Cześć! W moim rankingu znajdziesz tylko najlepsze konta oszczędnościowe czyli te najwyżej oprocentowane i bez opłat. Zwracam uwagę także na to, aby oprocentowanie było wysokie przez długi czas, a dołączane konto osobiste jak najtańsze i najlepsze. Pomijam oferty pełne kruczków, ukrytych opłat, z oprocentowaniem obwarowanym wieloma warunkami.

Przy zerowych stopach procentowych czytelnicy preferują wyżej oprocentowane lokaty bankowych i przede wszystkim alternatywne wyżej oprocentowane inwestycje. Niemniej najlepsze konto oszczędnościowe jest podstawowym sposobem na oszczędzanie dla początkujących. Oszczędzać możesz już od 100 zł!

W lutym 2021 r. średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych utrzymuje się poniżej poniżej 0,1%.

Ranking kont oszczędnościowych

lp Bank Zysk Max kwota Okres promocji Sprawdź
1 Getin
0,9% do 200 tys zł 3 mies. Szczegóły
2 Millenium 1% do 25 tys zł 2 mies. Szczegóły
3 ING 0,5% do 25 tys zł 3 mies. Szczegóły
4 Pekao 0,05 % + 100 zł bez limitu brak Szczegóły
5 Pozostałe konta niewarte uwagi
1

Konto oszczędnościowe Getin Bank
z darmowym kontem osobistym

To całkowicie darmowe darmowe konto oszczędnościowe oprocentowane 0,9% na 3 miesiące od dnia założenia konta. To konto oszczędnościowe jest otwierane z darmowym kontem osobistym Proste Zasady (wystarczy 1 płatność w miesiącu kartą lub Blikiem).

Oprocentowanie i warunki

 • 0,9% na nowe środki do 200 tys zł na 3 miesiące,
 • 0,15% powyżej 100 tys.
 • minimalna kwota lokaty to 100 zł,
 • trzeba założyć konto osobiste Proste Zasady (wystarczy 1 płatność kartą lub BLIK, żeby było darmowe),
 • trzeba wyrazić zgody marketingowe dla banku.
Co z opłatami za konto oszczędnościowe? – BRAK

Za konto oszczędnościowe nic nie płacisz. 0 zł za dwie pierwsze operacje (przelew lub wypłata) w miesiącu kalendarzowym, 9 zł za kolejne przelewy/wypłaty w miesiącu kalendarzowym). Jeśli chciałbyś przelać środki na lokatę w Getinie – przelewy zawsze są darmowe. Dodatkowo możesz bez ograniczeń wpłacać pieniądze – bez opłat, bez limitów.

Jakie jest standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego Getinu?

Wynosi 0,15%.

Pełne regulaminy i tabele oprocentowania

Pełne regulaminy i tabele oprocentowania

Jak założyć konto oszczędnościowe w Getin Noble Bank?

Wystarczy tutaj wypełnić wniosek online o otwarcie konta oszczędnościowego.

Zakładając konto oszczędnościowe przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Getin Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnianie tego rankingu, wyłapywanie kruczków i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

2

Konto oszczędnościowe Profit Banku Millenium
z wysokiej klasy kontem osobistym 360°

Jest to dobre konto oszczędnościowe dla tych, którzy chcą założyć swój rachunek ROR (w Millenium. Konto 360° zajmuje wysokie miejsca w moim rankingu najlepszych kont osobistych. Bez konta osobistego nie można otworzyć konta oszczędnościowego.

Plusy konta oszczędnościowego Profit

 • Oprocentowanie konta oszczędnościowego Millenium

  Oprocentowanie promocyjne Ograniczenie czasowe
  Do 25 000 zł 1% 2 miesiące
  Ponad 100 000 zł 0,01% 2 miesiące
  Oprocentowanie standardowe
  Do 50 000 zł 0,01%
  50 001 zł do 100 000 zł 0,01%
  100 001 zł do 250 000 zł 0,01%
  250 001 zł do 500 000 zł 0,01%
  Nadwyżka ponad 500 000 zł 0,01%

 • Lokata mobilna na 3 miesiące oprocentowana 0,5%, z limitem 10 000 zł
 • 0 zł za prowadzenie konta oszczędnościowego
 • 0 zł za pierwszy przelew z konta w danym miesiącu (7,5 zł za każdy kolejny)

Minusy konta oszczędnościowego Profit

 • Trzeba założyć konto osobiste 360 (pełna recenzja): opłata za konto z kartą wynosi 0 zł miesięcznie przy niezbyt wygórowanych warunkach: 1000 zł wpływu na konto osobiste i 1 płatności kartą lub telefonem miesięcznie.

Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Opłat za Konto osobiste 360° można uniknąć – to najważniejsza informacja. Dla zakładających konto przez Rekina bank przygotował bonusy.

 • 0 zł / 8 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy online
 • 0 zł / 7 zł miesięcznie za kartę płatniczą do konta
 • 0 zł za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 zł za wpłaty gotówkowe w placówce oraz wpłatomacie Millennium

Najważniejsze zalety oferty:

 • premie w formie biletów do kina oraz zwrotów za płatności kartą i BLIK
 • Wystarczy spełnić proste warunki, aby konto było zupełnie darmowe.
 • Pakiet Bardzo Pomocny – Pomoc Domowa, Pomoc Medyczna oraz Pomoc IT do 7 interwencji w roku za darmo.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna na iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry.
 • 0,5% przez 3 miesiące na Lokacie Mobilnej dla kwot z przedziału od 500 zł do 10 000 zł

Największe wady oferty:

 • W celu uniknięcia opłat za konto, każdego miesiąca na rachunku musi zostać zaksięgowane min. 1000 zł oraz musimy dokonać min. 1 płatności kartą. Nie jest to wiele ale jeśli zapomnimy o jednej z tych rzeczy zapłacimy 7 lub 8 zł, jeśli o obu to zapłacimy 15 zł. Jeśli konto osobiste w banku Millenium będzie twoim podstawowym kontem to nie masz się co martwić i możesz spokojnie otworzyć to konto.

Pełne regulaminy i tabele opłat możesz zobaczyć tutaj, ale wydaje mi się, że najistotniejsze zalety i wady przedstawiłem powyżej.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Millenium?

Trzeba wypełnić formularz online z wnioskiem o otwarcie konta osobistego 360. Konto oszczędnościowe jest otwierane automatycznie razem z kontem osobistym 360. Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego.

3

Konto oszczędnościowe ING
z kontem osobistym w promocji

Dobre rozwiązanie dla nowych klientów ING Banku, bowiem zarobią 2,5% przez 4 miesiące. Całkiem przystępna maksymalna kwota objęta promocją -> 100 000 zł. Konto trzeba otworzyć razem z kontem osobistym, za które można zyskać aż 140 zł w formie bonusów za aktywność.

Oprocentowanie konta oszczędnościowego ING

Oprocentowanie promocyjne Ograniczenie czasowe
Do 25 000 zł 0,5% 3 mies
Oprocentowanie standardowe
powyżej 100 000 zł 0,05% brak

Opłaty za konto oszczędnościowe ING

 • Pierwsza wypłata z konta w miesiącu jest za 0 zł, kolejna 9 zł.
 • darmowe konto bez warunków.

Opłaty za konto osobiste ING

Tutaj zapraszam Cię do mojej recenzji Konta ING Direct z premią. W skrócie konto przy aktywnym korzystaniu jest darmowe – trzeba wykonać transakcję kartą debetową na minimum 300 zł/mies.


Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je proszę w komentarzu pod artykułem.

Mam nadzieję, że moje porównanie kont oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać najlepsze konto oszczędnościowe.

Poniżej przedstawiam odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać ?

W rankingu kont oszczędnościowych wskazałem najlepsze konta oszczędnościowe. Wybór może być trudny ponieważ konta z miejsc 1-4 są bardzo konkurencyjne. W zasadzie każde konto, które wybierzesz będzie dla Ciebie dobre, ponieważ świadczy to o tym, że chcesz zadbać o pomnażanie swoich oszczędności. Twoje oszczędności będą pracować.

Konto oszczędnościowe z kontem osobistym czy bez ?

Konto osobiste z rachunkiem oszczędnościowym pozwala na natychmiastowe przelewy, co na pewno jest sporym plusem. Dodatkowo mając połączone konto osobiste z oszczędnościowym mamy ten sam login i hasło. Oszczędzamy czas i nie musimy zapamiętywać wielu haseł i loginów.

Konta oszczędnościowe bez konieczności otwierania rachunku ROR są idealne dla tych, którzy nie chcą otwierać kolejnego konta ROR, nawet jeśli jest zupełnie darmowe bez kruczków.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa?

Warto zajrzeć do ranking lokat bankowych, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski kapitałowe z oszczędności. Najlepiej mieć i konto oszczędnościowe i zakładać najwyżej oprocentowane lokaty. Moje oszczędności pracują w każdej sekundzie, ponieważ nawet mój ROR w Raiffeisen jest oprocentowany. Jedynym minusem lokat jest to, że zazwyczaj zerwanie jej przed terminem zakończenia jest równoznaczne z utratą odsetek.

Konto oszczędnościowe dla dziecka

Rachunek oszczędnościowy dla dziecka w 90% banków musi być założony na indywidualnego rodzica dziecka. Oszczędzaniem na mieszkanie czy na studia dla dziecka powinna zajmować się jeden z rodziców, ten który ma lepszą samodyscyplinę w oszczędzaniu. zazwyczaj jest to mama pociechy. Wielu rodziców myśląc o rachunkach oszczędnościowych w pierwszej chwili myśli „konto oszczędnościowe PKO” ponieważ sami pamiętają jak w szkole oszczędzali na książeczce oszczędnościowej PKO. Niestety konto oszczędnościowe w PKO należy do najgorzej oprocentowanych rachunków na rynku.

Byłoby fajnie gdybyś podzielił się na facebook moim rankingiem. Może twoi znajomi też zaczną oszczędzać tak jak ty i ja :)

Zostaw swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów. Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi w moim rankingu ? Pisz śmiało.

Warto pozostać ze mną w kontakcie, dzięki temu nie przegapisz największych okazji lokatowych i nowości wśród kont oszczędnościowych.

Proszę daj mi wysoka ocenę jeśli uważasz mój artykuł za pomocny. Zostaw przede wszystkim komentarz z sugestiami jak ulepszyć mój ranking.ta oszczędnościowe ranking

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
Najlepsze konto oszczędnościowe
Jak wybieram najlepsze konto oszczędnościowe?
Przede wszystkim oprocentowanie ale równie ważne jest aby samo konto oszczędnościowe było bez opłat i najlepiej aby nie było konieczności zakładania konta ROR.
Oprocentowanie
10
Brak opłat
10
Konta bez ROR
6
Zalety
Wady
8.7
Ocena