Banki chcą stworzyć idealne konto osobiste

[dropcap]B[/dropcap]anki właśnie przeżywają najtrudniejszy okres od 1989 roku.

Składa się na to:

  • Podatek bankowy, który kosztuje banki 4 000 000 000 zł rocznie;
  • Wyższe wymogi kapitałowe narzucone przez KNF, kosztują 10 000 000 000  zł;
  • Nowe składki na Bankowy Fundusz Gwarancyjny około 3 000 000 000 zł;
  • Frankowicze, których kredyty z wielkim prawdopodobieństwem zostaną przewalutowane i będą kosztować banki około 67 000 000 000 zł wg KNF.

To łącznie  84 000 000 000 zł ! Przeogromna kwota, która mogłaby pokryć cały deficyt Polski przez 2 lata.

Banki są pod ogromną presją finansową i wreszcie chcą nas wysłuchać ! Chcą udoskonalić konta osobiste i stworzyć idealne konto osobiste. Po to aby ułatwić nam życie i zniwelować najbardziej uciążliwe opłaty. Jak mogą tego dokonać?

Podam choćby jedną z wielu możliwości.

Banki w Polsce utrzymują 30 mln rachunków osobistych, z tego tylko 14,5 mln jest aktywnych! Ponoszą ogromne koszty utrzymania, mimo, że nikt nie korzysta z tych rachunków. Takich smaczków jest wiele.

Okazuje się, że banki nie znają nas-klientów tak dobrze. Chcą to zmienić i poznać nasze oczekiwania. Możemy wspólnie zmienić rynek bankowy. Jeżeli się zjednoczymy, będziemy mogli wpłynąć na banki, aby wysłuchały naszego głosu i stworzyły dla nas konto idealne. Akcja jest organizowana m.in. przez Związek Banków Polskich, który na podstawie naszych ankiet przekaże nasze preferencje do wszystkich banków, aby dostosowały się do naszych potrzeb!

Warto przekazać im co tak na prawdę myślimy o kontach osobistych, kartach płatniczych, bankomatach, i opłatach za te usługi. Za wypełnienie ankiety można otrzymać Smartwatch’a Sony. Nie wypada mi samemu brać udziału Konkursie Rekina, więc przyznam się, że wypełniłem ankietę na miliony-polakow.pl. Czekam na losowanie 🙂 Przede wszystkim jednak lubię wyrażać swoje zdanie na temat banków, co robię regularnie na blogu. Ta akcja to doskonała okazja abyś i ty wyraził swoje zdanie na temat banków i ich produktów m.in kont osobistych, kart płatniczych i bankomatów.

Idealne konto osobiste? tzn jakie?

Co miesiąc wybieram dla czytelników najlepsze darmowe konta bankowe. Czy są one idealne? Nie wiem, bo także nie znam do końca twoich oczekiwań. Wybieram najlepsze z najtańszych.

Firma Comperia opracowała bardzo ciekawe zestawienie o kontach bankowych, dostępne dla uczestników ankiety na miliony-polakow.pl. Ja udostępnię tylko małe fragmenty tego raportu.

#Fakt 1 – w 11 bankach możesz mieć konto, kartę i wszystkie bankomaty za 0 zł

A ty ile płacisz miesięcznie za konto z kartą płatniczą?

A ty ile płacisz miesięcznie za konto z kartą płatniczą?

#Fakt 2 – darmowe bankomaty

Koszt utrzymania bankomatów, koszt dowozu i odbioru gotówki przez specjalistyczne wozy opancerzone i ochronę są niebotyczne. Ktoś też musi liczyć te pieniądze. Liczarki w skarbcach banków same wszystkiego nie zrobią. To generuje kolejne gigantyczne koszty każdego dnia. Mimo tego w niektórych bankach wciąż dostępne są darmowe wypłaty i wpłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

banki - oplaty za bankomaty

A ty masz darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce?

#Fakt 3 – Średnia wielkość przelewu internetowego to aż 1100 zł

Niebywałe, ale na kontach osobistych obracamy na prawdę sporymi kwotami. Dlatego też przelewy internetowe są u nas za darmo. Za granicą przelewy internetowe są często płatne.

#Pozostałe Fakty

Na miliony-polakow.pl możesz ściągnąć pełny raport z ciekawymi danymi, które udostępniły banki.

O projekcie Milion Polaków

Projekt ten jest owocem współpracy porównywarki finansowej Comperia.pl, Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych, Związku Banków Polskich przy wsparciu medialnym Rekina Finansów. Zaangażowanie ze strony ZBP pozwoli na przekazanie głosu osób biorących udział w badaniu całemu środowisku bankowemu. Głos ten będzie tym mocniejszy, im więcej z nas weźmie udział w akcji.

Konkurs z nagrodami – Smartwatchami Sony

Osoby uczestniczące w badaniu mogą także wziąć udział w konkursie. Odpowiadając na jedno dodatkowe pytanie mają szansę wygrać jednego z 55 smartwatchy Sony SW2. W ramach platformy Miliony Polaków otrzymają też „przewodnik bankowania 2016”, czyli vademecum tego w jakie usługi i możliwości banki zaopatrują swoich klientów i jak optymalnie z nich korzystać.

Twój komentarz

Czasami czytelnicy na blog narzekają na banki za naliczanie opłat, za które ich zdaniem bank nie powinien naliczyć. Teraz mamy szansę aby przekazać bankom nasze uwagi. Dzięki pozyskaniu informacji bezpośrednio od nas banki będą wiedziały, jak przygotować idealną ofertę dla nas. Jest to pierwsze tego typu badanie w historii polskich bankowości od 1989 roku.

A ty co sądzisz o akcji “Miliony Polaków”?

Szczególnie jestem ciekawy co zaznaczyłeś w punkcie 6 ankiety:

dlaczego wybrałeś konto bankowe

Co skłoniło cię do założenia twojego rachunku bankowego ?

Może kiedyś pole „konto polecił mi znajomy” zmieni się na „polecił mi Rekin” 😉

Swoją drogą marzy mi się aby kiedyś jakiś bank nazwał swoje konto bankowe ” idealne konto Rekina”.

|2017-12-11T20:59:04+00:00Maj 12, 2016|Konto bankowe|11 komentarzy

11
Dodaj komentarz

6 Wątków
5 Odpowiedzi w wątkach
1 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
6 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Madoff

Szanowny Panie,
jak widzę, strona wygląda na profesjonalną, ten obraz burzy obrzydliwie pospolity błąd ortograficzny w Pana wpisie. Otóż zwrot NAPRAWDĘ pisze się łącznie, a nie tak jak Pan napisał dodatkowo ‚wytłuszczając’ tę frazę. Cytuję: „Warto przekazać im co tak na prawdę myślimy o kontach osobistych, kartach płatniczych, bankomatach, i opłatach za te usługi.”
Jeśli tak samo zna się Pan na finansach jak na ortografii, to niech Pana ręka boska broni. 🙂

Tadeusz

Witam Cię Szymonie. Zachowałeś się wobec mnie co najmniej nieelegancko. Stanowczo zaprzeczam realizacji jakichkolwiek marketingów szeptanych. Sądziłem ,że Twój blog ma przede wszystkim ma celu udzielanie porad i szukania rozwiązań, osobom korzystającym z Twojego bloga.Zauważyłem,że każda z osób , która miała inne zdanie jak Ty , zaraz była poddawana krytyce z Twej strony. Moją skromną sugestię tego banku traktowałem jedynie jako podpowiedz do rozważenia dla zainteresowanych osób. Jesteś jeszcze młodym człowiekiem i wszystko przed Tobą ale trochę pokory z Twej strony jak najbardziej jest wskazane. Dziękuje Ci za dotychczasową wymianę wiedzy i doświadczeń bo zdecydowałem się już nie uczestniczyć na… Czytaj więcej »

Marcin

Pomysł ciekawy, ale nie sądzę, żeby wyszło z niego jakiekolwiek konstruktywne rozwiązanie. Banki mają, aż nadto danych, które pozwoliłyby im stworzyć rachunki idealne. Tylko, że w Polsce pojecie konta idealnego = konto darmowe. Sam na blogu posiadam zestawienia bezpłatnych kont, bo są bardzo popularne wśród czytelników, ale moim zdaniem za dobre usługi należy się wynagrodzenie (vide Konto wymarzone Raiffesena czy 360 Millennium). I Polacy delikatnie zaczynają doceniać naprawdę dobre (choć płatne) oferty – dowodem jest ogromny sukces konta Wymarzonego.

Tadeusz

Proponuję przeanalizować Smart konto.

Ewa

Hej Szymon, ja się zarejestrowała ale żadnego e-maila nie dostałam. Żadnego raportu. I nie wiem jak wypełnić ankietę.