mBank cieszy się niezwykle dużą popularnością. Od samego powstania był w ścisłej czołówce, ponieważ w pewnym sensie zapoczątkował rewolucję technologiczną w Polskiej bankowości. Jednak obecnie, większość banków jest na podobnym poziomie, jeśli chodzi o rozwiązania technologiczne, więc jeśli zależy Ci na koncie mobilnym, dostępnym wszędzie, nie musisz być już przywiązany do jednego podmiotu. Jeśli chcesz zamknąć konto w mBanku, to ten poradnik pokaże Ci krok po kroku jak zrobić to najwygodniej.

System międzybankowy Ognivo.

Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest zamknięcie rachunku poprzez Ognivo. Wystarczy, że złożysz wniosek w swoim nowym banku o przeniesie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Dzięki temu nie musisz się martwić o pieniądze na rachunku, stałe przelewy czy kontakty ustawione na koncie. Wszystko to znajdzie się w Twoim nowym banku. Wzór wniosku do wypełnienia znajdziesz na stronie swojego nowego banku.

Ręczne zamknięcie rachunku w mBanku.

By zamknąć konto, będziesz musiał zrobić kilka rzeczy więcej niż poprzez system Ognivo jednak zobaczysz, że nie jest to wcale takie trudne.

 1. Otwórz rachunek w wybranym przez Ciebie banku. Przejrzyj dokładnie wszystkie oferty, zwróć uwagę na opinię o banku, jak i na produkty, na których najbardziej Ci zależy. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.

Kiedy już otworzysz konto, pamiętaj o przeniesieniu wszystkich danych takich jak przelewy stały, listy kontaktów czy poinformować właściwe urzędy o zmianie numeru konta. Zostaw też na zamykanym rachunku kotwę niezbędną do pokrycia zobowiązań wobec banku, jeśli Twoje konto nie jest w pełni darmowe.

 1. Zrezygnuj z kart płatniczych przypisanych do konta. W większości przypadków jesteś zobowiązany do tego przed usunięciem konta, jednak warto już teraz uniknąć niepotrzebnych opłat. Często karta by była darmowa, wymaga spełniania pewnym określonych warunków a przecież będziesz już korzystał z nowego konta. W mBanku możesz zrobić to dzwoniąc na mlinię pod numer 0 801 300 800 lub 426 300 800 i składając dyspozycję wypowiedzenia umowy o kartę. Pracownik mBanku przekaże Ci wtedy specjalny formularz wraz z pełnymi instrukcjami co do dalszego postępowania.
 2. Wypowiedz umowę rachunku w mBanku. W tym przypadku masz aż cztery możliwości:
  • W bankowości internetowej w zależności od tego, czy korzystasz z dotychczasowego serwisu: Wejdź we wnioski i dyspozycje -> dyspozycje lub jeśli przeszedłeś na nowy serwis: przejdź do Pasażu, następnie naciśnij usługi i wybierz opcję wypowiedzenie rachunku.
  • Poprzez mLinię – wystarczy, że zadzwonisz pod numer telefonu 0 801 300 800 lub 426 300 800 i złożysz właściwą dyspozycję u konsultanta.
  • W najbliższej placówce mBanku których lista podana jest tutaj. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego.
  • Poprzez przesłanie własnoręcznie napisanego wypowiedzenia umowy na adres mBank S.A. Bankowość Detaliczna, skrytka pocztowa 2109, 90-959 Łódź 2. Wypowiedzenie powinno zawierać imię i nazwisko, numer PESEL, numer nowego rachunku do przelania pozostałych środków, oczywiście, jeśli nie zrobiłeś tego wcześniej, oraz własnoręczny podpis zgodny z tym który posiada bank. W przypadku rozbieżności podpisu zamknięcie konta może nie być zrealizowane.

Następnie konsultant skontaktuje się z Tobą w celu przekazania potwierdzenia oraz dalszego postępowania, które może się różnić w przypadku każdego klienta.