najlepsze konto walutowe euro

Najlepsze konto w Euro

Najlepsze konto w euro to takie, które jest całkowicie darmowe i bardzo funkcjonalne. Przygotowałem dla Ciebie ranking kont walutowych w euro. Oferta rachunków walutowych w euro jest bardzo ograniczona i bardzo rzadko się zmienia. Wyłowiłem jednak prawdziwą perełkę wśród kont walutowych w euro.

Stali czytelnicy bloga wiedzą, że nigdy nie polecam kont bankowych, z których sam nie korzystam lub których sam bym nie założył. Zobaczmy więc jakimi kryteriami posługiwałem się w wyborze najlepszego konta w euro.

Cechy najlepszego konta w euro

Otwarcie konta0 zł
Prowadzenie konta0 zł
Przelewy zagraniczne przez internet (SEPA – standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Lichtesteinie)0 zł
Przelewy krajowe przez internet ELIXIR – przelew w Polsce)0 zł
Przelewy zagraniczne NIE-SEPAmax 15 zł
Wydanie karty debetowej w Euro0 zł
Bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę0 zł
Wypłaty Euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Lichtensteinie0 zł
Spread walutowy EUR/PLNmax 5 gr
Szeroka sieć bankomatów w EuropieTak

Przy wyborze kryteriów do rankingu kont w euro kierowałem się tym aby było one najlepsze dla osoby podróżującej po Europie, dla studentów Erasmus, wreszcie dla osób na stałe lub czasowo pracujących za granicą.

Które konto w euro jest najlepsze? Paradoksalnie okazuje się, że najlepsze konto w euro jest całkowicie darmowe.

Darmowe konto walutowe w euro:

to Konto EU w Nest Banku

Jedyne całkowicie darmowe konto w EURO. Konto Nest Banku bije na głowę każde inne konto dostępne na polskim rynku. Co więcej ani w UK ani w Niemczech, Francji, Norwegii, Włoszech, Hiszpanii i Portugalii nie znalazłem tańszego konta niż to. Prawdopodobnie w żadnym innym kraju nie istnieje tańsze konto w walucie Euro.

Warto mieć to konto także zamiast konta w zagranicznym banku z jednego prozaicznego powodu. Przelew z konta w złotówkach na konto w Nest Banku jest darmowy. Także jeśli potrzebujemy natychmiast przelać pieniądze z rachunku w PLN na rachunek w EUR lub odwrotnie będzie to dla nas bardzo szybkie i tanie rozwiązanie.

Odnośnie przewalutowania różnica w kursie kupna i sprzedaży (tzw. spread walutowy) w Nest Banku jest bardzo atrakcyjna – na poziomie kantorów internetowych. Maksymalny spread walutowy jaki zaobserwowałem to 5 groszy na jednym Euro. Jeśli ktoś nie przelewa setek tysięcy złotych czy euro to w ogóle nie warto zakładać konta w żadnym kantorze internetowym.

Jeśli jednak przelewasz setki tysięcy złotych lub euro to można założyć sobie także konto w kantorze internetowym np. w RKantorze należącym do Raiffeisen Banku. Konto jest zupełnie za darmo, a pierwsze transakcje do 5000 zł mamy zupełnie za darmo (spread walutowy = 0 groszy). Standardowe spready na parze walut EUR/PLN to 4-5 groszy. Niestety konto walutowe w euro w Raiffeisen Bank to drożyzna dlatego nie polecam zakładać tam konta walutowego. Jeszcze niższe kursy ma popularny kantor walutowy Walutomat <— sprawdź.

Opłaty i prowizje

Tak jak wspomniałem konto walutowe w euro w Nest Banku jest całkowicie darmowe. Co ciekawe, zwykłe konto Nest Banku w złotówkach także bardzo często wygrywało/wygrywa w moim rankingu darmowych kont osobistych (PLN).

  • 0 zł za otwarcie konta,
  • 0 zł za prowadzenie konta,
  • 0 zł za przelewy zagraniczne przez internet SEPA (standardowy przelew w Euro w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii i Liechtensteinie),
  • 0 zł za przelewy krajowe w Polsce przez internet,
  • 12-15 zł za przelewy zagraniczne NIE-SEPA czyli te poza Unię Europejską, Islandię, Norwegię i Liechtenstein,
  • 0 zł za wydanie karty debetowej w Euro (VISA, VPay i inne),
  • bezwarunkowa miesięczna opłata za kartę debetową to 0 zł,
  • 0 zł za wypłaty Euro z bankomatów w UE, Norwegii, Islandii, Liechtensteinie.

Całą tabelę opłat i prowizji możesz zobaczyć tutaj. Co ważne nie trzeba zakładać innych kont czy zamawiać innych produktów bankowych aby otworzyć to konto. Tutaj testowałem funkcjonalność konta walutowego, którego możliwości są identyczne jak konta w złotówkach.

>>>TUTAJ<<< możesz założyć „Konto EU” w Nest Banku. Klikając w link zostaniesz przeniesiony na stronę Nest Bank. Jeśli założysz konto przez tego linka, Nest Bank wesprze drobną kwotą bloga Rekin Finansów. Serdecznie DZIĘKUJĘ !

Alternatywy dla najlepszego konta w Euro

Miejsce 2

T-Mobile usługi bankowe/Alior Bank

Bardzo popularne konto ale jednak dużo droższe niż to w Nest Banku m.in.:

 • 5 zł miesięcznie opłaty za kartę debetową
 • 5 zł za wypłaty z bankomatów za granicą
 • 10 zł za wydanie karty debetowej
 • 5 zł za przelew w Unii Europejskiej, Islandii, Norwegii, Liechtenstein (do innych krajów jeszcze drożej)
 • konieczność założenia płatnego konta osobistego w złotówkach

Dużo osób daje się złapać na to, iż Alior Bank ma kantor internetowy. Kursy są około 1-2 grosze lepsze niż w Nest Banku. Jeśli ktoś nie obraca setkami tysięcy euro nie warto zakładać tego konta. Lepiej założyć je sobie w Smart Banku, a dodatkowo zawsze można założyć konto w kantorze internetowym.

Miejsce 3

ING Bank

Konto walutowe w euro ING Bank jest bardzo popularne. Sam miałem tam konto w Euro, kiedy studiowałem w Finlandii ale było to bardzo dawno temu. Teraz opłaty za konto w Euro w ING są jeszcze wyższe niż w T-mobile/Alior. Dlatego też nie będę się rozpisywał na temat tego i innych kont.

Kolejne miejsca czyli gdzie słono przepłacisz

Mbank, BZWBK

Inne konta to jeszcze droższe opcje także nie będę ich przedstawiał.  ich tabeli opłat i prowizji. Konto emax w Mbank i Konto walutowe w BZWBK są o wiele droższe i bogate w wysokie opłaty stałe np. kilkanaście EURO miesięcznie opłaty za kartę w BZ WBK. Do tego te banki nie mają własnych kantorów internetowych także przewalutowanie słono kosztuje. Konta w pozostałych bankach np. konto walutowe w PKO BP lub Citi Bank to super drogie opcje. Zakładają je osoby, które mają za dużo pieniędzy, są bardzo przywiązane do marki, które nie czytają tabeli opłat i prowizji, a tym bardziej bloga Rekin Finansów. Innych powodów nie widzę. Chyba, że wydawanie pieniędzy na opłaty bankowe sprawia komuś przyjemność 😉

Podsumowanie

Wybór konta walutowego w Euro jest bardzo prosty. Mamy jedno konto, które jest bezkonkurencyjne. Zobaczymy jak długo zwycięskie konto pozostanie tak atrakcyjne finansowo. Konto w Nest Bank jest jedynym darmowym kontem. Do tego konkurencyjne konta są dużo droższe. Wydaje się, że Smart Bank niepotrzebnie daje tak korzystne warunki. W każdym razie możemy się z tego cieszyć.

Zostaw swój komentarz i powiedz czy jesteś zadowolony z kont, z mojego rankingu. Napisz dlaczego uważasz, że dane konto w euro jest najlepsze twoim zdaniem. Wszelkie uwagi dotyczące mojego rankingu kont w euro są bardzo mile widziane. Twoje zdanie jest dla mnie bardzo ważne ponieważ to dla Ciebie przygotowuje ten ranking.

Byłoby mi bardzo miło gdybyś zamieścił link do mojego rankingu gdzieś na swoim blogu lub forum. Możesz także udostępnić go w mediach społecznościowych. Może twoi znajomi niepotrzebnie przepłacają za konto w euro bo po prostu nie wiedzą gdzie warto założyć najlepsze konto walutowe.

konto w euro
Życzę Ci mnóstwo Euro w kieszeni !

Całkowicie darmowe konto w euro jest dla większości z nas równoznaczne z najlepszym kontem. Możesz ocenić kryteria, które stosuje przy wyborze najlepszego darmowego konta ROR w euro w komentarzu.
[kkratings]

Dodaj komentarz

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany
Andrzej

Konto opłacalne, ale co z wypłatami euro w Polsce? Ja mam dostęp do gotówki, ale żona już nie wypłaci euro w placówce. To dla mnie duży minus.

Arek

Ile kosztują wpłaty w walucie euro na konto walutowe euro w nest banku

Jacek

Hej,
mBank nie jest taki zły. Pomijając opłatę 30zł za wydanie karty, jedyne opłaty to 30zł/rok za kartę. Nie wspominam tutaj o spread’ach i prowizjach od przewalutowań, ale rozumiem, że każdy rozsądny człowiek dokonuje przewalutowań wysyłając pieniądze najpierw do internetowego kantora, a dopiero potem na docelowe konto walutowe.

Jacek

sory, za przelewy zewnętrzne, a zwłaszcza za SWIFT można się wykosztować. Idę do Nest Banku. Pozdrawiam

Yola

Przymierzam się do założenia konta walutowego z kartą stąd pytanie:
Zakup wakacji za granicą polega na podaniu danych karty kredytowej lub płatniczej, z której portal pośredniczący w sprzedaży ściąga należność. Mając konto walutowe np. w Nest czy opłaty za tę transakcję są analogiczne do korzystania z bankomatu zagranicą, a więc dla Nest 0zł?
Dzięki za informację z góry!

Łukasz

Hej,
Powiedz mi jak wyliczyć sobie to przewalutowanie (spread) jeśli chciałbym robić operacje rzędu 1 tysiąca euro miesięcznie i stracić na tym jak najmniej…
Mam odejmować sobie te 3% od całej sumy po przeliczeniu kursu, czy przed przeliczeniem kursu?

Radoslaw

Witam. Czy ten artykuł jest ciągle aktualny i czy najlepsze konto jest ciągle w NEST banku?

Bartosz
Hej. Piszesz, że mBank i BZWBK nie mają własnych kantorów do wymiany walut. Błąd. Obie mają aktualnie, mBank mPlatforma Walutowa a BZWBK ma platformę E-FX. Korzystam z BZWBK, bo ma lepsze kursy, zbliżone do tych z Cinkciarza. BZWBK Opłata roczna za kartę EUR Master Card to 10 EUR, a konto jest darmowe pod warunkiem trzymania na nim minimum 20 EUR. Przelewy walutowe SEPA kosztują 8 zł. Dobre kursy na platformie E-FX. Kasa po wymianie na koncie jest po 3 minutach. MBANK Opłata roczna za kartę EUR VISA to 30 zł, konto darmowe w założeniu i utrzymaniu. Przelewy walutowe SEPA kosztują… Czytaj więcej »
Oliwia

Witaj, czy ranking przedstawionych kont jest nadal aktualny? Szczególnie jeśli chodzi o Smart Bank.

Michał

Czy Smart Bank oferuje konto walutowe w $? A jak nie to czy znasz jakieś dobre i tanie konto walutowe w $?

Paweł

T-mobile bankowe, ma darmowe wypłaty z bankomatów za granicą (używam), wydanie karty 10zł. A może jakieś zestawienie kont oszczędnościowych/lokat w EUR?

wpDiscuz

Strefa VIP Rekina

Najcenniejsza wiedza i narzędzia
--------
Dołącz zanim stracisz szansę na darmowy dostęp
-  Subskrypcja bezpłatna. 100% prywatności.  -

 

Kurs Forex - dodatkowe szkolenia !

Zapisz się zanim stracisz szansę na dodatkowe darmowe szkolenia Forex.