Każdy rekin potrzebuje niezawodnego kalkulatora kredytu gotówkowego. Stworzyłem go abyś mógł łatwo obliczyć ratę kredytu i całkowity koszt pożyczki. To najbardziej zaawansowany kalkulator kredytowy online, który naśladuje algorytmy banków. Możesz zrobić zaawansowaną symulację kredytu gotówkowego.

Każdy rekin potrzebuje niezawodnego kalkulatora kredytu gotówkowego. Stworzyłem go abyś mógł łatwo obliczyć ratę kredytu i całkowity koszt pożyczki. To najbardziej zaawansowany kalkulator kredytowy online, który naśladuje algorytmy banków. Możesz zrobić zaawansowaną symulację kredytu gotówkowego.

Jak działa kalkulator?

Zobacz koniecznie:

  1. Najtańsze kredyty gotówkowe
  2. Darmowa konsultacja z Rekinem – kredyt gotówkowy
  3. Najtańsze kredyty hipoteczne
  4. Darmowa konsultacja z Rekinem- kredyt hipoteczny
  5. Porównywarka pożyczek online – pozabankowe
  6. Darmowe pożyczki online – pozabankowe
  7. Pożyczki dla zadłużonych – pozabankowe

Objaśnienia kalkulatora kredytu gotówkowego

System zaokrągleń może się różnić od tego jaki stosuje konkretny bank, stąd mogą wychodzić nieznaczne różnice w obliczeniach rat kredytu w moim kalkulatorze. Często jest tak, że oprocentowanie 9,99% oznacza oprocentowanie 9,99(9)% czyli w praktyce 10%. To też może stanowić o różnicy.

„Prowizja kredytowana” oznacza to, że dany koszt jest wliczany do raty. Inną możliwością jest płatność z góry – rzadko stosowana, w kredytach gotówkowych.

„Koszty dodatkowe” możesz określić w procentach lub kwotowo. Na przykład kwoto możesz określić średni koszt konta bankowego przez okres trwania kredytu. Często biorąc wraz z kredytem gotówkowym trzeba otworzyć konto bankowe, założyć kartę kredytową itd.

Możesz skorzystać także z przewodnika jak samodzielnie obliczyć ratę kredytu i jego koszt na kartce papieru lub w arkuszu kalkualcyjnym.

Obliczając ratę kredytu gotówkowego nie zapomnij o ubezpieczeniu

Banki bardzo często podają wielkość składki ubezpieczeniowej jako miesięczna składka doliczana do raty. Wartości wydają się bardzo niewielkie np. 0,009%. W rzeczywistości jednak okazuje się, że ubezpieczanie to kilkadziesiąt procent kosztu pożyczki gotówkowej udzielanej przez bank. W kalkulatorze stworzyłem pole, w którym możesz wpisać odpowiednią wysokość miesięcznej składki.

Czasami banki podają wysokość ubezpieczenia jako % od kwoty kredytu. Tutaj możesz skorzystać z pola „koszty dodatkowe %”, wpisując odpowiednią wartość z umowy.

Kalkulator kredytu gotówkowego – oblicz rzeczywisty koszt pożyczki

Nagminne jest, że bank nie podaje wielkości raty i całkowitego kosztu kredytu gotówkowego nawet po złożeniu wniosku. Dopiero po podpisaniu umowy okazuje się, że rata jest wyższa niż zakładałeś. Banki nigdy nie podają sposobu wyliczania rat kredytu, który to przekłada się na całkowity koszt kredytu. W kalkulatorze kredytowym Rekina możesz także wpisać te koszty, które bank nie podał Ci w formularzu informacyjnym np. wysokość opłaty za konto osobiste czy kartę kredytową albo opłatę przygotowawczą, która być może nie jest kredytowana(niedoliczana do raty). W ten sposób obliczysz rzeczywisty koszt kredytu.

Co składa się na ratę kredytu gotówkowego?

Przy obliczaniu raty kredytu należy wpisać wysokość prowizji, oprocentowania oraz wysokość składki ubezpieczeniowej. Często przy kredytach w ofercie „Prowizja 0%” pojawiają się inne opłaty np. prowizja przygotowawcza lub drogie ubezpieczenie, o którym pisałem w poprzednim paragrafie. Polecam także mój artykuł „Na te 6 rzeczy zwróć uwagę przy kredycie gotówkowym„, w którym piszę jak oferty banków są mylące – wydaje Ci się, że oferta pożyczki jest tania, a w rzeczywistości jest droga.

Disclaimer: „nie ponoszę żadnej odpowiedzialności za decyzje użytkowników, z niego korzystających, ani za wyniki, które podaje kalkulator. Korzystasz na własną odpowiedzialność.”

Będzie mi miło, jeśli docenisz moją pracę i udostępnisz kalkulator na swoim blogu, facebooku lub wyślesz znajomym :)