7.5
Ocena
Sprawdź

1100 zł od banku za korzystanie z konta? Konto z Lwem ING Direct wróciło do mojego zestawienia najlepszych darmowych kont i rankingu najlepszych jakościowo lecz w obu plasuje się w środku stawki. Jest to konto, które nie jest ani drogie ani najlepsze jakościowo – niektórzy powiedzą, ze przeciętne, inii, że optymalne. Zastanawiasz się jeszcze czy je założyć? Przeczytaj recenzje Rekina i rzetelne opinie czytelników.

ING Bank Śląski działa w Polsce od bardzo długiego czasu i ma ugruntowaną pozycję na rynku. Oddziały i bankomaty Banku ING spotkasz na każdym kroku. Bank ma 370 oddziałów, 1000 bankomatów, 970 wpłatomatów, a na dodatek bezpłatnie wypłacasz gotówkę z bankomatów Planet Cash. W porównaniu z takim Idea Bankiem, który ma 56 oddziałów, ING to gigant.

Dla osób nielubiących wertować tabel z opłatami, poniżej informacje o najważniejszych:

Opłaty za konto:

 • Otwarcie, prowadzenie i zamknięcie rachunku: 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą:

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł;
 • Opłata miesięczna za kartę debetową: 7 zł, opłata nie jest pobierana, jeśli wykonasz transakcje kartą na 300 zł, dla studentów w wieku 18 – 26 lat transakcje muszą być wykonane na 200 zł; dla dzieci w wieku 13 – 18 lat opłata nie jest pobierana.
 • Transakcja typu cashback: 0 zł.

Bankomaty:

 • Wypłaty z bankomatów sieci ING i Planet Cash: 0 zł;
  Za pierwszą wypłatę z bankomatów pozostałych sieci: 0 zł, 2,50 zł za każdą kolejną;
  Wpłata środków we wpłatomatach ING: 0 zł.

Opłaty za przelewy:

 • Przelewy krajowe złożone przez Internet (normalne typu Elixir): 0 zł;
  Zlecenia stałe i polecenia zapłaty: 0zł;
 • Przelew europejski SEPA: 5 zł, pozostałe 40 zł;
  Wpłata/wypłata/przelew środków w oddziale banku 9 zł.

Inne opłaty:

 • Sprawdzenie salda w bankomacie ING i Planet Cash: 0 zł, 1,50 zł za sprawdzenie salda w pozostałych bankomatach.


Pełna tabela prowizji jest tu: https://www.ingbank.pl/_fileserver/item/1000192/v50

Funkcjonalność konta:

Do Konta Direct wydawana jest karta Debit MasterCard zbliżeniowa. Jeśli nie chcesz, żeby płatności zbliżeniowe były aktywne, możesz je wyłączyć. Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mają kartę za darmo bez dodatkowych warunków. Karta umożliwia płacenie z podłączonych do niej kont walutowych bez prowizji za przewalutowanie. Brak prowizji dotyczy transakcji bezgotówkowej, rozliczonej na koncie prowadzonym w walucie dokonanej transakcji (EUR, USD, GBP). W ING możesz skorzystać również z BLIKa i cashback.

Zakładając konto w promocji z bonusem 100 zł, musisz założyć także konto oszczędnościowe. Oprocentowanie dla nowych klientów to 2%. Internetowy dostęp do konta jest bardzo dobrze zaprojektowany i intuicyjny w obsłudze. Za to aplikacja mobilna po modyfikacjach, spotkała się z falą krytyki. Ma oceny 3,4/5 – aplikacja ING działa na Android, IOS i Windows Mobile. Szkoda, że bank poprawia to, co ma dobre na gorsze. Stara aplikacja miała oceny 4,5/5. Obsługa w ING nie jest zła, a dzięki olbrzymiej ilości placówek zawsze znajdziesz jakieś w pobliżu. Najprościej założyć konto korzystając z formularza on – line.

Na poniższym filmiku widać niektóre fajne funkcje konta:

Największe atuty tego konta:

 • 0 zł za prowadzenie konta;
 • 100 zł za założenie konta;
 • Program poleceń, w którym zyskasz dodatkowe pieniądze;
 • Atrakcyjne konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2%;
 • Finansometr – program do weryfikacji i planowania finansów;
 • Smart Saver – Program do automatycznego oszczędzania;
 • Wiele oddziałów, bankomatów i wpłatomatów;
 • Możliwość wyłączenia płatności zbliżeniowych na karcie;
 • Osoby pomiędzy 13 a 18 rokiem życia mają kartę za darmo bez dodatkowych warunków;
 • Program “Moje Rabaty”.

Dodatkowe korzyści:

100 zł za założenie konta. Po prostu.

Konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2% – „Bonus na start” podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym OKO przez 4 miesiące, jeśli otworzysz konto do 29 czerwca 2017. Potem zwykle oprocentowanie wg tabeli.

Program “Moje rabaty” – klienci banku, którzy posiadają dostęp do bankowości internetowej, mogą skorzystać z kodów rabatowych u wybranych partnerów banku np. do sklepu Black Red White;

Finansometr – narzędzie do zarządzania finansami. Wiesz ile i na co wydajesz, a wszystko jest przedstawione na prostych wykresach.

Smart Saver – konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2%. Oszczędzasz za każdym razem, gdy płacisz. Przy transakcji kartą debetowa, BLIKIEM czy płatności internetowej na rachunek Smart Saver trafi ustalona kwota lub procent od transakcji np. Wybierasz oszczędzanie przez “zaokrągleniem końcówek” do 5 zł. Płacisz za zakupy 4,50 zł a 0,50 zł trafia na Smart Saver. Albo płacisz 57 zł to 3 zł trafia na konto oszczędnościowe. Możesz wybrać oszczędzanie “procentowe”, wtedy od 1% do 10% od transakcji trafia na Smart Saver.

Wady konta:

 • Słaba aplikacja mobilna;
 • Brak możliwości otworzenia konta wspólnego. Można ustanowić tylko pełnomocnika;
 • Okres rozliczeniowy trwa od 29 do 28 dnia miesiąca;
 • Drogie wypłaty gotówki w oddziale aż 9 zł.

Opinia Rekina o koncie:

Konto wróciło do zestawienia najlepszych darmowych kont. Bank ING postarał się i obniżył opłaty a dodatkowo mamy promocję 100 zł za założenie konta.

Prowadzenie konta jest za 0 zł bez żadnych kruczków. Łatwo spełnić warunek, aby karta była darmowa, czyli transakcje kartą na kwotę minimum 300 zł (dla studentów do 26 roku życia 200 zł). Można nieźle zarobić na tym koncie: 100 zł za założenie konta i 40 zł za dodatkowe działania. ING ma niezłą obsługę, przejrzysty panel internetowy, dodatkowe usługi dla klientów. Zakładając konto Direct ING dostajesz darmowe, funkcjonalne konto. Jest odpowiednie dla osób ceniących stabilizację i długoletnie doświadczenie. Konto bardzo prosto można założyć przez wypełnienie wniosku on – line. Wystarczy, że klikniesz poniżej:

Załóż Konto z Lwem Direct »

Podziel się plusami i minusami konta Direct ING. Jakie Ty masz doświadczenie z ING?

Jeśli spodobała Ci się moja analiza konta i pomogła Ci – udostępnij ją proszę w mediach społecznościowych.

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
Konto Direct ING Bank Śląski
Funkcjonalność8
Opłaty7
Dodatkowe korzyści7.5
Zalety
Płatności BLIK i bramki internetowych płatności
Darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów
Bonus 100 zł za założenie
Narzędzia do oszczędzania i zarządzania budżetem domowym
Wady
Brak Android Pay
9 zł za wypłatę gotówki w oddziale
Brak Android Pay i problemy z aplikacją mobilna na starych telefonach
Niekomfortowy sposób logowania do konta
Drogie kredyty
7.5
Ocena
Podsumowanie
Estetyczne i w miarę nowoczesne konto. W kwestii komfortu użytkowania i opłat konto ING jest ponadprzeciętne ale nic więcej. Aplikacja mobilna dobra tylko dla osób z najnowszymi telefonami. Jednak silna marka i niewielkie dodatkowe bonusy sprawiają, że wiele osób posiada to konto, szczególnie te przywiązane do tradycyjnej bankowości. Warunki darmowości: 7 zł za kartę nie jest pobierane jeśli płacisz 300 zł/mies kartą lub BLIK-iem.
Sprawdź