Bank Millennium jest kojarzony przez bardzo wiele osób przede wszystkim dzięki świetnym reklamom i spotom, w których głównym bohaterem jest słynny youtuber Radek Kotarski. Jest to też 6 co do wielkości bank w naszym kraju. Jeśli jednak nie wystarcza Ci fajna reklama i znalazłeś lepsze oraz tańsze rozwiązanie, by przechowywać swoje pieniądze, to chętnie pokaże Ci jak zamknąć konto w Banku Millennium.

System międzybankowy Ognivo

Najszybszą i najwygodniejszą opcją jest zamknięcie rachunku poprzez Ognivo. Wystarczy, że złożysz wniosek w swoim nowym banku o przeniesie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Dzięki temu nie musisz się martwić o pieniądze na rachunku, stałe przelewy czy kontakty ustawione na koncie. Wszystko to znajdzie się w Twoim nowym banku.

Ręczne zamknięcie konta w Banku Millennium

Bank Millennium umożliwia Ci na szczęście kilka opcji rozwiązania umowy rachunku bankowego. Jest pod tym względem jednym z liderów w branży bankowej. Jak to zrobić krok po kroku?

  1. Otwórz rachunek w nowym banku – Zacznij od znalezienia najważniejszych dla Ciebie usług i produktów bankowych. Zwróć też uwagę na opinie klientów na temat banku, do którego chcesz przejść. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.
  1. Jeśli Twoja karta jest darmowa, to nie warto jej zamykać. Bank zlikwiduje ją automatycznie przy zamykaniu rachunku. Jeśli jednak będzie wiązać się to z jakimś kosztem to warto pozbyć się jej już teraz. Możesz to zrobić w bankowości internetowej, przechodząc do zakładki „Karty”, a następnie „zastrzeganie karty”.
  2. Wypowiedz umowę rachunku. Millenium oferuje Ci chyba najbardziej komfortowe opcje zamknięcia rachunku z pozostałych banków.
    • Możesz zamknąć konto przez internet. By to zrobić powinieneś zalogować się na swoje konto w bankowości internetowej, następnie wybierz z listy zamykanie konta. Po wyświetleniu dostępnych rachunków zaznacz te, których już nie potrzebujesz, a następnie naciśnij dalej. Zostaniesz teraz poproszony o podanie danych do przelewu na swój nowy rachunek bankowy oraz musisz wybrać z listy powód, dla którego nie chcesz już korzystać z usług banku. Teraz wystarczy, że potwierdzisz dyspozycję sms-em. Twoje konto zostanie zlikwidowane po upływie okresu wypowiedzenia, który wynosi 30 dni. Jako że mogą być pobierane opłaty związane z opłatami do kont lub karta, warto zostawić na koncie kwotę potrzebną do opłacenia rachunku. W przeciwnym razie konto nie zostanie zamknięte.
    • Możesz zamknąć konto przez infolinię. Wystarczy, że zadzwonisz na jeden z numerów: 801 331 331 lub 22 598 40 40 lub 519 284 040. Konsultant całodobowej infolinii przeprowadzi nas w miarę sprawnie przez cały proces zamykania konta.
    • Wybierz się do oddziału osobiście. Listę dostępnych placówek znajdziesz tutaj. Zaletą tego rozwiązania jest to, że możemy w określonych przypadkach skorzystać z natychmiastowego trybu zamknięcia konta. Jeśli jest taka możliwość to warto wcześniej przelać wszystkie środki na Twój nowy rachunek, ponieważ wypłata lub przelew zlecony w oddziale jest dodatkowo płaty 7,99zł.