Pamiętaj, że nie musisz być dożywotnio związany z jednym bankiem. Co chwilę powstają nowe promocje czy produkty bankowe, które sprawiają, że przeniesienie swojego rachunku do innego podmiotu finansowego staje się bardzo opłacalne. Jakimi powodami najczęściej kierują się klienci zmieniający bank? Możesz przeczytać o tym artykuł tutaj. Teraz pokażę Ci krok po kroku jak zamknąć twoje konto w banku PKO Bank Polski.

System międzybankowy Ognivo.

Pierwszą możliwością na zamknięcie rachunku jest złożenie wniosku w nowo wybranym przez Ciebie banku o przeniesienie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Wzór wniosku znajdziesz na stronie swojego nowego banku.

Ręczne zamknięcie rachunku w banku.

Nie jest to tak wygodne, jak poprzez system Ognivo jednak pokażę Ci w kilku krokach, że nie musi być to wcale droga przez mękę.

  1. Otwórz rachunek w nowym banku – Zacznij od znalezienia najbardziej odpowiadającego Ci banku. Zwróć szczególną uwagę na oferty poszczególnych produktów, które interesują Cię najbardziej. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.

Pamiętaj również o przeniesieniu wszystkich zapisanych na koncie informacji takich jak: adresaci, przelewy stałe itp. Bank PKO BP daje  możliwość wyeksportowania wszystkich tych informacji, więc unikniesz ręcznego przepisywania.

  1. Zrezygnuj z kart płatniczych przypisanych do konta – Karty często powodują dodatkowe opłaty, a przecież chcesz uniknąć niepotrzebnych kosztów. By zrezygnować z karty w banku PKO BP możesz skorzystać z 3 opcji:
    • Złożenie dyspozycji w oddziale banku. Najbliższą palcówkę znajdziesz tutaj.
    • Zamknięcie karty przez internet. Zaloguj się do systemu bankowości internetowej PKO BP, przejdź do sekcji karty, następnie rozwiń szczegóły karty i kliknij opcję „Unieważnij kartę”, a następnie potwierdź decyzję.
    • Zadzwoń na infolinię. Odpowiednie do tego numery telefonu to: 801 302 302 lub 81 535 65 65
  1. Wypowiedz umowę rachunku. Wystarczy, że wypełnisz wniosek, który jest dostępny tutaj, wpisując swoje dokładne dane, podając dodatkowo numer swojego nowego rachunku, na który miałyby być przelane środki. Polecam Ci jednak zrobić przelew samemu, zostawiając na koncie tylko kwotę niezbędną do pokrycia kosztów rachunku, ponieważ PKO BP pobiera opłatę za taki przelew w kwocie 5,99 zł. Podpisany własnoręcznie wniosek musisz już tylko dostarczyć do najbliższego banku, lub wysłać na adres jednego z oddziałów lub centrali firmy. Jeśli wysyłasz wniosek, to pamiętaj, by zrobić to listem poleconym, by być pewnym, że przesyłka dotarła do banku.