9.3
Ocena

Konto Przekorzystne Pekao: za darmo, z kartą wielowalutową? To nie wszystko. Teraz dostaniesz konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 7% na 6 miesięcy i do 200 zł za założenie i użytkowanie konta. Konto Przekorzystne państwowego banku Pekao S.A. można założyć online przez biometrię (czyli selfie) w ok 15 minut.

Konto Przekorzystne w 2-óch wersjach

W zależności od tego czy jesteś studentem czy już z przekroczyłeś 26 rok życia, możesz wybrać spośród dwóch wariantów:

 • Konto Przekorzystne (darmowe, karta warunkowo darmowa).
 • Konto Przekorzystne dla młodych 18 – 26 lat (bezwarunkowo darmowe).

Opłaty za konto:

 • Otwarcie konta: 0 zł dla wszystkich wariantów konta.
 • Prowadzenie konta: 0 zł – bezwarunkowo
 • Prowadzenie konta dla studenta: bezwarunkowe 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł.
 • Opłata miesięczna za kartę debetową:
  • Konto Przekorzystne: 0 zł lub 4 zł – w przypadku wpływu na rachunek w poprzednim miesiącu kalendarzowym wynagrodzenia lub innych regularnych zasileń na kwotę jednorazowo min. 500 zł (z wyłączeniem wpłat gotówki, wpływów z tytułu rozliczenia depozytów terminowych lub udzielonych kredytów i pożyczek oraz przelewów pomiędzy rachunkami własnymi klientów) oraz dokonania w poprzednim miesiącu kalendarzowym min. 1 transakcji bezgotówkowej daną kartą
   debetową wydaną do konta, w kolejnym miesiącu kalendarzowym opłata wynosi 0 zł.
  • Konto Przekorzystne Student: 0 zł.
 • Transakcja typu cashback: 0,99 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy internetowe: 0 zł.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty:

 • Polecenie zapłaty: 0 zł.

Bankomaty:

 • Wypłaty gotówki z bankomatów Pekao S.A.: 0 zł (Wystarczy, że w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay);
 • Wypłata gotówki z bankomatów obcych: 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu, potem 2% min 5,00 zł* (Opłata za 2 pierwsze wypłaty nie jest naliczana jeśli w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay) *Dla konta Przekorzystnego dla młodych opłata nie jest naliczana – bezwarunkowe 0 zł.

A pozostałe opłaty znajdziesz tutaj – w pełnej tabeli opłat i prowizji.

Funkcjonalność konta Przekorzystnego:

Korzystając z konta Przekorzystnego możesz posługiwać się kartą debetową Mastercard Debit FX i aplikacją Peopay. Karta Mastercard Debit FX jest kartą wielowalutową, więc wygodnie skorzystasz z niej też za granicą. Omówmy te dwa atuty konta Przekorzystnego.

Reklama baner bank Pekao

Konto obsługuje Apple Pay, Google pay oraz BLIK.

aplikacja moblina konta PekaoWygodne płatności telefonem  z Peopay

Ta aplikacja to szybki dostęp do konta i możliwość płacenia telefonem. Aplikacja uzyskuje oceny 4,2 na 5 wśród użytkowników androida. Zalogowanie się w aplikacji oraz zatwierdzanie przelewów, płatności do kwoty 200 zł nie wymaga podawania haseł czy nawet PIN. Wszystko zatwierdzasz odciskiem palca. Dzięki temu aplikacja zapewnia szybki podgląd rachunków, kart i  kredytów. Praktyczne dla młodych użytkowników konta.

Wygodne płacenie telefonem wygląda tak samo jak w znanej już wszystkim aplikacji Android Pay lub innych aplikacjach mobilnych banków. Czyli zapłacisz za zakupy zbliżeniowo telefonem i nie musisz szukać karty. I to nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Jeśli chcesz płacić telefonem za granicą musisz mieć założony w Pekao rachunek walutowy (EUR, USD, GBP, CHF). Za płatność telefonem nie zapłacisz nawet złotówki. Jeszce wygodniejsze stało się płacenie za zakupy w internecie. Teraz nie musisz logować się na stronę banku, bowiem wystarczy, że wybierzesz „Płacę z Pekao”, a aplikacja Peopay otworzy się automatycznie i potwierdzisz w niej płatność. Przy płatnościach w internecie przez bramkę płatniczą na komputerze można zrobić zdjęcie kodu QR telefonem w aplikacji Peopay aby autoryzować płatność bez wpisywania kodów autoryzacyjnych.

Wielowalutowa karta Mastercard Debit FX

karta debetowa PekaoJeśli chciałbyś posiadać jedną kartę do konta złotowego i wielowalutowego, karta Mastercard Debit FX ci to zapewni. Zapłacisz nią wszędzie – w kraju i w internecie, a co najlepsze bez przewalutowania! (Jeżeli  masz zapewnione środki na koncie prowadzonym w walucie płatności i konto to jest przypisane do karty wielowalutowej). Płatności możesz dokonywać w PLN, USD, EUR, GBP i CHF.

Co ważne wypłaty z bankomatów zagranicą gdzie obowiązuje jedna z powyższych walut również jest bez przewalutowania. To duża oszczędność ponieważ np. na samym kursie walutowym EUR oszczędzasz około 25 groszy, oraz nie ponosisz prowizji za przewalutowanie.

Możesz też wybrać to jak będzie wyglądała twoja karta – do wyboru masz 70 wzorów.

Pakiet Komfort – tanie ubezpieczenia z kontem warte 18400 zł

 • Ubezpieczenie zakupów przez internet do 5000 zł
 • Ubezpieczenie rzeczy osobistych i ubezpieczenia assistance – usługi informacyjne w tym tel. komórkowy do 1000 zł
 • Pomoc w domu – pomoc 8 specjalistów – dojazd, robocizna, części do 2 400 zł
 • Odpowiedzialność cywilna w życiu prywatnym do 10 000 zł

Czytaj więcej o Pakiecie Komfort w artykule: Darmowe ubezpieczenie OC, na smartfona, zakupy online i awarie domowe

Eurokonto walutowe

Konto Pekao Eurokonto walutowe otworzysz za darmo, a jego prowadzenie jest darmowe dla wszystkich posiadaczy Konta Przekorzystnego. Otrzymasz jedną kartę do rachunków walutowych w kraju i w internecie!

Waluty z których możesz korzystać: euro – EUR, dolar amerykański – USD, funt szterling – GBP, frank szwajcarski – CHF. Kurs odbywa się po wg przewalutowania Mastercard (przykład 1 euro – koszt 2 grosze). Jest też opcja karty Visa w euro i dolarach.

Zapoznaj się z pełną recenzją Eurokonta w Pekao >

Atuty konta Przekorzystnego w Pekao:

 • Konto bez opłat dla wszystkich,
 • Konto zakładane 100% online biometrycznie za pomocą selfie,
 • Konto oszczędnościowe Pekao 7% do 100 000 zł na 6 miesięcy,
 • Lokata oszczędnościowa 6% do 50 000 zł na 12 miesięcy (max 3 lokaty czyli max kwota to 150 000 zł),
 • Premie za założenie i użytkowanie konta do 200 zł,
 • Karta wielowalutowa bez opłat za przewalutowanie,
 • Darmowe konta walutowe,
 • Brak prowizji przy wypłatach z bankomatów w walucie lokalnej kraju (PLN, USD, EUR, GBP i CHF),
 • Polski państwowy bank,
 • Zniżki w Galerii Rabatów,
 • Płatności Peopay,
 • Atrakcyjny kredyt dla studentów.

Dodatkowe korzyści konta Przekorzystnego:

Z kontem Przekorzystnym zyskasz nie tylko możliwość pomnożenia swoich środków na koncie oszczędnościowym. Dodatkowo Pekao oferuje ci produkty bonusowe:

 • do 200 zł bonusów za założenie i użytkowanie konta
 • Galeria Rabatów – czyli zniżki do tysięcy sklepów w tym Telepizzy, Booking. com. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie wystarczy płacić kartą lub skorzystać z kodu rabatowego.

Tu możesz założyć Przekorzystne:

Wady konta Przekorzystnego:

 • SMS autoryzacyjny 0,20 zł; bezpłatna autoryzacja transakcji tylko przez aplikację mobilną Peopay.
 • Aplikacja mobilna wymaga dostępu do absolutnie wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć, które w ogóle nie są potrzebne do działania aplikacji.
 • Zamknąć konto można w zasadzie tylko w oddziale, gdzie trzeba oddać także kartę.
 • Uciążliwy system logowania

SMS-y autoryzacyjne nie dotyczą konta Przekorzystnego dla młodych.

Opinia Rekina o koncie Pekao:

Konto Pekao jest teraz bezwarunkowo darmowe, co stawia je jako lidera wśród kont w stosunku jakość/cena. Biometria i karta wielowalutowa to świetne przykłady nowoczesności jaką wprowadza Pekao w swoje usługi. Konto jest darmowe, a dodatkowo można korzystać z konta oszczędnościowego i lokaty oprocentowanych na poziomie 7% w skali roku. Karty wielowalutowa jest pomocna przy podróżach zagranicznych i zakupach za granicą.

Najkorzystniej prezentuje się konto Przekorzystne dla młodych od 18 do 26 lat, gdzie samo konto, karta, a także przelewy zatwierdzane tokenem mobilnym są bezwarunkowo darmowe. Funkcjonalności są dokładnie te same co dla osób powyżej 26 roku życia.

Jak najwygodniej założyć konto Przekorzystne?

Wypełnij ten wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online przez biometrię (selfie czyli zdjęcie twojej twarzy) z możliwością bonusu 200 zł.

Usiądź wygodnie przed komputerem, przygotuj dowód osobisty oraz smartfon lub kamerkę internetową, żeby zrobić sobie zdjęcie, a w 15 minut będziesz miał otwarte konto! Wniosek najlepiej wypełnić na komputerze, a tożsamość potwierdzić przez aplikację na telefon Peopay (działa to dużo lepiej niż na komputerze). Karta debetowa przychodzi zazwyczaj bardzo szybko – w parę dni roboczych.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta. Jestem ciekawy twojej opinii. Czy też dostrzegasz pozytywne zmiany w banku?

Konto Przekorzystne w Pekao
Podsumowanie
Konto Przekorzystne teraz bezwarunkowo darmowe. Dodatkowo 200 zł premii oraz konto oszczędnościowe 7%. Karta wielowalutowa należy do największych plusów konta. Wersja dla studenta oferuje dodatkowo kredyt studencki i Mieszkanie dla Młodych. Warunki darmowości: Brak opłat za prowadzenie rachunku płatniczego, obsługę karty debetowej i wypłaty gotówki z bankomatów
Funkcjonalność
8.5
Opłaty
10
Dodatkowe korzyści
9.5
Zalety
Konto bezwarunkowo darmowe
Konto zakładane 100% online na selfie
Karta wielowalutowa w 5 walutach
Aplikacja moblina Peopay na odcisk palca
Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach
Bonusy dla nowych klientów
Darmowe ubezpieczenia do 18 400 zł
Konto oszczednościowe 7% i lokata 6%
Wady
Karta może być płatna 4 zł jeśli nie spełnisz warunków
Aplikacja Peopay wymaga dostępu do wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć
Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej wygodne tylko przez Peopay
Uciążliwy system logowania na komputerze
9.3
Ocena