5.8
Ocena

Konto Przekorzystne Pekao: za darmo, z kartą wielowalutową?. Brzmi ambitnie!

Pekao S.A. zostało przejęte przez Skarb Państwa. Dzięki repolonizacji, klienci mogą liczyć na wiele korzyści. Być może przejęcie władzy przez Polaków da temu bankowi możliwość zaistnienia wśród najlepszych na rynku. #TerazPolska.

Bank Pekao S.A. działa od dawna, ale dopiero teraz rozwija skrzydła. W odświeżonej ofercie naprawdę znajdziesz coś dla siebie. Musisz też poznać wady i ukryte opłaty konta Pekao.

Konto przekorzystne w 2-óch wersjach

W zależności od tego czy jesteś studentem czy już z przekroczyłeś 26 rok życia, możesz wybrać spośród dwóch wariantów:

 • Konto Przekorzystne (warunkowo darmowe);
 • Konto Przekorzystne dla młodych 18 – 26 lat (bezwarunkowo darmowe).

Opłaty za konto:

 • Otwarcie konta: 0 zł dla wszystkich wariantów konta;
 • Prowadzenie konta: 0 zł po spełnieniu warunków, czyli zapewnieniu wpływu min. 500 zł i wykonaniu jednej transakcji kartą. Jeśli nie spełnisz warunków zapłacisz 6 zł.
 • Prowadzenie konta dla studenta: 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł;
 • Opłata miesięczna za kartę debetową:
  • Konto Przekorzystne: 0 zł (Opłata w wysokości 3 zł – nie jest naliczane, jeśli w miesiącu poprzedzającym pobranie opłaty zasilisz konto kwotą min. 500 zł i wykonasz co najmniej jedną płatność kartą wydaną do konta lub aplikacją mobilną PeoPay.);
  • Konto Przekorzystne Student: 0 zł;
 • Transakcja typu cashback: 0,99 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Opłata za przelewy internetowe: 0 zł.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty:

 • Polecenie zapłaty: 0 zł;

Bankomaty:

 • Wypłaty gotówki z bankomatów Pekao S.A.: 0 zł (Wystarczy, że w każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay);
 • Wypłata gotówki z bankomatów obcych: 0 zł za dwie pierwsze wypłaty kartą w miesiącu, potem 2% min 5,00 zł* (Opłata za 2 pierwsze wypłaty nie jest naliczana jeśli każdym miesiącu zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay) *Dla konta Przekorzystnego dla młodych opłata nie jest naliczana – bezwarunkowe 0 zł.

A pozostałe opłaty znajdziesz tutaj – w pełnej tabeli opłat i prowizji.

Funkcjonalność konta Przekorzystnego:

Korzystając z konta Przekorzystnego możesz posługiwać się kartą debetową Mastercard Debit FX albo aplikacją Peopay. Karta Mastercard Debit FX jest kartą wielowalutową, więc wygodnie skorzystasz z niej też za granicą. Omówmy te dwa atuty konta Przekorzystnego.

aplikacja moblina konta PekaoWygodne płatności telefonem  z Peopay

Ta aplikacja to szybki dostęp do konta i możliwość płacenia telefonem. Aplikacja uzyskuje oceny 3,9 wśród użytkowników androida. Zalogowanie się w aplikacji oraz zatwierdzanie przelewów, płatności do kwoty 200 zł nie wymaga podawania haseł czy nawet PIN. Wszystko zatwierdzasz odciskiem palca. Dzięki temu aplikacja zapewnia szybki podgląd rachunków, kart i  kredytów. Praktyczne dla młodych użytkowników konta.

Wygodne płacenie telefonem wygląda tak samo jak w znanej już wszystkim aplikacja Android Pay lub innych aplikacjach mobilnych banków. Czyli zapłacisz za zakupy zbliżeniowo telefonem i nie musisz szukać karty. I to nie tylko w Polsce ale na całym świecie. Jeśli chcesz płacić telefonem za granicą musisz mieć założony w Pekao rachunek walutowy (EUR, USD, GBP, CHF). Płatność telefonem pobierana jest bez dodatkowych kosztów. Jeszce wygodniejsze stało się płacenie za zakupy w internecie. Teraz nie musisz logować się na stronę banku, wystarczy, że wybierzesz „Płacę z Pekao”, a aplikacja Peopay otworzy się automatycznie i potwierdzisz w niej płatność.

Wielowalutowa karta Mastercard Debit FX

karta debetowa PekaoJeśli chciałbyś posiadać jedną kartę do konta złotowego i wielowalutowego, karta Mastercard Debit FX ci to zapewni. Zapłacisz nią wszędzie – w kraju i w internecie, a co najlepsze bez przewalutowania! ( Jeżeli  masz zapewnione środki na koncie prowadzonym w walucie płatności i konto to jest przypisane do karty wielowalutowej.) Płatności możesz dokonywać w w USD, EUR, GBP i CHF. Możesz też wybrać to jak będzie wyglądała twoja karta – do wyboru masz 70 wzorów.

Atuty konta Przekorzystnego w Pekao:

 • Karta wielowalutowa bez opłat za przewalutowanie
 • Konto bez opłat dla studentów i wszystkich, którzy zapewnią wpływy konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay.
 • Zniżki w Galerii Rabatów;
 • Płatności Peopay;
 • Atrakcyjny kredyt dla studentów.

Dodatkowe korzyści konta Przekorzystnego:

Z kontem przekorzystnym zyskasz nie tylko możliwość pomnożenia swoich środków na koncie oszczędnościowym. Dodatkowo Pekao oferuje ci produkty bonusowe:

Galeria Rabatów – czyli zniżki do tysięcy sklepów w tym Telepizzy, Booking. com. Każdy znajdzie tam coś ciekawego dla siebie wystarczy płacić kartą lub skorzystać z kodu rabatowego.

Tu możesz założyć Przekorzystne:

Otwórz Konto <<

Wady konta Przekorzystnego:

 • To konto będzie płatne, Jeśli nie zapewnisz wpływów na konto i nie wykonasz płatności kartą;
 • Karta jest płatna, jeśli nie jesteś aktywnym posiadaczem konta czyli nie zapewnisz wpływy konto min. 500 zł oraz nie wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą debetową Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay.
 • Sms autoryzacyjny 0,20 zł; bezpłatna autoryzacja transakcji tylko przez aplikację mobilną.
 • Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej oraz jej aktywacja to drogą przez mękę – wymaga dwóch aplikacji mobilnych Pekao token i Peopay, ustawiania paru pinów, podawania numeru klienta, przepisywania kodu z Peako token do Peopay.
 • Aplikacja mobilna wymaga dostępu do absolutnie wszystkich danych na telefonie, nawet zdjęć, które w ogóle nie są potrzebne do działania aplikacji. Do tego aplikacja wymaga aż 153 MB wolnego miejsca przy instalacji.
 • Aplikacja Pekao token każe nam wpisywać PIN za każdym razem i potwierdzać flagę Państwa, które to pokazało nam się przy pierwszej instalacji konta – kolejny PIN i flaga, które trzeba pamiętać ponieważ do aplikacji Peopay i karty płatniczej są inne PINy. Rozwiązanie dla osób, które są bardzo cierpliwe i mają dużo czasu, czyli nie dla mnie.
 • Aby skorzystać z dodatkowych bonusów np. zniżki 100 zł na OC w PZU trzeba korzystać z konta przez 6 miesięcy. Po tym czasie trzeba przyjść do oddziału z dokumentami auta i polisą OC PZU aby odebrać bonus.
 • Zamknąć konto można w zasadzie tylko w oddziale, gdzie trzeba złożyć także kartę.

Dwie pierwsze wady nie dotyczą konta Przekorzystnego dla młodych.

Opinia Rekina o koncie Pekao:

Ciekawie zapowiada się zmiana w Pekao. Zobaczymy, czy to tylko promocje na start po przejęciu przez nowego właściciela (Skarb Państwa) czy Pekao zaoferuje nam coś unikalnego na dłużej. Konto jest darmowe, jeśli spełnimy niewielkie wymagania, a dodatkowo zyskujemy możliwość korzystania z konta oszczędnościowego i karty wielowalutowej.

Najkorzystniej prezentuje się konto Przekorzystne dla młodych od 18 do 26 lat, gdzie samo konto, karta, a także przelewy zatwierdzane tokenem mobilnym są bezwarunkowo darmowe. Funkcjonalności są dokładnie te same co dla osób powyżej 26 roku życia.

Największy minus tego konta to konieczność pamiętania paru PIN-ów, flag państwa, numeru klienta i innych. Ustalanie pinu do karty płatniczej wymaga instalowania dwóch aplikacji na telefonie – Pekao token i Peaopay. Jest to niewygodne i czasochłonne za co obniżyłem ocenę funkcjonalności konta. Pekao ma dużo do poprawy w tym zakresie.

Jak najwygodniej założyć konto Przekorzystne?

Wypełnij wniosek przez internet: tutaj możesz założyć konto Przekorzystne z możliwością zwrotu 200 zł.

Zachęcam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta. Jest to nowa oferta Pekao i jestem ciekawy waszych opinii. Czy to konto ma szansę, żeby wybić się na rynku?

Konto Przekorzystne
Funkcjonalność5.7
Opłaty5.6
Dodatkowe korzyści6
Zalety
Aplikacja moblina Peopay na odcisk palca
Karta wielowalutowa
Dobra obsługa w oddziałach
Darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach (2 razy w miesiącu)
Wady
Konto może być płatne 9zł jeśli nie spełnisz warunków
Autoryzacja SMS przelewu internetowego 0,20 zł/sztuka (0 zł przez Peokao token)
Bardzo uciężliwe metody logowania w 3 różnych aplikacji Peopay, Pekao Token i Pekao24
Apliakcja Peopay wymaga dostępu do wszystkich danych na telefonie nawet zdjęć
Uzyskanie PIN-u do karty płatniczej tylko dla ludzi o mocnych nerwach
Ilość biurokracji przy zakładaniu i zamykaniu zatrważająca
5.8
Ocena
Podsumowanie
Konto Przekorzystne może być komfortowym kontem dla osób, które zapewnią na nie odpowiednie wpływy i będą wykonywać transakcje kartą. Karta wielowalutowa należy do największych plusów konta. Wersja dla studenta oferuje dodatkowo kredyt studencki i Mieszkanie dla Młodych. Konto studenckie jest darmowo bezwarunkowe.Warunki darmowości: 9 zł jeśli brak wpływu na konto 500 zł z innego banku i brak przynajmniej 1 płatności kartą lub telefonem