Alior Bank ostatni dosyć mocno poprawił swój serwis transakcyjny czy aplikację mobilną jednak ciągłe podwyżki cen stają się nieznośne. Jeśli masz już dosyć ciągłych zmian w opłatach, to przyszedł czas byś zmienił swój dotychczasowy bank na inny. Pokażę Ci jak szybko i bez większych problemów zamknąć konto w Alior Banku.

System międzybankowy Ognivo

Pierwszą możliwością na zamknięcie rachunku jest złożenie wniosku w nowo wybranym przez Ciebie banku o przeniesienie rachunku wraz z zamknięciem starego konta. Wzór wniosku znajdziesz na stronie swojego nowego banku. System pozwoli Ci przenieść wszystkie środki, jak i dane przypisane do konta już w kilka dni.

Ręczne zamknięcie konta w Alior Bank

Alior wykazuje się dużym zrozumieniem, dając na kilka sposobów na rozwiązanie umowy. W mojej ocenie jest w tym zdecydowanie jednym z najlepszych.

 1. Znajdź bank, który najlepiej spełni Twoje oczekiwania. Ważne byś przy tym przeczytał opinie ekspertów, jak i zwykłych użytkowników na temat najbardziej interesujących Cię produktów. By pomóc Ci znaleźć najlepsze z interesujących Cię kont i produktów bankowych przygotowałem kilka rankingów.
 1. Zamknij posiadane karty do produktów bankowych. Kiedy to zrobisz bank przestanie pobierac za nie opłaty. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
  • W systemie bankowości internetowe – Po zalogowaniu się do systemu wybierz Karty i Kredyty, a następnie zamknij kartę.
  • Poprzez infolinię, dzwoniąc pod numer: 19 502 lub 12 19 502 lub 12 370 7000.
  • Osobiście w oddziale banku. Najbliższą placówkę znajdziesz tutaj.
 1. Wypowiedz umowę rachunku. Alior daje nam kilka możliwości zrobienia tego:
  • W bankowości internetowej. Kiedy już zalogujesz się do systemu, musisz przejść do „Wiadomości”, a następnie „Napisz nową wiadomość”. Po otworzeniu nowej wiadomości wybieramy kolejno: ZapytanieRachunki BankoweZamknięcie konta osobistego, konta oszczędnościowegoKlient indywidualny. Pamiętaj, że treść wiadomości powinna zawierać: numer konta, które zamierzasz zamknąć, tryb zamknięcia rachunku (Tryb natychmiastowy jest dostępny okazjonalnie, najczęściej przy większych zmianach w regulaminie), numer rachunku do zwrotu pozostałych środków, deklarację o rozwiązaniu umowy ramowej oraz numery kont oszczędnościowych, jeśli takowe posiadasz. Standardowy okres wypowiedzenia trwa 30 dni.
  • Listownie. Wysyłając na adres: Alior Bank SA, ul.Postępu 18B, 02-676 Warszawa. Wzór powinien wyglądać podobnie jak w przypadku bankowości internetowej, jednak musi zawierać również nasz dane jak imię, nazwisko, adres oraz numer PESEL.
  • W najbliższym oddziale. Pamiętaj, by przed tym przenieść wszystkie informacje oraz środki na nowe konto, pozostawiając jedynie kwotę potrzebną na uregulowanie należności wobec banku, jeśli oczywiście twoje produkty nie były w pełni darmowe.