8
Ocena
Sprawdź

Revolut to rozwiązanie dla osób szukających perfekcji. W tym artykule odpowiem na pytania, czy jest to dobre darmowe konto walutowe? Czy to konto to rzeczywiście rewolucja dla klientów kont bankowych?

Revolut to rozwiązanie dla osób oczekujących elastyczności jakiej nie oferują zwykłe banki. Korzystając z Revolut masz zero prowizji od przelewów bankowych i płatności w dowolnym miejscu na świecie. Pożegnaj się z kursami walut. Z Revolut korzystasz przez aplikację telefon komórkowy i kartę płatniczą.

Czym jest Revolut?

Firma Revolut pojawiła się na rynku w lipcu 2015 r. i jest alternatywą dla tradycyjnych produktów bankowych, które oferują dwa rodzaje kont: konto osobiste i konto firmowe. Jest to firma fintech (finansowo-technologiczna) z Wielkiej Brytanii i obejmuje konta w ponad 150 różnych walutach.

Aplikacja na telefon komórkowy, może służyć jako konto bankowe lub elektroniczny portfel. Konkurencja z bankami jest bardzo wysoka, Revolut eliminuje ukryte prowizje i oferuje wszystkim swoim klientom przeliczanie walut po kursach międzybankowych. W rzeczywistości możesz dokonywać płatności i wypłacać pieniądze z bankomatu kraju, w którym podróżujesz (w walucie tego kraju) bez płacenia opłat zwrotnych i walutowych .

Reklama baner bank Pekao

Dzięki Revolut możesz tworzyć wiele kont w różnych walutach , do których uzyskujesz dostęp jednocześnie  przez aplikację na telefonie komórkowym. Więc jeśli wyruszysz jutro na Węgry, możesz utworzyć konto w walucie tego kraju (HUF). Wymienisz swoje pieniądze bez płacenia dodatkowych opłat (na stawkach międzybankowych) i zapomnisz o przystankach w kantorach walut. Wszystko jest szybkieniedrogie i bezpłatne. Revolut pasuje do osób, które dużo podróżują, w celach osobistych lub firmowych.

W 2018 firma uzyskała europejską licencję bankową od Banku Litwy. Co oznacza, że w tej chwili gwarantem depozytów klientów Revoluta pozostanie litewski system bankowy. Spółka powołuje się na European Deposit Insurance Scheme (EDIS), czyli europejski schemat zabezpieczenia depozytów, ale ten nie wszedł jeszcze w życie. Dodatkowo proces przekształcania firmy w bank jest złożony i z pewnością wymaga czasu. Revolut współpracuje również obecnie z Lloyds Bank, brytyjskim bankiem komercyjnym działającym od 1765 r. Jednak Lloyds nie jest gwarantem depozytów Revolut.

Waluty

Obecnie Revolut obsługuje płatności kartą i wypłaty z bankomatów w ponad 140 walutach, gdzie akceptowane są karty Mastercard i Visa. Istnieje krótka lista walut, których Revolut nie obsługuje. Są to między innymi takie waluty jak: ZWD, CKD, KID, PND, TVD, AMD, FOK, ERN, BTN, EHP, CUC, SHP, GGP, JEP, IMP, SDG, SYP, IRR, PRB, SOS, KPW.

Podstawowe informacje:

Osobiste konto Revolut ma trzy opcje: Standard, Premium, Metal.

Koszty konta:

 • Konto Standard: 0 zł
 • Konto Premium: 29,99 zł
 • Konto Metal: 44,99 zł

Poniżej znajduje się charakterystyka kont Revolut:

Revolut Standard Premia Metal
Opłata za zarządzanie kontem 0 zł /mies. 29,99 zł /mies. 49,99 zł /mies.
Konto Konto Euro z bezpłatnym IBAN + jednoczesny dostęp do wielu kont w różnych walutach za pośrednictwem Revolut
Waluty Ponad 150 walut z wymianą po kursie międzybankowym
Kurs wymiany (w 29 walutach) 0% prowizji do 20 000 zł /mies.(0,5% ponad 20 000 zł /mies.) 0% prowizji (bez limitu miesięcznego) 0% prowizji (bez limitu miesięcznego)
Wypłaty z bankomatu 0% prowizji do 800 zł (2% powyżej 800 zł) 0% prowizji do 1600 zł (2% powyżej 1600 zł) 0% prowizji do 2400 zł (2% powyżej 1600 zł)
Ubezpieczenie Międzynarodowe ubezpieczenie medyczne Międzynarodowe ubezpieczenie medyczne
Ubezpieczenie bagażu i opóźnionych lotów Ubezpieczenie bagażu i opóźnionych lotów
Dostawa Dostawa na całym świecie Ekspresowa dostawa na całym świecie Ekspresowa dostawa na całym świecie
Wsparcie Obsługa klienta Priorytetowa obsługa klienta Priorytetowa obsługa klienta
Kryptowaluty Natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut Natychmiastowy dostęp do 5 kryptowalut
Karta fizyczna Standardowa Karta Premium z ekskluzywnym designem Wyjątkowa karta Metal
Karta wirtualna Pojedyncze karty wirtualne Pojedyncze karty wirtualne
LoungeKey Dostęp za pomocą licencji LoungeKey Dostęp za pomocą licencji LoungeKey
Zwrot gotówki 0,1% pieniędzy z powrotem do Europy i 1% poza Europą dla wszystkich płatności kartą
Concierge Ekskluzywna obsługa konsjerża

Aplikacja mobilna Revolut

Aplikacja Revolut jest bardzo dobrze zaprojektowana. Po pierwsze, zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. Jest intuicyjna i prosta w obsłudze. Twórcy aplikacji udostępniają kilka rodzajów zabezpieczeń:

 • Za każdym razem, gdy uzyskasz dostęp do aplikacji, zostaniesz poproszony o podanie 4-cyfrowego kodu PIN;
 • Dostęp do aplikacji można również uzyskać poprzez odcisk palca (jeśli telefon jest zgodny z tą technologią);
 • Kartę bankową można zablokować w dowolnym momencie za pomocą jednego kliknięcia i można ją odblokować tak samo prosto;
 • Istnieje możliwość ustalenia  limitów płatności, powyżej których transakcja nie zostanie wykonana;
 • Możesz też aktywować zabezpieczenie lokalizacyjne. Aplikacja może korzystać z lokalizacji telefonu, i porównywać ją z lokalizacją dokonywanej płatności. Jeśli płatność zostanie dokonana za pomocą karty w lokalizacji innej niż lokalizacja twojego telefonu, zostanie automatycznie zablokowana;
 • Płatności zbliżeniowe można włączać i wyłączać bezpośrednio z aplikacji telefonu komórkowego;
 • Otrzymujesz powiadomienia za każdym razem, gdy dokonujesz płatności z konta.

Aplikacja ma też wiele rozbudowanych funkcji. Analizuje, w jaki sposób wydajesz pieniądze i tworzy kategorie wydatków, dzięki czemu możesz zobaczyć, ile pieniędzy wydajesz na jedzenie, wczasy, transport itp.

W aplikacji Revolut dostępna jest opcja „oszczędzania pieniędzy ”, która pomaga odkładać drobne kwoty. Jeśli włączysz tę opcję, gdy dokonasz zakupu z tego konta, płatność zostanie zaokrąglona w górę do najbliższej pełnej wartości, a różnica między tą kwotą a wartością zakupu zostanie zdeponowana jako twoje oszczędności.

Aplikacja ma inną przydatną opcję w przypadkach, gdy musisz podzielić się z kimś wydatkiem – dzięki opcji „Podziel rachunek” możesz podzielić wydatek bezpośrednio z aplikacji, a wszyscy płacą swoją część w prosty i szybki sposób.

Aplikacja zapewnia dostęp do wymiany kryptoowalut. Wymiana kryptowalut może być skomplikowana i zajmować dużo czasu, a dzięki Revolut proces jest uproszczony. Wszystko odbywa się jednym kliknięciem. Aplikacja dostarcza dane w czasie rzeczywistym. Dostępne są wykresy pokazujące aktualny kurs wymiany kryptowalut i można ustawić otrzymywanie powiadomienia, gdy jedna z śledzonych walut osiągnie określoną wartość.

Zalety konta Revolut

 • Opłata prowizyjna 0 zł od przelewów bankowych w dowolnym miejscu na świecie (do 20 000 zł za Standardowe konto Revolut).
 • Przeliczanie walut na stopach międzybankowych (bez ukrytych opłat).
 • Aplikacja na telefon komórkowy może służyć jako elektroniczny portfel.
 • Dostęp do wymiany kryptowalut w aplikacji mobilnej.
 • Opcja planowania miesięcznych płatności (np. czynsz).
 • Opcje zarządzania saldem (zintegrowany budżet  historia wydatków według kategorii, oszczędność pieniędzypłacenie rachunków z opcją „ Podziel rachunek” , natychmiastowe powiadomienie o wydatkach).
 • Ubezpieczenie.
 • Wirtualna karta lub fizyczna zbliżeniowa karta Visa lub Mastercard.

Karta konta Revolut może być dwojakiego rodzaju: fizyczna lub wirtualna.

Karta wirtualna

Największą zaletą wirtualnej karty jest to, że nie możesz jej stracić . Ta karta jest połączona z kontem, które zostanie zapisane w aplikacji na telefonie komórkowym. Taka wirtualna karta nigdy nie zostanie fizycznie dostarczona, ponieważ nie istnieje fizycznie.

Ta karta może być używana do płatności online, tak jak każda inna karta fizyczna. Wystarczy wpisać numer karty i IBAN, które są na niej zaznaczone, a płatność zostanie dokonana.

Pierwsza karta jest wydawana bezpłatnie, a za kolejne karty pobierane są opłaty.

Karta fizyczna

Karta fizyczna ma więcej zalet niż karta wirtualna. Może być również wykorzystywana do zakupów w sklepach fizycznych, restauracjach, kawiarniach itp. Jest to karta Visa (konta VIP – Mastercard), za pomocą której możesz dokonywać płatności zbliżeniowych i wypłat gotówki z bankomatów bez płacenia prowizji .

Wady konta Revolut

 • Jedynym sposobem uzyskania dostępu do aplikacji Revolut jest telefon komórkowy. Nie jest dostępna na komputerze. Problem występuje, gdy telefon zostanie zastąpiony, zgubiony lub skradziony, a aplikacja jest powiązana z urządzeniem.
 • Chociaż możliwość wyboru posiadania wielu kart dla jednego konta jest zaletą, wydanie drugiej karty jest płatne.

Jak Revolut zarabia pieniądze?

Biorąc pod uwagę wszystkie zalety bezpłatnych usług, nasuwa się pytanie, jak Revolut zarabia pieniądze?

Firma zarabia w następujący sposób:

 • Opłaty za karty Premium i Metal.
 • Opłaty i prowizje pobierane za konta biznesowe (które różnią się od kont osobistych).
 • Niektóre płatności dokonywane za pośrednictwem aplikacji są płatne.
 • Prowizje płacone przez klientów przekraczające limity nałożone na każdy rodzaj konta.
 • Opłata za wydanie kolejnych kart.

Ocena Rekina

Konto Revolut to z pewnością świetna opcja, zwłaszcza dla osób, które często podróżują za granicę i często dokonują płatności w innych walutach. Fakt, że oferuje on wymianę walut po kursie międzybankowym i zerową prowizję jest największą zaletą.

Najwygodniejszą opcją jest oczywiście konto Standard, o ile nie przekroczysz limitów (nie wymieniasz więcej niż 20 000 zł miesięcznie i nie potrzebujesz wypłat gotówkowych wyższych niż 800 zł miesięcznie). Jeśli zaczniesz przekraczać te limity, możesz skorzystać z wariantów Premium i Metal, które są również bardzo wygodne.

Aplikacja mobilna Revolut jest bardzo łatwa w użyciu. Płatności są łatwe do wykonania, zapisy wydatków są przystępne, zapewniają dostęp do kryptowalut i zawierają wiele przydatnych opcji w życiu codziennym, np. Split Bil. Odnosząc się również do aspektu bezpieczeństwa, zwracam uwagę, że jedynym sposobem uzyskania dostępu do konta jest aplikacja na telefonie komórkowym. Dostęp do aplikacji nie jest możliwy z komputera lub innego telefonu.

Mino, że Revolut ma wiele zalet, bezpieczeństwo pieniędzy niekoniecznie znajduje się na tej liście. Uważam, że utrzymywanie dużej kwoty na tego typu koncie jest bardziej ryzykowne niż na rachunkach bankowych. Na tą chwilę gwarantem odzyskania zgromadzonych środków jest Bank Litwy, a jak się domyślamy klienci z innych krajów mogą mieć z tym kłopoty. To konto jest idealne do podróży , ale nie powinno służyć jako konto główne ze zdeponowaną na nim dużą ilością pieniędzy.

Najwygodniejszy sposób utworzenia konta Revolut

Tworzenie konta Revolut jest proste i szybkie. Po prostu kliknij poniższy przycisk, a otrzymasz darmową kartę.

Revolut Standard
Podsumowanie
Komfortowe konto z najnowszymi technologiami (choć Revolut nie jest bankiem.) Zabezpieczenie płatności geolokalizacją. Prowizja 0 zł od dokonanych płatności. Przeliczysz waluty po kursach międzybankowych (bez ukrytych opłat). Wymienisz nawet kryptowaluty. Zintegrowany budżet z opcją łatwych oszczędności. Do wyboru masz kartę fizyczną lub wirtualną. Waluty: ponad 140 walut (ciągle przybywa)
Kurs przewalutowania: międzybankowy – ok. 0,04% do 20 000 zł /mies. (0,5% ponad 20 000 zł /mies. oraz w weekend)
Opłata za utrzymanie konta: 0 zł
Opłata za kartę: 0 zł
Funkcjonalność
6.5
Opłaty
9.5
Dodatkowe korzyści
8
Zalety
Konfortowy panel klienta
Brak opłat za przelewy
Wszystkie wypłaty z bankomatów do 800 zł bez opłat
Wymiana walut po kursach międzybankowych
Ponad 140 walut i ciągle dodawane kolejne
Wymiana kryptowalut
Wady
Brak dostępu przez komputer - tylko aplikacja mobilna
Kolejne karty są płatne
Brak gwarancji depozytów przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny
8
Ocena
Sprawdź