Oceny czytelników9 Votes
3.5
Ocena

Flagowy kredyt PKO BP Mini Ratka od lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Teraz PKO BP reklamuje się udzielaniem pożyczki z RRSO 3,46 %. Taniej być nie może. Gotówkę otrzymasz nawet w dniu złożenia wniosku. W dodatku w Mini Ratce nasz wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty nawet na 3 miesiące. Maksymalna kwota kredytu to, aż 120 000 zł. Do wyboru masz kilka okresów kredytowania np. 9 miesięcy, 96 miesięcy lub 120 miesięcy.

Pozytywne doświadczenia z PKO BP miało aż 71 % klientów. Klienci doceniają przejrzystą umowę, a pożyczki często objęte są promocjami.

Zobacz najpierw co możesz otrzymać, bo jest z czego wybierać, są aż trzy wersje Mini Ratki:

 • Mini Ratka Prezentuje RRSO 3,46%
 • Mini Ratka na PIT
 • Mini Ratka Pożyczka Konsolidacyjna

Każda z Mini Ratek ma inne warunki: długość okresu kredytowania i wysokość pożyczki.

Ile gotówki dostaniesz w Mini Ratce PKO BP?

 • Mini Ratka Prezentuje RRSO 3,46%  to pożyczka od 1 000 zł do 120 000 zł;
 • Mini Ratka na PIT to pożyczka od 1 000 zł do 30 000 zł;
 • Mini Ratka Pożyczka Konsolidacyjna to pożyczka od od 1000 zł do 120 000 zł.

Na jak długo jest udzielna pożyczka Mini Ratka?

 • Mini Ratka Prezentuje RRSO 3,46% udzielany jest na 9 miesięcznych rat;
 • Mini Ratka na PIT udzielany jest na 120 miesięcy – w przypadku pożyczki na spłatę innych kredytów (konsolidacja), 96 miesięcy w pozostałych przypadkach;
 • Mini Ratka Pożyczka Konsolidacyjna udzielany jest od 1 do 120 miesięcy.

Jak widać jest spora różnica między tymi pożyczkami jeśli chodzi o kwoty i okresy kredytowania mimo tego, że wszystkie pożyczki są Mini Ratką.

Jakie dokumenty są wymagane przy staraniu się o Mini Ratkę?

W zwykłej Mini Ratce musisz przygotować wyciąg z konta z ostatnich 3 miesięcy, jeżeli starasz się o kredyt do 23 000 zł. Jeśli chcesz większa kwotę, konieczne będzie zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. W mini Ratce na PIT, jak sama nazwa mówi, będziesz musiał okazać PIT PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A/11A. Dla pożyczki konsolidacyjnej Mini Ratka musisz przygotować dokumenty dotyczące wszystkich konsolidowanych kredytów z innych banków.

Za to w każdej pożyczce możesz skorzystać z pakietu ubezpieczeń, dzień spłaty dostosowany jest do twoich potrzeb, spłacasz pożyczkę w równych ratach. Mini Ratka przeznaczona jest na dowolny cel, jedynie w pożyczce konsolidacyjnej (zobacz szczegóły) większość sumy idzie na pokrycie starych pożyczek, a 25% kwoty kredytu możesz otrzymać do ręki. Jeśli chcesz starać się o kredyt konsolidacyjny w PKO BP możesz wypełnić wniosek tutaj⇐. Przeczytaj też recenzję tego kredytu.

Jaki dochód akceptuje PKO BP?

Standardowo PKO BP akceptuje dochód z umów o pracę. Umowy zlecenia też są akceptowane, podobnie renty i emerytury. Jedyne dochody jakie nie zostaną zaakceptowane przy staraniu się o pożyczkę to dochody z zagranicy.

Czy dostaniesz pożyczkę w PKO BP?

To zależy od twojej zdolności kredytowej. Jeśli będziesz starał się o pożyczkę, bank zweryfikuje twoje dochody oraz BIK. Wiadomo, że banki maja obowiązek sprawdzania informacji o twojej historii kredytowej i żaden bank z tego nie zrezygnuje. Jeśli zbudowałeś sobie dobrą historię kredytową i osiągasz niezłe dochody to  nie powinieneś mieć trudności z otrzymaniem tej pożyczki. Jeśli nie czujesz się pewnie w tym temacie i boisz się, że bank odrzuci twój wniosek, możesz skorzystać z mojej pomocy. Dla moich czytelników pozyskuje pożyczki i uzyskuje 91% skuteczność w ich otrzymaniu. Jeśli chcesz starać się o pożyczkę na kwotę ponad 40 000 zł, skorzystaj z mojej pomocy i prześlij zgłoszenie do mnie.

Skorzystaj z mojego kalkulatora zdolności kredytowej dla pożyczki gotówkowej w PKO BP. Będziesz mógł się przekonać na własne oczy, czy Mini Ratka w PKO BP spełnia twoje oczekiwania. Dzięki sprawdzeniu zdolności kredytowej dowiesz się jaką maksymalna kwotę kredytu możesz uzyskać i z jaką maksymalna ratą poradzi sobie twój budżet.

Oceny czytelników9 Votes
3.5
Ocena

Nie wiesz ile możesz dostać kredytu gotówkowego? Policz swoją zdolność kredytową przy pomocy mojego kalkulatora. Jest to najdokładniejszy kalkulator zdolności kredytowej w polskim internecie. Powstał w oparciu o algorytm jednego z największych banków w Polsce z niewielką modyfikacją dostosowująca maksymalną kwotę i minimalne wymagania dla banku, który najchętniej udziela kredytów gotówkowych.

 

Pożyczka gotówkowa Mini Ratka PKO BP
Podsumowanie
PKO BP zasługuje na plus za zróżnicowanie swojej oferty. Możliwość starania się o pożyczkę bez zaświadczeń jest dużym ułatwieniem. Kwota na jaka może być udzielona pożyczka jest wysoka - 120 000 zł. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel, a długi okres spłaty do 96 miesięcy, pozwoli na niskie raty. Kredyt konsolidacyjny ma najdłuższy okres spłaty do 120 miesięcy i aż 25% kwoty możesz przeznaczyć na dowolny cel.
Koszt kredytu
Przyznawalność
Oceny czytelników9 Votes
Zalety
Wady
3.5
Ocena

Jak działa kalkulator zdolności kredytowej?

Koszt pożyczki Mini Ratka w PKO BP

Statystycznie PKO BP plasuje się w TOP5 w mojej porównywarce kredytów gotówkowych.

Oprocentowanie 9-10%
Prowizja 15-25%
Opłata przygotowawcza 0%
Obowiązkowe produkty brak*
Dodatkowe opłaty
Rachunek do spłaty kredytu 0 zł
Prowizja za wcześniejszą spłatę 0 zł
Zmiana harmonogramu spłat 50 zł
Prolongata kredytu 3% nie mniej niż 100 zł
Monit 15 zł

Kalkulator pożyczki gotówkowej w PKO BP

Dzięki mojemu kalkulatorowi możesz oszacować ratę i koszt kredytu gotówkowego dla przeciętnego kredytobiorcy.

PLN
mies.
20 000 PLN
96 miesięcy
Numer w rankingu
Oprocentowanie
Prowizja
Pożyczasz
Koszt całkowity
Rata mies.
1.
Oprocentowanie
9,50%
Prowizja
15,00%
Pożyczasz
20 000 zł
Koszt całkowity
12 923 zł
Rata mies.
343 zł

Zalety pożyczki Mini Ratka PKO BP

 • Wysoka kwota pożyczki do 120 000 zł
 • Pieniądze na dowolny cel
 • Opcja konsolidacji z kwota dodatkową w wysokości aż 25%
 • Dostępne wakacje kredytowe
 • Szybka decyzja o przyznaniu pożyczki – pieniądze są nawet w ten sam dzień na koncie
 • Niskie RRSO dla promocyjnej pożyczki
 • Nie trzeba mieć konta w PKO BP
 • Wniosek można złożyć przez internet
 • Preferencyjne warunki dla posiadaczy karty dużej rodziny

Wady pożyczki Mini Ratka PKO BP

 • Wysokie wymagania wobec kredytobiorców
 • Stosunkowo wysoka prowizja
 • Oblegane oddziały

Najczęstsze powody odmowy udzielenia pożyczki w PKO BP

PKO BP lubi pewnych klientów z dobrą oceną w BIK. Jeśli masz ponad 430 punktów w scoringu BIK, możesz spróbować starać się o pożyczkę. Jeśli masz mniej, nawet nie zawracaj sobie tym głowy. Lepiej od razu skorzystaj z pożyczki na raty online. Może okazać się też, że twój dochód nie wystarcza na to, żebyś otrzymał kwotę o którą wnioskowałeś.

Opinia Rekina o kredycie gotówkowym PKO BP

Wchodząc na stronę PKO BP od razu docenisz przejrzystą ofertę. Łatwo jest odszukać warunki kredytu, wszytko opisane jest prostym językiem. Na stronie znajdziesz intuicyjny kalkulator, który ułatwi decyzję. Oczywiście dane w kalkulatorze są tylko poglądowe, więc nie nastawiaj się, że na pewno dostaniesz dokładnie taka ratę czy taką kwotę pożyczki. Wszystko zależy od oceny twojego wniosku kredytowego przez bank. Na szczęście o Mini Ratkę możesz wnioskować online, dzięki czemu ominą cię kolejki w oddziale. Kredyt Mini ratka ma jedną niepodważalna zaletę – na jego uzyskanie masz większe szanse niż w innych bankach.

Opinie Klientów o Mini Ratce

Faktem jest, że formalności są maksymalnie zredukowane. Można złożyć wniosek przez Internet i umowę podpisać w domu a wszystko w niej jest takie same jak w symulatorze. Kwota pożyczki, prowizji i odsetek jest podana czarno na białym – chcesz, to podpisuj, nie chcesz, to głowy nie zawracaj. Musisz tylko wiedzieć jedno: rzeczywiste oprocentowanie pożyczki (zależne od długości spłaty) może cię zaskoczyć a sposób jego obliczenia jest absolutnie niemożliwy do zrozumienia! Na moje pytanie, jak to możliwe, że suma odsetek podzielona przez kwotę kredytu daje 19% a zdaniem banku rzeczywista stopa oprocentowania mojej pożyczki wynosi 12,11 % – nie dostałem zrozumiałej i satysfakcjonującej odpowiedzi.

Bobi 8 listopada 2015 at 01:32

Bobi niestety nie wie jak oblicza się RRSO. Jest to skomplikowany wskaźnik i bardzo mylący. Im dłuższy okres kredytu tym RRSO jest zazwyczaj mniejsze ale koszt wręcz odwrotnie. Na koszt kredytu składa się oprócz oprocentowanie m.in prowizja za udzielenie kredytu.

Więcej opinii znajdziesz w komentarzach pod tym artykułem.

Jak złożyć wniosek o Mini Ratkę w PKO BP?

Są dwie opcje.

 1. Możesz samodzielnie złożyć wniosek na tej stronie PKO BP.
 2. Druga opcja jest przeznaczona dla osób, które chcą zaciągnąć pożyczkę na minimum 40 000 zł.  Szanse uzyskania są dużo wyższe niż robiłbyś to na własną rękę. Za darmo pozyskuje kredyt gotówkowy dla czytelników. Bank PKO BP jest jednym z nielicznym z banków, który nie współpracujących ze mną, jednak mogę zaproponować ci alternatywne pożyczki bankowe. Jeśli chcesz, zgłoś się do mnie tutaj.

Jeśli masz jakieś uwagi na temat pożyczki gotówkowej w PKO BP, napisz w komentarzach.

Pożyczka gotówkowa Mini Ratka PKO BP
Podsumowanie
PKO BP zasługuje na plus za zróżnicowanie swojej oferty. Możliwość starania się o pożyczkę bez zaświadczeń jest dużym ułatwieniem. Kwota na jaka może być udzielona pożyczka jest wysoka - 120 000 zł. Pieniądze możesz wydać na dowolny cel, a długi okres spłaty do 96 miesięcy, pozwoli na niskie raty. Kredyt konsolidacyjny ma najdłuższy okres spłaty do 120 miesięcy i aż 25% kwoty możesz przeznaczyć na dowolny cel.
Koszt kredytu
Przyznawalność
Oceny czytelników9 Votes
Zalety
Wady
3.5
Ocena