Najlepsze konta bankowe bez opłat

Najlepsze konta bankowe bez opłat

Codziennie analizuję ofertę kont bankowych. Wybieram najlepsze z najtańszych kont osobistych. Co ważne nigdy nie polecam kont, których sam nie posiadam lub sam bym nie założył. Odfiltrowuje także pozornie darmowe konta, które kuszą „zerowymi” opłatami , a mają mnóstwo ukrytych opłat. Tym mój ranking kont osobistych różni się od wszystkich pozostałych w internecie 🙂

Po wprowadzeniu podatku bankowego, konto bankowe bez żadnych opłat to dziś prawdziwa rzadkość. Darmowe konto bankowe bez opłat nie ma żadnych stałych kosztów utrzymania. Trzeba bardzo się postarać aby takie znaleźć bo… pozostały tylko 3-4… i pozostaną zgodnie z deklaracjami tych banków.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo moich pieniędzy. Dlatego banki/parabanki, o wątpliwej sytuacji finansowej nie znajdują miejsca w moim rankingu. Bez względu na to czy oferują darmowe konta ROR czy nie.

Oto co oceniam przygotowując ranking.

Codziennie analizuję ofertę kont bankowych. Wybieram najlepsze z najtańszych kont osobistych. Co ważne nigdy nie polecam kont, których sam nie posiadam lub sam bym nie założył. Odfiltrowuje także pozornie darmowe konta, które kuszą "zerowymi" opłatami , a mają mnóstwo ukrytych opłat. Tym mój ranking kont osobistych różni się od wszystkich pozostałych w internecie 🙂 Po wprowadzeniu podatku bankowego, konto bankowe bez żadnych opłat to dziś prawdziwa rzadkość. Darmowe konto bankowe bez opłat nie ma żadnych stałych kosztów utrzymania. Trzeba bardzo się postarać aby takie znaleźć bo... pozostały tylko 3-4... i pozostaną zgodnie z deklaracjami tych banków. Najważniejsze jest bezpieczeństwo moich…

Kryteria wyboru najlepszego konta bez opłat

Otwarcie konta za 0 zł
Prowadzenie konta za 0 zł
Przelewy przez internet za 0zł
Wydanie karty debetowej za 0zł
Bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę = 0zł
Wypłaty z bankomatu za 0zł
Sprawny system bankowy
Wysoko oprocentowane lokaty
Szeroka sieć bankomatów
Aplikacja mobilna
Dodatkowe bonusy za założenie konta

Super !

Całkowicie darmowe konto jest dla większości z nas równoznaczne z najlepszym kontem. Poniżej możesz ocenić kryteria, które stosuje przy wyborze najlepszego darmowego konta ROR.

User Rating: 4.12 ( 33 votes)

Ranking kont bankowych bez opłat

W moim rankingu odfiltrowałem marketingowy spam czyli konta z kruczkami np. z opłatami 7-8 zł za kartę debetową w Banku millenium, BZWBK albo PKO gdzie przelew internetowy kosztuje 1,2 zł a oprocentowanie lokat wynosi 0,2%!

Oto rzetelne zestawienie najlepszych kont bankowych Rekina.

Miejsce 4

eKonto w mBank

mBank to najpopularniejszy bank w Polsce. Jego oferta jest wciąż ciekawa dla nowych klientów aczkolwiek posiada jedną wadę:

Samo otwarcie, prowadzenie i zamknięcie konta jest oczywiście za 0 zł. Natomiast 0 zł za kartę debetową obowiązuje tylko jeśli co miesiąc otrzymujesz wpływ na konto minimum 1000 zł.  Jeśli tego warunku nie spełnisz opłata wynosi 5 zł na miesiąc.

Inne kruczki ? Brak. Można natomiast zyskać aż 300 zł !

Na moim blogu eKonto jest bowiem w promocji „Moneyback” czyli…

dodatkowo bank oferuje:

  • bezwarunkowe 0 zł za wypłaty z prawie wszystkich bankomatów w Polsce (ponad 9000 bankomatów w sieciach Euronet, BZ WBK S.A., Planet Cash)
  • 0 zł za przelewy internetowe
  • 0 zł za płatności telefonem (BLIK)
  • Bonus 300 zł ! Czyli:

+ 2% zwrotu za płatności kartą i 2% zwrotu za transakcje telefonem (blik) (max 50 zł/ m-c).

Aby otrzymać 300 zł zwrotu (50 zł x 6), należy w każdym  z 6 miesięcy: zalogować się min. raz do aplikacji mobilnej,
zapewnić min 1 000 zł jednorazowego wpływu na rachunek  oraz wykonać transakcje kartą i BLIK-iem, łącznie za min. 250 zł

Regulamin jest tak niejasny, że lepiej przynajmniej raz w miesiącu zapłacić za coś i telefonem (BLIK) i kartą płatniczą.


+ oprocentowanie konta 3% ze stopą stałą dla kwoty od 0,01 zł do 3000 zł.

Wszystkie środki na twoim koncie do 3000 zł są oprocentowane 3%. Kapitalizacja odsetek w ujęciu miesięcznym tzn. że są dopisywane do twojego konta co miesiąc, w zależności przez ile dni miałeś środki na koncie.


 • Do promocji można przystąpić do 31.10.2016 r (do tego czasu trzeba złożyć wniosek o konto)

Jeśli spełniasz te niezbyt wygórowane warunki możesz zarobić na tym koncie 300 zł. Jeśli drażni Cię kruczek wpływu 1000 zł na konto co miesiąc, możesz je bez problemu zamknąć po zakończeniu promocji. Oprócz założenia tego konta proponuję założyć sobie dodatkowo zupełnie darmowe konta z miejsc 1-2 w moim rankingu, które długoterminowo są najbardziej opłacalne – są całkowicie darmowe i mają lepiej oprocentowany ROR (bez limitów kwot) i konta oszczędnościowe.

Jeśli sam chcesz przestudiować zawiłe regulaminy i tabele opłat zamieszam je poniżej:

Pełne regulaminy i tabele opłat

Pełne regulaminy i tabele opłat

Funkcjonalność konta

Moim zdaniem konto mbank jest jednym z najlepiej dopracowanych kont osobistych na rynku. Łatwe w obsłudze. Naprawdę trudno znaleźć jakieś mankamenty. Aplikacja mobilna jest bardzo dobra, zdecydowanie lepsza niż w Alior Banku lub Smart Banku. Potwierdzają to także oceny użytkowników telefonów z Android i iOS gdzie średnia z ponad 45 000 ocen to aż 4,5 na 5. Co ważne zarówno konto i aplikacja mobilna są stale rozwijane.

Jak założyć konto osobiste w mBank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konta”

Jeśli masz w nosie promocje, konta z miejsc od 3 do 1 w rankingu są najtańszymi lub darmowymi kontami bez kruczków.

miejsce-3Miejsce 3

Konto internetowe w Alior Bank

Jedno z 4 kont osobistych, które używam. Nie jest to całkowicie darmowe konto ale na pewno jest jednym z 3 najwygodniejszych na rynku.

Jedyną opłatą jest 4 zł miesięcznie za kartę debetową. Jeśli jednak wydasz kartą co-najmniej 100 zł w miesiącu nie ponosisz tej opłaty. Poza tym konto jest całkowicie darmowe.

 • 0 zł za prowadzenie rachunku
 • 0 zł za kartę debetową i bankomaty
 • 4% na promocyjnej lokacie 2-miesięcznej  (jeśli zakładasz konto przez bloga)
 • 0 zł za przelewy internetowe
 • 0 zł za wypłaty/wpłaty do bankomatów(wszystkie oprócz bankomatów BZWBK)

Pełny regulamin i tabele opłat

Pełny regulamin i tabele opłat

(UWAGA! „koszt użytkowania” = 4 zł oznacza opłatę za kartę debetową, jeśli nie wykonasz płatności kartą na co najmniej 100zł, samo konto jest za bezwarunkowe 0 zł)
1. Regulamin konta osobistego
2. Tabela opłat i prowizji

Funkcjonalność konta

Konto Alior Bank jest na prawdę w porządku. Niestety odkąd bank został przejęty przez państwowe PZU, odnoszę wrażenie, że dużo wolniej rozwija się jeśli chodzi o technologię. Aplikacja mobilna choć ocenę ma 4 na 5 wśród 3500 użytkowników telefonów z Androidem i iOS to jest dosyć siermiężna i nie aktualizowana tak często jak w Raiffeisen czy mBank.

Jak założyć konto osobiste w Alior Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konto”

miejsce-2Miejsce 2

Wymarzone Konto Osobiste w Raiffeisen Polbank

Moje ulubione konto. Konto jest darmowe bez kruczków. Jedynie karta debetowa MasterCard z paypass jest płatna 3 zł miesięcznie.

Przy zakładaniu konta można dodatkowo za 15 zł (jednorazowo) zamówić naklejkę zbliżeniową „Minikarta Debit” (użytkowanie za 0 zł). Minikartę Debit można umieścić na dowolnym przedmiocie np. telefonie. Dzięki niej możesz dokonywać płatności zbliżeniowych. Jest bezpieczna w użytkowaniu dzięki niskim dziennym limitom transakcyjnym wynoszącym maksymalnie 250 PLN. Mega wygodna sprawa.

Dodatkowo bank oferuje:

 • 0 zł za wypłaty/wpłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce
 • 0 zł za wpłaty gotówki w oddziale
 • 0 zł za 1 wypłatę miesięcznie w oddziale
 • 0 zł za przelewy internetowe
 • 0 zł za pakiet ubezpieczeń w podróży (pomoc medyczna, drogowa)

Co więcej:

Wszystkie środki zgromadzone na koncie są oprocentowane dzięki automatycznej funkcji oszczędzania. Oprocentowanie rośnie wraz ze wzrostem salda.

 • 0,375 % dla kwot 1 – 3 000 zł,
 • 1,125 % dla kwot 3 000,01 – 10 000 zł
 • 1,5 % dla kwot powyżej 10 000 zł.

Dodatkowo możesz przy składaniu wniosku zaznaczyć, że chcesz konto lokacyjne (oszczędnościowe). Jest zupełnie darmowe, a oprocentowanie jest jeszcze wyższe o 0,3-0,4% (punktu procentowego).

Jeśli sam chcesz przestudiować zawiłe regulaminy i tabele opłat zamieszam je poniżej:

Pełne regulaminy i tabele opłat

Pełne regulaminy i tabele opłat

Funkcjonalność konta

Raiffeisen ma nowy, bardzo fajny i szybki system bankowy. Dostęp do rachunku ROR za pomocą aplikacji mobilnej niestety już taki dobry nie jest, zbliżony do tego co oferuje aplikacja mobilna Alioru. Średnia ocena aplikacji mobilnej to 4 na 5 (1700 ocen). Bank ma także swój kantor internetowy gdzie można tanio kupić/sprzedać walutę. To najważniejsze informacje, ale jeśli chcesz wiedzieć jeszcze więcej zobacz także szerszy opis opłat i funkcjonalności Wymarzonego Konta.

Jak założyć konto osobiste w Raiffeisen Polbank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków – chcą wspaniałe, darmowe i funkcjonale konto”

Osobiście posiadam „Wymarzone konto” w Raiffeisen Banku w wersji premium. Jest to konto idealne dla osób bardzo zapracowanych ze stolicy lub innej dużej metropolii. Jeśli masz miesięczne wpływy na konto minimum 10 000 zł to konto jest darmowe (normalnie opłata wynosi 49 zł miesięcznie).

W „Wymarzonym koncie Premium” od Raiffeisen mam dodatkowo:

 • prestiżową wypukłą kartę debetową MasterCard z technologią PayPass płatną 3 zł miesięcznie;
 • bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na całym świecie;
 • możliwość uzyskania limitu zadłużenia do konta osobistego Premium
 • limit płatności kartą aż 15 000 zł (normalnie w bankach jest max 5000zł)
 • indywidualny Osobisty Plan Finansowy (choć nie korzystam z niego);
 • bezpłatne konto lokacyjne Plus Premium, gdzie mam wyższe niż inni oprocentowanie środków;
 • bezpłatne dodatkowe konta walutowe wraz z kartą debetową MasterCard do konta w EUR;
 • preferencyjne opłaty i oprocentowanie na produktach kredytowych i inwestycyjnych;
 • bezpłatny pakiet usług R-Assistance&Concierge, który działa bajerancko. Jeśli np. potrzebujesz pomocy w nieprzewidzianych przypadkach związanych z użytkowaniem samochodu, sprzętu domowego, komputera, pomocy lekarsko-pielęgniarską w przypadku nagłej choroby bądź nieszczęśliwego wypadku – wystarczy jeden telefon i inni rozwiązują twój problem. Przydaje się to bardzo zapracowywanym osobom. Za usługi czy sprzęty trzeba oczywiście zapłacić ale nie trzeba tracić czasu na szukanie specjalisty/fachowca, sklepu.

>>>TUTAJ<<< możesz założyć sobie „Wymarzone konto” w Raiffeisen Bank w wersji premium. Klikając w link zostaniesz przeniesiony na stronę Raiffeisen Bank.

Miejsce 1miejsce-1

Konto internetowe w Smart Bank

Król darmowych kont osobistych od wielu miesięcy pozostaje ten sam. Smart Bank jest całkowicie internetowym bankiem, tak więc nie posiada oddziałów tak jak Raiffeisen Bank, Alior Bank czy mBank. Dzięki temu jest zupełnie darmowy. System bankowy nie jest tak dopracowany i funkcjonalny jak Raiffeisen’a, Alior’a czy mBanku ale…

konto internetowe w Smart Banku jest całkowicie darmowe bez żadnych warunków i kruczków. Co ważne karta debetowa jest również całkowicie i bezwarunkowo darmowa. Jest to ostatni bank, który oferuje darmową kartę debetową bez żadnych warunków.

W czym to konto jest lepsze od konta w Raiffeisen?

Tylko w tym, że karta debetowa z paypass jest za darmo bez żadnych warunków np. dokonywania nią co miesięcznych płatności. Smart Bank ma bardziej siermiężny system bankowy więc jeśli ktoś ceni sobie bardzo funkcjonalny serwis bankowy na komputerze, to lepszym wyborem byłoby „wymarzone konto” w Raiffeisen lub mBank, ewentualnie Alior Bank. Smart Bank ma jednak trochę wyżej oprocentowane lokaty niż Raiffeisen, na podobnym poziomie co Alior Bank. Obok konta Raiffeisena, Smart Konto to najpopularniejsze konto wśród czytelników Rekina Finansów.

Zwycięzca rankingu Rekina Finansów czyli „Smart konto” w Smart Banku to:

Funkcjonalność konta

Nic co zupełnie darmowe nie może być jednocześnie najlepsze. Smart konto nie jest wyjątkiem. Siermiężne i dosyć ograniczone funkcjonalnie co odnosi się zarówno do konta internetowego jak i aplikacji mobilnej (ocena 3,5/5). Niemniej spełnia podstawowe potrzeby. Zobacz szczegółową analizę funkcjonalności „Smart Konta”.

Jak założyć konto osobiste w Smart Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego. Aby przejść do wniosku i prezentacji konta kliknij zielony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Składając wniosek przez mojego bloga, bank dostaje jasną informację:

„Czytelnicy Rekina Finansów nie chcą kruczków i nie chcą opłat za konto”

Jak wybrać najlepsze konta bankowe bez opłat ?

Na pewno nie należy kierować się sentymentami czy przywiązaniem do konkretnego banku. Przykładem przywiązania do banku jest moja ciocia(wiek 78 lat).  Trzyma ona swoją emeryturę i oszczędności życia w wielkich bankach typu Pekao czy PKO BP gdzie płaci horrendalne pieniądze za utrzymanie konta. Do tego dochodzą jeszcze tragicznie oprocentowane lokaty. Jest to typowy objaw bardzo kiepskiego podejścia do zarządzania finansami osobistymi.

Nie należy bać się nowego ! To na pewno.

Oferty banków ciągle się zmieniają. Pojawiają się coraz to lepsze oferty i funkcjonalności kont osobistych. Jednak konta bankowe bez opłat powoli przechodzą do przeszłości.

Przed wyborem konta dla siebie musisz zdać sobie sprawę z jakich usług bankowych korzystasz najczęściej. Jeśli już to wiesz możesz bez problemu dobrać dla siebie najlepsze i zarazem najtańsze konto bankowe.

Ja w zasadzie korzystam tylko:

 • z płatności kartą
 • z bankomatów
 • z przelewów internetowych
 • z lokat bankowych

Zastanów się także czy wolisz bardziej wygodne konto z super dopracowanym systemem bankowym i aplikacjami mobilnymi czy jednak mniej dopracowane (Smart Konto).

Warto także zapisać się do Strefy VIP bloga. Od czasu do czasu otrzymasz ode mnie miłą i pożyteczną wiadomość jak zadbać o swoje finanse osobiste.

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Zostaw także swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów.

Nie orientujesz się w rodzajach kont bankowych ?

Nie rozumiesz dlaczego do rankingu wybrałem takie kryteria ?

TA część wpisu jest dla Ciebie !

Co to jest Konto Bankowe ?

Konto bankowe jest często nazywane „kontem osobistym”, „rachunkiem bankowym” lub „rachunkiem ROR” (rachunek rozliczeniowo-oszczędnościowy). Ostatnimi czasy potocznie nazywa się je także kontem internetowym z racji tego, iż  wszystkie operacje wykonujemy przez internet.

Konto bankowe to nic innego jak elektroniczny zapis stanu posiadanych środków pieniężnych. Każde konto bankowe posiada unikalny numer IBAN. IBAN to standard, który reguluje numerację kont bankowych w Polsce.

Konta prowadzone są przez banki lub parabanki np. SKOKI. Na twój wniosek bank dokonuje rozliczeń pieniężnych np. realizując przelew bankowy albo płatność kartą bankową.  Jednak nie wszystkie operacje gotówkowe są realizowane na twój wniosek. Bank może samodzielnie pobierać opłaty za prowadzenie konta. Może pobierać także opłaty miesięczne za płatności kartą bankową. Konta bankowe bez opłat to dobry wybór jeśli dbasz o swoje finanse osobiste.

Bank, w którym masz konto zobowiązany jest ustawowo do zachowania tajemnicy bankowej. Są jednak wyjątki. na przykład, na wniosek sądu informacje o twoim rachunku i operacjach na koncie mogą zostać ujawnione organom ścigania.

Jakie są rodzaje kont bankowych bez opłat?

Banki oferują różne rodzaje kont bankowych. Do najbardziej popularnych typów rachunków bankowych zaliczamy:

Rachunek bieżący służy do przyjmowania i wydawania pieniędzy. Dzięki temu kontu bankowemu możesz wykonywać z pośrednictwem banku za czynsz, telefon, media czy robiąc zakupy w internecie. Jeśli prowadzisz działalność gospodarczą masz obowiązek posiadania rachunku bieżącego, zazwyczaj konta firmowego. Jeśli jesteś osobą fizyczną nie masz takiego obowiązku. Na pewno rachunek bieżący bardzo ułatwi Ci otrzymywanie wynagrodzenia. Większość pracodawców dokonuje rozliczeń tylko w ten sposób.

Jeśli posiadasz lub zamierzasz prowadzić działalność gospodarczą lepszym pomysłem będzie założenie rachunku firmowego. Zobacz mój ranking kont firmowych bez opłat.

Na pewno atutem rachunku bieżącego jest także bezpieczeństwo. Statycznie więcej kradzieży notuje się poprzez kradzież gotówki niż kradzież pieniędzy z konta bankowego. gotówkę zawsze można wypłacić za pomocą rachunku bankowego.

Rachunek pomocniczy to tzw rachunek techniczny który służy twojemu bankowi do rozliczeń dokonywanych w innych bankach. absolutnie nie musisz zawracać sobie głowy tym typem rachunku. Jest to konto, które służy bankowi.

Lokata terminowa to rachunek do przechowywania wolnych środków pieniężnych. Lokatę zakłada się aby pomnażać swoje oszczędności w niewielkim stopniu. Banki, które oferują konta bankowe bez opłat mają często równocześnie najlepszą ofertę lokat bankowych. Często mówi się, iż lokata to sposób na ochronę twojego kapitału przed inflacją. Lokaty bankowe dają dużo wyższe oprocentowanie w porównaniu z rachunkiem bieżącym. Zakładając lokatę, stajesz się klientem banku. Zobowiązujesz się do przechowywania swoich środków przez określony z góry okres umowny (np. 1 miesiąc, kwartał, rok, dwa lata itp). Wypłata pieniędzy przed końcem tego okresy zazwyczaj wiąże się z całkowitą utratą odsetek.

Konto oszczędnościowe – rachunek, który w odróżnieniu od większości lokat posiada zmienne i nieco niższe oprocentowanie. Cechą kont oszczędnościowych jest ich elastyczność – klient może przenieść swoje środki do innego banku, bez utraty wypracowanego zysku.
Konto walutowe – umożliwia prowadzenie rachunku w obcej walucie w polskim banku. Konta walutowe są często używane przez firmy, które posiadają zagranicznych kontrahentów.

Jak wybrać Konto Bankowe?

Telewizja, internet, prasa krzyczy o bezpłatnych kontach bankowych bez żadnych opłat. Niestety w 90% to tylko chwyt marketingowy. Wybór konta bankowego może wydawać się skomplikowana ale tak na prawdę wystarczy rozpatrzyć najważniejsze czynniki.

Zazwyczaj tymi czynnikami będą:

 • Koszt prowadzenia konta bankowego – czy bank pobiera dodatkowe opłaty i prowizje za prowadzenie konta bankowego ?
  Opłaty za kartę płatniczą – sprawdź opłaty i prowizje za wydanie karty oraz jej użytkowanie np. ubezpieczenia.
 • Opłaty za przelewy krajowe – czy bank nalicza opłatę za przelewy wychodzące do innych banków ? Jeżeli zamierzasz korzystać z natychmiastowych przelewów SORBNET koniecznie sprawdź koszt takiej usługi
 • Opłaty za korzystanie z bankomatów – wiele banków oferuje bezpłatne wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, niektóre także za granicą. Koniecznie sprawdź sieć bezpłatnych bankomatów i koszt wypłaty środków.
 • Lokalizacja oddziałów banków i wpłatomatów – jeśli dokonujesz wpłat w gotówce na konto zorientuj się gdzie zlokalizowane są wpłatomaty lub oddziały banków. Sprawdź czy możesz wypłacić gotówkę blisko swojego mieszkania, miejsca pracy, czy w markecie gdzie robisz zakupy.  Jeżeli bank oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce, to nie zaprzątaj sobie tym głowy.
 • Liczba bankomatów – warto zwrócić uwagę na ten czynnik. Szczególnie warto sprawdzić ilość bezpłatnych bankomatów. Wypłacanie środków bez prowizji to podstawa zdrowych finansów osobistych.
 • Oprocentowanie środków pieniężnych na koncie bankowym zazwyczaj jest równe 0%. Koniecznie sprawdź jakie lokaty i konta oszczędnościowe oferuje bank. W moim rankingu dostępność wysoko oprocentowanych lokat bankowych jest dosyć ważna.
 • Dodatkowe usługi w ramach rachunku bieżącego to kwestia indywidualna. Niektóre systemy bankowe są bardzo łatwe w użytkowaniu. Niektóre umożliwiają łatwą analizę przepływu twoich pieniędzy. Dzięki temu możesz śledzić wpływy i wydatki w konkretnych kategoriach np. opłaty za benzynę, jedzenie, zakupy w internecie itd. Jeżeli grasz na giełdzie lub inwestujesz w fundusze inwestycyjne to szybki dostęp platformy inwestycyjnej w ramach konta bankowego oszczędzi Ci dużo czasu.
 • Sesje przelewów bankowych są ściśle określone. każdy bank dokonuje przelewów wychodzących, a następnie księguje je w określonych godzinach. Możesz zobaczyć czy godziny księgowania ELIXIR są dla Ciebie odpowiednie.

Jak założyć Konto Bankowe bez opłat ?

Konta bankowe bez opłat zakłada się zazwyczaj przez internet. Wystarczy kliknąć w link w rankingu, którym przygotowałem i wypełnić dane z dowodu osobistego. Następnie można oczekiwać przyjazdu kuriera z umową o otwarcie rachunku bankowego. Składamy podpis i voila ! Mamy konto. Kartę bankową bank przysyła zazwyczaj w osobnej przesyłce.

Konta bankowe bez opłat rzadko można otworzyć w oddziale banku. Niektóre banki posiadają bardzo mało oddziałów lub oferują usługi tylko przez internet. W każdym razie sprzedawca w banku założy konto za nas. Musimy tylko podać odpowiednie dane.

Niektóre konta można zakładać także przez telefon. Tutaj sytuacja wygląda podobnie jak w oddziale banku z tą różnicą, iż umowę dostajemy kurierem. Czasami konsultant w banku może Cię także umówić na spotkanie spotkanie w banku, gdzie podpiszesz wszystkie niezbędne dokumenty potrzebne do założenia konta bankowego.

Zostaw proszę swój komentarz. Powiedz jak bardzo zadowolony jesteś z mojego rankingu darmowych kont bankowych oraz, które z tych kont wybrałeś (i dlaczego).

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Sprawdź również

lokata miesiąca lipiec 2015

Najlepsza lokata Wrzesień 2016

Co miesiąc wyłapuje dla Ciebie i dla siebie najlepszą lokatę bankową bez uciążliwej konieczności zakładania …

161 KOMENTARZY


Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Magda
6 dni 18 godzin temu

witam serdecznie mam pytanie odnośnie Alior Banku czy ta lokata na 2%,która można założyć na koncie internetowym ma jakiś limit kwotowy? nie moge odnaleźć tej informacji na stronie Aliora. Z góry dziekuję za pomoc:)

Paulina
8 dni 19 godzin temu

Witam, właśnie szukam odpowiedniej oferty dla siebie. Studiuję po kolei oferty mBanku, Aliora i Raiffeisen Polbank.
mBank: w Taryfie prowizji i opłat doczytałam się kruczka: prowadzenie konta (os. pow. 25 r.ż.) JEST PŁATNE przy niespełnieniu warunku ” jeśli suma wpływów na rachunek eKonto m i/lub eMax wynosi min. 1 000 zł”

Mirek
11 dni 7 godzin temu

Czytam z uwagą Pana analizy i zastanawiam się czy w Smart Banku nie ma tych samych lub zbliżonych parametrów co konto w Idea Bank? Mogę liczyć na analizę porównawczą konta internetowego w Smart Banku z kontem idealnym w Idea Bank? Czy oba banki są własnością p. Czarneckiego?

Ania
11 dni 15 godzin temu

Hej,
A co sądzisz o Koncie Idealnym w Idea Bank? Też wydaje się być kontem darmowym bez żadnych warunków do spełnienia, w dodatku mają chyba niezłe konta oszczędnościowe? Gdzie jest haczyk?
Pozdrawiam.

14 dni 17 godzin temu

Nie znam sie kompletnie na zakładaniu kont, a muszę założyć, będę miała niewielkie wpływy, nawet nie będzie 1000 zł, czy jakikolwiek bank otworzy mi konto?

Tomek
17 dni 11 godzin temu

Hej,
a co z kontem inteligo ? tam też nie ma żadnych opłat jeśli wyda się 160 zl kartą na msc.

Marek
19 dni 10 godzin temu

co tak NAPRAWDĘ daje nam konto premium w Raiffaisen Banku ? Jakieś konkrety ?

pola
23 dni 9 godzin temu

Ja już od dawna mówię nie opłatom dlatego dłuższy czas temu swoje koto przeniosłam do getin banku. Głonie kierowałam się innowacyjnością a on wiedzie w tym temacie prym

26 dni 6 godzin temu
Wszystko fajnie, jednak zauwazyłam coś co mnie zaniepokoiło. Opierając się na Twoim zestawieniu zdecydowałam, że otworzę konto w Raiffeisen bądź Alior Banku. Chcialam upewnić się, że rzeczywiście koszty to tylko kilka zł miesięcznie. Opierając się o tabelę opłat i prowizji, w Alior płaci się faktycznie te 4 zł (ktorych oczywiscie można uniknąć), natomiast w Raiffeisen sprawa ma się bardziej skomplikowanie. O ile dobrze zrozumiałam, to za darmo poprzez internet mozna wykonać tylko jeden przelew w kraju do innego banku w pln, za każdy następny płaci się 20 zł… . O ile to jest prawda, to jest bardzo duzo, to wręcz… Czytaj więcej »
Mirek
27 dni 8 godzin temu

Zastanawiam się czy w przypadku braku aktywacji karty debetowej (nie mam takiej dodatkowej potrzeby) też będę ponosił opłatę za jej użytkowanie (4 – 7 PLN)?

wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.