Najlepsze Konto Oszczędnościowe – ranking grudzień 2018 ↑↓

Cześć! W moim rankingu znajdziesz tylko najlepsze konta oszczędnościowe czyli te najwyżej oprocentowane i bez opłat! Zwracam uwagę także na to aby oprocentowanie było wysokie przez długi czas. Pomijam oferty pełne kruczków, ukrytych opłat, z oprocentowaniem obwarowanym wieloma warunkami. Jak zawsze polecam konta oszczędnościowe, z których sam korzystam lub bym skorzystał.

Polacy uwielbiają konta oszczędnościowe. Ja też ! 🙂 Nie bez powodu. Chociaż w ostatnich latach straciły na znaczeniu na rzecz wyżej oprocentowanych lokat bankowych to najlepsze konto oszczędnościowe jest bardzo dobrym sposobem na oszczędzanie. Oszczędzać możesz już od 500 zł!

Pamiętaj, żeby przy wyborze rachunku oszczędnościowego nie kierować się tylko jego reklamowanym oprocentowaniem. Reklamowane oprocentowanie może być wysokie ale tylko na chwilę, a do tego będziesz np. musiał założyć płatne konto osobiste i spełnić inne warunki. Może się okazać, że de facto nic nie zarobisz, tylko stracisz.

We wrześniu 2018 średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 1,50%.

Czas na porównanie kont oszczędnościowych. Zaczynamy !

Ranking kont oszczędnościowych

lpBankZyskMax kwotaOkres promocjiSprawdź
1Getin 3,5% lub 3%do 10 lub 200 tys złdo 12 miesSzczegóły
2BGŻ 3,5%do 20 tys zł3 miesSzczegóły
3Nest 2,25%do 50 tys zł3 miesSzczegóły
4Alior 2,7%do 20 tys zł3 mies.Szczegóły
5ING2,5%do 100 tys zł4 mies.Szczegóły
6Idea 2,2%do 10 tys zł1 mies.Szczegóły
7Millenium 2,7%do 100 tys zł3 mies.Szczegóły
8Pekao 2,7%do 10 tys zł3 mies.Szczegóły
9Pozostałe konta niewarte uwagi
1

Konto oszczędnościowe Getin Bank
z darmowym kontem osobistym

To całkowicie darmowe darmowe konto oszczędnościowe oprocentowane 3% na 3 miesiące od dnia założenia konta. To konto oszczędnościowe jest otwierane z darmowym kontem osobistym Proste Zasady (wystarczy 1 płatność w miesiącu kartą lub Blikiem). Jeśli chcesz mieć oprocentowanie 3,5%, zapewnij wpływ 1500 zł na konto osobiste Proste Zasady.

Oprocentowanie i warunki

 • 3% na nowe środki do 200 tys zł na 3 miesiące
 • 3,5% do 10 tys zł do 12 miesięcy jeśli zapewnisz wpływy min. 1500 zł miesięcznie na konto osobiste Proste Zasady
 • minimalna kwota lokaty to 500 zł
 • maksymalna kwota to 200 000 zł
 • trzeba założyć konto osobiste Proste Zasady (wystarczy 1 płatność kartą luub BLIK, żeby było darmowe)
 • trzeba wyrazić zgody marketingowe dla Banku
Co z opłatami za konto oszczędnościowe? – BRAK

Za konto oszczędnościowe nic nie płacisz. 0 zł za dwie pierwsze operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu kalendarzowym, 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu kalendarzowym). Jeśli chciałbyś przelać środki na lokatę w Getinie – przelewy zawsze są darmowe. Dodatkowo możesz bez ograniczeń wpłacać i wypłacać pieniądze – bez opłat, bez limitów.

Jakie jest standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego Getinu?

konto oszczednościowe getin bank oprocentowanie

**gwiazdki - wyjaśnienie oprocentowania standardowego.

**gwiazdki - wyjaśnienie oprocentowania standardowego.

* Oprocentowanie podstawowe w wysokości podanej w powyższej tabeli jest stosowane dla wszystkich Kont Oszczędnościowych, w tym promocyjne w przypadku, gdy oprocentowanie podane w umowach Kont Oszczędnościowych jest niższe.
** Oprocentowanie premiowe dla posiadaczy Kont Oszczędnościowych którzy w danym miesiącu spełnią jednocześnie warunki: wpływ w formie przelewu przychodzącego na Rachunek Osobisty Noble Bank lub Konto Osobiste Noble, Konto Osobiste Noble Private Banking, Konto Getin Up, Konto Słoneczne, Konto Uniwersalne Plus (dalej Konto Osobiste) z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank w łącznej kwocie minimum 1000 zł, dokonanie transakcji bezgotówkowych wszystkimi kartami debetowymi wydanymi do wyżej wymienionego Konta Osobistego na kwotę min. 300 zł, wyrażone zgody marketingowe na ostatni dzień roboczy miesiąca przez posiadacza lub w przypadku Konta Osobistego wspólnego przez co najmniej jednego ze współposiadaczy, w tym na otrzymywanie informacji marketingowej drogą elektroniczną (e-mail) oraz na otrzymywanie informacji marketingowych w formie SMS oraz podanie przez tego samego Posiadacza aktualnego adresu poczty elektronicznej (e-mail) i numeru telefonu komórkowego do otrzymywania informacji marketingowych w formie SMS. Odsetki premiowe naliczane są do 15 dnia miesiąca kalendarzowego po miesiącu, w którym zostały spełnione powyższe warunki. Oprocentowanie premiowe nie dotyczy Konta Oszczędnościowego Skarbonka.

Pełne regulaminy i tabele oprocentowania

Pełne regulaminy i tabele oprocentowania

Jak założyć konto oszczędnościowe w Getin Noble Bank?

Wystarczy tutaj wypełnić wniosek online o otwarcie konta oszczędnościowego.

Zakładając konto oszczędnościowe przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Getin Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnianie tego rankingu, wyłapywanie kruczków i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

2

Konto oszczędnościowe Smart w BGŻ Optima
bez konta osobistego

Plusy konta Smart BGŻ Optima

 • Lokata bankowa na start: 3,5% przez 3 miesiące
 • bez konta osobistego
 • darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
 • bez kruczków!

Zakładając konto oszczędnościowe Smart na start dostaniesz lokatę na 3 miesiące:

 • 3,5% do 20 000 zł

Lokatę dostaniesz tylko jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś żadnego aktywnego produktu w BGŻ Optima (konta oszczędnościowego, lokaty itp). Zerwać lokatę możesz w każdej chwili bez utraty odsetek. Zarządzać lokatą możesz poprzez założone konto oszczędnościowe – bank nazywa je „kontem Smart„.

 • Oprocentowanie promocyjne (aktualnie brak promocji):

Dla wszystkich nowych środków:

Do 100 000 zł2,6%
Ponad 100 000 zł0,7%

Wszystkie środki, które wpłacisz ponad zadeklarowaną kwotę lokaty są traktowane jako nowe środki.

Przykład dla lokaty 3,5% do 20 000 zł: we wniosku zadeklarowałeś, że wpłacasz na lokatę 5 000 zł. Przelewasz jednak 15 000 zł. 5 000 zł ląduje na lokacie na 3,5% na 3 miesiące, reszta na koncie oszczędnościowym na 2,6%. Warto zatem założyć lokatę na maksymalną kwotę 20 000 zł.

 • Oprocentowanie standardowe:
bez limitu0,7%
 • Całkowicie darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Możesz wpłacać, wypłacać środki za darmo bez ograniczeń.

 • Nie musisz zakładać konta osobistego !

Nie musisz zakładać żadnych kont osobistych typu ROR.

Minusy konta oszczędnościowego Smart BGŻ Optima

Przy zakładaniu konta trzeba dołączyć skan/zdjęcie dowodu osobistego – osobno awers, osobno rewers. Dla niektórych może to być kłopotliwe. Jednak brak poważnych minusów zdecydował, że to konto oszczędnościowe powraca na pozycję nr 1 w moim rankingu. To po prostu najlepsze konto oszczędnościowe.

Jak założyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima?

Na start dostaniesz lokatę bankową na 3 miesiące na 3,5% od 1000 zł do 20 000 zł. Warto więc wpłacić jak największą kwotę na początek aby jak najwięcej zarobić na lokacie. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek.

Zakładanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima krok po kroku (KLIKNIJ)

Zakładanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima krok po kroku (KLIKNIJ)

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

   1. dowodu osobistego lub paszportu,
   2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Przypominam, iż razem z indywidualnym kontem oszczędnościowym zakładana jest promocyjna lokata na 3,5% do 20 000 zł. Zanim bank BGŻ BNP Paribas przetworzy twój wniosek o lokatę mija zazwyczaj jeden dzień roboczy. Na wpłatę środków na lokatę masz 5 dni roboczych.

   1. Na początek wypełniamy wniosek (kliknij tutaj) (uwaga! sprawdź dokładnie wpisane dane czy są poprawne ponieważ bank może odrzucić wniosek z uwagi na błędy). Musisz wpisać kwotę środków jaką wpłacisz na promocyjna lokatę 3,5%.
   2. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
   3. Dane z dowodu, które podajesz we wniosku muszą być zgodne z danymi na skanie/zdjęciu dowodu osobistego, który musisz dołączyć do wniosku – bank w ten sposób weryfikuje zgodność i wiarygodność twoich danych. Twoje dane są bezpieczne – bank odpowiada za to prawnie.
 • Po przesłaniu wniosku musisz dokonać przelewu na rachunek wskazany przez bank (pamiętaj, że przelewu możesz dokonać tylko z konta osobistego osoby, której dane i skan dowodu dołączyłeś we wniosku, przelewy z kont firmowych i małżeńskich są odrzucane!)

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz poinformować o zmianach w procesie zakładania konta oszczędnościowego koniecznie zostaw komentarz.

Najczęstsze powodu odrzucenia twojego wniosku o konto oszczędnościowe z lokatą to:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%)
 • inne (10%)

Konto oszczędnościowe z lokatą 3,5% (do 20 tys zł)

Złóż wniosek online

 

3

Konto oszczędnościowe Nest Bank
z darmowym kontem osobistym bez warunków

Bez konta osobistego nie można otworzyć konta oszczędnościowego.

Plusy

 • Wysokie standardowe oprocentowanie konta

Oprocentowanie promocyjneOgraniczenie czasowe
Do 50 000 zł2,25%3 miesiące
Ponad 50 000 zł2%3 miesiące
Oprocentowanie standardowe 
Dowolna kwota1,2%

 • Całkowicie darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto są zawsze darmowe. Pierwsza wypłata z konta w miesiącu kalendarzowym jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 5 zł.

 • Zakładane z kontem osobistym, które jest darmowe bez żadnych warunków i kruczków

Konto osobiste ROR w Nest Banku jest zupełnie darmowe. Dlatego też, zazwyczaj zajmuje 1 lub 2 miejsce w moim ranking kont osobistych bez opłat.

Minusy

 • Trzeba założyć bezwarunkowo darmowe konto osobiste

Konto jest jednak całkowicie darmowe. Tutaj analizowałem to konto osobiste bardzo szczegółowo pod braku opłat, opisywałem także swoje doświadczenia z jego korzystania. Jeśli lubisz jednak brnąć przez niejasne tabele opłat i regulaminy bez mojej pomocy zamieszczam je poniżej.

 • Oprocentowanie promocyjne wynosi max 3 miesiące

Okres promocyjnego oprocentowania jest liczony od dnia załozenia konta osobistego. Jeśli założymy je np. 15 dnia miesiąca oprocentowanie promocyjne będziemy mieli tylko przez 15-16 dni do końca miesiąca + 2 miesiące. Dlatego najlepiej zakładać to konto pierwszego dnia miesiąca. Oczywiście zanim zjawi się kurier z umową też mija parę dni. W praktyce można przyjąć, że na oprocentowanie promocyjne załapiemy się na 2,5 miesiąca.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Nest Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek przez internet o otwarcie konta osobistego i zaznaczyć w nim, że chcesz otworzyć także konto oszczędnościowe „Nest Oszczędności”. Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego, bez konta osobistego. Aby przejść do wniosku na stronie banku kliknij czerwony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

4

Konto Lokacyjne Alior Bank
bez konta osobistego (promocja)

Dobre rozwiązanie dla nowych klientów Alior Bank i tych lokujących nowe środki ponieważ promocyjne oprocentowanie wynosi 2,7% do 100 000 zł. Nowy klient to ten, który nigdy nie miał żadnego produktu w Alior Bank, a nowe środki to te , które są lokowane ponad obecnie trzymane na kontach i lokatach w Alior.

Oprocentowanie konta lokacyjnego Alior

Oprocentowanie promocyjneOgraniczenie czasowe
Do 100 000 zł2,7%4 miesiące
Oprocentowanie standardowe 
bez ograniczeń kwotowychok 0,90%wg WIBID 1M

Opłaty za konto lokacyjne Alior

 • Pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest za 0 zł, kolejna 10 zł.
 • darmowe konto bez warunków

Prostota tej oferty jest dużym plusem. Promocja zapewne nie potrwa długo.

Złóż wniosek online

5

Konto oszczędnościowe ING
z kontem osobistym w promocji

Dobre rozwiązanie dla nowych klientów ING BANK bowiem zarobią 2,5% przez 4 miesiące. Całkiem przystępna maksymlana kwota objęta promocją –> 100 000 zł. Konto trzeba otowrzyć razem z kontem osobistym, za które można zyskać aż 140 zł w formie bonusów za aktywność.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego ING

Oprocentowanie promocyjneOgraniczenie czasowe
Do 100 000 zł2,5%4 miesiące
Oprocentowanie standardowe 
bez ograniczeń kwotowychok 0,90%wg WIBID 1M

Opłaty za konto oszczędnościowe ING

 • Pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest za 0 zł, kolejna 9 zł.
 • darmowe konto bez warunków

Opłaty za konto osobiste ING

Tutaj zapraszam Cię do mojej recenzji Konta ING Direct z premią. W skrócie konto przy aktywnym korzystaniu jest darmowe – trzeba wykonać transkację kartą debetową na minimum 300 zł/mies.

Złóż wniosek online

6

Konto oszczędnościowe Idea Bank
z darmowym kontem osobistym

Wszystko za darmo bez kruczków, a do tego zarabiasz 2,2%. Konto oszczędnościowe zakładasz z kontem Idealnym – również bezwarunkowo darmowym.

Oprocentowanie konta lokacyjnego Alior

Oprocentowanie promocyjneOgraniczenie czasowe
Do 10 000 zł2,2%1 miesiąc
Oprocentowanie standardowe 
bez ograniczeń kwotowych1%
 • oprocentowanie promocyjne uzależnione jest od salda rachunku i wynosi:
  • 2,20% dla kwot do 10 000 zł,
  • 1,50% dla kwot od 10 000 zł do 50 000 zł,
  • 1,65% dla kwot od 50 000 zł do 100 000 zł,
  • 1,85% dla kwot powyżej 100 000 zł;
 • oprocentowanie promocyjne naliczane jest przez okres 1 miesiąca;
 • oprocentowanie promocyjne przysługuje klientom, którzy w ramach KONTA IDEALNEGO dokonają transakcji kartą debetową na min. 100 zł i zapewnią miesięczne wpływy w kwocie min. 1000 zł;
 • oprocentowanie standardowe wynosi odpowiednio 1,25%; 1,0%; 1,1% oraz 1,2% (dla wskazanych wyżej przedziałów kwotowych);

Opłaty za konto oszczędnościowe Idea

 • Pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest za 0 zł, kolejna 5 zł.
 • darmowe konto bez warunków

Opłaty za konto osobiste – Konto idealne

 • za darmo konto i karta bez warunków

Jak założyć konto oszczędnościowe w Idea Banku?

Najpierw trzeba wypełnić formularz online z wnioskiem o otwarcie konta Idealnego, które jest kontem osobistym. We wniosku należy zaznaczyć aby otworzyć także konto oszczędnościowe. Konto oszczędnościowe nie jest dostępne bez konta osobistego.

Złóż wniosek online

7

Konto oszczędnościowe Profit Banku Millenium
z wysokiej klasy kontem osobistym 360°

Jest to dobre konto oszczędnościowe dla tych, którzy chcą założyć swój rachunek ROR(w Millenium. Konto 360° zajmuje wysokie miejsca w moim rankingu najlepszych kont osobistych. Bez konta osobistego nie można otworzyć konta oszczędnościowego.

Plusy konta oszczędnościowego Profit

 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego Millenium
Oprocentowanie promocyjneOgraniczenie czasowe
Do 200 000 zł2,7%3 miesiące
Ponad 100 000 zł1,5%3 miesiące
Oprocentowanie standardowe 
Do 50 000 zł0,8%
50 001 zł do 100 000 zł0,9%
100 001 zł do 250 000 zł1,2%
Ponad 250 000 zł1,4%
 • 0 zł za prowadzenie konta oszczędnościowego
 • 0 zł za pierwszy przelew z konta w danym miesiącu (7,5 zł za każdy kolejny).

Minusy konta oszczędnościowego Profit

 • Trzeba założyć konto osobiste 360 (pełna recenzja): opłata za konto z kartą wynosi 0 zł miesięcznie przy niezbyt wygórowanych warunkach: 1000 zł wpływu na konto osobiste i 1 płatności kartą lub telefonem miesięcznie.


Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Opłat za Konto osobiste 360° można uniknąć – to najważniejsza informacja. Na uwagę zasługuje również przydatny pakiet usług pomocy domowej, medycznej oraz IT. Obecnie trwa również promocja, w której możesz zgarnąć ok 300 zł.

 • 0 zł / 8 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy online
 • 0 zł / 7 zł miesięcznie za kartę płatniczą do konta
 • 0 zł za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 zł za wpłaty gotówkowe w placówce oraz wpłatomacie Millennium

Najważniejsze zalety oferty:

 • premie ok 300 zł w formie biletów do kina oraz zwrotów za płatności kartą i BLIK
 • Wystarczy spełnić proste warunki, aby konto było zupełnie darmowe.
 • Pakiet Bardzo Pomocny – Pomoc Domowa, Pomoc Medyczna oraz Pomoc IT do 7 interwencji w roku za darmo.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna na iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry.
 • 3,0% przez 3 miesiące na Lokacie Mobilnej dla kwot z przedziału od 500 zł do 10.000 zł

Największe wady oferty:

 • W celu uniknięcia opłat za konto, każdego miesiąca na rachunku musi zostać zaksięgowane min. 1000 zł oraz musimy dokonać min. 1 płatności kartą. Nie jest to wiele ale jeśli zapomnimy o jednej z tych rzeczy zapłacimy 7 lub 8 zł, jeśli o obu to zapłacimy 15 zł. Jeśli konto osobiste w banku Millenium będzie twoim podstawowym kontem to nie masz się co martwić i możesz spokojnie otworzyć to konto.

Pełne regulaminy i tabele opłat możesz zobaczyć tutaj, ale wydaje mi się, że najistotniejsze zalety i wady przedstawiłem powyżej.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Millenium?

Trzeba wypełnić formularz online z wnioskiem o otwarcie konta osobistego 360. Konto oszczędnościowe jest otwierane automatycznie razem z kontem osobistym 360. Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego.

Złóż wniosek online

8

Konto oszczędnościowe Pekao S.A.
z kontem Przekorzystnym

Plusy konta Pekao

 • 2,7% w skali roku (do 10 000 zł)
 • Możliwość wypłacania środków z rachunku bez utraty naliczonych odsetek
 • Nieograniczona liczba przelewów na rachunek i wypłat z niego
 • Brak opłaty za prowadzenie rachunku oszczędnościowego
 • Miesięczna kapitalizacja odsetek
Ofertę dostaniesz tylko jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś żadnego aktywnego produktu w Pekao lub jesteś klientem, który od 01.07.2017 r. do 31.12.2017 nie był posiadaczami rachunku oszczędnościowego Dobry Zysk, lub przynajmniej przez jeden dzień w okresie od 01.07.2017 r. do 31.12.2017 r. posiadał rachunek oszczędnościowy Dobry Zysk, na którym, w każdym miesiącu posiadania rachunku Dobry Zysk w w/w okresie, średnie miesięczne saldo wynosiło nie więcej niż 50 PLN (średnie saldo wyznacza się według stanu rachunku na koniec danego dnia).
 • Oprocentowanie promocyjne:

Dla wszystkich nowych środków:

Od 1 grosza do 10 000 zł2,7%
Ponad 10 000 zł0,7%
 • Darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Bezpłatne wszystkie przelewy z Konta Oszczędnościowego na konto osobiste zlecone w Bankowości Mobilnej, zlecone w inny sposób – 7 zł za przelew.

 • Zakładając konto oszczędnościowe z kontem Przekorzystnym zyskujesz dodatkowo:
 1. 100 zł zwrotu za OC w PZU
 2. do 100 zł zwrotu za rachunki telefoniczne

Minusy konta oszczędnościowego Pekao

Jak założyć konto oszczędnościowe w Pekao?

Wystarczy złożyć wniosek tutaj.

Złóż wniosek online

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je proszę w komentarzu pod artykułem.

Mam nadzieję, że moje porównanie kont oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać najlepsze konto oszczędnościowe.

Poniżej przedstawiam odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać ?

W rankingu kont oszczędnościowych wskazałem najlepsze konta oszczędnościowe. Wybór może być trudny ponieważ konta z miejsc 1-4 są bardzo konkurencyjne. W zasadzie każde konto, które wybierzesz będzie dla Ciebie dobre ponieważ świadczy to o tym, że chcesz zadbać o pomnażanie swoich oszczędności. Twoje oszczędności będą pracować.

Konto oszczędnościowe z kontem osobistym czy bez ?

Konto osobiste z rachunkiem oszczędnościowym pozwala na natychmiastowe przelewy, co na pewno jest sporym plusem. Dodatkowo mając połączone konto osobiste z oszczędnościowym mamy ten sam login i hasło. Oszczędzamy czas i nie musimy zapamiętywać wielu haseł i loginów.

Konta oszczędnościowe bez konieczności otwierania rachunku ROR są idealne dla tych, którzy nie chcą otwierać kolejnego konta ROR, nawet jeśli jest zupełnie darmowe bez kruczków.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa?

Warto zajrzeć do ranking lokat bankowych, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski kapitałowe z oszczędności. Najlepiej mieć i konto oszczędnościowe i zakładać najwyżej oprocentowane lokaty. Moje oszczędności pracują w każdej sekundzie ponieważ nawet mój ROR w Raiffeisen jest oprocentowany. Jedynym minusem lokat jest to, że zazwyczaj zerwanie jej przed terminem zakończenia jest równoznaczne z utratą odsetek.

Konto oszczędnościowe dla dziecka

Rachunek oszczędnościowy dla dziecka w 90% banków musi być założony na indywidualnego rodzica dziecka. Oszczędzaniem na mieszkanie czy na studia dla dziecka powinna zajmować się jeden z rodziców, ten który ma lepszą samodyscyplinę w oszczędzaniu. zazwyczaj jest to mama pociechy. Wielu rodziców myśląc o rachunkach oszczędnościowych w pierwszej chwili myśli „konto oszczędnościowe PKO” ponieważ sami pamiętają jak w szkole oszczędzali na książeczce oszczędnościowej PKO. Niestety konto oszczędnościowe w PKO należy do najgorzej oprocentowanych rachunków na rynku.

Byłoby fajnie gdybyś podzielił się na facebook moim rankingiem. Może twoi znajomi też zaczną oszczędzać tak jak ty i ja 🙂

Zostaw swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów. Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi w moim rankingu ? Pisz śmiało.

Warto pozostać ze mną w kontakcie, dzięki temu nie przegapisz największych okazji lokatowych i nowości wśród kont oszczędnościowych.

Proszę daj mi wysoka ocenę jeśli uważasz mój artykuł za pomocny. Zostaw przede wszystkim komentarz z sugestiami jak ulepszyć mój ranking.ta oszczędnościowe ranking

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
Najlepsze konto oszczędnościowe
Oceny czytelników283 głosy0.1
0.1
Ocena
Jak bardzo Ci pomogłem?
Oceń proszę jak pomocny był dla Ciebie mój artykuł o najlepszym koncie oszczędnościowym. Daj "dyszkę" od serca jeśli Ci pomógł 😉
| 2018-12-04T00:59:20+00:00 Marzec 3, 2018|Oszczędzanie|298 komentarzy

298
Dodaj komentarz

118 Wątków
180 Odpowiedzi w wątkach
44 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
119 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Andrzej

Chciałem poinformować, że konto oszczędnościowe, to nie to samo, co lokata. Tak że nie wprowadzaj ludzi w błąd, opisując lokaty pod hasłem konto oszczędnościowe.

Ada

hmm na bgz konto smart jest 0,7 nie ma żadnej promocji, to chyba ten ranking nieaktualny jest

Joanna

Panie Szymonie ja tez proszę o komentarz w sprawie oszczędności w Getin Banku

Michał

Witaj Szymon. Co sądzisz o Getinie w obecnej sytuacji. Czy trzymanie tam swoich oszczędności jest bezpieczne, czy może lepiej poszukać alternatywy dla tego banku?

Kuba

Dzień dobry Panie Szymonie,
mam pytanie do Konta oszczędnościowego Smart w BGŻ Optima
bez konta osobistego. Konkretnie chodzi o okres ważności promocji czy oferowane przez bank oprocentowanie dla konta oszczędnościowego oraz lokaty będzie ważne faktycznie przez 3 miesiące od momentu założenia lokaty czy tylko to 5 listopada 2018 tak jak napisano na stronie?
Dziękuje za odpowiedź.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
zamknij