najlepsze konto oszczędnościowe ranking

Najlepsze Konto Oszczędnościowe – ranking Luty 2017 ↑↓

Polacy uwielbiają konta oszczędnościowe. Ja też ! 🙂 Nie bez powodu. Chociaż w ostatnich latach straciły na znaczeniu na rzecz wyżej oprocentowanych lokat bankowych to najlepsze konto oszczędnościowe jest bardzo dobrym sposobem na oszczędzanie. Oszczędzać możesz już od 500 zł!

Jak zawsze, nigdy nie polecam kont oszczędnościowych, z których sam nie korzystam lub bym nie skorzystał. „Odfiltrowuje” dla Ciebie marketingowy spam i całe mnóstwo ukrytych kruczków od naprawdę wartościowych ofert banków – bezpiecznych banków.

Pamiętaj, żeby przy wyborze rachunku oszczędnościowego nie kierować się tylko jego reklamowanym oprocentowaniem. Reklamowane oprocentowanie może być wysokie ale tylko na chwilę, a do tego będziesz np. musiał założyć płatne konto osobiste i spełnić inne warunki. Może się okazać, że de facto nic nie zarobisz, tylko stracisz. W moim rankingu prezentuje tylko najlepsze konta oszczędnościowe czyli te najwyżej oprocentowane i bez opłat !

Zanim przejdziesz do rankingu kont oszczędnościowych, tradycyjnie za-prognozuję dla Ciebie oprocentowanie na najbliższe miesiące.

Prognoza oprocentowania kont oszczędnościowych

Na wzrost oprocentowania kont oszczędnościowych w 2017 r. nie ma co liczyć. Najważniejsze czynniki, które hamują wzrost oprocentowania to:

 • Polska gospodarka hamuje, a dług bije kolejne rekordy (deficyt budżetowy 2017 to ponad 59 mld zł !).
 • pikujące inwestycje firm (nawet -7% rdr)
 • stopy procentowe na niskim poziomie i takie pozostaną bo wzrost PKB słabnie.
 • Prezes-Superminister Morawiecki podwyższył podatki dla firm, które już teraz są horrendalnie wysokie (m.in ZUS, wyższa płaca minimalna, wyższe opłaty paliwowe, większa biurokracja, opóźnione zwroty VAT dla firm budowlanych i wiele innych) oraz wprowadził zasadę, że prawo działa wstecz w nowelizacji ustawy o unikaniu opodatkowania. Dodatkowo zastosowanie klauzuli o unikaniu opodatkowania zależy od urzędnika. To wszystko sprawia, że wiele firm może zostać zniszczonych i upadnie, a wiele z nich wyniesie się zagranicę. Efektem będzie kiepski wzrost gospodarczy i niski popyt na kapitał – przełoży się to na niskie oprocentowanie kont oszczędnościowych.
Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych
Średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych Luty 2017

W lutym 2017 średnie oprocentowanie kont oszczędnościowych wynosi 1,5%

Porównanie kont oszczędnościowych stworzyłem na podstawie czynników, którymi myślę, że 95% z nas podświadomie by się kierowało. Prezentują się one tak:

Kryteria rankingu kont oszczędnościowych

Bezpieczeństwo środków – gwarancja BFG (100 000 tys euro)TAK
Wysokość oprocentowaniaTAK
Możliwość oszczędzania od 500 złTAK
Zobacz Zwycięzcę rankingu

Jeśli masz uwagi co do kryteriów rankingu zastaw je proszę w komentarzu na dole strony.

Czas na porównanie kont oszczędnościowych. Zaczynamy ! Oszczędzaj już od 500 zł !

Ranking kont oszczędnościowych

Miejsce 4
Konto Oszczędnościowe z kontem osobistym 360° w Banku Millenium

Jest to konto oszczędnościowe dobre tylko dla tych, którzy chcą założyć swój rachunek osobisty (konto ROR) w tym banku.

Plusy

 • Oprocentowanie promocyjne: przez 3 miesiące.
Do 100 000 zł2,7%
Ponad 100 000 zł2%
 • Oprocentowanie standardowe:
Do 50 000 zł0,8%
50 001 zł do 100 000 zł0,9%
100 001 zł do 250 000 zł1,2%
Ponad 250 000 zł1,4%

Minusy

 • Koszty konta: 0 zł za prowadzenie, 0 zł za pierwszy przelew z konta w danym miesiącu (7,5 zł za każdy kolejny).
 • Trzeba założyć konto osobiste: opłata 0-15 zł miesięcznie.

Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Zalety i wady konta osobistego 360 oraz opłaty >>>Kliknij<<<

Opłat za Konto osobiste 360° można uniknąć – to najważniejsza informacja. Na uwagę zasługuje również przydatny pakiet usług pomocy domowej, medycznej oraz IT. Obecnie trwa również promocja, w której możesz zgarnąć 360 zł przez 6 miesięcy.

 • 0 zł / 8 zł za prowadzenie konta
 • 0 zł za przelewy online
 • 0 zł / 7 zł miesięcznie za kartę płatniczą do konta
 • 0 zł za zlecenia stałe oraz polecenia zapłaty
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów na całym świecie
 • 0 zł za wpłaty gotówkowe w placówce oraz wpłatomacie Millennium

Najważniejsze zalety oferty:

 • 360 zł premii (po 60 zł przez 6 miesięcy) – otrzymujesz premię 2% za płatności kartą (max. 30 zł / m-c) oraz 5% za płatności telefonem BLIK (max. 30 zł / m-c)
 • Wystarczy spełnić proste warunki, aby konto było zupełnie darmowe.
 • Pakiet Bardzo Pomocny – Pomoc Domowa, Pomoc Medyczna oraz Pomoc IT do 7 interwencji w roku za darmo.
 • Nowoczesna aplikacja mobilna na iOS, Android, Windows Phone oraz BlackBerry.
 • 3,0% przez 3 miesiące na Lokacie Mobilnej dla kwot z przedziału od 500 zł do 10.000 zł

Największe wady oferty:

 • W celu uniknięcia opłat za konto, każdego miesiąca na rachunku musi zostać zaksięgowane min. 1000 zł oraz musimy dokonać min. 1 płatności kartą. Nie jest to wiele ale jeśli zapomnimy o jednej z tych rzeczy zapłacimy 7 lub 8 zł, jeśli o obu to zapłacimy 15 zł. Jeśli konto osobiste w banku Millenium będzie twoim podstawowym kontem to nie masz się co martwić i możesz spokojnie otworzyć to konto.

Pełne regulaminy i tabele opłat możesz zobaczyć tutaj, ale wydaje mi się, że najistotniejsze zalety i wady przedstawiłem powyżej.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Banku Millenium?

Trzeba wypełnić formularz online z wnioskiem o otwarcie konta osobistego 360. Konto oszczędnościowe jest otwierane automatycznie razem z kontem osobistym 360. Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego.

Złóż wniosek online

Miejsce 3
Konto oszczędnościowe z darmowym kontem osobistym bez warunków w Nest Bank

Plusy

 • Oprocentowanie promocyjne: przez max 3 miesiące.
Do 50 000 zł2,25%
Ponad 50 000 zł2%
   • Oprocentowanie standardowe:
Dowolna kwota1,2%
   • Całkowicie darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto są zawsze darmowe. Pierwsza wypłata z konta w miesiącu kalendarzowym jest za darmo. Każda kolejna kosztuje 5 zł.

   • Zakładane z kontem osobistym, które jest darmowe bez żadnych warunków i kruczków

Konto osobiste ROR w Nest Banku jest zupełnie darmowe. Dlatego też, zazwyczaj zajmuje 1 lub 2 miejsce w moim ranking kont osobistych bez opłat.

Minusy

   • Trzeba założyć darmowe konto osobiste

Konto jest jednak całkowicie darmowe. Tutaj analizowałem to konto osobiste bardzo szczegółowo pod braku opłat, opisywałem także swoje doświadczenia z jego korzystania. Jeśli lubisz jednak brnąć przez niejasne tabele opłat i regulaminy bez mojej pomocy zamieszczam je poniżej.

 • Oprocentowanie promocyjne wynosi max 3 miesiące

Okres promocyjnego oprocentowania jest liczony od dnia załozenia konta osobistego. Jeśli założymy je np. 15 dnia miesiąca oprocentowanie promocyjne będziemy mieli tylko przez 15-16 dni do końca miesiąca + 2 miesiące. Dlatego najlepiej zakładać to konto pierwszego dnia miesiąca. Oczywiście zanim zjawi się kurier z umową też mija parę dni. W praktyce można przyjąć, że na oprocentowanie promocyjne załapiemy się na 2,5 miesiąca.

Jak założyć konto oszczędnościowe w Nest Bank?

Wystarczy wypełnić wniosek przez internet o otwarcie konta osobistego i zaznaczyć w nim, że chcesz otworzyć także konto oszczędnościowe „Nest Oszczędności”. Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego, bez konta osobistego. Aby przejść do wniosku na stronie banku kliknij czerwony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Miejsce 2
Konto oszczędnościowe z darmowym kontem osobistym w Raiffeisen Polbank

Plusy

   • Oprocentowanie standardowe:
Do 3 000 zł0,75%
3 001 zł do 10 000 zł1,425%
Ponad 10 000 zł1,8%

Oprócz zwykłego konta oszczędnościowego  („Wymarzone konto lokacyjne”) można założyć także drugie konto oszczędnościowe „wymarzony cel”. Polega ono na tym, ze zbieramy na konkretny cel, odkładamy systematycznie, a bank nas za to wynagradza wyższym oprocentowaniem do 2%.

   • Całkowicie darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Wpłaty na konto za 0 zł bez limitu, 0 zł za pierwszą wypłatę w miesiącu w miesiącu kalendarzowym, 5 zł za kolejne wypłaty w tym samym miesiącu.

   • Musisz założyć konto osobiste ROR ale jest całkowicie darmowe bez kruczków i warunków

Konto osobiste „wymarzone konto” w Raiffesien jest całkowicie darmowe bez żadnych warunków. Jedyną opłatą jest opłata za kartę płatniczą 3 zł miesięcznie. Nie płacisz jednak tej opłaty dopóki sam nie aktywujesz karty w ustawieniach swojego konta osobistego. Konto osobiste Raiffeisen zazwyczaj zajmuje 1 lub 2 miejsce w moim ranking kont osobistych. Tutaj także pisałem o zaletach i wadach tego konta. Jedną z zalet jest to, że nawet zwykłe konto ROR w Raiffeisen jest oprocentowane do 1,5% ! Bardzo dobra oferta, z której sam korzystam.

 Minusy

Nie doszukałem się minusów tego konta oszczędnościowego zakładanego wraz z kontem osobistym. Dlatego też, Raiffesien zajmuje 2 miejsce w rankingu kont oszczędnościowych Rekina Finansów.

Pełne tabele opłat i regulaminy dla dociekliwych

Pełne tabele opłat i regulaminy dla dociekliwych

Jak założyć konto oszczędnościowe w Raiffeisen Polbank?

Wystarczy wypełnić wniosek online o otwarcie konta osobistego i zaznaczyć, że chcemy otworzyć także konta oszczędnościowe:

   1. „wymarzone konto lokacyjne” oraz
   2. konto „wymarzony cel”.

Nie ma możliwości otwarcia samego konta oszczędnościowego, bez konta osobistego. Aby przejść do wniosku na stronie banku kliknij czerwony klawisz „Złóż wniosek online”:

Złóż wniosek online

Najlepsze konto oszczędnościowe

Najlepsze konto oszczędnościowe jest całkowicie darmowe bez żadnych limitów i oferuje najwyższe oprocentowanie. Bank BGŻ istnieje od 1975 roku, a należący do niego BGŻ Optima oferuje najlepszy rachunek oszczędnościowy w Polsce. Brawo !

Miejsce 1
Indywidualne konto oszczędnościowe BGŻ Optima

z lokatą 3% lub 2,5% na 3 miesiące !

bez konta osobistego !

bez kruczków!

Plusy

   • Lokata bankowa na start: 3% przez 3 miesiące

Zakładając konto oszczędnościowe na start dostaniesz lokatę na 3 miesiące. Do wyboru masz dwie opcje. Ograniczenie kwotowe lokaty 3% to 20 000 zł, natomiast lokaty 2,5% to 100 000 zł. Lokatę dostaniesz tylko jeśli w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miałeś żadnego aktywnego produktu w BGŻ Optima (konta oszczędnościowego, lokaty itp). Zerwać lokatę możesz w każdej chwili bez utraty odsetek. Zarządzać lokatą możesz poprzez założone konto oszczędnościowe.

   • Oprocentowanie promocyjne:

Dla wszystkich nowych środków:

Do 150 000 zł2,3%
Ponad 150 000 zł1,7%

Wszystkie środki, które wpłacisz ponad zadeklarowaną kwotę lokaty są traktowane jako nowe środki.

Przykład dla lokaty 3% do 20 000 zł: we wniosku zadeklarowałeś, że wpłacasz na lokatę 5 000 zł. Przelewasz jednak 15 000 zł. 5 000 zł ląduje na lokacie na 3,0% na 3 miesiące, reszta na koncie oszczędnościowym na 2,3%. Warto zatem założyć lokatę na maksymalną kwotę 20 000 zł.

   • Oprocentowanie standardowe:
od 500 zł w górę1,5%
   • Całkowicie darmowe konto oszczędnościowe

Żadnych miesięcznych opłat za konto oszczędnościowe. Możesz wpłacać, wypłacać środki za darmo bez ograniczeń.

   • Nie musisz zakładać konta osobistego !

Nie musisz zakładać żadnych kont osobistych typu ROR.

Minusy

Brak minusów dlatego to konto oszczędnościowe jest nr 1 w moim rankingu. To po prostu najlepsze konto oszczędnościowe. Bardzo szczegółowy opis konta znajduje się tutaj.

Jak założyć konto oszczędnościowe w BGŻ Optima?

Na start dostaniesz lokatę bankową na 3 miesiące na 3,0% od 1000 zł do 20 000 zł lub na 2,5% do 100 000 zł. Warto więc wpłacić jak największą kwotę na początek aby jak najwięcej zarobić na lokacie. Lokatę można zerwać bez utraty odsetek.

Zakładanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima krok po kroku (KLIKNIJ)

Zakładanie konta oszczędnościowego w BGŻ Optima krok po kroku (KLIKNIJ)

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

   1. dowodu osobistego lub paszportu,
   2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Przypominam, iż razem z indywidualnym kontem oszczędnościowym zakładana jest promocyjna lokata na 3,2% do 20 000 zł lub 3,0% do 100 000 zł.

Zanim bank BGŻ BNP Paribas przetworzy twój wniosek o lokatę mija zazwyczaj jeden dzień roboczy. Na wpłatę środków na lokatę masz 5 dni roboczych.

   1. Na początek zdecyduj czy chcesz lokatę na 3,0% do 20 000 zł czy na 2,5% do 100 000 zł (kliknij konkretną opcję aby przejść do wniosku). Teraz wypełniamy wniosek(uwaga! sprawdź dokładnie wpisane dane czy są poprawne ponieważ bank może odrzucić wniosek z uwagi na błędy). Musisz wpisać kwotę środków jaką wpłacisz na promocyjna lokatę 3,2% lub 3,0%.
   2. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
   3. Dane z dowodu, które podajesz we wniosku muszą być zgodne z danymi na skanie/zdjęciu dowodu osobistego, który musisz dołączyć do wniosku – bank w ten sposób weryfikuje zgodność i wiarygodność twoich danych. Twoje dane są bezpieczne – bank odpowiada za to prawnie.
   4. Po przesłaniu wniosku musisz dokonać przelewu na rachunek wskazany przez bank (pamiętaj, że przelewu możesz dokonać tylko z konta osobistego osoby, której dane i skan dowodu dołączyłeś we wniosku, przelewy z kont firmowych i małżeńskich są odrzucane!)
   5. Otrzymasz przelew zwrotny od BGŻ Optima na konto osobiste, z którego wysyłałeś pieniądze na lokatę. W tytule tego przelewu zobaczysz swój „login”, dzięki któremu możesz zalogować się do swojego konta w BGŻ Optima (system Pl@net) i zarządzać swoją założoną lokatą.

Jeśli masz jakieś pytania lub chcesz poinformować o zmianach w procesie zakładania konta oszczędnościowego koniecznie zostaw komentarz.

Najczęstsze powodu odrzucenia twojego wniosku o konto oszczędnościowe z lokatą to:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%)
 • inne (10%)

Konto oszczędnościowe z lokatą 3,0%

Złóż wniosek online

Jeśli masz jakieś pytania, zostaw je proszę w komentarzu pod artykułem.

Mam nadzieję, że moje porównanie kont oszczędnościowych pozwoli Ci wybrać najlepsze konto oszczędnościowe.

Poniżej przedstawiam odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Jakie konto oszczędnościowe wybrać ?

W rankingu kont oszczędnościowych wskazałem najlepsze konta oszczędnościowe. Wybór może być trudny ponieważ konta z miejsc 1-4 są bardzo konkurencyjne. W zasadzie każde konto, które wybierzesz będzie dla Ciebie dobre ponieważ świadczy to o tym, że chcesz zadbać o pomnażanie swoich oszczędności. Twoje oszczędności będą pracować.

Konto oszczędnościowe z kontem osobistym czy bez ?

Konto osobiste z rachunkiem oszczędnościowym pozwala na natychmiastowe przelewy, co na pewno jest sporym plusem. Dodatkowo mając połączone konto osobiste z oszczędnościowym mamy ten sam login i hasło. Oszczędzamy czas i nie musimy zapamiętywać wielu haseł i loginów.

Konta oszczędnościowe bez konieczności otwierania rachunku ROR są idealne dla tych, którzy nie chcą otwierać kolejnego konta ROR, nawet jeśli jest zupełnie darmowe bez kruczków.

Konto oszczędnościowe czy lokata bankowa?

Warto zajrzeć do ranking lokat bankowych, jeśli chcesz zmaksymalizować swoje zyski kapitałowe z oszczędności. Najlepiej mieć i konto oszczędnościowe i zakładać najwyżej oprocentowane lokaty. Moje oszczędności pracują w każdej sekundzie ponieważ nawet mój ROR w Raiffeisen jest oprocentowany. Jedynym minusem lokat jest to, że zazwyczaj zerwanie jej przed terminem zakończenia jest równoznaczne z utratą odsetek.

Konto oszczędnościowe dla dziecka

Rachunek oszczędnościowy dla dziecka w 90% banków musi być założony na indywidualnego rodzica dziecka. Oszczędzaniem na mieszkanie czy na studia dla dziecka powinna zajmować się jeden z rodziców, ten który ma lepszą samodyscyplinę w oszczędzaniu. zazwyczaj jest to mama pociechy. Wielu rodziców myśląc o rachunkach oszczędnościowych w pierwszej chwili myśli „konto oszczędnościowe PKO” ponieważ sami pamiętają jak w szkole oszczędzali na książeczce oszczędnościowej PKO. Niestety konto oszczędnościowe w PKO należy do najgorzej oprocentowanych rachunków na rynku.

Warto zapisać się do Strefy VIP bloga, dzięki temu nie przegapisz największych okazji lokatowych i nowości wśród kont oszczędnościowych. Zyskasz także dostęp do niedostępnych publicznie artykułów i materiałów.

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

Byłoby fajnie gdybyś podzielił się na facebook moim rankingiem. Może twoi znajomi też zaczną oszczędzać tak jak ty i ja 🙂

Zostaw swój komentarz na blogu, ponieważ twoja opinia może pomóc mi i innym czytelnikom bloga Rekin Finansów. Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi w moim rankingu ? Pisz śmiało.

konta oszczędnościowe ranking[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Katarzyna

Ranking jest aktualny?

Drzejzi

Od dziś w BGŻ Optima kończy się oprocentowanie promocyjne :C

Jacek

Witam Panie Szymonie,
mam pytanie odnoście oferty kont oszczędnościowych w Idea Bank. W rankingu one się nie pojawiają, choć mają bardzo atrakcyjne oprocentowanie. Mam na myśli „Konto Zyskowne” do 2,8 % do kwoty 10.000 zł i „Konto Zośka Pro” do 2,5% zależnie od salda na RORze. W obu przypadkach należy założyć konto osobiste, a przy pierwszym są dodatkowe warunki dot. przyznania wyższego oprocentowania tj. transakcja kartą powyżej 100 zł oraz wpływ 1000 złotych. Chciałbym się dowiedzieć, czy czegoś może nie przeoczyłem.

Krzysztof

Witam.
Panie Szymonie podaje Pan nieaktualne dane dotyczące konta oszczędnościowego w banku Millenium. Konto jest teraz oprocentowane na 2,5% a promocji 360 zł premii już nie ma
Pozdrawiam

iFX

Szymonie,

Czemu nie piszesz nic o NestBanku w tym zestawieniu? wciąż aktualne jest konto oszczędnościowe 2,25% u nich do darmowego konta całkowicie wraz z kartą, a nawet lokatka Witaj 4% przez okres 3 miesięcy do 10 tys. złotych. Myślę, że wielu tutaj chociaż 81zł na czysto chciało by zarobić.

Piotr

Witam,
Panie Szymonie, czy Konto Oszczędnościowe (z lokatą 3%) BGŻ Optima jest odpowiednie do oszczędzania na przyszłość dziecka, przy założeniu comiesięcznego zasilania konta kwotą 500 zł (z Programu 500+) czy może są bardziej atrakcyjne konta do tego celu?

Adam

Witam, zastanawiam się nad założeniem konta oszczędnościowego z lokatą w BGŻOptima, jednak nurtuje mnie jedna informacja zawarta w tabeli oprocentowania a mianowicie: Okres Promocji – okres od dnia 28 października 2016 r. do dnia 9 lutego 2017 r. dla oprocentowania promocyjnego dla „Nowych Środków” oraz dla „Pozostałych Środków”. I tu mam pytanie, czy istnieje ryzyko wprowadzenia dużych zmian w warunkach tego konta? Widzę że oprocentowanie standardowe w BGŻOptima to 1,5% więc jeśli po tym okresie miałaby nastąpić zmiana nie wiem czy lepszym rozwiązaniem nie jest Raiffeisen Polbank gdzie miałbym oprocentowanie 1,8% lub nawet do 2% przy założeniu wymarzonego celu.

Małgorzata

Chciałam założyć konto oszczędnościowe z 3-miesięczną lokatą za pośrednictwem Pańskiej strony, niestety okazało się to niemożliwe ( blokada strony ). Bardzo żałuję, bo lubię czytać Pana rekomendacje.

Michał

Szymonie, a opisał byś może na blogu inwestowanie w fundusze inwestycyjne i rozwiania typu ‚Wymarzone perspektywy” oferowane przez Raiffeisen?

Tomasz

Panie Szymonie,
Zapomniał Pan dodać, że kolejną przyczyną wzrostu opłat jest blokada przez dotychczasowe i poprzednie struktury rządzące banków mówiąc w totalnym uproszczeniu „międzynarodowych konkurencyjnych ” które byłyby konkurencyjne dla dotychczasowych. Niezrozumiały jest wzrost zwłaszcza, że banki poprzedni rok zamknęły z kilkunastu procentowym zyskiem no ale widocznie wciąż im za mało i przekładają to wszystko na zwykłego śmiertelnika. Dziękuje bardzo za przejrzysty aktualny ranking

wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.