Virgin Mobile oszalał ! Telefonowanie za 0 zł bez umowy.

Dostać coś tak samo dobrego za niższą cenę to sztuka. Dostać coś lepszego za niższą cenę to wielka sztuka. Dlatego dziś rekiny, postanowiłem podzielić się moją opinią o ofercie telefonii komórkowej Virgin Mobile. Jest to wirtualny operator komórkowy, który korzysta z infrastruktury P4 (Play).

Parę miesięcy temu opisywałem swoje perypetie z Plusem, gdzie za jeden miesiąc dostałem rachunek na prawie 500 zł. Co gorsza, zrezygnowanie z umowy 1-2 letniej w Plusie, Orange czy Play zawsze wiąże się ogromnymi opłatami – takimi, że nie warto wypowiadać umowy abonamentowej przed jej wygaśnięciem. Postanowiłem zrezygnować z Plusa i przenieść się do innej sieci. Analizowałem już nju mobile, gdzie zwróciliście moją uwagę w komentarzach na jeszcze jedną bardzo atrakcyjną alternatywę – Virgin Mobile.

Na początek pokażę Ci dlaczego Virgin Mobile bije na głowę takie sieci jak Orange, Plus, Play, T-mobile:

  • możesz dowolnie komponować i zmieniać swój abonament w każdej chwili;
  • możesz zawieszać lub zrezygnować z abonamentu bez żadnych opłat, z miesięcznym okresem wypowiedzenia;
  • Virgin Mobile ma taki sam zasięg jak inne duże sieci, również internetu LTE;
  • bardzo tanie połączenia i smsy w Europie;
  • Ceny w Virgin Mobile są dużo niższe niż np. w Plus, Orange czy T-mobile, nawet o 57%, co zobaczysz za chwilę.

Oferta Virgin Mobile przypomina mi jego twórcę i właściciela – multi-miliardera Richarda Bransona, po którym można łatwo zaobserwować, że kocha wolność, niezależność i elastyczność. Już w wieku 16 lat nie mógł znieść ograniczeń i rygorów szkoły, z której został wyrzucony. Do dziś nie zapomniał o mniej zamożnych i oszczędnych ludziach, którzy też chcą być wolni i niezależni. Taką ofertę proponuje nam właśnie jego Virgin Mobile.

Czy przejście do Virgin Mobile mi się opłaca?

Zrób tak jak ja. Policz dokładnie ile płaciłeś za korzystanie z telefonu i internetu przez ostatnie 12 miesięcy. Ja miesięcznie płaciłem w plusie 79,41 zł, gdyby nie faktura za mój wyjazd na Kubę, to miesięcznie średnio płaciłbym 44 zł.

  • Za 44 zł brutto/mies. w Plusie mam nielimitowane rozmowy (bez stacjonarnych) i smsy oraz 2 GB internetu
  • Za 34 zł brutto/mies. w Virgin mam nielimitowane rozmowy i smsy oraz 3 GB internetu.

Rocznie oszczędzam więc 120 zł !!!

Biorąc pod uwagę fakturę za mój wyjazd na Kubę, aż 540 zł !!!

Tak wygląda standardowy cennik w Virgin Mobile.

Wybierasz dowolne składniki abonamentu – tak jak Ci się podoba.

Typ Pakietu Cyklicznego Wielkość pakietu / cena
Rozmowy do wszystkich sieci i na stacjonarne 100 min / 8 zł 150 min / 10 zł 250 min / 14 zł Nielimitowane / 17 zł
SMS-y do wszystkich sieci 100 SMS
/ 2 zł
250 SMS
/ 4 zł
500 SMS
/ 6 zł
Nielimitowane / 9 zł
Internet 500 MB / 5 zł
1 GB / 6 zł
3 GB / 8 zł
5 GB / 10 zł
10 GB / 14 zł
20 GB / 25 zł

Przyjemnych niespodzianek nie koniec…

Klientom, którzy wybrali nielimitowane rozmowy i smsy, Virgin mobile daje nawet 20 GB internetu za darmo przez pierwsze 6 miesięcy.

W przypadku wyboru nielimitowanych minut i nielimitowanych SMS-ów za łączną kwotę 26 zł, użytkownik może wybrać dowolny Pakiet Cykliczny internetu za darmo na 6 miesięcy. Oznacza to możliwość korzystania z nielimitowanych rozmów i SMS-ów oraz 20 gigabajtów internetu za 26 zł miesięcznie.

Oznacza to, że przez pierwsze 6 miesięcy, za swój abonament będe płacił jedynie 26 zł, czyli o 18 zł mniej niż w Plusie.

Virgin Mobile obiecuje, że jest to dopiero początek promocji, które zamierza wprowadzić, więc jeśli chcesz się załapać akurat na tą promocję możesz tutaj założyć nowy numer lub przenieść dotychczasowy do Virgin Mobile.

Virgin Mobile za darmo (0 zł bez kruczków)

Nie sądziłem, że kiedyś do tego dojdzie. “Telefon za darmo bez kruczków” – uwierzyłbyś w to? Jak widać życie potrafi pozytywnie zaskoczyć. Virgin Mobile ma bowiem ofertę na kartę (prepaid) – jedyną w swoim rodzaju. Dostajesz 30 minut na rozmowy, 30 sms i 300 MB na miesiąc… za darmo, bez żadnej umowy i kruczków !

Oferta ta nazywa się #FREEMIUM. Jeśli zabraknie Ci minut, sms czy internetu możesz sobie dokupić pakiety. Osobiście wolę jednak ofertę abonamentową, o której pisałem wcześniej z trzech powodów:

  • nie mam ograniczeń w dzwonieniu i pisaniu sms;
  • nie muszę tracić czasu na dokupowanie pakietów prepaid, pilnować krótkich okresów ich ważności i innych kruczków;
  • cenowo bardziej opłaca się abonament z nielimitowanymi rozmowami, sms i pakietem internetu 20GB bowiem przez pierwsze 6 mies. jest za 26 zł brutto.

Zobaczmy ile musiałbym wydać we #Freemium aby mieć to, co w ofercie abonamentowej czyli nielimitowane rozmowy do wszystkich, także na stacjonarne, smsy bez ograniczeń i do tego 20 GB internetu.

  #Freemium (na kartę) Abonament, który sobie skomponowałem
Nielimitowane rozmowy i smsy 25 zł 26 zł
20 GB internetu 20 zł 0 zł
Do zapłaty 45 zł 26 zł

Wygrywa abonament.

Jest co miesiąc tańsze o 19 zł.

Ogromną zaletą abonamentu od Virgin jest także to, że możesz w każdej chwili dowolnie zmieniać składniki swojej taryfy. Sam możesz stworzyć swój „eliksir wolności rekina” lub „napój oszczędnisia” ;). Załóżmy, że promocja dla nowych klientów abonamentu po 6 miesiącach się skończyła. Co teraz?

W miesiącu nie wysyłam więcej niż 100 smsów, internetu nie zużywam więcej niż 3GB. Nienawidzę za to ograniczeń jeśli chodzi o darmowe rozmowy. O biznesach potrafię rozmawiać godzinami. Ile zatem zapłacę za idealnie pasujący do mnie abonament w Virgin Mobile?

  Mój idealnie dopasowany abonament
Nielimitowane rozmowy 17 zł
100 sms 2 zł
3 GB internetu LTE 8 zł
Do zapłaty 27 zł

Oczywiście, jeśli np. skończy mi się pakiet internetu mogę sobie dokupić pakiet jednorazowy. To samo dotyczy smsów czy rozmów (tabelka ile co kosztuje jest tutaj). Pakiety cykliczne w abonamencie Virgin mogę zwiększać (aktywacja następuje natychmiastowo) i zmniejszać (od nowego okresu rozliczeniowego). Virgin daje wolność i bardzo niskie ceny. Podoba mi się to. Brakowało mi tego. Żaden inny operator nie daje takich możliwości.

Sprawdź Virgin Mobile

Virgin mobile dla przedsiębiorców

Virgin Mobile ma bardzo dużą przewagę nad nju mobile – wystawia faktury elektroniczne, dzięki którym możesz wliczyć sobie w koszty abonament telefoniczny. W całym moim artykule operuję wyłącznie cenami brutto.

Podróże po Europie z Virgin Mobile

Roaming w Virgin mobile jest w bardzo dobrej cenie. W strefie euro połączenia głosowe kosztują 54 gr/min, sms można wysłać za 20 gr, a 1 MB internetu kosztuje 25 gr. Będąc już za granicą można aktywować za pomocą sms np. dodatkowe większe pakiety internetu – przykładowo 25 MB za 6 zł.

Opinia Rekina o Virgin Mobile

Moje wrażenia na pewno są pozytywne. Jakość jak u konkurencji, a ceny niższe. Najbardziej podoba mi się to, że można idealnie dostosować abonament do moich potrzeb. Co więcej mogę sobie go zmieniać, zawiesić, a nawet zrezygnować bez żadnych opłat. Jak mi czegoś zabraknie to mogę dokupić sobie jakiś jednorazowy pakiet np. internetu.

Trudno doszukiwać się minusów. Virgin Mobile nie spełni oczekiwań np. starszych osób, które lubią chodzić do salonów sieci komórkowych lub osób, które boją się zakupów w internecie. Nie jest to także sieć dla osób przywiązanych do marki, choć zagranicą Virgin to popularna i ceniona marka.

Zachęcamy Drogie Rekiny do dzielenia się opiniami na temat Virgin Mobile. Piszcie proszę rzeczowe komentarze wymieniając plusy i minusy Virgin Mobile.

| 2017-12-11T19:10:40+00:00 Luty 28, 2017|Oszczędzanie|27 komentarzy

Dodaj komentarz

27 komentarzy do "Virgin Mobile oszalał ! Telefonowanie za 0 zł bez umowy."

Sortuj wg:   najnowszy | najstarszy | oceniany

to kto wreszcie jest lepszy nju czy virgin ….kurcze nic nie piłem z rana a już mi się we łbie kolebie po tych twych dwóch artykułach…pozdr.

Witam.
W nawiązaniu do Virgin mobile. Nie wiem dla kogo ma.to znaczenie, dla kogo zaś nie. Ale nie ma w pakiecie darmowych MMS. Niby drobiazg, ale z mojego punktu widzenia dość istotny. Może dla kogoś również. Polecam uwadze.

Ja się cały czas waham czy karta czy któryś z planów ale na virgin mobile już padło a znaleziony tutaj artykuł tylko mi to dodatkowo rozjaśnił, z tego co porównywałem to mnie i opcja za 19 zł na kartę by wystarczyła, bo nie jestem raczej typem człowieka, który nie rozstaje się z telefonem na krok, a płacenie w skali roku za telefon nieco ponad 200 zł uważam za uczciwy układ

Ja też się do virgin mobile przeniosłem i sobie chwale, podobnie jak Ty Szymon siedziałem na umowach na ponad 2 lata w Plusie i kiedy kończyła mi się kolejna i dzwonili z propozycjami przeniesienia zacząłem rozglądać się po rynku, okazało się, że przepłacam naprawdę sporo, teraz mam plan w vm za 29 zł, bez limitu wszystko do tego z dużą ilością Internetu i zastanawiam się tylko po co ja tak długo na tych umowach na lata siedziałem

Ciekawe co takie tu fajne. Ja chce zrezygnować z Virgin Mobile i tu jest duży kruczek Wpadłem jak śliwka w kompot. Owszem sam sobie wybrałem składniki na abonent za 26 zł miesięcznie a przychodzą faktury do zapłaty na kwotę ponad 50 zł.Ponadto jak wjadę do innego miasta robi się syf. Telefon szuka sieci, traci się lte, włącza się roaming itd. Pokaż mi panie Szymonie Ziemba link lub wzór wniosku do rezygnacji z tego operatora. Za ” hiny ludowe ” – nie ma!. Przeniesienie numeru do innego operatora niemożliwa. To porażka totalna. Żaden operator nie robi takich jaj z przeniesieniem numeru… Czytaj więcej »