Kalkulator oszczędzania – ile oszczędzać by spełniać marzenia?

Każdy z nas ma marzenia. Często jednak wymagają one… pieniędzy… których nie mamy.

Magia procentu składanego i regularne odkładanie nawet małych kwot czyni cuda!

Zastanawiałeś się kiedyś… ile i jak długo trzeba oszczędzać aby kupić:

 • mieszkanie ?
 • auto?
 • podróż dookoła świata?
 • a może zafundować sobie emeryturę niczym niemiecki emeryt ?

Policz ile oszczędzać aby spełnić swoje marzenia i cele.

Kalkulator marzeń to kalkulator oszczędzania 🙂

Twoje oszczędności:

zł 0.00

Suma składek miesięcznych:

zł 0.00

Odsetki:

zł 0.00

Podatek:

zł 0.00

rokOdsetkiPodatekSkładkiKapitał końcowy
       

Instrukcja obsługi kalkulatora oszczędności

Instrukcja obsługi kalkulatora oszczędności

Kalkulator oszczędzania liczy ile odłożysz pieniędzy przez lata robiąc to systematycznie. Uwzględnia on także odsetki czyli dodatkowe pieniądze, które otrzymujesz za to, że trzymasz oszczędności w banku na lokatach bankowym i/lub kontach oszczędnościowych.

 1. W polu „Kapitał” wpisz kwotę oszczędności, którą masz teraz
 2. „Oprocentowanie” to % jaki zarobisz rocznie na swoich oszczędnościach. w tej chwili najlepsze lokaty w rankingu rekina są oprocentowane nawet 3-4%.
 3. „Ile miesięcznie będziesz odkładał”? to zależy tylko od Ciebie. Od tego jak silny i wytrwały jesteś.
 4. „Ile lat będziesz odkładał?” Załóżmy, że chcesz oszczędzać 10 lat ale odkładać regularnie pieniądze co miesiąc tylko przez 5 lat.
 5. „Inflacja” to inaczej miernik, który mówi nam ile średnio rocznie rosną ceny w sklepach.
 6. „Podatek”. W Polsce jest tzw „Podatek Belki”, który oznacza, że Państwo zabiera nam 19% zysku z lokaty bankowej, konta oszczędnościowego, akcji, dywidend i innych dochodów kapitałowych. To taka kara za bycie rozsądnym finansowo i zachęcanie raczej do wydawania pieniędzy i zaciągania kredytów.
 7. „Twoje oszczędności” to tyle ile uzbierasz po okresie oszczędzania. Jest to kwota netto czyli już po podatku.

W kalkulatorze marzeń zastosowałem kapitalizację roczną. Oznacz to, że zakładam, że reinwestujesz swoje oszczędności i otrzymane odsetki.

Kliknij ikonkę tabela oszczędnościpod wykresem aby zobaczyć ile zaoszczędzisz w konkretnym roku.

Dobrze !

Policzyłeś już ile musisz oszczędzać aby osiągnąć swój cel za parę lub paręnaście lat.

Jedyne co musisz teraz zrobić to zacząć oszczędzać.

Systematyczne oszczędzanie pieniędzy jest łatwiejsze niż Ci się wydaje. Trzeba tylko wiedzieć gdzie oszczędzać pieniądze.

Są dwa bezpieczne, proste i popularne sposoby na pomnażanie oszczędności, z których sam korzystam:

 • Konta oszczędnościowe czyli specjalne darmowe konta bankowe, na którym twoje pieniądze mnożą się 🙂 Wpłacać i wypłacać swoje oszczędności możesz w każdej chwili. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest zmienne czyli oznacza to, że rośnie lub spada nieznacznie, zazwyczaj co miesiąc. Twoje pieniądze są bezpieczne ponieważ w razie upadłości banku Bankowy Fundusz Gwarancyjny zwróci Ci całą kwotę (max ok 420 000 zł).
 • Lokaty bankowe są zazwyczaj wyżej oprocentowane niż konta oszczędnościowe. Zazwyczaj mają także stopę stałą co oznacza, że w okresie oszczędzania oprocentowanie jest niezmienne. Lokaty mają jednak najczęściej tą wadę, że rezygnując z nich przed terminem tracisz także odsetki, które Ci narosły. Lokat bankowe są tak samo bezpieczne jak konta oszczędnościowe co gwarantuje Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Jeśli masz uwagi co do kalkulatora systematycznego oszczędzania pisz śmiało w komentarzu.

Zapraszam także do subskrypcji email bloga. Wiadomości wysyłam niezmiernie rzadko 🙂

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
|2017-12-11T20:33:17+00:00Październik 20, 2016|Oszczędzanie|13 komentarzy

13
Dodaj komentarz

6 Wątków
7 Odpowiedzi w wątkach
2 Obserwatorów
 
Najpopularniejsze komentarze
Najczęściej komentowane
7 Kilogramów narybku

najnowszy najstarszy najlepiej oceniane
Zbyszek

Czy ten kalkulator dobrze oblicza?ponieważ tu licząc wychodzi inaczej niż na podobnym kalkulatorze gdzie indziej.przykład odkładam co miesiąc 1500zł przez rok bez kapitału początkowego. Tutaj wynik podawany jest 18 292,a na innym jedynie 18 130 -który się myli proszę o podpowiedz .

Mateusz

W kalkulatorze moim zdaniem dobrze byłoby dodać jeszcze częstotliwość kapitalizowania odsetek. Dodatkowo nie wiem, czy tylko taka sytuacja występuje u mnie, ale nie działają dwie ostatnie ikonki pod wykresem. Pokusiłem się również o przeczytanie komentarzy pod kalkulatorem. Nie jest to odniesienie stricte do jego działania, ale bardziej odniesienie do treści zawartej w komentarzach. Założenie o deflacji jest grubo przesadzone. Kalkulator ma obliczać oszczędności na kilka/kilkanaście przyszłych lat. Obecnie dane za październik pokazują, że spadek cen uzyskał wartość -0,2%. W takim przypadku ciężko mówić o deflacji, a raczej jedynie o braku inflacji. Oczywiście mówiąc podręcznikowo jest to deflacja. Patrząc jednak na… Czytaj więcej »

mlody

To chyba żart. Zarabiam jak większość Polaków <2500zl netto, 900zl to wynajem pokoju+rachunki i dojazd do pracy, biedne życie na sklepie z owadem w nazwie to 500zl, plus jakieś niewielkie comiesięczne wydatki (ciuch, weekend, bilet) = <1000zl oszczędności/miesiąc. Na szczęście nie muszę mieć samochodu. W roku jestem w stanie odłożyć max 10 000 (i to jest bardzo optymistyczny wariant, bo realny to ok 8000zl). Mała kawalerka to wydatek około 200 000zl (Wrocław). Czyli kolejne 20 lat żyję jak student, a mam prawie 30-stkę. A Ty mi sugerujesz, że na koncie oszczędnościowym mogę odłożyć na mieszkanie z procentu składanego? Albo młody… Czytaj więcej »

Milena

Fajny ten kalkulator i ciekawe czy faktycznie przyniesie takie oszczędności 🙂

Andrzej Januszewski

Gdyby uwzględnić realną inflację vs aktualne oprocentowanie lokal krótko- i długoterminowych w bankach, to nic nie idzie dzisiaj z procentu składanego zbudować. Serio.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
zamknij