Oceny czytelników25 Votes
3.3
Ocena
Sprawdź

Kredyty gotówkowe w Alior bank są dosyć popularne, ale czy rzeczywiście warto starać się o gotówkę w tym banku? W artykule dowiesz się jakie wymagania trzeba spełnić aby otrzymać kredyt gotówkowy. Dowiesz się także komu opłaca się zaciągać pożyczkę gotówkową w Alior banku.

Koszt kredytu gotówkowego w Alior Bank

Zarówno okres na jaki udzielana jest pożyczka gotówkowa jak i zakres kosztów nie wyróżnia się na tle konkurencji. Na uwagę zasługuje możliwość uzyskania oprocentowania stałego dla kredytów do 5 lat. Alior Bank to państwowy bank, więc może to mieć jakiś wpływ na twoją decyzję kredytową. Koszt kredytu zależy od bardzo wielu czynników.

Oprocentowanie zmienne 5-10%
Prowizja 10-30%
Prowizja przygotowawcza 0-15%
Dodatkowe opłaty
Rachunek do spłaty kredytu 0 zł
Prowizja za wcześniejszą spłatę 0 zł
Zmiana harmonogramu spłat ustalane indywidualnie
Wydłużenie okresu kredytowania ustalane indywidualnie
Monit 20-25 zł

Czy dostaniesz kredyt gotówkowy w Alior banku ?

Na 100 złożonych wniosków kredytowych w banku, tylko 4 kończą się wypłaceniem kredytu (złóż wniosek online w banku). Dla moich czytelników pozyskuje kredyty z Aliora. Moja skuteczność jest diametralnie inna – 95,6% – czyli prawie każdy złożony wniosek kończy się uzyskaniem ostatecznej pozytywnej decyzji kredytowej i wypłatą gotówki. Minimalna wnioskowana kwota kredytu do obsługi indywidualnej przeze mnie to 20 000 zł (prześlij zgłoszenie do mnie).

Jeśli twój BIK wynosi mniej niż 380 punktów (sprawdź swoją ocenę BIK samodzielnie) twoje szanse na uzyskanie kredytu w Alior są niezmiernie nikłe. Jeśli z takim BIK-iem dostaniesz jakąś propozycję to będzie to droga oferta.

Słaba ocena BIK wskazuje na to że miałeś opóźnienia w spłacie dotychczasowych kredytów powyżej 30 dni. Takie osoby są bardzo szorstko traktowane w zasadzie w każdym banku dlatego wiele osób decyduje się na pożyczki pozabankowe na raty. Tam koszty są zbliżone, a o uzyskanie pożyczki jest dużo łatwiej.

Jeśli liczysz na kredyt bez zaświadczeń w Alior banku to trafiłeś pod zły adres. Jedynym udogodnieniem jest pożyczka do 4000 zł za okazaniem wyciągu z konta osobistego. Na wyższe kwoty są niestety wymagane zaświadczenia. Zgoda współmałżonka nie jest wymagana.

Jaki dochód akceptuje Alior Bank ?

Alior bank akceptuje w zasadzie wszystkie źródła dochodów. Oczywiście umowy zlecenia też są akceptowane. Bank akceptuje nawet promesy jako kontynuacja zatrudnienia w danej firmie. Bank przy wyliczaniu zdolności kredytowej bierze pod uwagę także premie jakie uzyskujesz w pracy (50-80%).

Dla zwiększenia swoich zdolności kredytowej możesz przystąpić do kredytu z dowolną osobą. Jeśli dochód w twoim gospodarstwie domowym wynosi minimum 5000 zł netto to możesz liczyć na nieco lepszą ofertę niż standardowa.

Osoby pracujące zagranicą nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu gotówkowego w Alior banku. Wyjątkiem są osoby, które pracują w oparciu o umowę o pracę w Niemczech lub Czechach. Jeśli pracujesz np. w Wielkiej Brytanii to kredytu już nie dostaniesz.

Przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą są klasyfikowani w grupie podwyższonego ryzyka także często oferty mogą być nieatrakcyjne, aczkolwiek zależy to od bardzo wielu czynników na przykład branży w której operujesz sposobu rozliczania z urzędem skarbowym itd. W każdym razie aby uzyskać kredyt w Alior banku musisz prowadzić działalność przez minimum 12 miesięcy i w tym czasie pokazać dosyć wysoki zysk, najlepiej powyżej średniej krajowej podawany przez GUS.

Najczęstsze powody odmowy udzielenia kredytu gotówkowego w Alior

Jeśli wnioskujesz o kredyt samodzielnie może się tak zdarzyć, że wstępnie uzyskasz decyzję pozytywną, natomiast po weryfikacji skanów twoich dokumentów Bank odmówi udzielenia kredytu. Najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest niezgodność danych we wniosku kredytowym ze stanem faktycznym. Przykładowo we wniosku zaznaczyłeś, że nie masz dzieci, a wyciąg z twojego konta bankowego wskazuje na to, że kupujesz pieluchy.

Po jakim czasie możesz znów wnioskować o kredyt w Alior Banku?

Po uzyskaniu decyzji negatywnej musi minąć minimum 3 miesiące abyś mógł ponownie ubiegać się o pożyczkę. To nie problem bowiem możesz skorzystać z ofert kredytowych innych banków lub pożyczek pozabankowych na raty z okresem kredytowania do 4 lat.

Zalety kredytu gotówkowego Alior

  • Długi okres kredytowania 10 lat
  • Oprocentowanie stałe do 5 lat
  • Darmowa wcześniejsza spłata kredytu
  • Środki wypłacane w jeden dzień po podpisaniu umowy kredytowej
  • Brak konieczności otwierania konta osobistego

Wady kredytu gotówkowego Alior

  • Po 70 roku życia małe szanse na maksymalny okres kredytowania wynoszący 10 lat
  • Reklamowane oprocentowanie 5% dotyczy tylko krótkich okresów kredytowania na kwoty do 4 tys zł.
  • Maksymalna kwota kredytu gotówkowego to ok. 160 000 zł do ręki (dla konsolidacyjnego 200 000 zł)
  • Przeciętna akceptowalność wniosków

Opinia o kredycie gotówkowym Alior

Pożyczkę gotówkową Alior bank można uznać za dobry produkt. Warto złożyć tutaj wniosek. Pamiętaj jednak aby nie składać więcej niż trzech wniosków w bankach ponieważ przez to obniżasz swoją zdolność kredytową, a w niektórych bankach możesz przez to otrzymać nawet decyzję odmowną.

Dużo wyżej niż zwykły kredyt gotówkowy w Alior banku cenię sobie kredyt konsolidacyjny Alior banku. Tutaj warunki finansowe wyglądają bardziej konkurencyjnie, a poziom przyznawalność jest wyższa od średniej rynkowej.

W komentarzach na dole strony możesz zostawić swoją opinię na temat kredytu gotówkowego.

Jak złożyć wniosek o kredyt w Alior Bank?

Najszybciej i najwygodniej poprzez internet złożyć wniosek na tej stronie. Możesz też kliknąć zielony klawisz, który przekieruje Cię do wniosku o kredyt gotówkowy w Aliorze.

Złóż wniosek »

Jeśli chcesz abym ja pozyskał dla Ciebie ten kredyt i nie chcesz zajmować się sam całą papierologią – mogę to zrobić dla Ciebie za darmo, jeśli wnioskowana kwota kredytu będzie wynosić minimum 20 000 zł. Zgłoś się do mnie tutaj.

Kredyt gotówkowy Alior Bank
Podsumowanie
Warunki finansowe jak i przyznawalność kredytów gotówkowych uzyskiwanych na własna rękę przez czytelników na przeciętnym poziomie. Na plus oprocentowanie stałe do 5 lat !
Koszt kredytu
Przyznawalność
Oceny czytelników25 Votes
Zalety
Wady
3.3
Ocena
Sprawdź