Jeśli straciłeś zaufanie do swojego banku, jakim jest ING lub oferta już nie spełnia Twoich oczekiwań to zawsze możesz zmienić go na inny. Nie musisz być związany z jednym podmiotem finansowym na całe życie. Oferty lubią się zmieniać i może inny bank zaoferuje Ci bardziej opłacalne warunku prowadzenia konta lub produktów bankowych. Tutaj dowiesz się jak najlepiej zamknąć konto w ING Bank Śląski.

System międzybankowy Ognivo.

Najbardziej komfortową możliwością na zamknięcie rachunku jest złożenie wniosku w nowo wybranym przez Ciebie banku o przeniesienie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Wzór wniosku znajdziesz na stronie swojego nowego banku. Dzięki systemowi Ognivo w kilka dni w twoim nowym banku znajdą się wszystkie Twoje oszczędności, zapisane na koncie informacje oraz zostaną poinformowane o zmianie najważniejsze instytucje jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić, koniecznie przejdź do drugiej możliwości.

Ręczne zamknięcie konta w ING Bank Śląski

ING daje nam właściwie tylko dwa sposoby na zamknięcie rachunku, jednak niewątpliwym plusem jest brak okresu wypowiedzenia, co znaczy, że konto zamykane jest natychmiast po przyjęciu dyspozycji. Jak to zrobić?

  1. Otwórz rachunek w nowym banku. Zwróć uwagę na najlepsze oferty oraz produkty, które najbardziej Cię interesują. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.

Unikniesz dzięki temu długiego poszukiwania właściwej oferty. Jak że w ING nie występuje okres wypowiedzenia to najlepiej zrobić przelew z rachunku już teraz. Unikniesz dzięki temu wysokich opłat za wypłatę pieniędzy w oddziale.

  1. Zamknij karty które posiadasz. Możesz to zrobić w oddziale banku. Najbliższą palcówkę znajdziesz tutaj.
  2. Wypowiedz umowę rachunku. ING nie pozostawia wiele możliwości. Możesz wysłać wypełnione wcześniej oświadczenie listownie na adres ING Bank Śląski S.A., 40-086 Katowice, ul. Sokolska 34 lub udać się osobiście do najbliższego oddziału. Tam przy pomocy pracownika złożysz wniosek. Powinno to zająć nie dłużej niż kilkanaście minut. Wzór oświadczenia o odstąpieniu od umowy możesz znaleźć tutaj. Niestety bank ING nie daje wiele możliwości wyboru co do zamknięcia rachunku jednak trwa to błyskawicznie, głównie dzięki temu, że bank nie oczekuje okresu wypowiedzenia.