Ile mogę dostać kredytu gotówkowego ?

Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel co jest jego największą zaletą. Nie bez powodu nazywa się go także kredytem konsumpcyjnym. Zazwyczaj  banki udzielają kredytu gotówkowego na kwotę od 500 zł – 100 tys. zł, przy czym trzeba mieć na prawdę wysokie dochody (parę średnich krajowych) aby otrzymać kredyt powyżej 100 tys. zł. maksymalnie można obecnie dostać 200 tys zł do ręki. Parę banków reklamuje się, ze może to by ponad 200 tys. ale to nie prawda. Podają kwoty z kosztami, które musisz ponieść więc na oczy nie zobaczysz takich kwot.

Ile można dostać kredytu gotówkowego w banku?

  1. Skorzystaj z mojego kalkulatora zdolności kredytowej dla kredytu gotówkowego w banku.
  2. Przeczytaj ten artykuł.

O tym ile otrzymasz kredytu gotówkowego decyduje w największym stopniu wysokość twoich dochodów.

Czas na krótkie case study, dzięki, któremu zorientujesz się na jaki kredyt możesz liczyć.

1. Zarabiam poniżej minimalnego wynagrodzenia 2000 zł brutto – na jaką pożyczkę gotówkową mogę liczyć ?

Jeśli nie masz tego szczęścia i nie jesteś zatrudniony na umowę o pracę lub nie pracujesz na pełen etat to twoje dochody mogą nie przekroczyć 2000 zł brutto. W takim przypadku w banku nie możesz liczyć na więcej niż 4000 zł pożyczki nawet przy długim okresie spłaty.

Załóżmy, iż pracujesz na pół etatu, a twoje wynagrodzenie wynosi około 700 zł netto.  Przy tej wielkości zarobków możesz liczyć na pożyczkę nie więcej niż 1000 zł, która będzie najczęściej udzielana na minimalny okres 6 miesięcy.

Na krótszy okres kredytowania nie możesz liczyć ponieważ wysokość raty mogłaby przekroczyć twoje możliwości spłaty rat kredytu. Jeśli natomiast decydowałbyś się na dłuższy okres spłaty – minimum rok to mógłbyś otrzymać pożyczkę gotówką w banku w wysokości około 2000 zł.

Jeśli interesuje Cie mikro-pożyczka do 3000 zł można kierować swoje kroki do firmy pożyczkowej tzw. parabanków. Jest ponad 20 firm pożyczkowych, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo ! Banki udzielają kredytów zazwyczaj od 1000 zł na dłuższy okres niż firmy pożyczkowe.

2. Zarabiam najniższą krajową 2000 zł brutto lub trochę więcej – ile gotówki dostanę w banku ?

W takim przypadku możesz liczyć na maksymalną wielkość kredytu gotówkowego w wysokości maksymalnej około 6000-7000 zł przy okresie kredytowania nie mniej niż jednego roku.

Warunkiem uzyskania takiej kwoty kredytu jest jednak pozytywna historia kredytowa oraz brak innych zobowiązań kredytowych (niespłacone karty kredytowe, debet na koncie, inne kredyty). Ważne są także niskie koszty utrzymania. Jeśli mieszkasz z rodzicami jesteś na najlepszej drodze aby uzyskać maksymalną wysokość kredytu.

 3. Zarabiam średnią krajową 3800 brutto – maksymalna kwota kredytu gotówkowego.

Jeśli na twoje konto co miesiąc wpływa 2700 zł netto możesz bardzo łatwo policzyć jaką maksymalną kwotę pożyczki gotówkowej oczekiwać od banku. Określa to Rekomendacja T Komisji Nadzoru Finansowego, która mówi wprost, że kredyt nie może przekroczyć więcej niż 50% twoich średnich dochodów netto.

W praktyce oznacza to, iż miesięczna rata kredytu może wynosić maksymalnie 50% z 2700 zł czyli 1350 zł. Tak więc, przy okresie spłaty 1 roku idealny kredytobiorca może liczyć na otrzymanie 16 200 zł. „Idealny” czyli taki bez żadnych zobowiązań finansowych, mieszkający w domu rodzinnym i bardzo dobrą historią kredytową w BIK-u. Realnie można oczekiwać od banku kwoty kredytu około 9000 zł.

4. Kredyt gotówkowy dla osoby zarabiającej powyżej średniej krajowej 3800 brutto

Jeśli zarabiasz powyżej średniej krajowej czyli więcej niż 2700 zł netto możesz oczekiwać od banku trochę wyższej kwoty kredytu. Zgodnie z rekomendacją Rekomendacją T rata kredytu nie może przekroczyć 65% twoich miesięcznych zarobków netto. Np. Netto zarabiasz 3000 zł czyli miesięcznie możesz płacić 65% z 3000 zł czyli 1950 zł. Załóżmy, że chcesz kredyt na 5 lat. Obliczmy więc ile dostaniesz kredytu: 5 lat x 12 miesięcy x 1950 =117 000 zł, pod warunkiem, że masz dobra historię kredytową. Dla dobrego kredytobiorcy z zarobkami ponad 6 000 tys zł netto na umowie o pracę mogę wynegocjować wysoki i ekstremalnie tani kredyt podczas konsultacji kredytowej Rekina.

Zachęcam do obejrzenia mojego ranking najtańszych kredytów gotówkowych:

Najtńszy kredyt gotówkowy online

Od czego zależy kwota kredytu gotówkowego ?

O tym ile otrzymasz kredytu gotówkowego od banku zależy od twojej zdolności kredytowej, którą możesz oszacować samodzielnie ręcznie. O tym co to jest zdolność kredytowa, co wpływa na zdolność kredytową oraz co zrobić aby była ona jak największa znajdziesz w moim darmowym kompletnym poradniku o kredytach gotówkowych.

Co jeśli nie mam zdolności kredytowej?

Zawsze można skorzystać z pożyczek pozabankowych, z których korzysta już 3 miliony polaków rocznie. Warto zajrzeć do mojego rankingu najtańszych chwilówek aby znaleźć darmową lub najtańszą. Dobrym rozwiązaniem mogą być także pożyczki ratalne dla zadłużonych, ktore są tańsze niż chwilówki płatne.

|2017-12-11T19:24:30+00:00Styczeń 1, 2017|Kredyty|128 komentarzy

128
Dodaj komentarz

60 Wątków
68 Odpowiedzi w wątkach
17 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
62 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Michał

Witam, Mój miesięczny dochód to 3000,00 PLN NETTO umowa o pracę w firmie pracuje ok 150 osób w tej firmie pracuję 7,5 roku od 01.2018 mam umowę na czas nieokreślony. Żony dochód to 2100,00 PLN NETTO zatrudniona jest na umowę o pracę w Starostwie Powiatowym już otrzymała umowę na czas nieokreślony, która wchodzi w życie z momentem końca starej umowy tj. z końcem kwietnia 2019r. Mamy jedno dziecko. Staramy się o kredyt gotówkowy w kwocie ok 65-70 000 PLN, własnych środków mamy 50 000 PLN. Mamy kredyt hipoteczny, który został podpisany do spłaty na 6 osób. Pozostało do spłaty 133000… Czytaj więcej »

Sebastian

Witam, mam takie pytanie, mam kilka pożyczek , 3 w banku oraz 3 małe w parabankach. Potrzebuję w tym momencie pieniędzy. Jakie byłoby najlepsze rozwiązanie tej sytuacji? Kredyt konsolidacyjny z jedną bardzo duża rata czy może kolejna mniejsza pożyczka na spłatę parabankow i regularne spłacanie pożyczek bankowych?

Marcin

Witam, czy jest szansa otrzymać kredyt na kwotę 10 tyś i okres 3 lat jeśli mam 20 lat i od pół roku pracuje na umowę zlecenie a zarobki średnie to 2400zl netto?

Dawid

Witam Rekinie finansow.
Czy jesli splace za jednym razem całą reszte swojego kredytu (11 tysięcy) to jest szansa aby dostać od razu drugi?

Łukasz

Dzień dobry. Czy przy zarabianiu najniższej krajowej jest szansa na dostanie 20 tysięcy, nawet na maksymalny okres spłaty? Umowa na czas nieokreślony. Dodam ze jestem w trakcie spłacania kredutu 2000 zl. Raty po 80 zł, ale jeśli to polepszy moja sytuację jestem w stanie splacic go w całości przed terminem. Wczesniej nie mialem zadnych innych zobowiązań. Mieszkam z rodzicami, wydatek msc ok 400- 500 zł?