W czerwcu opublikowałem listę firm pożyczkowych, które uważam za najmniej ryzykowne i w które lokuję środki. Spływające wyniki finansowe za 2020 rok po wybuchu kryzysu gospodarczego potwierdzają, że firmy z portfela Rekina radzą sobie doskonale, znacznie przekraczając oczekiwania. Są także firmy, na które zwracam uwagę w kontekście negatywnej perspektywy.

Na przeciwległym biegunie znajdują się firmy, w które często, nawet publicznie wskazywałem jako mocno ryzykowane, jak chociażby Aforti, którego gigantyczne zadłużenie od 2017 r wskazywało, że tylko kwestią czasu pozostaje, kiedy firma „spadnie z rowerka”. We wpisie Inwestycja Rekina w pożyczki Mintos –  strategia, portfel, ranking  bezpiecznych firm, przecieki wspominałem także, o możliwym bankructwie pewnej znanej firmy, które to może wstrząsnąć nie tylko inwestorami na Mintos ale… zostać także symbolem upadku branży pożyczkowej w Polsce.

O ogromnym zagrożeniu ze strony Rządu RP, który miał w planach obniżenie kosztów pozaodsetkowch do poziomów, które w praktyce spowodują bankructwa informowałem już II kwartale 2019 r. Tutaj niestety spełnił się czarny scenariusz i Rząd de facto uruchomił falę bankructw firm pożyczkowych od marca 2020 roku.

W tym wpisie zamieszczam na bieżąco wyniki finansowe za pierwsze II kwartały 2020 i mój komentarz do firm pożyczkowych, które znajdują się na liście Rekina. Celem tego wpisu jest lepsze zrozumienie, które firmy radzą sobie bardzo dobrze, a które zaskoczyły trochę in minus i należy im się przyglądać bliżej w kontekście wykluczenia z portfela inwestycyjnego w kolejnych kwartałach. Zwracam także uwagę, na istotne niuanse w kwestii bezpieczeństwa inwestorów, inwestujących w pożyczki konkretnych firm.
Aby przeczytać cały artykuł

Reklama baner bank Pekao

Ta wartościowa treść jest dostępna wyłącznie dla członków VIP.

Zobacz opcje członkostwa