Jak płacić nie mając pieniędzy?
Czy to możliwe? Zdecydowanie tak. Oczywiście kiedyś i tak będziesz musiał pokryć te koszty jednak możesz opóźnić płatność w czasie lub rozłożyć ją na wygodne dla siebie kwoty płatne co miesiąc. Jest kilka możliwości jak to zrobić, a teraz przedstawię Ci kilka z nich:
- Karta płatnicza działająca na zasadzie karty kredytowej. Pozwala ona na zakupy natychmiast, a wydaną kwotę, można oddać bez kosztów za jakiś czas. Taką nowość zaserwowało ostatnio Twisto, które zrobiło mocną konkurencję tradycyjnym kartom kredytowym.
- Karta Kredytowa – Jej popularność rośnie z każdym rokiem. Coraz więcej osób decyduje się na ten produkt bankowy ponieważ daje bardzo dużo możliwości. Z karty kredytowej możesz korzystać wielokrotnie, nie posiada też kazusu celowości, więc pieniądze z niej możesz wydawać na dowolne potrzeby. Bardzo często samo posiadanie karty nie wiąże się z żadnymi opłatami, więc jeśli już zdecydujesz się na tą opcję, warto znaleźć najlepszą ofertę. Dodatkowo karta kredytowa pozwala uniknąć oprocentowania jeśli całość kwoty zostanie spłacona w wymagany okresie, zazwyczaj jest to około 50 dni. Karty kredytowe są cenione przez podróżników – zakup biletu lotniczego, rezerwacja hotelu, najem auta czy bezpłatny car assistance dają duży komfort. Wiele osób oszczędza także mnóstwo pieniędzy dzięki zniżkom i promocjom, które oferują najlepsze karty kredytowe. W przypadku karty kredytowej drogie są wszystkie wypłaty z bankomatów. By starać się o kartę kredytową powinieneś mieć stałe zatrudnienie oraz skończone co najmniej 21 lat. Jeśli chcesz porównać ofertę kart kredytowych proponowanych przez banki odwiedź ranking Rekina Finansów.
- Kredyty odnawialne – Bardzo zbliżona opcja do karty kredytowej, jednak w tym przypadku nie otrzymujesz dodatkowej karty czy rachunku bankowego. Jest to po prostu kwota, z której możesz w razie potrzeby skorzystać . Cechuje się bardzo niskimi opłatami. W przeciwieństwie do karty kredytowej nie poniesiesz dodatkowych opłat w związku z wypłatą pieniędzy co jest niewątpliwym plusem tego rozwiązania. W tym przypadku jednak nie masz możliwości korzystać z udogodnień płynących z posiadani karty kredytowej takich jak zniżki i promocje.
- Kredyt gotówkowy – Najbardziej znany i popularny produkt bankowy. Taki kredyt cechuje się brakiem celowości, możliwością rozłożenia kwoty nawet na kilkadziesiąt wygodnych rat, oraz wysoką kwotą możliwą do otrzymania. Jeśli potrzebujesz większej ilości pieniędzy i nie widzisz możliwości spłacenia kwoty jednorazowo, np. Dzięki kolejnej pensji. Warto zastanowić się nad tym rozwiązaniem. Dzięki kredytowi gotówkowemu zdobędziesz pieniądze na dowolny cel np. Remont mieszkania, zakup samochodu czy pokrycie kosztów wakacji a wysoką kwotę, której nie mogł byś lub nie opłacało by się pobierać z karty kredytowej możesz rozłożyć na wygodne raty. Banki oferują okres spłaty od miesiąca do nawet 120. Taka opcja wiąże się oczywiście z dodatkowymi kosztami jak oprocentowanie czy prowizja, jednak korzystając z porównywarki Rekina Finansów możesz wybrać najtańszy i najbardziej odpowiadający Ci kredyt.
- Zakup na raty – Jest to produkt bankowy pozwalający rozłożyć zakup towaru który nas interesuje. Niewątpliwie największą zaletą tego rozwiązania są bardzo częste promocje pozwalające rozłożyć zobowiązanie na nieoprocentowane raty . Wtedy nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów związanych z udzielonym kredytem. Oczywiście zawsze należy dokładnie przeczytać umowę i upewnić się co do warunków. Zazwyczaj nieoprocentowane kredyty ratalne znajdziesz u największych sprzedawców. Raty oprocentowane nie muszą być już tak korzystne i przed wcześniejszą decyzją warto sprawdzić czy taniej nie będzie złożyć wniosek o np. kredyt gotówkowy. Kolejną niewątpliwie zaletą takiego rozwiązania jest możliwość załatwienia formalności w sklepie w którym dokonujemy zakupu bez konieczności udawania się do banku.
- Pożyczki pozabankowe – Jest to niewątpliwie najdroższa opcja ze wszystkich przedstawionych w artykule. Co prawda większość firm udzielających takich pożyczek daje możliwość zaciągnięcia pierwszego zobowiązania bez ponoszenia żadnych dodatkowych kosztów, to jednak każda kolejna pożyczka obciążona jest wysokimi opłatami. Dodatkowo nie każda firma daje możliwość rozłożenia kwoty na raty, więc jesteś zobowiązany spłacić zadłużenie zazwyczaj do 30 dni. Takie pożyczki mają też jedną, olbrzymią zaletę – zdecydowanie łatwiej jest ją otrzymać niż produkty oferowane przez banki. Często firmy udzielające pożyczek mają zdecydowanie niższe wymagania a i są takie które bez problemu udzielą kredytu osobie ze słabą pozycją w BIK co było by niemożliwe w przypadku banku. By skorzystać z najlepszych pożyczek pozabankowych odwiedź porównywarkę Rekina Finansów.
Pamiętaj o zdolności kredytowej
Jest to kluczowa kwestia przy zaciąganiu jakiegokolwiek zobowiązania w banku czy w instytucjach pozabankowych. Nie zaryzykował byś przecież pożyczenia pieniędzy komuś kogo nie znasz lub wiesz że jest nierzetelny, prawda? Warto budować swoją zdolność kredytową by pokazać że jesteś uczciwym, godnym zaufania człowiekiem. Dobra historia kredytowa da Ci możliwość otrzymania kredytu czy pożyczki na lepszych warunkach bez dodatkowych formalności. Najlepiej zacząć już teraz korzystając np. Z nieoprocentowanych rat. Nie poniesiesz żadnych dodatkowych kosztów a pokażesz bankowi że jesteś rzetelnym kredytobiorcą.
Polacy jednak kochają kredyty
Polacy kochają pożyczki i kredyty tzn. preferują konsumpcję na kredyt bardziej niż brak konsumpcji. Ponad 70% Polaków w wieku od 18 do 65 lat deklaruje, że przynajmniej raz w życiu skorzystało z oferty ratalnej, pożyczki czy kredytu. Z każdym rokiem taka liczba osób rośnie, a w raz z nią wzrasta kwota zobowiązań. W czerwcu 2019 roku liczba osób z aktywnymi zobowiązaniami wobec banków czy instytucji pozabankowych wynosiła 15 353 tys. co znaczy że prawie co drugi polak posiadał jakiś kredyt czy pożyczkę. Jak pokazuje raport BIK za pierwsze półrocze 2019 roku ciągle mocno wzrastają kwoty zobowiązań jakie zaciągają Polacy. W pierwszej połowie 2019 roku wynosiły 648 miliardów złotych i wzrosły wobec analogicznego okresu w roku poprzednim o 40 mld zł.
Wzrost płacy minimalnej wcale nie pomoże
Czy zastanawiałeś się jak wzrost płacy minimalnej wpłynie na Twój portfel? Rząd obiecuje, że do końca 2021 roku płaca minimalna w Polsce będzie wynosić 4000 zł brutto. Zdecydowanie najprostszym myśleniem, jest opinia o tym, iż podniesie to znacząco budżet domowy najmniej zarabiających i pozwoli im na podwyższenie standardu życia. W tym wypadku kazus inflacji czy równego z płacą minimalną wzrostu cen nie występuje. Dodatkowo płaca minimalna zrówna pracę mniej wykwalifikowanych osób z tymi, którzy na stanowisko, które zajmują teraz dochodzili latami czy to nauki czy wytężonej pracy. Liczby będą się oczywiście zgadzać jednak pouczucie komfortu życia zdecydowanie nie wskoczy na wymyślony przez ustawodawcę poziom.