Pekao S.A jest drugim najstarszym bankiem w Polsce. Założony jeszcze w latach 20 XX wieku cieszy się ciągle wielką estymą Polaków. Co do popularności jest to także drugi bank w Polsce, zaraz za PKO B.P. Pekao słynie niestety z dosyć archaicznego podejścia do zamykania konta. Jeśli masz już dosyć banku z żubrem, to sprawdź jak możesz zamknąć swój rachunek.

System międzybankowy Ognivo

Zdecydowanie najszybsza i najbardziej komfortowa opcja. Wystarczy, że w swoim nowo wybranym banku złożysz wniosek o przeniesienie konta, a to oni zajmą się wszystkimi formalnościami. Dzięki systemowi Ognivo w kilka dni do Twojego nowym banku trafią wszystkie Twoje oszczędności, zapisane na koncie informacje oraz instytucje takie jak ZUS czy Urząd Skarbowy zostaną poinformowane o zmianie. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz skorzystać z możliwości, jakie oferuje Ognivo to przejdź na kolejnego punktu.

Ręczne zamknięcie rachunku w Pekao S.A.

Pekao S.A. preferuje raczej mocno tradycyjne metody zamykania konta czy karty. Na pewno nie znajdziesz możliwości online, jak i telefonicznych. Co więc pozostaje?

  1. Otwórz rachunek w nowym banku – Zacznij od znalezienia najważniejszych dla Ciebie usług i produktów bankowych. Zwróć też uwagę na opinie klientów na temat banku, do którego chcesz przejść. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.

Jako że w Pekao S.A. nie występuje okres wypowiedzenia to najlepiej zrobić przelew z rachunku już teraz.

  1. Jeśli zamykasz swoje konto, to musisz dostarczyć wraz z wnioskiem karty do zamykanych produktów. Jeśli wysyłasz wniosek, warto wcześniej zastrzec kartę. Możesz to zrobić pod numerem telefonu: 801 365 365 lub 42 683 82 32.
  2. Wypowiedzenie umowy rachunku możesz złożyć jedynie w archaiczny sposób. Pierwszą z możliwości jest odwiedzenie oddziału i tam załatwienie wszystkich formalności. Jako że w Pekao S.A. zamknięcie konta odbywa się bez okresu wypowiedzenia to warto, abyś wcześniej przeniósł wszystkie dane oraz większość środków już do nowego banku. Pozostaw oczywiście kwotę odpowiednią do pokrycia wszelkich opłat za korzystanie z konta czy karty. Drugim sposobem jest listowne wypowiedzenie umowy. Bank, w przeciwieństwie do konkurencji nie posiada wzoru odstąpienia, więc będziesz musiał skorzystać z jednego z wielu dostępnych w internecie. Wniosek wraz z kartą przesyłasz na adres swojej placówki. Adresy wszystkich placówek znajdziesz tutaj.