Getin Bank powoli zbliża się do konkurencji, jednak dla Ciebie może to być zbyt powolny proces. Jeżeli denerwuje Cię bankowość internetowa, wysokie opłaty lub niewystarczająca oferta produktów bankowych to możesz bez problemu zmienić bank na bardziej odpowiedni i zamknąć swoje rachunki w Getin Banku. Pokaże Ci jak zrobić to szybko i bez większych problemów.

System międzybankowy Ognivo

Najbardziej komfortową możliwością na zamknięcie rachunku jest złożenie wniosku w nowo wybranym przez Ciebie banku o przeniesienie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Wzór wniosku znajdziesz na stronie swojego nowego banku. Dzięki systemowi Ognivo w kilka dni w twoim nowym banku znajdą się wszystkie Twoje oszczędności, zapisane na koncie informacje oraz zostaną poinformowane o zmianie najważniejsze instytucje takie jak ZUS czy Urząd Skarbowy. Jeśli jednak z jakiegoś powodu nie możesz tego zrobić, koniecznie przejdź do kolejnego akapitu.

Ręczne zamknięcie konta w Getin Banku

Tak jak wspomniałem wcześniej, Getin Bank powoli dostosowuje swoją ofertę do konkurencji. Tak jest też w przypadku opcji zamykania konta. Do najbardziej staroświeckich metod dołączyła możliwość zamknięcia konta w bankowości elektronicznej. Upewnij się najpierw czy Twoja umowa nie jest terminowa, ponieważ w przypadku wypowiedzenia umowy przed czasem mogą grozić Ci kary za zerwanie umowy.

  1. Otwórz rachunek w nowym banku – Zacznij od znalezienia najważniejszych dla Ciebie usług i produktów bankowych. Zwróć też uwagę na opinie klientów na temat banku, do którego chcesz przejść. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.
  1. Wypowiedz umowę rachunku. Tak jak wspomniałem wcześniej. Getin daje Ci 3 możliwości zamknięcia rachunku.
    • Za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Jest to zdecydowanie najprostszy sposób pozwalający pozbyć się niechcianych produktów bankowych. By to zrobić zaloguj się najpierw do swojej bankowości internetowej, następnie naciśnij oferta i wnioskiobsługaWypowiedzenie umowy rachunkuzłóż wniosek. Wybierz rachunki, które chcesz zamknąć, podaj powód oraz dane konta, na które przelane zostaną środki. Po potwierdzeniu wniosku pozostaje Ci odczekać około 30 dni okresu wypowiedzenia i Twoje konto zostanie zamknięte.
    • Wyślij wypełniony formularz listownie na adres Getin Noble Bank S.A., COH klatka D, p. I, ul. Przyokopowa 33, 01-208 Warszawa. Bank niestety nie udostępnia wniosku na swojej stronie, jednak bez problemu posłuży do tego każdy wniosek o wypowiedzeniu umowy rachunku, który znajdziesz w internecie. W piśmie należy podać swoje dane osobowe wraz z numerem PESEL, numerów rachunków oraz kart, które chcemy zlikwidować, numer konta, na który bank powinien przelać pozostałe środki oraz złożyć własnoręczny podpis. Jeśli Twoje konto jest darmowe to możesz przelać wszystkie pieniądze od razu na nowy rachunek. Jeśli nie to pamiętaj o pozostawieniu na nim niezbędnych środków do uregulowania wymaganych opłat.
    • Odwiedź siedzibę banku. Obsługa bez problemu pomoże Ci w zamknięciu rachunków oraz kart. Możesz zabrać ze sobą również wspomniany powyżej wniosek. Pamiętaj o zabraniu ze sobą dowodu osobistego. Najbliższą placówkę znajdziesz tutaj.