Rekin FinansówNazywam się Szymon Ziemba, jestem 30-letnim finansistą. Realizuję swój cel życia. Chcę zmienić życie wielu Polaków na lepsze. Dlatego założyłem tego bloga.

Nie jestem multimilionerem, nigdy nie kupię luksusowego auta, nie jestem gwiazdą. To co mam to wspaniali ludzie, których zgromadziłem wokół siebie, również dzięki mojemu blogowi.

Moja historia

Swoją karierę zawodową zaczynałem od zera – bez pieniędzy – bez znajomości. Nigdy w życiu nikt nie załatwił mi pracy ani nie dał mi zarobić pieniędzy. Do wszystkiego doszedł sam. Przede wszystkim udało mi się osiągnąć dużą niezależność finansową w życiu dzięki wytrwałości, walecznemu charakterowi i przemyślanym decyzjom. Brzmi to troszkę banalnie ale taka jest prawda. Nie muszę obawiać się, że zostanę zwolniony z pracy i nie będę miał za co żyć. Nie mam długów, a wszystkie decyzje mogę podejmować samodzielnie. Udało mi się osiągnąć dużą równowagę finansową i życiową na linii praca-życie osobiste. Dążę do ideału doby czyli 8 godzin pracy, 8 godzin życia osobistego i 8 godzin snu. Na razie jestem jeszcze daleko od celu jednak wiem, że 888 to mój numer szczęścia w życiu. Gdzieś, kiedyś, dawno temu przeczytałem receptę na szczęście według buddyjskich mnichów: Albo należy zmniejszyć oczekiwania, albo zwiększyć wysiłki. Dotychczas zawsze wybierałem to drugie.

Rekin w mass mediach

Możesz poznać mnie także bliżej dzięki wywiadom dostępnym w internecie, radiu i telewizji.

Moja kariera zawodowa

Karierę w finansach zaczynałem w 2007 roku, już w wieku 19 lat jako stażysta w oddziale regionalnym banku PKO BP na Śląsku. Zajmowałem się tam kredytami konsumpcyjnymi oraz wsparciem domu maklerskiego.

W 2010 roku odbyłem pierwszy staż w centrali Raiffeisen Banku w Warszawie, w dziale analiz ekonomicznych. Sporządzałem komentarze i analizy makroekonomiczne dla dealerów walutowych i zamożnych klientów banku. Komentowałem także wydarzenia na rynku surowców. Uczestniczyłem w spotkaniu z członkiem Rady Polityki Pieniężnej oraz sporządziłem raport wspierający prognozy stóp procentowych opracowywane przez zespół Raiffeisen Bank, który później cytowały media.

W 2011 r dołączyłem do centrali KPMG w Warszawie – firmy z tzw. BIG4, w której praca jest marzeniem praktycznie każdego absolwenta uczelni ekonomicznej. Pracowałem w dziale audytu finansowego największych spółek w Polsce. Badałem sprawozdania finansowe takich firm jak Telewizja Polsat, Cinema City, Airbus Military, Arcadis, GE Medical, Polkomtel, Euronet, PKP Cargo, DSV, Maersk, Arcadis, Carlsberg, BBDO Warszawa i parę innych gigantów. Dostęp do wszelkich informacji pufnych, praca z najlepszymi w branży finansowej, możliwość obserwacji jak i na czym robi się biznes dała mi niesamowicie wiele. Nabyłem mnóstwo umiejętności twardych i miękkich, rozwinąłem swój talent i umysł w tempie nieosiąganym w innych firmach. W KPMG pracowałem także w dziale fuzji i przejęć przedsiębiorstw. Transakcje opiewające na setki milionów złotych były podejmowane m.in. na podstawie moich analiz i badań spółek.

W 2013 roku, w wieku 26 lat objąłem pierwsze stanowisko menedżerskie w swojej karierze w firmie Kronospan – największej firmie na świecie produkującej płyty drewnopochodne (m.in. panele podłogowe). Pracowałem w Polsce i na Białorusi gdzie skupiałem się na zarządzaniu projektami inwestycyjnymi typu greenfield czyli w dużym uproszczeniu budowaniem nowych fabryk i biznesu od zera na wielką skalę. Szybko jednak doszedłem do szklanego sufitu, gdzie nie mogłem rozwijać się tak szybko jak mogłem. Fatalna atmosfera i stosunki międzyludzkie niczym z głębokiego PRL sprawiły, że każdego dnia marzyłem o odejściu. Nie było to jednak łatwe – z jednej strony niemałe pewne pieniądze co miesiąc – z drugiej nie wyobrażałem sobie, że mogę rozbudować własny biznes tak szybko. Pod koniec 2015 roku, pół roku przed moim planowanym odejściem w związku z zakończeniem kontraktu, zwolniono mnie… co okazało się jedną z najlepszych rzeczy, która spotkała mnie w życiu. Od tego momentu mogłem skupić się wyłącznie na budowaniu własnego biznesu, który przeszedł moje najsmielsze oczekiwania.

Blog finansowy

Mój blog Rekin Finansów założyłem jeszcze pracując na etacie – 1 kwietnia 2015 roku. Nie był to jednak mój pierwszy biznes internetowy. Być może znasz mnie także z innych portali w internecie. Na blogu skupiam się na niesieniu konkretnej pomocy czytelnikom. Piszę bardzo konkretnie – gdzie najlepiej lokować swoje oszczędności? W którym banku można dostać najtańszy kredyt? Pokazuję także jak można zarobić dodatkowe pieniądze i dzielę się swoimi doświadczeniami z zakresu kariery zawodowej i zakładania firmy. 1,7 mln czytelników bloga przez pierwsze 2 lata, ponad 10 000 subskrybentów bloga, ponad 5000 komentarzy świadczą o dużym zaufaniu i aprobacie czytelników bloga. Tym bardziej cieszy mnie to, ponieważ mój blog czyta mnóstwo osób w średnim wieku i tych po 50 roku życia.

Moje wykształcenie

2009 – 2011
Nottingham Trent University, Nottingham Business School, Nottingham, UK
Joint Master’s degree in European Business and Finance (Pass with Distinction)

2006 – 2011
Uniwersytet Ekonomiczny, Katowice
Magister Finansów i Rachunkowości (Wyróżnienie)

2008
Turku University of Applied Sciences, Turku, Finlandia
Stypendium Erasmus, International Business Administration

2007 – 2009
University of Glamorgan, Treforest, Walia
The Advanced Certificate Enterprise ACE

Przesłanie Rekina Finansów

Wbrew pozorom każdy może zwiększyć swoje zarobki i oszczędności. Każdy może dostać także dużo tańszy kredyt i ograniczyć zbędne wydatki. Wystarczy dostrzegać szanse i podejmować dobre decyzje, a pieniądze same zaczną Cię „lubić”. Dzięki temu będziesz mógł pozwolić sobie na bardziej dostatnie życie.

Drużyna Rekina Finansów

Bartek to specjalista od kredytów bankowych, którymi zajmuje się nieprzerwanie od 6 lat. Jego pomoc i wiedza jest nieoceniona w kredytach gotówkowych i hipotecznych, z których korzystają czytelnicy za naszym pośrednictwem. Bartek zanim dołączył do Rekina Finansów pracował w kancelariach finansowo-prawnych obsługując klientów zadłużonych i znajdujących się w tarapatach finansowych, często zagrożonych windykacją. Bartek pochodzi z Zielonej Góry, jest szczęśliwym ojcem swojej małej córeczki. Bartek z czytelnika Rekina Finansów stał się jego współtwórcą, co bardzo mnie cieszy i mam nadzieję, że będzie dobrym przykładem dla innych, że można się rozwijać poza wielkimi zagranicznymi korporacjami.

zespol rekin finansow

Monika to warszawski aplikant radcowski, który zajmuje się tematami związanymi z windykacją długów. Z dużego doświadczenia Moniki w obszarze windykacji dla wielkich korporacji mogą skorzystać klienci Rekina np. przy wychodzeniu z długów. Monika to typ prawdziwego walczaka, który nigdy nie odpuszcza – nie ma dla niej sytuacji bez wyjścia.

 

Dołącz do REKINA i TY ! Zobacz kogo poszukuję!