Nie tak dawno Santander Bank Polska przejął jeden z większych banków BZ WBK. Wszyscy klienci oraz ich usługi automatycznie zostali przeniesieni do nowego banku. Jeżeli jednak nie podoba Ci się Santander, to bez większego problemu możesz przenieść swoje produkty bankowe do inne instytucji. Pokażę Ci jak to zrobić bez większego problemu.

System międzybankowy Ognivo

Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest zamknięcie rachunku poprzez Ognivo. Wystarczy, że złożysz wniosek w swoim nowym banku o przeniesie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Dzięki temu nie musisz się martwić o pieniądze na rachunku, stałe przelewy czy kontakty ustawione na koncie. Wszystko to znajdzie się w Twoim nowym banku.

Ręczne zamknięcie konta w Santander Bank Polska

Santander, pomimo iż w opinii wielu osób jest to bank mocno inwestujący w technologię pozostawia jednak wiele do życzenia, jeśli chodzi o zamykanie kont.

  1. Znajdź bank, który Ci najbardziej odpowiada z najkorzystniejszymi produktami, z którym zamierzasz korzystać. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.

Pamiętaj też, by jak najszybciej przesłać pieniądze i informacje ze swojego starego konta na nowe. Większość banków, w tym Santander pozwala wyeksportować dane, dzięki czemu unikniesz mozolnego przepisywania kontaktów czy przelewów stałych.

  1. Zamknij karty przypisane do rachunków. Najlepiej zrobić to przez infolinię. Będzie to zdecydowanie najszybszy sposób, bo potrwa około 10 minut. Możesz oczywiście taką dyspozycję złożyć również w najbliższym oddziale banku. Numer infolinii to: 19999 lub 61 856 54 62.
  2. Wypowiedzenie umowy rachunku można złożyć w Santanderze osobiście, listownie lub telefonicznie. Mogę Ci polecić kontakt z infolinią pod numerem 618 565 462. Jest to zdecydowanie najszybszy sposób, ponieważ unikniemy kolejki w oddziale lub o zgrozo wizyty u notariusza. Wizyta u takiej osoby czeka Cię, jeżeli zdecydujesz się wysłać oświadczenie o rezygnacji listownie. W tej chwili jest to na tyle archaiczne, że praktycznie żaden inny bank nie wymaga od nas takiego poświadczenia. Ostatnim sposobem jest wizyta w banku, w którym to osobiście złożymy naszą rezygnację z prowadzenia rachunku. Warto wcześniej zastrzec kartę ponieważ okres wypowiedzenia zostanie wtedy skrócony do 14 z 30 dni.