Konto oszczędnościowe BGŻ Optima [opinia]

9.5
Ocena

Charakterystyka konta oszczędnościowego BGŻ Optima:

 • brak jakichkolwiek opłat
 • nielimitowane darmowe przelewy
 • zwycięzca wielu edycji rankingu kont oszczędnościowych Rekina Finansów
 • lokata 3,5% na 3 miesiące do 20 000 zł dla nowych klientów
 • lub lokata 2,7% na 3 miesiące do 100 000 zł dla nowych klientów
 • oprocentowanie rachunku oszczędnościowego dla nowych środków 2,5%
 • zakładane tylko online
 • Środki do 420 000 zł objęte 100% gwarancją BFG

Konto Smart BGŻ Optima jest najpopularniejszym kontem oszczędnościowym wśród nowych klientów z wielu powodów… jednym z nich jest wysoko oprocentowana lokata bankowa na start 3,5%. To, co odróżnia konta BGŻ Optima od innych rachunków oszczędnościowych to fakt, iż możesz swobodnie dokonywać darmowych wypłat środków z konta (bez utraty odsetek) oraz bezpłatnie realizować zlecenia stałe. Konto BGŻ Optima nie jest kontem ROR.

Aktualne oprocentowanie konta BGŻ Optima dla nowych środków ulokowanych w banku wynosi 2,5% w skali roku. Podane oprocentowanie dotyczy środków w kwocie nieprzekraczającej 150 000 zł. Pozostałe środki oprocentowane są na 1,5%. Żadne inne konto w BGŻ Optima nie ma lepszego oprocentowania.

O marce BGŻ Optima

BGŻ Optima to internetowa marka banku BGŻ BNP Paribas, jednego z 20 największych banków w Polsce. Sam bank BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej) istnieje od 1975 roku. Większościowy akcjonariat banku BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów. Akcje banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2011 roku.

Szczegóły konta oszczędnościowego Smart BGŻOptima

Poniżej prezentuje parametry rachunku oszczędnościowego BGŻOptima:

 • Bank co półtora miesiąca ogłasza nowe promocyjne oprocentowanie dla nowych środków. Z 3-letniego doświadczenia z BGŻ Optima mogę stwierdzić, że tylko raz w ciągu 3 lat oprocentowanie promocyjne nie było przedłużone. Aktualnie jest to 2,5% w skali roku. Podane oprocentowanie dotyczy nowych środków na rachunku, w kwocie nie większej niż 150 000 zł. Nadwyżka środków ponad 150 tys. zł będzie oprocentowana stawką 1,5% w skali roku.
 • przez nowe środki rozumie się wartość środków pieniężnych zgromadzonych na rachunku BGŻOptima stanowiących nadwyżkę nad saldem początkowym (tj. saldem na koniec 8 dnia poprzedniego miesiąca np. 8 stycznia miałeś ulokowane 5 tys zł, od 8 lutego masz ulokowane 8 tys zł, więc nowe środki to 3 tys zł) według stanu na koniec każdego dnia w okresie promocji. Warto dodać, że jeżeli jesteś nowym klientem BGŻOptima, to automatycznie spełniasz warunek ulokowania nowych środków dla każdej kwoty, którą wpłacisz na konto;
 • Oczywiście rachunek oszczędnościowy jest elastyczną formą oszczędzania i okres deponowania środków określasz sam;
 • Oprocentowanie standardowe wynosi 1,5% dla kwot do 150 tys zł, dla większych kwot jest to 1,3%;
 • jeżeli nie jesteś jeszcze posiadaczem Konta oszczędnościowego BGŻOptima, dostaniesz promocyjną 3-miesięczną „Lokatę Bezkarną”, której oprocentowanie wynosi 3,5% w skali roku dla środków do 20 000 zł. Jeśli dysponujesz większą kasą możesz wybrać „lokatę bezkompromisową” na identycznych warunkach tylko oprocentowaną 2,7% do 100 000 zł. Lokatę możesz „bezkarnie” zerwać przed terminem umownym bez utraty odsetek. Możesz skorzystać zarówno z promocyjnej lokaty, jak i z promocji Konta Oszczędnościowego BGŻOptima… a wręcz musisz 😉 Wszystko to co wpłacisz ponad zadeklarowanej kwoty lokaty ląduje na Koncie Oszczędnościowym z oprocentowaniem 2,5% (do 150 tys zł, powyżej tej kwoty 1,5%).
 • środki na rachunku kapitalizowane są co miesiąc;
 • bank nie określa minimalnego salda rachunku (aby założyć rachunek musisz jedynie wykonać przelew ze swojego konta osobistego w innym banku na kwotę min. 1 zł). Nie musisz także regularnie zasilać swojego konta, jeżeli nie chcesz;
 • możesz swobodnie wpłacać i wypłacać środki bez utraty odsetek;
 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie rachunku;
 • 0 zł za przelewy do innego banku krajowego;
 • 0 zł za zlecenie, modyfikację i realizację zlecenia stałego;
 • za pośrednictwem Konta oszczędnościowego Indywidualnego Smart w BGŻOptima możesz inwestować także w inne lokaty, lokaty strukturyzowane, a nawet fundusze inwestycyjne (można wybierać spośród ponad 150 funduszy);
 • Konto BGŻOptima jest indywidualne. Oznacza to, że musi być założone na indywidualną osobę. Nie można przelewać środków przy otwieraniu konta, z kont małżeńskich i firmowych ponieważ bank odrzuci wniosek o otwarcie konta.

panel-klienta-bgz-optima

Tak wygląda konto BGŻ Optima

Jak założyć konto BGŻOptima z lokatą 3,5%?

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

 1. dowodu osobistego lub paszportu,
 2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Proces zakładania Konta BGŻOptima i Lokaty Bezkarnej

Począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty wygląda następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻ o otwarcie konta oszczędnościowego wraz z Lokatą Bezkarną na 3,5% do 20000zł lub z lokatą 2,7% do 100 000 zł. Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 10 minut.
 2. Podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę.
 3. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
 4. Przelewasz podaną kwotę (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na Lokacie Bezkarnej (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na Twoje Indywidualne konto oszczędnościowe BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 5. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Najczęstsze powodu odrzucenia twojego wniosku o konto oszczędnościowe z lokatą to:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – (przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – (np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony, przelewy z kont małżeńskich ani firmowych nie są akceptowane)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%)
 • inne (10%)

Konto oszczędnościowe z lokatą 3,5%

Złóż wniosek online

Konto oszczędnościowe z lokatą 2,7%

Złóż wniosek online

Opinie o koncie BGŻ Optima

Osobiście bardzo wysoko oceniam konto oszczędnościowe i lokatę. Moja opinia jest pozytywna. Jeśli na siłę musiałbym znaleźć mankamenty to na pewno konieczność robienia i załączania zdjęć/skanów dowodu osobistego lub paszportu. Niestety takie są wymagania Komisji Nadzoru Finansowego i bank musi się do nich dostosować. Prawdopodobnie gdyby bank nie wymagał skanu dokumentu, musiałby przyjeżdżać kurier z umową… a to oznacza koszty rzędu 60 zł. Tym sposobem bank na pewno nie mógłby oferować tak wysoko oprocentowanego konta oszczędnościowego i tak wysoko oprocentowanej lokaty.

Jedyne negatywne opinie, które dotychczas pojawiały się na blogu dotyczyły awarii technicznych po aktualizacjach systemu bankowego. Po kontakcie z infolinią każdy problem był jednak rozwiązany, także finalnie każdy czytelnik Rekina Finansów był zadowolony.

Zapraszam Cię gorąco do dzielenia się zarówno pozytywnym jak i negatywnymi opiniami.

Myślę, że również te artykuły bardzo polubisz 😉

lokaty bankowenajlepsze konto oszczędnościowe ranking

Na koniec zamieszam moją opinię, a właściwie ocenę konta BGŻ Optima.

Ocena konta BGŻ Optima
Oprocentowanie10
Opłaty10
Dodatkowe korzyści10
Łatwość założenia8
Zalety
bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe bez ROR
Brak jakichkolwiek opłat
Wysokie oprocentowanie na tle konkurencji
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Przyjemna obsługa telefoniczna
Wady
Przy zakładaniu trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
bank nie podaje z paromięsięcznym wyprzedzeniem jakie będzie oprocentowanie promocyjne
9.5
Ocena
Podsumowanie
Bezwarunkowo darmowe konto oszczędnościowe z najwyższym oprocentowaniem wśród kont oszczędnościowych w dłuższym terminie. Do tego super lokaty na start. Czego chcieć więcej?
| 2018-02-09T12:55:17+00:00 Luty 9, 2018|Konto bankowe|43 komentarze

Dodaj komentarz

43 komentarzy do "Konto oszczędnościowe BGŻ Optima [opinia]"

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

Witam. A jeśli moje jedyne konto jest małżeńskie? Nie mogę założyć lokaty w BGŻ?

Witam,
wniosek został rozpatrzony pozytywnie. Przyszedł mail z prośbą o przelew zdeklarowanej kwoty do ulokowania.
„Aby uzyskać dostęp do systemu Bankowości Internetowej PL@NET i aktywować Twoje konto oszczędnościowe, prosimy o wykonanie jednego przelewu weryfikacyjnego na kwotę 20000 PLN. Kwota zasili lokatę a środki zaczną pracować już pierwszego dnia.”
Ok, ale czy mogę dokonać takiego przelewu bez żadnej umowy, żeby aktywować konto? Na maila dostałam jedynie wzór umowy ramowej bez żadnych moich danych.

Witam,
jestem w gronie osób, których wniosek zostanie odrzucony ze względu na brak przelewu weryfikacyjnego (konto małżeńskie). Wprawdzie nie dostałam jeszcze odpowiedzi, ale dopiero teraz doczytałam tę informację tutaj na blogu. Orientuje się Pan może czy jest możliwość ponownego wysłania wniosku do banku przy czym oczywiście zmienię we wniosku konto na konto osobiste?

Witam. Mam pytanie: ile trwa normalny czas oczekiwania na odzew ze strony banku w przypadku złożenia wniosku o założenie lokaty wraz z kontem oszczędnościowym smart? Złożyłam wniosek przedwczoraj i jedynie przyszedł email o rozpatrywaniu wniosku i dalej cisza. Czy to normalne czy lepiej dzwonic do nich?

Witam, jestem zainteresowana założeniem konta oszczędnościowego Smart i lokaty bezkarnej. Podobnie jak mój poprzednik, mam pytanie: po okresie promocji standardowe oprocentowanie konta to 0,7%, czy jest możliwość zmiany konta smart na konto indywidualne (gdzie oprocentowanie standardowe: 1,5%)? Jeśli tak to w jaki sposób?

Drugie pytanie, piszesz, ze oprocentowanie promocyjne zwykle jest przedłużane, czy to oznacza, że po okresie promocyjnym jak wejdzie nowa promocja, to można skorzystać z nowego promocyjnego oprocentowania standardowego (oczywiście chodzi mi tu o oprocentowanie środków starych)? Nie wiem czy dobrze to zrozumiałam.
Pozdrawiam,