Darmowe pożyczki krótkoterminowe mają bardzo wiele plusów. Oczekujesz jednak czegoś więcej niż prosta pożyczka na 30 dni? Na rynku jest parę firm, które oferują linię pożyczkową – świetną alternatywę dla chwilówek.

O co chodzi w linii pożyczkowej? Może słyszałeś o kredycie odnawialnym, albo miałeś kartę kredytową. Linia pożyczkowa działa w podobny sposób. Przykładowo Firmą oferująca Pożyczkową Linię Odnawialną, jest “Banknot”. Oferta tej firmy pozwala na wielokrotne korzystanie z raz przyznanych środków. Maksymalna kwota pożyczki to 5 000 zł. Sam decydujesz o tym kiedy i ile spłacasz. To co upodabnia Pożyczkową Linię Odnawialną “Banknot” do karty kredytowej to to, że na koniec każdego okresu rozliczeniowego masz wyznaczoną kwotę minimalną, którą musisz spłacić. Natomiast każda spłata kapitału powiększa dostępne środki, z których możesz ponownie korzystać.

Prześledźmy zatem cechy linii pożyczkowej Banknot

  • Kwota pożyczki do 5 000 zł;
  • Termin spłaty 4 miesiące;
  • Możliwość ponownego wykorzystania już spłaconych środków ( np. pożyczyłeś 5000 zł, spłaciłeś już 1000 zł – dzięki temu możesz ponownie pożyczyć dodatkowy 1000 zł bez żadnych wniosków i biurokracji);
  • Ustalana jest kwota minimalna, którą spłacasz na koniec okresu rozliczeniowego.

Jak się ma to do krótkoterminowej pożyczki on-line?

Powiedzmy, że zastanawiasz się nad pożyczką. Z ofert dostępnych w mojej porównywarce 44 pożyczek online wybrałeś znaną i dobrze ocenianą firmę Halopożyczka. W ofercie tej firmy masz:

  • Pierwszą pożyczkę do 2 000 zł za darmo. Bez prowizji i oprocentowania. Oddajesz tyle ile pożyczyłeś;
  • Kolejne pożyczki do 4 000 zł;
  • Termin spłaty do 30 dni.

Taka oferta jest idealna, jeśli chcesz pożyczyć w promocji do 2 000 zł na 30 dni.

Jednak co masz zrobić jeżeli interesuje cię dłuższy okres spłaty?

Oczywiście możesz zwrócić się do banku ale jest to udręka, dlatego też Polacy masowo pożyczają w firmach pożyczkowych, a nie bankach. Ten trend cały czas rośnie, dziś już parę milionów Polaków regularnie wybiera firmy pożyczkowe zamiast banków. Bank może zażądać zaświadczenia o dochodach, może kontaktować się z Twoim pracodawcą, żeby potwierdzić dane albo sprawdza wyciągi bankowe z konta jeśli jesteś jego klientem, wymaga skanów dowodów osobistych i wielu innych zaświadczeń np. od pracodawcy, od współmałżonka itd. Co ważne i banki i firmy pożyczkowe obowiązują te same ustawy o kredytach i anty-lichwiarskie, a koszty pożyczania są dziś często zbliżone. Chcesz ominąć tą bankową udrękę?

Po to właśnie są pożyczki on-line, a przy dłuższym czasie spłaty linie pożyczkowe.

Oferta linii pożyczkowej “Banknot” ma tą przewagę nad pożyczką np. w Halopożyczka, że okres kredytowania to aż 4 miesiące. Pamiętaj, że Odnawialna Linia Pożyczkowa “Banknot” różni się od pożyczek on-line i tzw. „Chwilówek”.

Poniżej możesz sprawdzić różnice i wybrać najlepszą opcję dla siebie.

 HalopożyczkaBanknot
Termin spłaty30 dni4 miesiące
Maksymalna kwota pożyczki4 0005 000
Czy pierwsza pożyczka jest darmowaTak, do max 2000 złNie
Czy ustalana jest kwota minimalna spłatyNie. Musisz spłacić całość do 30 dni.Tak. Na koniec okresu rozliczeniowego możesz spłacić kwotę minimalną.
Czy jest sprawdzany BIK, BIG, KRD, ERIF?*TakTak
Wielokrotny dostęp do raz przyznanej pożyczkiNie, jeśli spłacisz część zaległości nie możesz już ponownie skorzystać z tych środków.Tak, każda spłata zmniejsza zadłużenie powiększając kwotę dostępnych środków, które mogą być ponownie wykorzystane. Możesz je znów wypłacić w dogodnym dla Ciebie momencie.
Czy możesz otrzymać pożyczkę, jeśli posiadasz kredyt lub pożyczkę w banku lub innej instytucji finansowej?TakTak
Czy możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni?TakTak
 Złóż wniosek o darmową chwilówkęZłóż wniosek o linię pożyczkową

* Biuro Informacji Gospodarczej InfoMonitor S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul.Zygmunta Modzelewskiego 77; Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej S.A. z siedzibą we Wrocławiu, ul. Armii Ludowej 21; Rejestr Dłużników ERIF BIG S.A. z siedzibą w Warszawie, Plac Bankowy 2; Biuro Informacji Kredytowej S.A. z siedzibą w Warszawie, ul. Zygmunta Modzelewskiego 77a

Jak widzisz różnica pomiędzy pożyczki krótkoterminowej “Halopożyczka” a linią pożyczkową “Banknot” jest widoczna w kilku punktach. Dzięki tym różnicom będziesz mógł zdecydować się na pożyczkę bardziej pasującą do Twoich potrzeb. Zastanów się, czy potrzebujesz zastrzyku gotówki, który szybko zwrócisz czy wolisz pożyczkę dłuższą i bardziej elastyczną. Ważną rolę odgrywa też wysokość pożyczki i tu większą kwotę otrzymasz w linii pożyczkowej. Dodatkowo w linii pożyczkowej spłacone już kwoty, możesz ponownie wykorzystać. Jedyny mankament linii pożyczkowej “Banknot” to brak pierwszej darmowej pożyczki. Jeśli zależy Ci na braku prowizji i oprocentowania, to lepiej skorzystać z “Halopożyczki”.

Niezależnie czy zdecydujesz się na szybką pożyczkę czy elastyczną linię pożyczkową, będziesz sprawdzany pod względem zdolności kredytowej w BIK (banki również to robią). Możesz tego uniknąć korzystając z jednej z pożyczek bez BIK. Pamiętaj o tym, że biorąc pożyczki w jednej firmie, wzbudzasz zaufanie i kolejne kwoty otrzymasz z łatwością. Czasami bywa tak, że zdolność kredytowa danej osoby nie pozwala na uzyskanie kwoty o jaką wnioskuje. Wtedy od „Halopożyczki” lub linii pożyczkowej „Banknot” otrzymasz kalkulację jaką kwotę możesz otrzymać.

Mam nadzieje, że pomogłem Ci podjąć decyzję o wyborze najkorzystniejszej opcji. Masz możliwość weryfikacji jakie atuty mają pożyczki on-line i linie pożyczkowe.

Jeśli korzystałeś z którejś z powyższych ofert, opisz swoje doświadczenia w komentarzu. Twoja rzeczowa opinia pomoże innym czytelnikom.