SKOK ARKA niewypłacalna. Bankructwo kolejnej kasy ?

Współczynnik wypłacalności SKOKU ARKA jest ujemny co oznacza, iż zobowiązania SKOKu ARKA przekroczyły wartość jej aktywów. W praktyce oznacza to, iż SKOK Arka nie ma wystarczająco pieniędzy aby wypłacić zgromadzone depozyty. Z tego też powodu w piątek wprowadzono zarządcę komisarycznego. Termin nieprzypadkowy ponieważ przez weekend nie są realizowane przelewy.

Oficjalny komunikat KNF-u z dnia 28.08.2015 brzmi:

Aktywa SKOK „Arka” nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. SKOK „Arka” posiada ujemne fundusze własne i straty z lat ubiegłych oraz wykazuje bieżące straty z działalności podstawowej, a Kasa Krajowa na obecnym etapie nie podjęła decyzji o udzieleniu SKOK Arka adekwatnej pomocy finansowej

Znów z pomocą ma przyjść Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) o wartości 17,5 mld zł. Przypomnę tylko, iż na skraju bankructwa stoi SK BANK (wartość aktywów 3,5 mld), gdzie właściciele depozytów mają problemy z terminową wypłatą środków pieniężnych. Takiego samego scenariusza mogą spodziewać się klienci SKOK Arka.

Sytuacja wygląda jeszcze dramatyczniej jeśli weźmiemy pod uwagę inne małe SKOK-i gdzie ostatnio ustanowiono zarządy komisaryczne:

Czerwiec 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowa-Kredytowa „Kujawiak” we Włocławku

Lipiec 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Polska w Warszawie, Powszechna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa

Sierpień 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa Jowisz w Czeladzi

Bankructwa kolejnych SKOK-ów mogą sprawić, iż kapitał BFG stopnieje do niebezpiecznie niskiego poziomu co może wywołać destabilizację całego systemu bankowego.

Jestem klientem SKOK Arka – co robić ?

Fundusz BFG gwarantuje 100 tys. euro każdej osobie, która ma zdeponowane środki w SKOK Arka – uspokaja Komisja Nadzoru Finansowego.  Ja jednak drodzy czytelnicy Rekina Finansów nie będę Was uspokajał.

SKOK Arka jest teoretycznie niewypłacalny więc zalecam jak najszybsze wycofanie wszelkich środków ze SKOK Arka. Rezygnujcie z lokat i wypłacajcie wszystkie środki tak szybko jak to możliwe.

Zapewne wielu z Was dało się skusić na lokaty oprocentowane nawet 7,5% które w ostatnim czasie oferował SKOK Arka.

Gdzie ulokować wypłacone środki ?

Na początek na pewno będziemy potrzebowali nowe konto osobiste.

Gdzie założyć lokatę ?

Co miesiąc wybieram lokatę miesiąca czyli najlepiej oprocentowaną i bezpieczną lokatę bankową.

Jeśli nigdy nie zakładałeś lokaty lub nie miałeś rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima lub konta ROR w IDEA BANK-u poniższe lokaty są najlepszymi ofertami na rynku. W BGŻ Optima dostaniesz 3,2% (limit do 100 000 zł) natomiast w Idea Bank 4% (limit do 10 000 zł).

Możesz również skorzystać z mojej strategii lokatowej czyli 5 banków, w których warto zakładać lokaty w tym roku.

Podziel się proszę z swoimi problemami ze SKOK Arka w komentarzu. Na pewno pomoże to innym czytelnikom bloga.

|2017-12-11T22:14:38+00:00Sierpień 29, 2015|Konto bankowe|4 komentarze

4
Dodaj komentarz

3 Wątków
1 Odpowiedzi w wątkach
0 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
3 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Bartłomiej

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to sprawa skomplikowana i trudna, daltego może się okazać, że sprawa bez fachowca możliwa nie będzie. Dlatego jeżeli ktoś chce mieć pewność, że wszystko będzie przeprowadzone profesjonalnie oraz fachowo, to zapraszam: http://upadlosckonsumencka.com.pl/

Marcin

W takim tempie to do wyborów zostanie tylko Stefczyk…

Ewa

O rany. Mam nadzieję że inne SKOKI maja aktywa na odpowiednim poziomie.