7.9
Ocena
Sprawdź

Firma Revolut oferuje konta dla przedsiębiorców, którzy poszukują najlepszych rozwiązań. W poniższym artykule odpowiem na pytania, czy to najlepsze konto biznesowe? Czy jest to najwygodniejsza opcja dla płatności błyskawicznych i transferów krajowych oraz międzynarodowych?

Korzystając z Business Revolut, pożegnasz się z kursami i wymienisz 29 walut bez prowizji. Zautomatyzujesz wszystkie płatności zagraniczne lub krajowe i pozbędziesz się zmartwień. Zrobisz to dzięki kontu Business Revolut z Open API. Zarządzanie pieniędzmi nigdy nie było łatwiejsze.

Czym jest Revolut?

Revolut pojawił się na rynku w lipcu 2015 r. i jest alternatywą dla tradycyjnych produktów bankowych. Oferuje dwa rodzaje kont: konto osobiste (przeczytaj recenzję osobistego konta Revolut tutaj) i konto biznesowe. Jest to firma Fintech (finansowo-technologiczna) z Wielkiej Brytanii i oferuje konta w ponad 29 różnych walutach. Revolut jest bardzo konkurencyjny dla banków: eliminuje ukryte prowizje i oferuje przeliczanie walut po kursach międzybankowych wszystkim swoim klientom. Możesz dokonywać natychmiastowych i zautomatyzowanych płatności w dowolnym miejscu na świecie bez płacenia opłat za wymianę walut. Obecnie prawie 20 000 firm korzysta z konta Business Revolut.

Firma Revolut, choć nie jest jeszcze bankiem, już zaczęła podejmować wielkie kroki w kierunku takiej zmiany. Firma uzyskała europejską licencję bankową od Banku Litwy. Jednak proces przekształcania firmy w bank jest złożony i z pewnością wymaga czasu. Revolut współpracuje obecnie z Lloyds Bank, brytyjskim bankiem komercyjnym działającym od 1765 r. Konta Revolut są zdeponowane w Lloyds Bank, ale nie są gwarantowane przez BFG.

Z Revolut możesz tworzyć wiele kont w różnych walutach, które zintegrujesz z płatnościami twojej firmy za pomocą Open API. Open API umożliwia łączenie konta Business Revolut z oprogramowaniem i procesami biznesowymi, co automatyzuje wszystkie procesy płatności. Wszystko natychmiastautomatycznie i bez ukrytych opłat.

Podstawowe informacje

Konto firmowe Revolut ma kilka wariantów dla firm:

 • Grow
 • Scale
 • Enterprise
 • Free

Koszty konta

 • konto Grow: 125 zł /miesiąc,
 • konto Scale: 500 zł /miesiąc,
 • konto Enterprise: 5000 zł /miesiąc,
 • konto Free: 0 zł /miesiąc.

Chociaż są to stałe koszty administracyjne kont biznesowych Revolut, możesz utworzyć konto i uzyskać pierwsze 3 miesiące BEZPŁATNIE dla dowolnego z 4 kont biznesowych Revolut, klikając ten link. Zniżka ta jest przeznaczona dla czytelników Rekina Finansów.

Poniżej znajdują się cechy czterech kont biznesowych Revolut:

RevolutGrow ScaleEnterpriseFree
Opłata za zarządzanie kontem125 zł /m500 zł /m5000 zł /m0 zł /m
Limity bezpłatnych przelewów lokalnych100 /m1000 /mbez limitu5 /m
KontoKonto Euro z bezpłatnym IBAN + jednoczesny dostęp do wielu kont w różnych walutach za pośrednictwem Revolut.
Natychmiastowe kontaWysyłaj, odbieraj i zarządzaj swoimi pieniędzmi w 29 różnych walutach.
Przelewy SEPABezpłatne.
TransferyNiskie koszty szybkich przelewów: możesz wysyłać pieniądze na całym świecie po kursie międzybankowym.
Wypłaty z bankomatuDostępne w dowolnym miejscu na świecie z prowizją 2%, bez opłat walutowych (przeliczanie odbywa się na międzybankowym kursie wymiany).
Otwarte APIMożliwość zintegrowania swojego oprogramowania biznesowego z Open API Revolut.
Revolut ConnectSlack, Xero, FreeAgent, Zapier itp.
IBANIBAN dostępny dla 25 walut:

GBP (lokalny IBAN – Wielka Brytania)

EUR

USD

AUD

CAD

HRK

CZK

DKK

HKD

HUF

ONI

JPY

MXN

NZD

NOK

PLN

RON

RUB (płatności z Rosji do RUB do innych krajów nie są jeszcze akceptowane)

SAR

SGD

ZAR

SEK

CHF

TRY

AED

KartaKarta MasterCard.
Wirtualne kartyBezpłatne – można utworzyć do 20 wirtualnych kart /miesiąc.
Karty firmowePrzedpłacone karty dla pracowników podłączonych do konta firmowego (wydanie nowej karty: 6 euro).
WsparcieWsparcie priorytetowe, zespół pomocy technicznej jest dostępny non-stop.

Zalety konta Revolut

 • Natychmiastowe płatności – wysyłaj i odbieraj płatności w 29 walutach na całym świecie.
 • Płatności międzynarodowe – szybkie i opłacalne przelewy w 29 walutach na całym świecie (do 10 razy tańsze niż przelewy bankowe).
 • Bezpłatne przelewy SEPA.
 • Przeliczanie walut na stopach międzybankowych (bez ukrytych opłat).
 • Zero podatków od płatności międzynarodowych dokonywanych kartą w innych walutach.
 • Open API: integracja oprogramowania firmowego z kontem biznesowym Revolut.
 • Revolut Connect: integracja z aplikacjami księgowymi.
 • Przedpłacone karty dla całego zespołu pracowników.
 • Wiele kart w różnych walutach na jednym koncie.
 • Dostęp do biznesu Revolut można uzyskać z telefonu komórkowego i komputera stacjonarnego.
 • Rapid – konto można otworzyć w ciągu kilku minut.
 • Do wyboru karta wirtualna lub fizyczna karta główna powiązana z twoim kontem.

Karty Revolut

Karta konta Revolut może być dwojakiego rodzaju: fizyczna lub wirtualna. Oba warianty są powiązane z kontem Mastercard.

Konto Business Revolut umożliwia tworzenie przedpłaconych kart płatniczych. Oznacza to, że możesz tworzyć karty dla swojego zespołu pracowników i połączyć je z twoim kontem biznesowym. Ich aktywność można śledzić na bieżąco. Dzięki temu możesz zobaczyć dokładną historię wydatków, które robią pracownicy i bieżące saldo, jakie mają na swojej karcie. Poza tym, możesz ustawić limity wydatków dla każdego pracownika, a jeśli karta zostanie zgubiona, masz możliwość błyskawicznego zablokowania karty.

Oprócz kart przedpłaconych pracownicy firmy mogą dokonywać przelewów z konta Business Revolut, po ustawieniu na ich kontach odpowiedniej funkcji „Zatwierdzanie płatności”. Pozwala to na ustawienie zasad transferu w zależności od roli pracownika przypisanej do zespołu. Na przykład: można ustawić, że dla każdego przelewu do 1000 EUR, przelew zatwierdza jedna osoba (np. menadżer) lub w przypadku przelewów większych niż 2 000 EUR wymagana jest zgoda 2 osób z firmy.

Open API

Open API jest jedną z największych korzyści, jakie oferuje Revolut. Dzięki temu wydajność i szybkość płatności twojej firmy może być maksymalna. Open API umożliwia integrację konta Revolut z oprogramowaniem biznesowym i z procesami biznesowymi.

W ten sposób wszystkie procesy płatności mogą być wykonywane automatycznie:

 • dodawanie partnerów kontraktowych,
 • dokonywanie płatności,
 • planowanie płatności,
 • anulowanie płatności,
 • generowanie raportów transakcji.

Możliwe jest bezpośrednie połączenie z kontem Revolut różnych aplikacji, takich jak Slack, Xero, FreeAgent, Zapier. Dzięki temu procesy są znacznie uproszczone, otrzymujesz powiadomienia w czasie rzeczywistym o transakcjach na koncie, oszczędzasz czas i unikasz błędów, które mogą wystąpić podczas dokonywania transakcji.

Dzięki Open API możesz zautomatyzować każdy rodzaj płatności, niezależnie od tego, czy jest to lunch zamówiony w biurze czy polisa ubezpieczeniowa lub płatności na rzecz dostawców. Wszystko to szybko i bez zmartwień.

Konto biznesowe Revolut połączone z Amazon, PayPal i Stripe

Aby usprawnić wszystkie procesy zarządzania finansami, Revolut umożliwił otrzymywanie płatności międzynarodowych bezpośrednio na konto Business Revolut na platformach takich jak PayPal, Amazon i Stripe.

Na przykład, jeśli jesteś sprzedawcą na Amazonie czy eBay, czy sprzedajesz produkty za pośrednictwem sklepu eCommerce, możesz otrzymać wszystkie płatności bezpośrednio na swoje konto biznesowe Revolut. Możesz po prostu połączyć swoje konto PayPal z kontem Business Revolut, a wszystkie płatności ze sprzedaży w serwisie trafią bezpośrednio na twoje konto Revolut.

Wady konta Revolut

 • Największą wadą tego konta (biorąc pod uwagę, że Revolut nie jest bankiem, ale firmą Fintech) jest to, że pieniądze zgromadzone na kontach Revolut nie korzystają z gwarancji BFG do 100 000 EUR, nawet jeśli pieniądze są zdeponowane w Lloyds Bank (bank, z którym współpracuje Revolut). Jest to aspekt, nad którym firma mocno pracuje – uzyskała już europejską licencję bankową. Jednak proces przekształcania firmy w bank jest złożony i nie wiadomo kiedy się zakończy.
 • Miesięczna opłata za zarządzanie kontem, które nadaje się dla już nie mikro ale małej firmy zaczyna się od 150 zł, ale dla czytelników mojego bloga pierwsze 3 miesiące są bezpłatne we wszystkich wersjach konta, jeśli skorzystasz z tego linku.
 • Chociaż możliwość posiadania wielu kart do jednego konta jest zaletą, wydanie kolejnej karty kosztuje 6 funtów.
 • Brak możliwości pobrania wyciągów i zestawienia transakcji za okres dłuższy niż 1 miesiąc jest bardzo uciążliwe.
 • Brak oferty kredytowej np. nie można zaciągną kredytu w rachunku bieżącym, brak kart kredytowych itp.

Ocena Rekina Finansów

Konta biznesowe Revolut to świetna opcja dla przedsiębiorców i ich firm. Niezależnie, czy mówimy o dużych czy małych firmach, mają one wiele zalet. Zwłaszcza dla osób, które często dokonują przelewów pieniężnych za granicę. Za pomocą tego konta płatności natychmiastowe mogą być dokonywane w 29 różnych walutach na całym świecie. W porównaniu z międzynarodowymi płatnościami bankowymi Revolut kosztuje nawet 10 razy mniej. Nie wspominając o korzyściach płynących z przeliczania walut przy stawkach międzybankowych, bez żadnych ukrytych opłat.

Revolut usprawnia wszystkie procesy transakcyjne dzięki oferowanemu przez nią Open API. Dzięki niemu możesz dokonywać automatycznych płatności i pozbyć się niezliczonych zmartwień i straconego czasu, co jest bardzo ważne dla każdej firmy. Możesz utworzyć wiele przedpłaconych kart dla swojego konta biznesowego – to kolejny duży plus z mojego punktu widzenia. Łatwo prześledzisz wydatki z kart służbowych.

Chociaż konto biznesowe Revolut ma tak szeroki zakres korzyści, muszę również wymienić jego negatywne aspekty. Największą wadą jest to, że zgromadzone pieniądze nie są gwarantowane przez BFG do 100 000 euro, jak ma to miejsce w przypadku kont bankowych.

Podsumowując: funkcjonalność jest bardzo dobra, ale brak bezpieczeństwa w formie gwarancji środków przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny (do 100 000 euro) sprawiają, że konto niekoniecznie ma same korzyści. Uważam, że utrzymywanie dużej kwoty na tym koncie jest dość ryzykowne. Jest to bardzo użyteczny rachunek, ale nadaje się do transakcji stosunkowo niewielkimi kwotami pieniędzy, a zatem może stanowić drugie konto firmy. Minusem jest tez brak produktów kredytowych także firmy potrzebujące kredytu np. w rachunku bieżącym w Revolucie ich nie znajdą.

Najwygodniejszy sposób utworzenia konta Revolut

Tworzenie konta Revolut jest proste i szybkie. Wystarczy kliknąć poniższy przycisk, a otrzymasz pierwsze 3 miesiące za darmo.

Revolut bisiness
Funkcjonalność9
Opłaty8
Dodatkowe korzyści9.5
Bezpieczeństwo5
Zalety
Tanie przelewy w 29 walutach na całym świecie
Przeliczanie kursu walut według stawek międzybankowych
Open Api - możliwość zintegrowania wszystkich płatności firmy
Bezpłatne przelewy SEPA
Bardzo dobra aplikacja mobilna
Wady
Wysoka opłata za prowadzenie konta
Brak gwarancji Bankowego Funduszu Gwarancyjnego
7.9
Ocena
Podsumowanie
Komfortowe konto z najnowszymi technologiami - Open Api pozwala na zintegrowanie wszystkich operacji finansowych firmy. Najlepsze kursy wymiany walut wg stawek międzybankowych. Szybkie i opłacalne przelewy w 29 walutach na całym świecie. Bardzo dobra aplikacja mobilna. Możliwość tworzenia kart przedpłaconych dla pracowników. Dostępna karty wirtualne i fizyczne Mastercard.
Sprawdź