Konta Nest Bank

Konto Nest Bank – opinia

Czy konto w Banku Nest jest naprawdę darmowe bez żadnych kruczków? Przeczytaj moją recenzję i rzetelne opinie czytelników Rekina. Test konta osobistego, firmowego i walutowego !

Cieszę się, że chcesz podjąć świadomy wybór. Osobiście posiadam konto ROR, konto firmowe oraz konto w euro w Nest Banku. Moje doświadczenia mogą pomóc Ci odpowiedzieć na pytanie: czy warto otworzyć konto w Nest Banku?

Nest Bank – czy to bezpieczny bank?

Minister FinansówBank Nest, znany wcześniej jako Smart Bank, to marka znanego od dawna w Polsce FM Bank’u, założonego w 1994 roku przez Polsko-Amerykański Fundusz Przedsiębiorczość. od listopada 2016 markę Smart Bank zastąpiła marka Nest Bank. Za twórcę banku uważa się Sławomira Lachowskiego – założyciel mBanku, który uczynił z FM Bank’u całkowicie internetowy bank znany dziś jako Nest Bank. Obecnie Minister Finansów ocenia wiarygodność biznesową Nest Bank’u na 7/10 czyli wysoko.

Z założenia Bank Nest miał być bardzo tanim bankiem, dzięki temu, że nie posiada fizycznych oddziałów i rozbudowanej obsługi klienta. Te założenia są cały czas aktualne w praktyce. Wszystkie operacje bankowe wykonuje sam klient banku przez internet lub telefonicznie. Konto można obsługiwać z komputera, tableta i telefonu. Od 1 lipca 2016 r. Nest Bank przestał być bankiem czysto internetowym. Klienci mogą teraz korzystać z sieci oddziałów BIZ Banku w celu obsługi konta.

Obecnie posiadam 3 konta w Nest Banku:

Nest Konto

Konto osobiste w Nest Banku należy do TOP 3 najtańszych kont ROR w Polsce. Dlatego też co miesiąc zajmuje wysokie miejsca w moim rankingu najtańszych kont ROR. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom za Nest konto:

Opłaty za konto:

 • otwarcie, prowadzenia i zamknięcie rachunku: 0 zł bez kruczków

Opłaty za kartę płatniczą:

 • wydanie, wznowienie i korzystanie z karty debetowej: 0 zł bez kruczków
 • wydanie kolejnej kary płatniczej do jakiegokolwiek konta w Nest Bank: 5 euro jednorazowo i 5 euro rocznie za użytkowanie

Opłaty za przelewy:

 • opłata za przelewy wewnętrzne: 0 zł bez ograniczeń
 • opłata za internetowe przelewy zewnętrzne: 0 zł bez kruczków
 • Przelew europejski (SEPA): 0 zł bez kruczków
 • Przelew do ZUS lub US: 0 zł bez kruczków

Opłaty za bankomaty:

 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł (czyt. kruczek 1)
 • wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów za granicą: 0 zł (czyt. kruczek 2)

Kruczki:

1) w bankomatach BZWBK zapłacisz 5 zł każdorazowo za: zmianę PIN, sprawdzanie salda konta, miniwyciąg.

2) prowizja za przewalutowanie transakcji zagranicznej dokonanej w walucie innej niż waluta rachunku wynosi 3% od kwoty transakcji. To oznacza, że np. wypłacając z bankomatu za granicą euro ze nest konta w złotówkach zapłacisz 3% od wypłaconej kwoty. Lepiej założyć sobie konto walutowe przed wyjazdem lecz za wyrobienie kolejnej kart zapłacisz jednorazowo 5 euro i 5 euro rocznie za jej użytkowanie. Trzeba przyznać, że kruczek pierwsza klasa – bank uznał, że za granicę jeżdżą bogacze więc można wreszcie zarobić na ich niewiedzy.

Zlecenia stałe i polecenia zapłaty

 • ustanowienie/modyfikacja/odwołanie/realizacja zlecenia stałego: 0 zł bez kruczków
 • polecenie zapłaty: 5 zł miesięcznie niezależnie od liczby poleceń zapłaty

Inne opłaty:

 • ustanowienie pełnomocnika do konta: 0 zł bez kruczków
 • wyciąg elektroniczny: 0 zł bez kruczków
 • wyciąg papierowy: 5 zł
 • Wydawanie zaświadczeń i opinii bankowych: 50 zł za czynność
 • koszt założenia i prowadzenia konta oszczędnościowego NEST Oszczędności oprocentowanego 2%: 0 zł bez kruczków
 • przelew z konta oszczędnościowego NEST Procent na konto ROR w Nest Banku: 0 zł raz w miesiącu, każdy kolejny 5 zł
 • Szukasz opłat za niestandardowe operacje? Zobacz pełną tabelę opłat.

Funkcjonalność Nest Konta

Bank umożliwia szybkie przelewy internetowe typu payu, transferuj.pl itp. Dostępna jest prosta aplikacja mobilna dzięki, której można robić przelewy, skanować kody QR faktury oraz złożyć wniosek o kredyt. Płatności typu blik nie są jeszcze możliwe.

Niestety nic co darmowe nie może być wysokiej klasy. Konto ogólnie jest siermiężne. Poruszanie się po koncie podnosi mi ciśnienie. System jest mało intuicyjny i niewygodny. Projektantowi panelu klienta pojęcie „user experience” jest zupełnie obce. Co ciekawe bank w ogóle nie koryguje irytujących błędów. Wymienię najważniejsze wady, które mogą Cię wkurzyć. Dotyczą one wszystkich kont w Nest banku – także firmowych i walutowych.

Wady Nest Konta:

 1. Historia rachunku ograniczona do 30 dni. Można pominąć tą blokadę i zobaczyć np. historię z ostatniego roku ale o wyborze zakresu dat nie ma mowy. Co gorsza trzeba się nieźle „naklikać” aby ją wyświetlić. O ile na prywatnych ROR-ach ten mankament nie jest, aż tak odczuwalny to na kontach firmowych gdzie mamy sporo transakcji użytkowanie tego konta zabiera dużo cennego czasu przedsiębiorcy.
  Funkcjonalność nest konta pozostawia wiele do życzenia
  Funkcjonalność nest konta pozostawia wiele do życzenia
 2. Każdy z nas ma nawyk, że jeśli chce przejść do poprzedniego widoku naciska klawisz „wstecz” w przeglądarce na komputerze, tablecie czy smartfonie. Takie postępowanie na Nest Koncie skutkuje wylogowaniem z konta. Login i hasło trzeba wklikiwać od początku. Wzrost ciśnienia gwarantowany 🙂
 3. Prace modernizacyjne. Szczególnie w weekendy wieczorem i wcześnie rano do konta dostępu nie będziesz miał.
  Częsty obrazek...
  Częsty obrazek…
 4. Poszedłeś do marketu? Nie wiesz czy masz pieniądze na koncie? Sprawdzanie salda rachunku w bankomatach Euronet nie działa.
 5. Zmiana limitów na karcie płatniczej nie jest możliwa np. na koncie firmowym wynosi 30 000 zł dziennie i 20 operacji. Nie można zmienić tych wartości zmienić w systemie bankowym.
 6. Dodzwonienie się do konsultanta podobnie jak w innych bankach jest zadaniem dla cierpliwych. Szybko nie będzie.
 7. Od 1 lipca 2016 obsługiwać konto w Nest Banku można także w oddziałach Nest Banku. Jednak jest to kosztowne. Przykładowo wpłata na konto w oddziale Nest Bank’u wiąże się z prowizją 0,5% minimum 5 zł. Wielu opłat nie ma nawet podanych w tabeli opłat i prowizji
 8. Brak możliwości personalizacji wyglądu karty. Wyobrażasz sobie, że na karcie płatniczej mam wilka zamiast rekina? Skandal, prawda? 😉
karta płatnicza visa nest bank
Brak możliwości wyboru zwierzęcia na karcie Nest Bank

Największe zalety Nest Konta

 • Najtańsze konto na rynku, które naprawdę zasługuje na miano „darmowego”.
 • Dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe w stosunku do konkurencji (2% stała stopa)

Nest Konto – opinia REKINA

Konto jest dobre ale tylko dla osób samodzielnych, korzystających z internetu. Konto jest najtańsze na rynku – naprawdę można je nazwać „darmowym”. Jeśli już pojawiają się jakieś opłaty to są ona bardzo niskie.

Jak to bywa w życiu – „tanio” wyklucza słowa „szybko”, „komfortowo”, „wygodnie” i „wysokiej jakości”. Tutaj mam na myśli przede wszystkim funkcjonalność nest konta, która jest ograniczona. Jeśli potrzebujesz korzystać z lokalnych oddziałów banku w niskiej cenie i jeśli wolisz bardziej funkcjonalne konto wybierz lepiej inne konto z mojego rankingu najtańszych kont. Jeśli liczy się dla ciebie przede wszystkim najniższy koszt – Nest konto będzie dla Ciebie idealne.

Otwórz Nest Konto (osobiste)

Zakładając konto przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Nest Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnienie tego testu i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

BIZnest Konto – konto firmowe

Konto biznesowe BIZnest jest przeznaczone dla jednoosobowych działalności gospodarczych. Funkcjonalność konta po części omówiłem już powyżej. Opłaty są identyczne za wyjątkiem:

 • wydanie/duplikat/wznowienie karty płatniczej/kodu PIN dla Pełnomocnika jednorazowo: 25 PLN
 • korzystanie z karty płatniczej dla Pełnomocnika: 25 PLN
 • zlecenie stałe – ustanowienie/modyfikacja/odwołanie: 5 zł
 • zlecenie stałe – realizacja: 5 zł
 • polecenie zapłaty: 5 zł miesięcznie niezależnie od ilości
 • Szukasz opłat za niestandardowe operacje? Zobacz pełną tabelę opłat

O zaawansowanych poleceniach zapłaty i zleceniach stałych niestety nie ma mowy. Wniosku o przyznanie debetu nie można złożyć bezpośrednio z konta. Jest to konto dobre tylko dla początkujących i najdrobniejszych przedsiębiorców, którzy wykonuje bardzo niewiele operacji bankowych. Zdecydowanie polecam zajrzeć do mojego rankingu kont firmowych. Tam znajdziesz lepsze i nawet tańsze konto firmowe niż to w Nest Banku.

Otwórz BIZnest Konto (firmowe)

Zakładając konto przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Nest Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnienie tego testu i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Nest Konto Waluta – konto walutowe w euro, gbp i usd

Jeśli wybierasz się na zagraniczne wakacje albo przyjmujesz wpłaty z zagranicy np. od zagranicznego pracodawcy to konto może być idealne dla ciebie. Rachunek walutowy Banku Nest umożliwia m.in. darmowe przelewy europejskie, bardzo korzystny kurs Euro, GBP i USD, darmowe wypłaty z bankomatów zagranicą. Dokładną analizę tego konta przedstawiłem w moim zestawieniu najlepszych kont walutowych w euro (opłaty są takie same dla usd i gbp).

Otwórz Nest Konto Waluta

Zakładając konto przez mojego bloga wspierasz jego rozwój drobną kwotą wypłacaną przez Nest Bank za co serdecznie Ci dziękuję. Wszystkie środki są przeznaczane na uaktualnienie tego testu i tworzenie nowych wartościowych wpisów na blogu.

Opinie o Nest Koncie

Opinie o Nest Banku w sieci, jak to zwykle bywa, są zróżnicowane. Jedni chwalą, innym coś nie odpowiada. Najczęściej swoje żale i negatywne opinie piszą osoby, które nie spłacają kredytów lub tzw „internetowe trolle” wynajmowane przez konkurencję. Osobiście jeszcze nigdy nie napisałem żadnej pozytywnej opinii w internecie o żadnym banku – jedynie w recenzjach konta na moim blogu. Zarówno o Banku Smart czyli poprzedniku Nest Banku dość pozytywnie wypowiedział się też Antyhaczyk w swojej opinii o Nest Bank, gdzie Nest Konto zostało przedstawione jako bardzo dobry rachunek, a jako główną zaletę wskazano brak opłat za standardowe  i często wykonywane czynności oraz brak warunków do spełnienia przez klienta zarówno w przypadku konta jak i karty. Jako pozytywną zmianę po przejściu z Banku Smart na Nest Bank, autor bloga wskazał również darmowe wpłatomaty Euronetu, co rozwiązało dylemat dotyczący Smart Banku – gdzie wpłacać pieniądze na konto.
W komentarzu wyraź proszę swoją rzeczowa opinię. Wskaż zalety i wady konta. Napisz oczywiście czy używasz konta osobistego, walutowego, firmowego.
 • Oceniaj koszty
 • Oceniaj funkcjonalność konta
 • Oceniaj jakość obsługi

Jestem ciekaw jakie są wasze opinie na temat kont Nest Banku. Bardzo chętnie dowiem się co uważasz za zaletę, a co za wadę Nest Konta. Będę wdzięczny za twój rzeczowy komentarz. Pomagajmy sobie wzajemnie.
[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Miroslaw
Konto w Nestbanku otworzyłem rok temu z uwagi na dochód jaki otrzymuje z pracy w Niemczech i możliwość darmowych wypłat ze wszystkich bankomatów w polsce i za granicą na całym świecie oraz przelewow SEPA czyli przelewów na rachunki Niemieckie. Otrzymalem 3 karty platnicze, jedna Visa do rachunku w PLN i dwie do rachunku w EUR Visa i Vpay. Moje doświadczenie z korzystania z banku jest nastepujace: Problem nr. 1 1. Pierwszy przelew w Euro przyszedł omyłkowo na rachunek w PLN zamiast na EUR. Moj blad, pomylilem sie poniewaz numery rachunkow sa identyczne tylko ostatnia liczba jest inna czyli 0001 w… Czytaj więcej »
Łukasz
Dzień dobry, Chciałem podzielić się moją opinią o tym banku, żeby przestrzec innych przed korzystaniem z ich usług. Mianowicie chciałem sobie otworzyć konto w banku więc przyjechał do mnie kurier z umową, którą podpisałem. Po kilku dniach dzwoni do mnie Pani, że jeszcze raz muszą mi wysłać umowę, bo niby zapomniałem zaparafować jednej strony ( oczywiście to nie prawda, kurier sprawdzał ze mną wszystkie miejsca ) ale, że nie miałem jakiejś nagłej potrzeby to się zgodziłem i poprosiłem o ponowne wysłanie umowy o otwarcie rachunku w tym banku. Po ponownym przyjedzie kuriera dowiedziałem się, że w jakiś magiczny sposób wszyscy… Czytaj więcej »
Nastka

Panie Szymonie , w Nest Banku nadal można otwierać Nest Konto drogą przelewu weryfikacyjnego.
W ten sposób otworzyłam konto, czy zrobiłam coś nie tak ?

Marek

Witam. Mam konto w Nest Banku, osobiste z kartą, ostatnio założyłem tam konto walutowe, również z kartą, zapłaciłem 5 euro. Czy jeśli dokonam dezaktywacji mojej pierwszej karty (do rachunku osobistego w PLN) i będę posiadać kartę tylko do konta walutowego to zostanę zwolniony z opłaty 5 EUR rocznie? Pozdrawiam

noname

mam pytanie co do tej promocji mbanku. mówią, że 2% cashbacku, do 50zł miesięcznie – czy nie jest tak, że jeśli 50zł to miałoby być 2% wydanych pieniędzy, trzeba by wydać 25x50zł, czyli 2500zł miesięcznie?

Emil

Witam serdecznie. Założyłem konto w NestBanku poprzez weryfikację przelewem. Otrzymałem sms z hasłem dostępu, jednak e-mail nie dotarł na skrzynkę wraz z numerem NIK. W spamie również go nie ma. Czy teraz muszę jakoś długo oczekiwać na e-mail z umową ramową i numerem NIK? Pozdrawiam.

Gosia

Jaka jest roznica miedzy poleceniem zaplaty a zleceniem stalym?

Dorota

Witam serdecznie. Miesiąc temu wzięłam kredyt gotówkowy na firmę, oczywiście do obsługi kredytu musiało być założone konto. Pan doradca zapewniał, że bezpłatne… dodatkowo zapoznałam się z tabelą prowizji i opłat i nigdzie nie widnieje jakakolwiek wzmianka o opłacie za prowadzenie rachunku kredytowego, tymczasem bank nalicza opłatę w wysokości 150 zł. do każdej raty za prowadzenie takiego rachunku. Będę składać reklamację, STANOWCZO ODRADZAM WSPÓŁPRACĘ Z TYM BANKIEM

jakub

Gdybym wiedział że założenie konta firmowego w Nest Banku będzie wymagało ode mnie tyle poświęconego czasu to nigdy bym się nie zdecydował.
W dodatku jakimś dziwnym trafem mimo wpisywania aktualnego dowodu osobistego w systemie pojawił się już dawno przeterminowany stary dowód WTF ? Jakim cudem!?

Infolinia nie potrafiła poradzić sobie z moim problemem , kazali zgłaszać reklamacje i czekać 30 dni ! A reklamują się że konto otwiera się w 15 minut …

Nie polecam – w dodatku placówki partnerskie nim nie mogą zrobić w tej sprawie a oddziałów jak na lekarstwo .

Paweł
Byłem ze Smart Bankiem od początku i problemów większych nie było. Wyobraźcie sobie że znika Wam kasa z konta a Nest Bank na to oj tam… ot taki błąd proszę napisać reklamację i poczekać 30 dni ! żenada ! dopiero po kilku interwencjach kasa po kilku dniach wraca PO KILKU DNIACH ! a jakby nie dostrzec kradzieży kasy z konta to co hymmm Bank zarabia, jesteście pewni że to Wam się nie zdarzy ? wydarzyło mnie się to 2 grudnia i dotąd czekam na odpowiedź na złożona reklamacje ! żenada ! A nie był to odosobniony przypadek bo z kąt… Czytaj więcej »
wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.