Ile mogę dostać kredytu gotówkowego ?

Kredyt gotówkowy można wziąć na dowolny cel co jest jego największą zaletą. Nie bez powodu nazywa się go także kredytem konsumpcyjnym. Zazwyczaj  banki udzielają kredytu gotówkowego na kwotę od 500 zł – 100 tys. zł, przy czym trzeba mieć na prawdę wysokie dochody (parę średnich krajowych) aby otrzymać kredyt powyżej 100 tys. zł. maksymalnie można obecnie dostać 200 tys zł do ręki. Parę banków reklamuje się, ze może to by ponad 200 tys. ale to nie prawda. Podają kwoty z kosztami, które musisz ponieść więc na oczy nie zobaczysz takich kwot.

Ile można dostać kredytu gotówkowego w banku?

  1. Skorzystaj z mojego kalkulatora zdolności kredytowej dla kredytu gotówkowego w banku.
  2. Przeczytaj ten artykuł.

O tym ile otrzymasz kredytu gotówkowego decyduje w największym stopniu wysokość twoich dochodów.

Czas na krótkie case study, dzięki, któremu zorientujesz się na jaki kredyt możesz liczyć.

1. Zarabiam poniżej minimalnego wynagrodzenia 2000 zł brutto – na jaką pożyczkę gotówkową mogę liczyć ?

Jeśli nie masz tego szczęścia i nie jesteś zatrudniony na umowę o pracę lub nie pracujesz na pełen etat to twoje dochody mogą nie przekroczyć 2000 zł brutto. W takim przypadku w banku nie możesz liczyć na więcej niż 4000 zł pożyczki nawet przy długim okresie spłaty.

Załóżmy, iż pracujesz na pół etatu, a twoje wynagrodzenie wynosi około 700 zł netto.  Przy tej wielkości zarobków możesz liczyć na pożyczkę nie więcej niż 1000 zł, która będzie najczęściej udzielana na minimalny okres 6 miesięcy.

Na krótszy okres kredytowania nie możesz liczyć ponieważ wysokość raty mogłaby przekroczyć twoje możliwości spłaty rat kredytu. Jeśli natomiast decydowałbyś się na dłuższy okres spłaty – minimum rok to mógłbyś otrzymać pożyczkę gotówką w banku w wysokości około 2000 zł.

Jeśli interesuje Cie mikro-pożyczka do 3000 zł można kierować swoje kroki do firmy pożyczkowej tzw. parabanków. Jest ponad 20 firm pożyczkowych, które udzielają pierwszej pożyczki za darmo ! Banki udzielają kredytów zazwyczaj od 1000 zł na dłuższy okres niż firmy pożyczkowe.

2. Zarabiam najniższą krajową 2000 zł brutto lub trochę więcej – ile gotówki dostanę w banku ?

W takim przypadku możesz liczyć na maksymalną wielkość kredytu gotówkowego w wysokości maksymalnej około 6000-7000 zł przy okresie kredytowania nie mniej niż jednego roku.

Warunkiem uzyskania takiej kwoty kredytu jest jednak pozytywna historia kredytowa oraz brak innych zobowiązań kredytowych (niespłacone karty kredytowe, debet na koncie, inne kredyty). Ważne są także niskie koszty utrzymania. Jeśli mieszkasz z rodzicami jesteś na najlepszej drodze aby uzyskać maksymalną wysokość kredytu.

 3. Zarabiam średnią krajową 3800 brutto – maksymalna kwota kredytu gotówkowego.

Jeśli na twoje konto co miesiąc wpływa 2700 zł netto możesz bardzo łatwo policzyć jaką maksymalną kwotę pożyczki gotówkowej oczekiwać od banku. Określa to Rekomendacja T Komisji Nadzoru Finansowego, która mówi wprost, że kredyt nie może przekroczyć więcej niż 50% twoich średnich dochodów netto.

W praktyce oznacza to, iż miesięczna rata kredytu może wynosić maksymalnie 50% z 2700 zł czyli 1350 zł. Tak więc, przy okresie spłaty 1 roku idealny kredytobiorca może liczyć na otrzymanie 16 200 zł. „Idealny” czyli taki bez żadnych zobowiązań finansowych, mieszkający w domu rodzinnym i bardzo dobrą historią kredytową w BIK-u. Realnie można oczekiwać od banku kwoty kredytu około 9000 zł.

4. Kredyt gotówkowy dla osoby zarabiającej powyżej średniej krajowej 3800 brutto

Jeśli zarabiasz powyżej średniej krajowej czyli więcej niż 2700 zł netto możesz oczekiwać od banku trochę wyższej kwoty kredytu. Zgodnie z rekomendacją Rekomendacją T rata kredytu nie może przekroczyć 65% twoich miesięcznych zarobków netto. Np. Netto zarabiasz 3000 zł czyli miesięcznie możesz płacić 65% z 3000 zł czyli 1950 zł. Załóżmy, że chcesz kredyt na 5 lat. Obliczmy więc ile dostaniesz kredytu: 5 lat x 12 miesięcy x 1950 =117 000 zł, pod warunkiem, że masz dobra historię kredytową. Dla dobrego kredytobiorcy z zarobkami ponad 6 000 tys zł netto na umowie o pracę mogę wynegocjować wysoki i ekstremalnie tani kredyt podczas konsultacji kredytowej Rekina.

Zachęcam do obejrzenia mojego ranking najtańszych kredytów gotówkowych:

Najtńszy kredyt gotówkowy online

Od czego zależy kwota kredytu gotówkowego ?

O tym ile otrzymasz kredytu gotówkowego od banku zależy od twojej zdolności kredytowej, którą możesz oszacować samodzielnie ręcznie. O tym co to jest zdolność kredytowa, co wpływa na zdolność kredytową oraz co zrobić aby była ona jak największa znajdziesz w moim darmowym kompletnym poradniku o kredytach gotówkowych.

Co jeśli nie mam zdolności kredytowej?

Zawsze można skorzystać z pożyczek pozabankowych, z których korzysta już 3 miliony polaków rocznie. Warto zajrzeć do mojego rankingu najtańszych chwilówek aby znaleźć darmową lub najtańszą. Dobrym rozwiązaniem mogą być także pożyczki ratalne dla zadłużonych, ktore są tańsze niż chwilówki płatne.

| 2017-06-28T19:55:45+00:00 Styczeń 1, 2017|Kredyty|76 komentarzy

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Honker

Witam,
Zarabiam 2.100 zł na rękę, umowa na czas określony. Nie posiadam zobowiązań w BIK , BIG.
Starałem się o kredyt gotówkowy w kwocie 50 tyś BankPKO BP jestem ich klientem od 12. Niestety bank odmawia mi udzielenie kredytu tłumacząc się tajemnica bankową.
Czy mam szansę na uzyskanie tekiego kredytu w innym banku. Korzystając z twojej porównywarki najkorzystniejszą ofertę na dziś oferuje Bank BGŻ

Natalia

Witam, mam 27 lat umowę o prace na czas nieokreślony na najniższą krajową, partner ma rente stałą 742 zł, czy jest szansa otrzymać kredyt na mieszkanie 90 tys?

Marzena

Witam zarabiam srednio 2.500 zł miesiecznie netto mniej nie mam a czasami około 3.000zl mam dziecko Jestem sama i chciałabym 60 tys kredytu Umowa o pracę mozliwosc załatwienia na czas nieokreślony? ??

Przemas

Witam, mam dochody na poziomie 2850 zł netto, spłacam pożyczkę w banku z ratą 470 zł miesiecznie czy mam szanse na kredyt/pozyczkę około lub powyżej 50 tys zł ? nie mam opóźnień w spłacaniu rat, oraz umowę na czas nieokreslony. Nie posiadam dzieci mieszkam u rodziców.

Gocha

Witam mam pytanie jestem obecnie jestem bezrobotna z dodatkowym płatnym zajeciem ale bez umowy niestety nie mam stałego dochodu raz jest większy raz mniejszy z dawnych lat pozostał zapomniany dług który jak się okazało jest u komornika coś koło 3 tyś chciałabym to spłacić jednorazowo a nie stać mnie na to obecnie na ratę mogę przeznaczyć około 300 zł miesięcznie czy jest szansa na pożyczkę ratalna dla zadłużonych

wpDiscuz