Nie sądziłem, że kiedykolwiek uda mi się stworzyć tak fantastyczne porównanie! Raport „Giganci Bankowości 2017” pozwoli Ci zobaczyć ile przepłacasz rocznie za konto osobiste. Oprócz tego poznasz także dostępność najnowszych technologii oraz bonusy w konkretnych bankach. Wnioski z raportu różnią się troszkę od kont osobistych, które polecam na co dzień w moim artykule Najlepsze konta bankowe bez opłat ponieważ w raporcie „Giganci Bankowości 2017” nie uwzględniłem kryterium korzyści z oszczędzania, oprocentowania ROR i kont oszczędnościowych.

Specjalne podziękowania dla zespołu conversacja.pl bez, których ten raport nie mógłby powstać. Pełny raport znajduje się na końcu artykułu.

W porównaniu znajduje się aż 24 podstawowych kont z 24 rożnych banków !

InstytucjaKonto bankowe

1. Alior Bank

2. Bank BPS

3. Bank Millenium

4. Bank Pocztowy

5. Bank Zachodni WBK

6. BGŻ BNP Paribas

7. BOŚ Bank

8. Citi Handlowy

9. Crédit Agricole

10. Deutsche Bank

11. Eurobank

12. Getin Bank

13. Idea Bank

14. ING Bank Śląski

15. mBank

16. Nest Bank

17. Orange Finanse

18. Pekao S.A.

19. PKO BP

20. Plus Bank

21. Raiffeisen Polbank

22. T-Mobile Usługi Bankowe

23. Toyota Bank

24. Volkswagen Bank Polska

Konto internetowe

wygodneKonto

Konto 360°

Bliskie Konto Pocztowe

Konto Godne Polecenia

Konto praktyczne

EKOkonto bez Kosztów

Citi Piority

Konto PROSTOoszczędnościowe PLUS

dbNET

Konto Active

Konto Getin UP

Konto IDEALNE

Konto Direct

eKonto Standard

Nest Konto

Konto Osobiste

Eurokonto Mobilne

Konto za Zero

Konto Plus

Konto Wymarzone

Konto Freemium

Konto Osobiste

Konto e-direct

Podstawowe opłaty za konto – I RUNDA

W I rundzie starcia 24 kont bankowych zobaczysz porównanie opłat za konto, kartę i wiele innych. Już na samym wstępie możesz zobaczyć ile przepłacasz. Zamieszczam tylko fragment.

Najnowsze technologie w kontach osobistych – II RUNDA

W tej rundzie dowiesz się, które konta posiadają innowacyjne możliwości np. płatności za pomocą numeru telefonu, płatność za fakturę przez kod QR, płatności mobilne BLIK, logowanie odciskiem palca i masę innych technologicznych nowości. Większość z nas zapewne nie korzysta z tych zaawansowanych udogodnień technologiczno-mobilnych ale w przyszłości pewnie się to zmieni. Zamieszczam tylko mały fragment.

Bonusy za konta bankowe  – III RUNDA

Wiele banków kusi różnorakimi bonusami pieniężnymi za założenie konta i za płatności kartą. Są też inne nietypowe bonusy. Kruczków i warunków jest sporo ale w niektórych promocjach można się odnaleźć i skorzystać.

Które konto osobiste jest najlepsze?

Każde konto ma plusy i minusy. Każdy z nas podejmuje też swoje decyzje finansowe na podstawie innych czynników – także emocji i sympatii do osób pojawiających się w reklamach telewizyjnych.

W starciu 24 kont bankowych wyróżniłem 4 konta, które oprócz tego, że są zupełnie darmowe bez warunków są bardzo zaawansowane technologicznie i oprócz tego oferują dodatkowe bonusy.

  1. Nest Bank (darmowe bez kruczków)
  2. Orange Finanse (darmowe bez kruczków)
  3. Idea Bank (darmowe bez kruczków)
  4. Raiffeisen Bank (6 zł za kartę, reszta darmowa bez kruczków)

Konto Raiffeisen wyróżniam za oprocentowany ROR, co jest już dziś niespotykane w innych bankach, wysokie standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego oraz za to, że jest największym bankiem z najdłuższymi tradycjami wśród wyróżnionych kont bankowych.

Konta możesz założyć przez bloga, dzięki temu umożliwiasz mi tworzenie obiektywnych i rzetelnych raportów takich jak ten.

>> POBIERZ PEŁEN RAPORT GIGANCI BANKOWOŚCI 2017 <<<

Zapraszam również serdecznie do zawsze aktualnego rankingu darmowych kont osobistych, gdzie szczegółowo analizuje każde konto.