Sprawdź jakie warunki trzeba spełnić aby uzyskać kredyt gotówkowy online w Santander Banku. Oszczędzi Ci to czas na wypełnianie wniosku i ewentualnie unikniesz zapytania do BIK, które może niekorzystnie wpłynąć na twój scoring kredytowy. Czego zatem wymaga Santander Bank od potencjalnego kredytobiorcy?

Bez względu na to, w jakim banku aplikujesz o pożyczkę gotówkową musisz spełnić trzy kryteria:

  • posiadać zdolność kredytową czyli zdolność finansową do spłaty kredytu w ustalonym terminie;
  • posiadać dobrą historię kredytową. Bank sprawdzi, czy dotychczas spłacałeś raty kredytów w terminie oraz jaka jest stan twojego aktualnego zadłużenia;
  • mieć skończone 18 lat.

Minimalne dochody i źródło uzyskiwania przychodów

Żaden bank przy obliczaniu zdolności kredytowej nie bierze pod uwagę wynagrodzenia, które dostajesz od ręki. Bank ustalając jaką ratę możesz spłacać, nie weźmie zatem w ogóle twoich nieudokumentowanych dochodów. Muszą one wpływać na twoje konto lub wynikać z pisemnej umowy z pracodawcą. Do kwot kredytu rzędu 1-40 tys. wystarczy nieraz sam wyciąg bankowy z twoimi wpływami, także niekoniecznie musisz dostarczać zaświadczenie o zarobkach od pracodawcy.

Źródła dochodów nie brane pod uwagę przez Santander Bank Polska:

  • Renta socjalna
  • Gospodarstwo rolne
  • Świadczenie rehabilitacyjne
  • Działalność gospodarcza prowadzona za granicą
  • Kierowca zawodowy – diety
  • 500+
  • Alimenty

Minimalne dochody

Im wyższy miesięczny dochód tym lepiej. Każdy bank ma jednak swoje minimalne kryteria dochodowe dla wnioskujących o kredyt. W Santander Bank Polska kwota minimalnych zarobków jest porównywalna z innymi bankami. Spójrz na tabelę czy spełniasz te minimalne warunki:

 

minimlany dochód aby dostac kredyt w Santander

W tabeli zauważyłeś zapewne także uwagi np. umowę o pracę trzeba mieć od minimum 3 miesięcy aby otrzymać kredyt. W przypadku przedłużenia umowy np. na czas określony bank może spojrzeć na to łaskawym okiem bowiem w takiej sytuacji zachowana jest ciągłość zatrudnienia.

Czy Santander BP akceptuje umowy na czas określony?

Tak, oczywiście ale zaznaczyć trzeba, iż okres kredytowania nie może być dłuższy niż okres twojego dochodu wynikający z umowy. Przykładowo masz wysokie zarobki 5 tys. zł netto ale twoja umowa jest tylko na 12 miesięcy. Bank zatem nie udzieli Ci kredytu na okres dłuższy niż rok. Oczywiście w przeszłości zdarzały się sytuacje, że bank akceptował promesę przedłużenia umowy od pracodawcy, ale należy to potraktować raczej jako wyjątek niż regułę.

Zanim złożysz wniosek o kredyt

To co wpiszesz we wniosku kredytowym ma duże znaczenie. Rozsądnie dobierz kwotę i okres spłaty. Wpisz aktualne dane, zgodne z rzeczywistością. Każdy bank konfrontuje to co wpisałeś we wniosku ze stanem faktycznym. Tym sposobem może szybko wyjść na jaw np. to, że na utrzymaniu masz dzieci albo płacisz duże alimenty. Jeśli bank przyłapie Cię na kłamstwie automatycznie twój wniosek kredytowy może zostać odrzucony.

Jeśli twoja sytuacja finansowa jest skomplikowana zawsze możesz skorzystać z konsultacji kredytowej Rekina, gdzie mój zespól pomoże ci uzyskac najtańszy możliwy kredyt, także ten w Santander Bank Polska.

Jeśli jednak po przeczytaniu tego artykułu, spełniasz wszystkie warunki uzyskania kredytu, możesz liczyć na dobrą ofertę od banku. W promocji Rekina możesz otrzymać 200 zł jeśli samodzielnie złożysz wniosek online w banku przez stronę Rekina. Zobacz szczegóły promocji i skorzystaj z kalkulatora rat kredytu. RRSO już od 7,44%. Kredyt już od 5 tys zł nawet na 10 lat.

Chcesz wiedzieć więcej o kredycie Santander Bank?