Najlepsze konta bankowe bez opłat

Codziennie analizuję ofertę kont bankowych. Wybieram najlepsze z najtańszych kont osobistych. Co ważne nigdy nie polecam kont, których sam nie posiadam lub sam bym nie założył. Odfiltrowuje także pozornie darmowe konta, które kuszą „zerowymi” opłatami, a mają mnóstwo ukrytych opłat. Poza tym instytucje finansowe, o wątpliwej sytuacji finansowej nie znajdują miejsca w moim rankingu. Tym mój ranking kont osobistych różni się od wszystkich pozostałych w internecie 🙂

Po wprowadzeniu podatku bankowego, konto bankowe bez żadnych opłat to dziś prawdziwa rzadkość. Trzeba bardzo się postarać aby takie znaleźć bo… pozostały tylko 2-3… i pozostaną zgodnie z deklaracjami tych banków.

  Konto Koszt z kartą Bonus Sprawdź
1 Nest Bank 0 zł KO 1,2% Szczegóły
2 BGŻ BNP Paribas 0 zł KO 0,5% Szczegóły
3 mBank 0 – 4 zł do 650 zł Szczegóły
4 Alior Bank 0 – 6 zł brak Szczegóły
5 ING Bank 0 – 7 zł 100 zł Szczegóły
6 PKO BP 0 – 7 zł brak Szczegóły
7 Bank Millenium 0 – 15 zł
360 zł Szczegóły

*KO = konto oszczędnościowe

Ranking kont bankowych bez opłat

Uprzedzając pytania „a czemu nie ma BZWBK albo Pekao lub innego banku” – nie mieszczą się w rankingu. To banki gdzie przelew internetowy kosztuje 1,2 zł, oprocentowanie lokat wynosi 0,2%, a trzeba płacić nawet za smsy autoryzujące przelew!

Oto rzetelne zestawienie najlepszych darmowych kont bankowych Rekina. Mam nadzieję, że będzie ciekawie !

Zacznijmy od popularnego konta reklamowanego w telewizji. Jeśli jesteś ich świadomy na koncie można zarobić 360 zł. Jeśli nie, konto może Cię drogo kosztować…

7

Konto 360 w Millenium Bank
koszt z kartą: 0-15 zł

Konto Millenium Bank to ultra nowoczesne konto ze świetną aplikacją mobilną. Pretenduje do miana najlepszego na rynku pod względem jakości. Wisienką na torcie jest 360 zł premii pieniężnej.

Na początek skonfrontujmy fragment reklamy telewizyjnej konta 360 z rzeczywistością.

Konto za 0 zł? Karta za 0 zł? 0 zł za wypłaty za bankomatów? Nie, nie, nie ! Reklamy kłamią…

Wszystko jest obarczone warunkami.

 • 0 zł za konto jest tylko jeśli co miesiąc masz wpływ na konto 1000 zł i dokonasz min. 1 płatności kartą.
 • 0 zł za kartę jest tylko jeśli co miesiąc masz wpływ na konto 1000 zł i dokonasz min. 1 płatności kartą.
 • 0 zł za wypłaty za bankomatów tylko jeśli robisz to w bankomacie Banku Millenium… 1 zł kosztują wypłaty z bankomatów BZWBK i Planet Cash, w pozostałych 5 zł. Chyba, że wykonasz przynajmniej raz w miesiącu płatność kartą lub BLIK oraz masz wpływ zewnętrzny na konto w wysokości minimum 1000 zł miesięcznie.

Wniosek? Żeby konto w Millenium było za darmo co miesiąc musisz mieć wpływ na konto 1000 zł i dokonać min. 1 płatności kartą płatniczą.

W pierwszych dwóch miesiącach jesteś zwolniony z powyższych opłat i warunków… tylko 2 miesiące. Konta w Millenium Banku mają sporo opłat np. nawet sprawdzanie salda w bankomacie jest płatne 0,5-2 zł (bezpłatne tylko wyświetlenie salda na ekranie bankomatu millenium). Przelewy internetowe są na szczęście darmowe.

Czemu więc to konto znalazło się w moim rankingu ?

 1. Konto jest bardzo wygodne, a aplikacja mobilna na wysokim poziomie (ocena 4,6/5 wg użytkowników Android i iOS)
 2. dla nowych środków można założyć lokatę 3,25% do 10 000 zł i konto oszczędnościowe 2,7% do 100 000 zł
 3. Można dostać bonusy w formie pieniężnej, biletów do kina i bonu empik na kwotę około 300 zł.

Bank zastrzega, że aby wypłacił premię pieniężną (do końca kolejnego miesiąca) konieczne jest spełnienie prostych warunków:

 • wykonanie i zaksięgowanie min. 1 operacji kartą
 • wpływ w kwocie nie niższej niż 1000 zł, o ile zakładamy „zwykłe” Konto 360°. W przypadku wersji Student (dla osób poniżej 26 roku życia) wpływ nie jest wymagany
 • zalogować się do aplikacji mobilnej banku

Podsumujmy !

Po 6 miesiącach można spokojnie zamknąć konto, zgarniając około 300 zł, mieć bardzo nowoczesne konto z jedna z najlepszych aplikacji mobilnych na rynku (dostępny BLIK). Fajny jest tez darmowy debet na koncie i promocje lokatowe.  To wszystko nie płacąc ani złotówki za konto i kartę jeśli spełnisz proste warunki.

Do wyboru są dwa konta:

 • Konto 360° z bonusem 360 zł
 • Konto 360° Student z bonusem 360 zł (do 26 roku życia bezwarunkowo darmowe)

Złóż wniosek online

(tutaj założysz konto STUDENCKIE 360 bezwarunkowo darmowe do 26 roku życia)

Jeśli masz w nosie promocje z warunkami, konta z miejsc od 3 do 1 w rankingu są najtańszymi lub darmowymi kontami bez kruczków.

6

Konto za Zero w PKO BP
koszt z kartą: 0-7 zł

Jeśli miałbym podsumować w jednym zdaniu Konto za Zero w PKO BP to powiedziałbym Ci, że jakość konta i aplikacji mobilnej jest bardzo dobra, a warunki domowości łatwe do spełnienia. Nie podoba mi się natomiast to, że PKO BP dyskryminuje mnie bo…. nie korzystam z zasiłku 500+, karając mnie wyższymi opłatami.

Konto za Zero = 0 zł? Pod warunkiem…

 • 0 zł za prowadzenie konta la rachunku z kartą debetową; 6,80 zł w pozostałych przypadkach
 • 0 zł za kartę do konta, jeśli wykonasz nią płatności na minimum 300 zł w miesiącu, jeśli nie spełnisz tego warunku płacisz 6,80 zł;
 • 0 zł za przelewy internetowe;
 • 0 zł za wypłatę z bankomatów PKO BP, pozostałe płatne 3% od wypłacanej kwoty, min 5 zł;
 • 0 zł za wypłaty gotówki w oddziale lub agencji PKO BP;
 • Specjalna oferta dla osób korzystających z “Rodzina 500+” i karty “Dużej Rodziny”;

Korzystasz z 500+? Konto i kartę dostaniesz za 0 zł bez warunków!

Konto za Zero dla osób korzystających z zasiłku “Rodzina 500+” jest na dużo lepszych warunkach.

 • 0 zł za prowadzenie konta – wystarczy, że na Twoje konto wpływa świadczenie w ramach programu „Rodzina 500+”;
 • 0 zł za kartę do konta, jeżeli dokonasz płatności kartą na min. 200 zł rozliczonych w okresie, za który jest pobierana miesięczna opłata za kartę, w przeciwnym razie 1,90 zł.

Chcesz znać najdrobniejsze szczegóły? Zobacz moją wnikliwą analizę opłat, funkcjonalności i opinię o koncie za Zero PKO BP.

Złóż wniosek online

(Jeśli założysz konto przez zielony klawisz, może ono awansować w rankingu)

5

Konto Direct w ING Bank Śląski
koszt z kartą: 0-7 zł

ING Bank obniżył niektóre opłaty i wrócił do gry w rankingu najtańszych kont osobistych Rekina Finansów. Trzeba przyznań, że ING ma konto na wysokim poziomie. Rozwiązania technologiczne i bezpieczeństwo to elementy, na które bank zwraca dużą uwagę co widać gołym okiem. Konto z karta płatniczą można mieć za 0 zł, z do tego uzyskać do 100 zł premii za aktywne korzystanie. Bank ma także konto oszczędnościowe oprocentowane 2% dla nowych klientów.

Warunki jakie trzeba spełnić, żeby konto w ING było za 0 zł

 1. Samo otwarcie, prowadzenie i zamknięcie konta jest za bezwarunkowe 0 zł
 2. 0 zł za kartę debetową VISA obowiązuje tylko jeśli co miesiąc wykonasz płatność kartą na kwotę minimum 300 zł. a dla studentów do 26 roku życia 200 zł. Niewiele prawda?

Szczegóły opłat w ING Bank Śląski

 • 0 zł za otwarcie, prowadzenie i zamknięcie rachunku
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash
 • 0 zł za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci, 2,50 zł za każdą kolejną
 • 0 zł za wpłatę środków we wpłatomatach banku
 • 0 zł za krajowe przelewy złożone przez Internet (normalne typu elixir)
 • 0 zł za zlecenia stałe i polecenia zapłaty
 • 5 zł za przelew europejski SEPA, pozostałe 40 zł
 • 9 zł za wpłatę/wypłatę/przelew środków w oddziale banku
 • 0 zł za sprawdzenie salda w bankomacie ING i Planet Cash, 1,50 zł za sprawdzenie salda w pozostałych bankomatach

Bonus pieniężny 100 zł za używanie konta

Nowi klienci ING, którzy od 1 października 2015 r. do 18 kwietnia 2017 r. nie posiadali w tym banku konta osobistego, mogą obecnie zyskać 100 zł premii za założenie Konta z Lwem Direct. W tym celu należy:

 • do 30 listopada 2017 r. założyć tutaj rachunek wraz z kartą debetową i Otwartym Kontem Oszczędnościowym;
 • do 31 marca 2018 r. dokonać transakcje karta debetową lub BLIK-iem na łączną kwotę min. 1000 zł.

Bonus do 1000 zł za polecanie konta ING innym (KLIKNIJ)

Bonus do 1000 zł za polecanie konta ING innym (KLIKNIJ)

Jeśli założyłeś już konto w ING możesz polecać je innym – dostaniesz 100 zł za każdą poleconą osobę (max. 1000 zł). Warunki akcji różnią się dla tych typów klientów:

 • nowy klient musi założyć rachunek do 30 listopada 2017 r. (podając kod od osoby polecającej), a następnie w każdym z dwóch kolejnych miesięcy dokonać transakcji kartą lub BLIK-iem na kwotę min. 300 zł;
 • obecny klient musi przystąpić do programu do 30 listopada 2017 r., a następnie do 31 marca 2018 r. dokonać transakcji kartą lub BLIK-iem na kwotę min. 300 zł.

Promocję „100 zł za otwarcie konta” można połączyć z programem poleceń. Najpierw załóż konto w pierwszej akcji i odbierz 100 zł premii, a po 30 dniach od otwarcia rachunku przystąp do programu poleceń i rekomenduj konto ING znajomym.

Funkcjonalność konta ING

Moim zdaniem konto ING Bank jest bardzo dobre jakościowo i intuicyjne w obsłudze. Słabą stroną jest aplikacja mobilna Moje ING, która ma słabiutkie oceny 3,3/5 (ponad 14 tys opinii) – wolna, gdzie problemy z łączeniem w starszych telefonach to niechlubna norma. aplikacja ING działa na Android, IOS i Windows Mobile. Obsługa w ING jest okey, na pewno lepsza niż w NEST Bank. Jeśli chodzi o najnowsze technologie płatnicze to ING oferuje płatności zbliżeniowe telefonem z kartą MasterCard typu HCE, płatności telefonem typu BLIK. Android Pay jeszcze bogacze się nie dorobili 🙂 ale to kwestia czasu. Pełna recenzję konta ING możesz znaleźć tutaj.

Dobrze funkcjonuje program ING banku „Moje rabaty” umożliwiający zakupy ze zniżką w sklepach tradycyjnych i internetowych. Na uwagę zasługuje także konto oszczędnościowe z promocyjnym oprocentowaniem 2% dla nowych klientów. Na koniec jeszcze jeden mały minusik, który znalazłem – konto z Lwem Direct jest wyłącznie kontem indywidualnym. Do rachunku można ustanowić za to pełnomocnika.

Jak założyć konto osobiste w ING Bank z bonusem?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konto”

4

Konto internetowe w Alior Bank
koszt z kartą: 0-6 zł

Niedawno porównywałem 3 konta Aliora, które ostatnio pozmieniały nazwy. Jest to najtańsze konto Alior ale nie jest to bezwarunkowo darmowe konto. Jest za to wygodne w użytkowaniu.

Jedyną opłatą może być 6 zł miesięcznie za kartę debetową. Jeśli jednak wydasz kartą co-najmniej 300 zł w miesiącu nie ponosisz tej opłaty. Niezbyt uciążliwy warunek prawda? Poza tym konto jest całkowicie darmowe:

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za kartę debetową i bankomaty
 • 4% na promocyjnej lokacie 2-miesięcznej  (jeśli zakładasz konto przez bloga)
 • 0 zł za przelewy internetowe
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów Alior, Euronet i zagranicą
 • 0,35%-0,6% prowizji za wpłaty we wpłatomacie

Pełny regulamin i tabele opłat

Pełny regulamin i tabele opłat

(UWAGA! „koszt użytkowania” = 6 zł oznacza opłatę za kartę debetową, jeśli nie wykonasz płatności kartą na co najmniej 300zł, samo konto jest za bezwarunkowe 0 zł)
1. Regulamin konta osobistego
2. Tabela opłat i prowizji

Funkcjonalność konta

Konto Alior Bank jest na prawdę w porządku. Niestety odkąd bank został przejęty przez państwowe PZU, odnoszę wrażenie, że dużo wolniej rozwija się jeśli chodzi o technologię. Aplikacja mobilna choć ocenę ma 4 na 5 wśród 3500 użytkowników telefonów z Androidem i iOS to jest dosyć siermiężna i nie aktualizowana tak często jak w Raiffeisen czy mBank.

Jak założyć konto osobiste w Alior Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konto”

3

ekonto mBank
koszt z kartą: 0-4 zł

mBank to najpopularniejszy bank w Polsce. Jego oferta jest wciąż ciekawa dla nowych klientów aczkolwiek ostatnio podrożało i może zapomnieć o awansie w moim rankingu.

Warunki jakie trzeba spełnić, żeby to konto było za 0 zł

 1. Samo otwarcie, prowadzenie i zamknięcie konta jest za 0 zł (ekonto Standard)
 2. 0 zł za kartę debetową obowiązuje tylko jeśli co miesiąc wykonasz 5 płatności kartą – w przeciwnym razie opłata to 4 zł. Od 1 lutego 2017 r MBank wprowadził opłatę 1,3 zł za wypłatę z bankomatu kwoty poniżej 100 zł. Powyżej 100 zł wypłaty są darmowe. To samo dotyczy wpłatomatów.

Inne kruczki ? Brak. Resztą można się delektować bo konto mbanku jakościowo to absolutna czołówka. Można zyskać także aż 600 zł ! Właśnie dla tego bonusu pieniężnego opłaca się założyć to konto.

Na moim blogu eKonto jest bowiem w promocji „Moneyback” czyli…

dodatkowo bank oferuje:

  • bezwarunkowe 0 zł za wypłaty z prawie wszystkich bankomatów w Polsce (ponad 9000 bankomatów w sieciach Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash)
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • 0 zł za płatności telefonem (BLIK)
  • Bonus 650 zł ! Czyli:

Szczegóły bonusu 600 zł (KLIKNIJ)

Szczegóły bonusu 600 zł (KLIKNIJ)

+ 4% zwrotu za płatności kartą i/lub telefonem (blik) (max 650 zł miesięcznie przez 5 miesięcy).

Aby otrzymać 650 zł zwrotu, należy w każdym z 5 miesięcy: zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej,

zapewnić min 1 000 zł jednorazowego wpływu na rachunek oraz wykonać transakcje kartą, Android Pay lub BLIK-iem, łącznie za min. 250 zł.

Do promocji można przystąpić do końca 10.01.2018 roku. Promocja może jednak zakończyć się wcześniej. 

Jeśli spełniasz te warunki możesz zarobić na tym koncie 650 zł. Oprócz założenia tego konta proponuję założyć sobie dodatkowo zupełnie darmowe konta z miejsc 1-2 w moim rankingu, które długoterminowo są najbardziej opłacalne – są całkowicie darmowe i mają lepiej oprocentowany ROR (bez limitów kwot) i konta oszczędnościowe.

Jeśli sam chcesz przestudiować zawiłe regulaminy i tabele opłat zamieszam je poniżej:

Pełne regulaminy i tabele opłat

Pełne regulaminy i tabele opłat

Funkcjonalność konta

Napisałem osobną recenzję eKonta mBanku do której możesz zajrzeć. Tutaj podsumuję eKonto w 2 zdaniach. Moim zdaniem konto mbank jest jednym z najlepiej dopracowanych kont osobistych na rynku. Łatwe w obsłudze. Naprawdę trudno znaleźć jakieś mankamenty. łatność AndroidPay i BlIK to standard w mBanku. Aplikacja mobilna jest bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż w Alior Banku lub Nest Banku. P Potwierdzają to także oceny użytkowników telefonów z Android i iOS gdzie średnia z ponad 45 000 ocen to aż 4,5 na 5. Co ważne zarówno konto i aplikacja mobilna są stale rozwijane.

Jak założyć konto osobiste w mBank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konta”

2

Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas
koszt z kartą: 0 zł

Konto Optymalne BGŻ BNP Paribas jest całkowicie darmowe. Również karta płatnicza do konta jest bez żadnych warunków darmowa.

Porównują Konto BGŻ do mBank czy Millenium prezentuje się gorzej – na razie mało wpłatomatów, dużo gorzej dopracowane konto. Widać jednak pozytywne zmiany np. wprowadzono Android Pay.

Opłaty za konto Optymalne BGŻ BNP Paribas

 • bezwarunkowe 0 zł za konto,
 • bezwarunkowe 0 zł za kartę płatniczą Mastercard
 • bezwarunkowe 0 zł za wypłaty z bankomatów Planet Cash (ponad 2 500 bankomatów) i BGŻ BNP Paribas,
 • Pozostałe bankomaty płatne 5 zł
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów grupy BNP Paribas i Global Alliance za granicą ! – idealne na wakacje!
 • 0 zł za sprawdzenie salda rachunku w bankomacie;
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach własnych banku.
 • 0 zł za przelewy internetowe
 • 0 zł za kody autoryzacyjne SMS
 • 0 zł za zlecenie stałe (płać wygodnie np. alimenty)
 • 0 zł za polecenie zapłaty (płać automatycznie rachunki np. za media, telefon)

Opłaty za niestandardowe operacje >>

Opłaty za niestandardowe operacje >>

Jak można łatwo zauważyć, niestandardowe operacje również należą do czołówki najniższych na rynku.

 • 10 zł za wypłaty z bankomatów za granicą inne niż BGŻ BNP Paribas i Global Alliance;
 • 0,5 zł/mies za usługę cashback
 • 6 zł za przelew w oddziale banku
 • 5 zł za przelew natychmiastowy
 • 15 zł za przelew SORBNET w kwocie równej lub wyższej od 1 mln zł
 • 10 zł za przelew SEPA
 • 0,2% min. 30 zł max. 200 zł za przelewy walutowe
 • 10 zł za wpłaty i wypłaty w oddziale banku (opłata nie jest pobierana, kiedy bankomat w oddziale jest niedostępny)
 • 6 zł za wyciąg w formie papierowej (obok wyciągów elektronicznych)
 • 9,99 zł za ubezpieczenie karty „Bezpieczna podróż” (ubezpieczenie dotyczy podróży zagranicznej)

Tutaj << jest szczegółowa tabela opłat i prowizji

Gdzie są kruczki w koncie Optymalnym BGŻ BNP Paribas?

Nie będę udawał, że nie wiem o wielu problemach technicznych, które w poprzednich latach mieli klienci kont osobistych w BGŻ BNP Paribas. Problemy zgłaszali mi przede wszystkim czytelnicy rekina spłacający kredyty gotówkowe. Tym samym pojawiły się również problemy z aplikacją mobilną, która wśród użytkowników Android ma ocenę 2,8/5. Bank uporał się jednak z tymi problemami i co więcej znacznie udoskonalił system transakcyjny i panel klienta od tego czasu. Do tego pojawiło się właśnie Konto Optymalne, które jest darmowe bez kruczków.

Przypomnę tylko, że BGŻ BNP Paribas nigdy wcześniej nie pojawił się, w moim rankingu kont osobistych. Potwierdza to tylko jaką pozytywną przemianę przeszła oferta kont BGŻ BNP Paribas.

Bonusy dla zakładających Konto Optymalne na moim blogu

 • 300 zł bonusu za płatności telefonem (2% zwrotu max 25/miesięcznie) (promocja wstrzymana)
 • Konto Dobrze Oszczędnościowe – oprocentowanie 0,5%

Jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej o funkcjonalnościach konta optymalnego BGŻ to napisałem szeroką recenzję tego konta.

Jak założyć konto Optymalne BGŻ BNP Paribas?

Należy wypełnić prosty wniosek online o otwarcie konta osobistego. BGŻ we wniosku wymaga aby załączyć awers i rewers dowodu osobistego osobno w formacie jpg, png lub pdf w maksymalnej wielkości 3MB – to w zasadzie jedyna trudność w otwieraniu tego konta. Niestety takie cyrki to efekt obowiązującego prawa, które ma przeciwdziałać otwieraniu kont „na słupa”. Login i kartę debetową przywozi kurier, który jeszcze raz dodatkowo sprawdza tożsamość. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

1

Konto internetowe w Nest Bank
koszt z kartą: 0 zł

Nest Bank oferuje darmowe konto osobiste z darmową kartą – bez żadnych warunków. Nest Bank jest głównie internetowym bankiem, ma kilkadziesiąt oddziałów w Polsce. Pod tym względem jest daleko w tyle za ING Bank czy popularnym mBank. System bankowy nie jest tak dopracowany i funkcjonalny jak mBanku.

Konto internetowe w Nest Banku ma jednak niekwestionowaną zaletę – jest całkowicie darmowe bez żadnych warunków i kruczków. Co ważne karta debetowa jest również całkowicie i bezwarunkowo darmowa. Jest to ostatni bank, który oferuje darmową kartę debetową bez żadnych warunków.

Czy to konto jest lepsze od innych?

Konto Nest jest lepsze tylko w tym, że karta debetowa z paypass jest za darmo bez żadnych warunków np. dokonywania nią co miesięcznych płatności.

W pozostałych kwestiach konto Nest Bank prezentuje się gorzej od konta z miejsca 7 i 3. Konto Nest ma bardziej siermiężny system bankowy więc jeśli ktoś ceni sobie bardzo funkcjonalny serwis bankowy na komputerze, to lepszym wyborem byłoby własnie mBank lub Bank Millenium, ewentualnie Alior Bank. Nest Konto to jednak najpopularniejsze konto wśród czytelników Rekina Finansów.

„Nest konto” w Nest Banku to:

Funkcjonalność konta

Nic co zupełnie darmowe nie może być jednocześnie najlepsze. Nest konto nie jest wyjątkiem. Siermiężne i dosyć ograniczone funkcjonalnie co odnosi się zarówno do konta internetowego jak i aplikacji mobilnej (słaba ocena 3,5/5). Niemniej spełnia podstawowe potrzeby. Zobacz szczegółową analizę funkcjonalności „Nest Konta”.

Jak założyć konto osobiste w Nest Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków i nie chcą opłat za konto”

Jak wybrać najlepsze konta bankowe bez opłat ?

Na pewno nie należy kierować się sentymentami czy przywiązaniem do konkretnego banku. Przykładem przywiązania do banku jest moja ciocia(wiek 78 lat).  Trzyma ona swoją emeryturę i oszczędności życia w wielkich bankach typu Pekao czy PKO BP gdzie płaci horrendalne pieniądze za utrzymanie konta. Do tego dochodzą jeszcze tragicznie oprocentowane lokaty. Jest to typowy objaw bardzo kiepskiego podejścia do zarządzania finansami osobistymi.

Nie należy bać się nowego ! To na pewno.

Oferty banków ciągle się zmieniają. Pojawiają się coraz to lepsze oferty i funkcjonalności kont osobistych. Jednak konta bankowe bez opłat powoli przechodzą do przeszłości.

Przed wyborem konta dla siebie musisz zdać sobie sprawę z jakich usług bankowych korzystasz najczęściej. Jeśli już to wiesz możesz bez problemu dobrać dla siebie najlepsze i zarazem najtańsze konto bankowe.

Ja w zasadzie korzystam tylko:

 • z płatności kartą
 • z bankomatów
 • z przelewów internetowych
 • z lokat bankowych

Zastanów się także czy wolisz bardziej wygodne konto z super dopracowanym systemem bankowym i aplikacjami mobilnymi czy jednak mniej dopracowane (Nest Konto).

Warto także pozstać ze mną w kontakcie. Od czasu do czasu otrzymasz ode mnie miłą i pożyteczną wiadomość jak zadbać o swoje finanse osobiste.

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ

Zostaw także swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów.

Nie orientujesz się w rodzajach kont bankowych ?

Nie rozumiesz dlaczego do rankingu wybrałem takie kryteria ?

TA część wpisu jest dla Ciebie !

Co to jest Konto Bankowe ?

Konto bankowe jest często nazywane „kontem osobistym”, „rachunkiem bankowym” lub „rachunkiem ROR” (rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy). Ostatnimi czasy potocznie nazywa się je także kontem internetowym z racji tego, iż  wszystkie operacje wykonujemy przez internet.

Konto bankowe to nic innego jak elektroniczny zapis stanu posiadanych środków pieniężnych. Każde konto bankowe posiada unikalny numer IBAN. IBAN to standard, który reguluje numerację kont bankowych w Polsce.

Konta prowadzone są przez banki lub parabanki np. SKOKI. Na twój wniosek bank dokonuje rozliczeń pieniężnych np. realizując przelew bankowy albo płatność kartą bankową.  Jednak nie wszystkie operacje gotówkowe są realizowane na twój wniosek. Bank może samodzielnie pobierać opłaty za prowadzenie konta. Może pobierać także opłaty miesięczne za płatności kartą bankową. Konta bankowe bez opłat to dobry wybór jeśli dbasz o swoje finanse osobiste.

Bank, w którym masz konto zobowiązany jest ustawowo do zachowania tajemnicy bankowej. Są jednak wyjątki. na przykład, na wniosek sądu informacje o twoim rachunku i operacjach na koncie mogą zostać ujawnione organom ścigania.

Jakie są rodzaje darmowych kont bankowych?

Banki oferują różne rodzaje kont bankowych. Do najbardziej popularnych typów rachunków bankowych zaliczamy:

Rachunek bieżący służy do przyjmowania i wydawania pieniędzy. Dzięki temu kontu bankowemu możesz wykonywać z pośrednictwem banku za czynsz, telefon, media czy robiąc zakupy w internecie. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą masz obowiązek posiadania rachunku bieżącego, zazwyczaj konta firmowego. Jeśli jesteś osobą fizyczną nie masz takiego obowiązku. Na pewno rachunek bieżący bardzo ułatwi Ci otrzymywanie wynagrodzenia. Większość pracodawców dokonuje rozliczeń tylko w ten sposób.

Jeśli posiadasz lub zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą lepszym pomysłem będzie założenie rachunku firmowego. Zobacz mój ranking kont firmowych bez opłat.

Na pewno atutem rachunku bieżącego jest także bezpieczeństwo. Statycznie więcej kradzieży notuje się poprzez kradzież gotówki niż kradzież pieniędzy z konta bankowego. gotówkę zawsze można wypłacić za pomocą rachunku bankowego.

Rachunek pomocniczy to tzw rachunek techniczny który służy twojemu bankowi do rozliczeń dokonywanych w innych bankach. absolutnie nie musisz zawracać sobie głowy tym typem rachunku. Jest to konto, które służy bankowi.

Lokata terminowa to rachunek do przechowywania wolnych środków pieniężnych. Lokatę zakłada się aby pomnażać swoje oszczędności w niewielkim stopniu. Banki, które oferują konta bankowe bez opłat mają często równocześnie najlepszą ofertę lokat bankowych. Często mówi się, iż lokata to sposób na ochronę twojego kapitału przed inflacją. Lokaty bankowe dają dużo wyższe oprocentowanie w porównaniu z rachunkiem bieżącym. Zakładając lokatę, stajesz się klientem banku. Zobowiązujesz się do przechowywania swoich środków przez określony z góry okres umowny (np. 1 miesiąc, kwartał, rok, dwa lata itp). Wypłata pieniędzy przed końcem tego okresy zazwyczaj wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

Konto oszczędnościowe – rachunek, który w odróżnieniu od większości lokat posiada zmienne i nieco niższe oprocentowanie. Cechą kont oszczędnościowych jest ich elastyczność – klient może przenieść swoje środki do innego banku, bez utraty wypracowanego zysku.
Konto walutowe – umożliwia prowadzenie rachunku w obcej walucie w polskim banku. Konta walutowe są często używane przez firmy, które posiadają zagranicznych kontrahentów.

Jak wybrać Konto Bankowe?

Telewizja, internet, prasa krzyczy o bezpłatnych kontach bankowych bez żadnych opłat. Niestety w 90% to tylko chwyt marketingowy. Wybór konta bankowego może wydawać się skomplikowana ale tak na prawdę wystarczy rozpatrzyć najważniejsze czynniki.

Zazwyczaj tymi czynnikami będą:

 • Koszt prowadzenia konta bankowego – czy bank pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za prowadzenie konta bankowego ?
  Opłaty za kartę płatniczą – sprawdź opłaty i prowizje za wydanie karty oraz jej użytkowanie np. ubezpieczenia.
 • Opłaty za przelewy krajowe – czy bank nalicza opłatę za przelewy wychodzące do innych banków ? Jeżeli zamierzasz korzystać z natychmiastowych przelewów SORBNET koniecznie sprawdź koszt takiej usługi
 • Opłaty za korzystanie z bankomatów – wiele banków oferuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, niektóre także za granicą. Koniecznie sprawdź sieć bezpłatnych bankomatów i koszt wypłaty środków.
 • Lokalizacja oddziałów banków i wpłatomatów – jeśli dokonujesz wpłat w gotówce na konto zorientuj się gdzie zlokalizowane są wpłatomaty lub oddziały banków. Sprawdź czy możesz wypłacić gotówkę blisko swojego mieszkania, miejsca pracy, czy w markecie gdzie robisz zakupy.  Jeżeli bank oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, to nie zaprzątaj sobie tym głowy.
 • Liczba bankomatów – warto zwrócić uwagę na ten czynnik. Szczególnie warto sprawdzić ilość bezpłatnych bankomatów. Wypłacanie środków bez prowizji to podstawa zdrowych finansów osobistych.
 • Oprocentowanie środków pieniężnych na koncie bankowym zazwyczaj jest równe 0%. Koniecznie sprawdź jakie lokaty i konta oszczędnościowe oferuje bank. W moim rankingu dostępność wysoko oprocentowanych lokat bankowych jest dosyć ważna.
 • Dodatkowe usługi w ramach rachunku bieżącego to kwestia indywidualna. Niektóre systemy bankowe są bardzo łatwe w użytkowaniu. Niektóre umożliwiają łatwą analizę przepływu twoich pieniędzy. Dzięki temu możesz śledzić wpływy i wydatki w konkretnych kategoriach np. opłaty za benzynę, jedzenie, zakupy w internecie itd. Jeżeli grasz na giełdzie lub inwestujesz w fundusze inwestycyjne to szybki dostęp platformy inwestycyjnej w ramach konta bankowego oszczędzi Ci dużo czasu.
 • Sesje przelewów bankowych są ściśle określone. każdy bank dokonuje przelewów wychodzących, a następnie księguje je w określonych godzinach. Możesz zobaczyć czy godziny księgowania ELIXIR są dla Ciebie odpowiednie.

Jak założyć bezpłatne Konto Bankowe?

Konta bankowe bez opłat zakłada się zazwyczaj przez internet. Wystarczy kliknąć w link w rankingu, którym przygotowałem i wypełnić dane z dowodu osobistego. Następnie można oczekiwać przyjazdu kuriera z umową o otwarcie rachunku bankowego. Składamy podpis i voila ! Mamy konto. Kartę bankową bank przysyła zazwyczaj w osobnej przesyłce.

Konta bankowe bez opłat rzadko można otworzyć w oddziale banku. Niektóre banki posiadają bardzo mało oddziałów lub oferują usługi tylko przez internet. W każdym razie sprzedawca w banku założy konto za nas. Musimy tylko podać odpowiednie dane.

Niektóre konta można zakładać także przez telefon. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w oddziale banku z tą różnicą, iż umowę dostajemy kurierem. Czasami konsultant w banku może Cię także umówić na spotkanie spotkanie w banku, gdzie podpiszesz wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do założenia konta bankowego.

Zostaw proszę swój komentarz. Powiedz jak bardzo zadowolony jesteś z mojego rankingu darmowych kont bankowych oraz, które z tych kont wybrałeś (i dlaczego).

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
| 2018-01-08T18:31:28+00:00 Styczeń 8, 2018|Konto bankowe, Oszczędzanie|531 komentarzy

Dodaj komentarz

531 komentarzy do "Najlepsze konta bankowe bez opłat"

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Które z tych kont można założyć online bez kuriera? Niestety często nie ma mnie pod wskazanym adresem i staram się unikać tej formy przesyłki jak tylko mogę.

Alior Bank zaczyna mnie doić – i wnerwiać – zrezygnowali z kontaktu z klientem po zalogowaniu do ROR, wielkie reklamy zero opłat i zaraz zmiana regulaminu i opłaty są,
lep na muchy działa, a wielu nie reaguje gdy taka mucha go gryzie.

Stary, Alior jest w ścisłej czołówce. Nie wiem na co tu narzekać. Jest lepiej niż u konkurencji. Zarówno serwis jak i obsługa w realu.

Czy mozesz mi cos zaproponowac?otoz szukam konta osobistego do ktorego moglbym otworzyc kilka subkont najlepiej gdyby byly jeszcze oprecentowane,wczesniej ING proponowal do konta 10 subkont teraz u nich mozna chyba trylko trzy,czy znasz oferte ktoregos z bankow ktory cos takiego oferuje z gory bardzo dziekuje.Marek staly czytelnik Twoich rankingow,pozdrawiam

T-mobile usługi bankowe. Mam tam konto + kilka rachunków oszczędnościowych i walutowych. RO oprocentowany 2% do 50k a powyżej 1.05%. Nie wiem czy jest limit na liczbę kont ale nie wydaje mi się. Oczywiście wszystko for free jeśli miesięcznie zrobisz łącznie 500zł obrotu kartą (liczy się suma obrotu ze wszystkich kart). Generalnie od kilku lat mam i polecam ale ostatnio wycofali starą stronę i zastąpili ją nową. Aktualna poza tym że jest ładniejsza to posiada może 10% funkcjonalności starej i dlatego ostatnio sam walczę ze sobą żeby nie przenosić się do innego banku bo brakuje mi wielu rzeczy. Jeśli chodzi o… Czytaj więcej »

A w jakim banku polecasz założenie konta walutowego w euro? Chcę wysyłać euro do Polski tak aby bank nie pobierał opłat za przychodzące przelewy.

Witam, z tego co zrozumialem – chyba mBank nie chce zarabiac pieniadze 😉 Krotko opisze problem, o ktorym dowiedzialem sie dzis: – to dziwne ze w czasach dzisiejszych kiedy niektore banki (BGŻ, Raiffeisen etc.) juz przetlymaczyly swoje strony/produkty na jezyk ukrainski (UA), przyciagajac do siebie okolo 5mln potencjalnych klientow, wedlug statystyk, z paszportem ze wschodu (w ING, BGŻ, Raiff mozna zalozyc konto osobiste/firmowe na paszport innego panstwa bez obowiazku posiadania nr. pesel i polskiego adresu zameldowania) – mBank moze pozwolic na zalozenie konta wylacznie na podstawie nr.pesel zarejestrowanego w Polsce (karta pobytu, karta polaka lub inny wydany w Polsce dokument);… Czytaj więcej »

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
close-link