Czy konto Orange Finanse jest naprawdę darmowe bez żadnych kruczków? Czy bank Orange finanse jest godny zaufania? Przeczytaj moją recenzję i rzetelne opinie czytelników Rekina. Po lekturze tego artykułu będziesz mógł sobie odpowiedzieć na pytanie: czy warto otworzyć konto w Orange Finanse?

Konto Osobiste w Orange Finanse zadebiutowało na rynku w październiku 2014 r. Od tego czasu zyskało ponad 350 000 klientów. Konto w każdym kwartale roku jest jednym z 4 najchętniej zakładanych kont bankowych na rynku. Na tak świetne wyniki złożyło się parę czynników.

 • Brak opłat za prowadzenie rachunku i kartę debetową
 • Najnowsze rozwiązania mobilne np. płatności BLIK,
 • Wysoko oprocentowany rachunek oszczędnościowy w okresie promocyjnym
 • Zniżka 10 zł co miesiąc przez rok na abonament lub telefon na kartę w telefonii komórkowej Orange
 • Gwarancja niezmienności podstawowych opłat przez 2 lata

Orange Finanse – czy to bezpieczny bank?

Orange Finanse to marka bardzo popularnej sieci telefonii komórkowej i stacjonarnej Orange. Jak zapewne kojarzysz Orange wchłonęło Telekomunikację Polską wiele lat temu. Co ciekawe Orange Finanse jest w całości obsługiwany przez mBank, który dostarcza technologię, a także produkty bankowe. Orange Finanse to całkowicie internetowy bank. Depozyty w Orange Finanse są gwarantowane przez państwowy Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Reklama baner bank Pekao

Konto osobiste Orange Finanse

Przyjrzyjmy się najważniejszym opłatom za konto Orange Finanse:

Opłaty za konto:

 • otwarcie, prowadzenia i zamknięcie rachunku: 0 zł bez kruczków

Opłaty za kartę płatniczą:

 • wydanie, wznowienie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł bez warunków

Opłaty za przelewy:

 • opłata za przelewy internetowe wewnętrzne: 0 zł bez ograniczeń
 • opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł bez ograniczeń
 • Przelewy na numer telefonu i profil facebookowy: 0 zł bez kruczków
 • Przelew europejski (SEPA): 5 zł
 • Przelew do ZUS lub US: 0 zł bez kruczków
 • Przelew SORBNET: 35 zł
 • Przelew natychmiastowy w systemie BlueCash: 5 zł
 • Przelew walutowy: 20 zł

Opłaty za bankomaty:

 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł bez kruczków
 • wypłaty gotówki z bankomatów za granicą: 10 zł + 2 lub 3% prowizji za przewalutowanie transakcji.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty

 • ustanowienie/modyfikacja/odwołanie/realizacja zlecenia stałego: 0 zł bez kruczków
 • polecenie zapłaty: 0 zł bez kruczków

Inne opłaty:

 • ustanowienie pełnomocnika do konta: 0 zł bez kruczków
 • wyciąg elektroniczny: 0 zł bez kruczków
 • wyciąg papierowy: 5 zł
 • sprawdzenie salda w bankomacie: 5 zł
 • Wydawanie zaświadczeń i opinii bankowych: 50 zł za czynność
 • koszt założenia i prowadzenia konta oszczędnościowego Orange Finanse oprocentowanego 3,5% do 10 000 zł: 0 zł bez kruczków
 • przelew wewnętrzny z konta oszczędnościowego na konto ROR w Orange Finanse: 0 zł raz w miesiącu, każdy kolejny 5 zł
 • Zmiana PIN w bankowości elektronicznej oraz przez telefon: 5 zł
 • brak możliwości dokonywania przelewów, wpłat i wypłat w oddziale banku.
 • Szukasz opłat za niestandardowe operacje? Zobacz pełną tabelę opłat.

Wniosek o Konto Osobiste możesz złożyć wyłącznie przez internet na tej stronie Orange Finanse.

Funkcjonalność Orange Finanse

Do rachunku bankowego Orange Finanse wydawana jest karta MasterCard Paypass z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych oraz naklejka zbliżeniowa. Możesz wybrać także kartę NFC, pozwalającą zbliżeniowo płacić smartfonem.

Bank umożliwia szybkie przelewy internetowe typu payu, transferuj.pl itp. Dostępna jest zaawansowana aplikacja mobilna na Androida i iOS (apple) dzięki, której można robić przelewy, płatności typu BLIK i NFC, skanować kody QR faktury, złożyć wniosek o kredyt. Aplikacja mobilna jest jest jedną z najwyżej ocenianych wśród użytkowników zarówno Androida jak i Apple. Średnia ocena to, aż 4,6/5 w obu przypadkach co stawia aplikację mobilną Orange Finanse wśród trzech najlepiej ocenianych na rynku.

panel klienta orange finanse

Tak wygląda menu aplikacji mobilnej Orange Finanse

Co do panelu bankowego na komputerze to konto jest wygodne w obsłudze i intuicyjne. Widać, że technologia ma sporo wspólnego z mBank.

Ogólnie jestem zaskoczony, że darmowe konto może być tak dobrze dopracowane. Tutaj należą się pochwały Orange Finanse.

Wady Orange Finanse

Jedyne wady to brak oddziałów stacjonarnych banku. Nie wypłacimy pieniędzy np. w palcówce bankowej. Jest to bardzo duży minus zwłaszcza dla osób obracających większymi kwotami. Obsługi Orange Finanse nie zaliczyłbym do wad, ale jest ona po prostu przeciętna. Zdecydowanie jest to bank dla osób, które wszystko potrafią załatwić sobie same.

Konto Orange Finanse jest przeznaczone wyłącznie dla indywidualnych osób. Nie ma możliwości załozenia konta wspólnego lub małżeńskiego.

Trudno jest mi doszukać się więcej minusów tego konta, zwłaszcza jeśli spoglądam na konkurencyjne konta osobiste. Być może pojawią się z czasem, o czym oczywiście napiszę tutaj.

Dodatkowe zalety Orange Finanse

Pierwsze zalety już poznałeś. To jednak nie koniec przyjemności.

Promocja „Dobry Start 2017”

Dla klientów, którzy założą rachunek w ramach promocji „Dobry Start 2017”, są Mobilnymi Klientami Orange lub Klientami Orange na kartę, bank przygotował fajną ofertę: gwarantowany brak opłat za niektóre operacje bankowe i to przez okres 24 miesięcy oraz atrakcyjne produkty dodatkowe. Aby wziąć udział w akcji promocyjnej należy:

 • otworzyć Konto Osobiste
 • upoważnić bank do przekazywania do Orange danych osobowych objętych tajemnicą bankową oraz Orange do przekazania danych osobowych do banku.

Z promocji wykluczone są osoby, które w okresie od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji posiadały w Orange Finanse dowolny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy. Mobilnym Klientem Orange jest osoba posiadająca Konto Abonenckie, na którym ma co najmniej jedną aktywną mobilną usługę abonamentową w Orange (nie obowiązuje nju mobile). W promocji mogą także wziąć udział osoby korzystające z Orange na kartę.

Gwarancja niezmienności opłat przez 2 lata

Osoby, które wykonają transakcję karta płatniczą na minimum 300 zł w ciągu pierwszych 30 dni od otwarcia konta, bank gwarantuje przez 2 lata:

 • zwolnienie z opłat za otwarcie i prowadzenie Konta Osobistego;
 • zwolnienie z opłat za wydanie i użytkowanie karty debetowej (pod warunkiem wystąpienia o kartę podczas wnioskowania o konto);
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów;
 • bezpłatne przelewy internetowe.
Konto Oszczędnościowe Orange Finanse

Konto Oszczędnościowe Orange Finanse znajduje się regularnie w moim zestawieniu najlepszych kont oszczędnościowych. W ramach promocji oprocentowanie tego konta to aż 3,5% w skali roku dla kwot do 10 000 zł przez pierwsze 6 miesięcy (natomiast standardowe oprocentowanie rachunku zamyka się w granicach od 0,5% do 1%). Promocyjne oprocentowanie będzie przysługiwało klientowi pod warunkiem wykonania w danym miesiącu kalendarzowym płatności kartą na łączną kwotę co najmniej 300 zł. Uczestnik promocji może otworzyć tylko jedno Konto Oszczędnościowe na preferencyjnych warunkach. Bank zastrzega sobie prawo do zmiany oprocentowania w trakcie trwania promocji, maksymalnie 0,5 punktu procentowego, jeżeli stopy procentowe zmienione zostaną o 0,20 punktu procentowego.

Bonus na pierwszą transakcję

Po otwarciu Konta Osobistego i dokonaniu płatności kartą bank nagrodzi Cię przyjemną złotówką (1 zł).

10 zł zniżki za fakturę Orange i doładowanie telefonu w promocji

Nowi klienci Orange Finanse, którzy założą konto i posiadają jednocześnie abonament w sieci Orange, mogą co miesiąc zyskać dodatkowo 10 zł premii. Z tej promocji mogą skorzystać także właściciele telefonów na kartę – Orange co miesiąc doładuje im telefon kwotą 10 zł (jeżeli posiadasz i abonament, i telefon na kartę przysługuje Ci prawo do premii wyłącznie na jeden numer telefonu).

Z oferty specjalnej nie mogą skorzystać osoby, które od 2 października 2014 r. do momentu przystąpienia do promocji były posiadaczami dowolnego rachunku osobistego w Orange Finanse.

Maksymalny zwrot, na jaki można liczyć, to 120 zł w ciągu roku (10 zł przez 12 miesięcy). Warunkiem uzyskania zwrotu w danym miesiącu kalendarzowym jest wykonanie płatności bezgotówkowych na łączną kwotę min. 300 zł.

Strefy Korzyści

Strefy Korzyści to specjalny program zniżek dla klientów Orange Finanse. Dzięki niemu dostajesz zniżki na zakupy u partnerów banku. Co bardzo mnie zaskoczyło to to, że informacje o możliwych zniżkach dostawałem na mój telefon komórkowy, kiedy byłem w pobliżu danego sklepu. Za płatność kartą w takim sklepie można otrzymać max 760 zł zwrotu od banku z tytułu takiej transakcji.

Orange Finanse – opinia REKINA

Jeśli zadałbyś mi pytanie „czy warto założyć konto osobiste w Orange Finanse?” odpowiedziałbym:

Lepiej zajrzyj do mojego rankingu kont bo pomimo, że Orange Finanse jest tanie to jest to tak naprawdę mBank, który dostarcza całą technologię i produkty.

Mi osobiście przeszkadza brak oddziałów, gdzie można dokonywać operacja bankowych w gotówce. Dla drobnych przedsiębiorców to konto raczej nie jest dobrym rozwiązaniem, tutaj lepiej pomyśleć o profesjonalnym koncie firmowym. Konto jest dobre ale tylko dla osób samodzielnych, korzystających z internetu. Konto naprawdę można nazwać „darmowym”. Jeśli już pojawiają się jakieś opłaty to są niewysokie.

Jeśli potrzebujesz korzystać z lokalnych oddziałów banku w niskiej cenie wybierz lepiej inne konto z mojego rankingu najtańszych kont.

Otwórz Konto Orange Finanse

Zachęcam do komentowania i dzielnia się plusami i minusami konta Orange Finanse. Ważne aby były to komentarze rzeczowe, bo tylko takie mogą pomóc innym.

Jeśli spodobał Ci się moja analiza konta i pomogła Ci udostępnij ją proszę w mediach społecznościowych.

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ