Najlepsze konto w Euro

Najlepsze konto w euro to takie, które jest całkowicie darmowe i bardzo funkcjonalne. Przygotowałem dla Ciebie ranking kont walutowych w euro. Oferta rachunków walutowych w euro jest bardzo ograniczona i bardzo rzadko się zmienia. Wyłowiłem jednak prawdziwą perełkę wśród kont walutowych w euro.

Stali czytelnicy bloga wiedzą, że nigdy nie polecam kont bankowych, z których sam nie korzystam lub których sam bym nie założył. Zobaczmy więc jakimi kryteriami posługiwałem się w wyborze najlepszego konta w euro.

Cechy najlepszego konta w euro

Otwarcie konta 0 zł
Prowadzenie konta 0 zł
Przelewy zagraniczne przez internet (SEPA – standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Lichtesteinie) 0 zł
Przelewy krajowe przez internet ELIXIR – przelew w Polsce) 0 zł
Przelewy zagraniczne NIE-SEPA max 15 zł
Wydanie karty debetowej w Euro 0 zł
Bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę 0 zł
Wypłaty Euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Lichtensteinie 0 zł
Spread walutowy EUR/PLN max 5 gr
Szeroka sieć bankomatów w Europie Tak

Przy wyborze kryteriów do rankingu kont w euro kierowałem się tym aby było one najlepsze dla osoby podróżującej po Europie, dla studentów Erasmus, wreszcie dla osób na stałe lub czasowo pracujących za granicą.

Które konto w euro jest najlepsze? Paradoksalnie okazuje się, że najlepsze konto w euro jest całkowicie darmowe.

Darmowe konto walutowe w euro:

to Konto EU w Nest Banku

Jedyne całkowicie darmowe konto w EURO. Konto Nest Banku bije na głowę każde inne konto dostępne na polskim rynku. Co więcej ani w UK ani w Niemczech, Francji, Norwegii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii nie znalazłem tańszego konta niż to. Prawdopodobnie w żadnym innym kraju nie istnieje tańsze konto w walucie Euro.

Warto mieć to konto także zamiast konta w zagranicznym banku z jednego prozaicznego powodu. Przelew z konta w złotówkach na konto w Nest Banku jest darmowy. Także jeśli potrzebujemy natychmiast przelać pieniądze z rachunku w PLN na rachunek w EUR lub odwrotnie będzie to dla nas bardzo szybkie i tanie rozwiązanie.

Odnośnie przewalutowania różnica w kursie kupna i sprzedaży (tzw. spread walutowy) w Nest Banku jest bardzo atrakcyjna – na poziomie kantorów internetowych. Maksymalny spread walutowy jaki zaobserwowałem to 5 groszy na jednym Euro. Jeśli ktoś nie przelewa setek tysięcy złotych czy euro to w ogóle nie warto zakładać konta w żadnym kantorze internetowym.

Jeśli jednak przelewasz setki tysięcy złotych lub euro to można założyć sobie także konto w kantorze internetowym np. w RKantorze należącym do Raiffeisen Banku. Konto jest zupełnie za darmo, a pierwsze transakcje do 5000 zł mamy zupełnie za darmo (spread walutowy = 0 groszy). Standardowe spready na parze walut EUR/PLN to 4-5 groszy. Niestety konto walutowe w euro w Raiffeisen Bank to drożyzna dlatego nie polecam zakładać tam konta walutowego. Jeszcze niższe kursy ma popularny kantor walutowy Walutomat <— sprawdź.

Opłaty i prowizje

Tak jak wspomniałem konto walutowe w euro w Nest Banku jest całkowicie darmowe. Co ciekawe, zwykłe konto Nest Banku w złotówkach także bardzo często wygrywało/wygrywa w moim rankingu darmowych kont osobistych (PLN).

  • 0 zł za otwarcie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za przelewy zagraniczne przez internet SEPA (standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinie),
  • 0 zł za przelewy krajowe w Polsce przez internet,
  • 12-15 zł za przelewy zagraniczne NIE-SEPA czyli te poza Unię Europejską, Islandię, Norwegię i Liechtenstein,
  • 0 zł za wydanie karty debetowej w Euro (VISA, VPay i inne),
  • bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę debetową to 0 zł,
  • 0 zł za wypłaty Euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie.

Całą tabelę opłat i prowizji możesz zobaczyć tutaj. Co ważne nie trzeba zakładać innych kont czy zamawiać innych produktów bankowych aby otworzyć to konto. Tutaj testowałem funkcjonalność konta walutowego, którego możliwości są identyczne jak konta w złotówkach.

>>>TUTAJ<<< możesz założyć „Konto EU” w Nest Banku. Klikając w link zostaniesz przeniesiony na stronę Nest Bank. Jeśli założysz konto przez tego linka, Nest Bank wesprze drobną kwotą bloga Rekin Finansów. Serdecznie DZIĘKUJĘ !

Alternatywy dla najlepszego konta w Euro

Miejsce 2

T-Mobile usługi bankowe/Alior Bank

Bardzo popularne konto ale jednak dużo droższe niż to w Nest Banku m.in.:

 • 5 zł miesięcznie opłaty za kartę debetową
 • 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • 10 zł za wydanie karty debetowej
 • 5 zł za przelew w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtenstein (do innych krajów jeszcze drożej)
 • konieczność założenia płatnego konta osobistego w złotówkach

Dużo osób daje się złapać na to, iż Alior Bank ma kantor internetowy. Kursy są około 1-2 grosze lepsze niż w Nest Banku. Jeśli ktoś nie obraca setkami tysięcy euro nie warto zakładać tego konta. Lepiej założyć je sobie w Smart Banku, a dodatkowo zawsze można założyć konto w kantorze internetowym.

Miejsce 3

ING Bank

Konto walutowe w euro ING Bank jest bardzo popularne. Sam miałem tam konto w Euro, kiedy studiowałem w Finlandii ale było to bardzo dawno temu. Teraz opłaty za konto w Euro w ING są jeszcze wyższe niż w T-mobile/Alior. Dlatego też nie będę się rozpisywał na temat tego i innych kont.

Kolejne miejsca czyli gdzie słono przepłacisz

Mbank, BZWBK

Inne konta to jeszcze droższe opcje także nie będę ich przedstawiał.  ich tabeli opłat i prowizji. Konto emax w Mbank i Konto walutowe w BZWBK są o wiele droższe i bogate w wysokie opłaty stałe np. kilkanaście EURO miesięcznie opłaty za kartę w BZ WBK. Do tego te banki nie mają własnych kantorów internetowych także przewalutowanie słono kosztuje. Konta w pozostałych bankach np. konto walutowe w PKO BP lub Citi Bank to super drogie opcje. Zakładają je osoby, które mają za dużo pieniędzy, są bardzo przywiązane do marki, które nie czytają tabeli opłat i prowizji, a tym bardziej bloga Rekin Finansów. Innych powodów nie widzę. Chyba, że wydawanie pieniędzy na opłaty bankowe sprawia komuś przyjemność 😉

Podsumowanie

Wybór konta walutowego w Euro jest bardzo prosty. Mamy jedno konto, które jest bezkonkurencyjne. Zobaczymy jak długo zwycięskie konto pozostanie tak atrakcyjne finansowo. Konto w Nest Bank jest jedynym darmowym kontem. Do tego konkurencyjne konta są dużo droższe. Wydaje się, że Smart Bank niepotrzebnie daje tak korzystne warunki. W każdym razie możemy się z tego cieszyć.

Zostaw swój komentarz i powiedz czy jesteś zadowolony z kont, z mojego rankingu. Napisz dlaczego uważasz, że dane konto w euro jest najlepsze twoim zdaniem. Wszelkie uwagi dotyczące mojego rankingu kont w euro są bardzo mile widziane. Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne ponieważ to dla Ciebie przygotowuje ten ranking.

Byłoby mi bardzo miło gdybyś zamieścił link do mojego rankingu gdzieś na swoim blogu lub forum. Możesz także udostępnić go w mediach społecznościowych. Może twoi znajomi niepotrzebnie przepłacają za konto w euro bo po prostu nie wiedzą gdzie warto założyć najlepsze konto walutowe.

konto w euro

Życzę Ci mnóstwo Euro w kieszeni !

Całkowicie darmowe konto w euro jest dla większości z nas równoznaczne z najlepszym kontem. Możesz ocenić kryteria, które stosuje przy wyborze najlepszego darmowego konta ROR w euro w komentarzu.
[kkratings]

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
| 2017-02-06T00:08:06+00:00 Styczeń 1, 2017|Konto bankowe, Oszczędzanie|33 komentarze

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Krystyna

Witaj,

Mam konto w NestBanku oraz konto walutowe w Euro. Dowiedzialam się ostatnio że w Polsce z powodzeniem wypłace pieniążki w euro w niektórych bankomatach euronet. Chcąc wypłacić 3000 euro przelełam w ZŁ 13000 na konto walutowe. Po przelewie zauwazyłam że z tych 13000 wyszło 2968. Zdziwilam się gdyż specjalnie przelełam więcej żeby mi czasem nie brakło. Zdruzgotana cofnęłam transakcje ale na moje konto trafiło/wróciło TYLKO 12242 ZŁ. O 758 zł mniej!!!! Dodam że cała sytuacja trwała dosłownie 2 minuty!!!

Maciek

A co z kontem walutowym w City Banku. Fakt jest wymagany ROR i kartę się przelacza. Zastanawiam się właśnie przed wyjazdem na wakacje. Mozecie coś doradzić czy opłaca się brać w City?

Lukasz

Witam. A co z kontem w GBP? Czy jest mozliwosc wybrania rodzaju waluty Czy trzeba poszukac innego banku?

Szanowny Panie Łukaszu, posiadając Nest Konto Waluta może Pan dowolnie wymieniać waluty PLN, EUR, GBP oraz USD. Usługa korzystnych przewalutowań daje możliwość swobodnej wymiany tych walut po wyjątkowo atrakcyjnych kursach. Więcej informacji o Nest Koncie Waluta znajdzie Pan na stronie banku https://www.nestbank.pl/indywidualny/konta/nest-konto-waluta.html

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

Andrzej

Konto opłacalne, ale co z wypłatami euro w Polsce? Ja mam dostęp do gotówki, ale żona już nie wypłaci euro w placówce. To dla mnie duży minus.

Arek

Ile kosztują wpłaty w walucie euro na konto walutowe euro w nest banku

Szanowny Panie Arku, wpłaty gotówkowe w ramach Konta Nest Waluta są przyjmowane wyłącznie w złotych polskich.

Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.

Pozdrawiam,
Opiekun Klienta Nest Bank
nestbank.pl

wpDiscuz

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
close-link