym zyskasz nie tylko możliwość pomnożenia swoich środków na koncie oszczędnościowym. Dodatkowo Pekao oferuje ci produkty bonusowe:

Galeria Rabatów – czyli zniżki do tysięcy sklepów w tym Telepizzy, Booking. com. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie wystarczy płacić kartą lub skorzystać z kodu rabatowego.

Tu możesz założyć Przekorzystne:

Wady konta Przekorzystnego:

 • To konto będzie płatne 9 zł, Jeśli nie zapewnisz wpływów na konto i nie wykonasz płatności kartą;
 • Sms autoryzacyjny 0,20 zł; bezpłatna autoryzacja transakcji tylko przez aplikację mobilną.
 • Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej oraz jej aktywacja to drogą przez mękę – wymaga dwóch aplikacji mobilnych Pekao token i Peopay, ustawiania paru pinów, podawania numeru klienta, przepisywania kodu z Peako token do Peopay.
 • Aplikacja mobilna wymaga dostępu do absolutnie wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć, które w ogóle nie są potrzebne do działania aplikacji. Do tego aplikacja wymaga aż 153 MB wolnego miejsca przy instalacji.
 • Aplikacja Pekao token każe nam wpisywać PIN za każdym razem i potwierdzać flagę Państwa, które to pokazało nam się przy pierwszej instalacji konta – kolejny PIN i flaga, które trzeba pamiętać ponieważ do aplikacji Peopay i karty płatniczej są inne PINy. Rozwiązanie dla osób, które są bardzo cierpliwe i mają dużo czasu, czyli nie dla mnie.
 • Zamknąć konto można w zasadzie tylko w oddziale, gdzie trzeba oddać także kartę.

Dwie pierwsze wady nie dotyczą konta Przekorzystnego dla młodych.

Opinia Rekina o koncie Pekao:

Konto Pekao jest coraz lepsze. Pozytywne zmiany obserwuję od 2017 roku po repolonizacji. Biometria i karta wielowalutowa to świetne przykłady nowoczesności jaką wprowadza Peako w swoje usługi. Konto jest darmowe, jeśli spełnimy niewielkie wymagania, a dodatkowo zyskujemy możliwość korzystania z konta oszczędnościowego i karty wielowalutowej.

Najkorzystniej prezentuje się konto Przekorzystne dla młodych od 18 do 26 lat, gdzie samo konto, karta, a także przelewy zatwierdzane tokenem mobilnym są bezwarunkowo darmowe. Funkcjonalności są dokładnie te same co dla osób powyżej 26 roku życia.

Największy minus tego konta to konieczność pamiętania paru PIN-ów, flag państwa, numeru klienta i innych. Ustalanie pinu do karty płatniczej wymaga instalowania dwóch aplikacji na telefonie – Pekao token i Peaopay. Jest to niewygodne i czasochłonne za co obniżyłem ocenę funkcjonalności konta. Pekao ma dużo do poprawy w tym zakresie.

Jak najwygodniej założyć konto Przekorzystne?

Wypełnij ten wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online przez biomterię (selfie czyli zdjęcie twojej twarzy) z możliwością bonusu 100 zł.

Usiądź wygodnie przed komputerem, przygotuj dowód osobisty oraz smartfon lub kamerkę internetową, żeby zrobić sobie zdjęcie, a w 15 minut będziesz miał otwarte konto! Karta debetowa przychodzi zazwyczaj bardzo szybko – w parę dni roboczych.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta. Jestem ciekawy twojej opinii. Czy też dostrzegasz pozytywne zmiany w banku?

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
Konto Przekorzystne
Funkcjonalność7.5
Opłaty7
Dodatkowe korzyści8.2
Zalety
Konto zakładane 100% online na selfie
Karta wielowalutowa w 5 walutach
Aplikacja moblina Peopay na odcisk palca
Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach (2 razy w miesiącu)
Bonusy dla nowych klientów
Wady
Konto może być płatne 9zł jeśli nie spełnisz warunków
Autoryzacja SMS przelewu internetowego 0,20 zł/sztuka (0 zł przez Peokao token)
Uciążliwe metody logowania w 3 różnych aplikacji Peopay, Pekao Token i Pekao24
Aplikacja Peopay wymaga dostępu do wszystkich danych na telefonie nawet zdjęć
Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach
7.6
Ocena
Podsumowanie
Konto Przekorzystne może być komfortowym kontem dla osób, które zapewnią na nie odpowiednie wpływy i będą wykonywać transakcje kartą. Karta wielowalutowa należy do największych plusów konta. Wersja dla studenta oferuje dodatkowo kredyt studencki i Mieszkanie dla Młodych. Konto studenckie jest bezwarunkowo darmowe .Warunki darmowości: 9 zł jeśli brak wpływu na konto 500 zł z innego banku i brak przynajmniej 1 płatności kartą lub telefonem