SKOK ARKA niewypłacalna. Bankructwo kolejnej kasy ?

Współczynnik wypłacalności SKOKU ARKA jest ujemny co oznacza, iż zobowiązania SKOKu ARKA przekroczyły wartość jej aktywów. W praktyce oznacza to, iż SKOK Arka nie ma wystarczająco pieniędzy aby wypłacić zgromadzone depozyty. Z tego też powodu w piątek wprowadzono zarządcę komisarycznego. Termin nieprzypadkowy ponieważ przez weekend nie są realizowane przelewy.

Oficjalny komunikat KNF-u z dnia 28.08.2015 brzmi:

Aktywa SKOK „Arka” nie wystarczają na zaspokojenie jej zobowiązań. SKOK „Arka” posiada ujemne fundusze własne i straty z lat ubiegłych oraz wykazuje bieżące straty z działalności podstawowej, a Kasa Krajowa na obecnym etapie nie podjęła decyzji o udzieleniu SKOK Arka adekwatnej pomocy finansowej

Znów z pomocą ma przyjść Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) o wartości 17,5 mld zł. Przypomnę tylko, iż na skraju bankructwa stoi SK BANK (wartość aktywów 3,5 mld), gdzie właściciele depozytów mają problemy z terminową wypłatą środków pieniężnych. Takiego samego scenariusza mogą spodziewać się klienci SKOK Arka.

Sytuacja wygląda jeszcze dramatyczniej jeśli weźmiemy pod uwagę inne małe SKOK-i gdzie ostatnio ustanowiono zarządy komisaryczne:

Czerwiec 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowa-Kredytowa „Kujawiak” we Włocławku

Lipiec 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa Polska w Warszawie, Powszechna Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa

Sierpień 2015: Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo – Kredytowa Jowisz w Czeladzi

Bankructwa kolejnych SKOK-ów mogą sprawić, iż kapitał BFG stopnieje do niebezpiecznie niskiego poziomu co może wywołać destabilizację całego systemu bankowego.

Jestem klientem SKOK Arka – co robić ?

Fundusz BFG gwarantuje 100 tys. euro każdej osobie, która ma zdeponowane środki w SKOK Arka – uspokaja Komisja Nadzoru Finansowego.  Ja jednak drodzy czytelnicy Rekina Finansów nie będę Was uspokajał.

SKOK Arka jest teoretycznie niewypłacalny więc zalecam jak najszybsze wycofanie wszelkich środków ze SKOK Arka. Rezygnujcie z lokat i wypłacajcie wszystkie środki tak szybko jak to możliwe.

Zapewne wielu z Was dało się skusić na lokaty oprocentowane nawet 7,5% które w ostatnim czasie oferował SKOK Arka.

Gdzie ulokować wypłacone środki ?

Na początek na pewno będziemy potrzebowali nowe konto osobiste.

Gdzie założyć lokatę ?

Co miesiąc wybieram lokatę miesiąca czyli najlepiej oprocentowaną i bezpieczną lokatę bankową.

Jeśli nigdy nie zakładałeś lokaty lub nie miałeś rachunku oszczędnościowego w BGŻ Optima lub konta ROR w IDEA BANK-u poniższe lokaty są najlepszymi ofertami na rynku. W BGŻ Optima dostaniesz 3,2% (limit do 100 000 zł) natomiast w Idea Bank 4% (limit do 10 000 zł).

Możesz również skorzystać z mojej strategii lokatowej czyli 5 banków, w których warto zakładać lokaty w tym roku.

Podziel się proszę z swoimi problemami ze SKOK Arka w komentarzu. Na pewno pomoże to innym czytelnikom bloga.

Wrócisz do mnie jeszcze?

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
| 2017-12-11T22:14:38+00:00 Sierpień 29, 2015|Konto bankowe|4 komentarze

Dodaj komentarz

4 komentarzy do "SKOK ARKA niewypłacalna. Bankructwo kolejnej kasy ?"

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej to sprawa skomplikowana i trudna, daltego może się okazać, że sprawa bez fachowca możliwa nie będzie. Dlatego jeżeli ktoś chce mieć pewność, że wszystko będzie przeprowadzone profesjonalnie oraz fachowo, to zapraszam: http://upadlosckonsumencka.com.pl/

W takim tempie to do wyborów zostanie tylko Stefczyk…

O rany. Mam nadzieję że inne SKOKI maja aktywa na odpowiednim poziomie.

Nie będą miały, tak jak nie mają banki. Jeśli ich się nie zmusi do posiadania dużych kapitałów własnych za pomocą wysokiej rezerwy cząstkowej to oni tego nie zrobią, po prostu każdej instytucji kredytowej zależy na jak największej sprzedaży kredytów – w ten sposób zarabiają najwięcej. Dodatkowo ryzyko mają małe bo i tak państwo je w jakiś sposób uratuje.

Wrócisz do mnie jeszcze?

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
zamknij