Oceny czytelników3 Votes
4.3
Ocena

Profi Credit to pożyczka ratalna udzielana na kwoty od 1 000 zł do 25 000 zł na maksymalnie 4 lata. Profi Credit udziela pożyczki dla osób indywidualnych oraz firm.

Czy Profi Credit jest wiarygodną firmą?

Profi CreditProfi Credit działa na polskim rynku od 2004 r. Spółka należy do międzynarodowej grupy finansowej Profireal Group SE, działającej od 1994. Jest drugą największą firmą pożyczkową w Polsce, działa zgodnie z prawem i ustawą antylichwiarską. Prowadzi udzielanie pożyczek poprzez sieć tradycyjnych oddziałów stacjonarnych oraz online przez internet. Działa w Polsce, Czechach, Słowacji, Bułgarii i Rosji. PROFI CREDIT w 2016 otrzymał tytuł „Potęgi Biznesu”. Firma wspiera bielskie środowisko sportowe – otrzymała tytuł Harnasia za działalność dobroczynną. Na tym nie poprzestaje, działając również jako dobroczyńca SOS Wiosek Dziecięcych. 

Profi Credit – ile gotówki dostaniesz?

Ile można pożyczyć?
Minimalna kwota 1000 zł
Maksymalna kwota 25 000 zł
Na jak długo można pożyczyć?
Minimalny okres 6 miesięcy
Maksymalny okres 48 miesięcy (4 lata)

Dzięki długiemu okresowi spłaty, nawet do 48 miesięcy, pożyczki są rozłożone na korzystne raty. Bardzo wysokie kwoty, na którą można wziąć pożyczkę, są rzadko spotykane na rynku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że najwyższą kwotę pożyczki 25 000 zł można otrzymać tylko stacjonarnie.  Jeśli wystarczy ci 20 000 zł pożyczki, możesz starać się o nią online.

Czy Profi Credit jest droga czy tania?

Oprocentowanie pożyczki wynosi tylko 10%. Jednak w chwili pisania tej recenzji, możesz skorzystać z promocji „Bez odsetek, jeśli pożyczasz online”. Większymi kosztami będą opłaty dodatkowe: prowizja i opłata przygotowawcza. Dodatkowo jeśli terminowo spłacasz raty, dostajesz punkty rabatowe, które możesz potem wykorzystać do obniżenia rat, odroczenia ich a nawet do zapłaty raty punktami.

Na jak długo najkorzystniej zaciągnąć pożyczkę w Profi Credit?

Możesz skorzystać z najdłuższego okresu spłaty, ale pożyczka na 6 miesięcy też może się okazać dobrym wyjściem. Przy niewielkich kwotach pożyczki, nie musisz niepotrzebnie wydłużać okresu spłaty, bo to zwiększy koszt pożyczki.

Pożyczasz Kwota Okres spłaty Koszt Rata Rata niższa o
Online 5000 zł 36 miesięcy 4 972 zł 277 zł 45 zł
Offline 5000 zł 36 miesięcy 6 592 zł 322 zł

Kto dostanie pożyczkę w Profi Credit?

W Profi Credit aby wnioskować o pożyczkę nie musisz dostarczać żadnych dokumentów. Decyzje kredytową dostaniesz przez internet lub telefonicznie.

Pożyczkę dostaniesz jeśli:

 1. Nie masz negatywnych wpisów w BIK, KRD, ERIF, BIG, InfoMonitor.
 2. Masz stałe źródło dochodu.

Na pozytywne rozpatrzenie wniosku o pożyczkę wpływa zdolność kredytowa. Możesz być poproszony o przesłanie dokumentów takich jak kopia dowodu osobistego oraz dokument potwierdzający zamieszkanie np. rachunek za media.

Kto NIE dostanie pożyczki w Profi Credit?

Nie otrzymasz pożyczki jeśli:

 • Nie masz udokumentowanego regularnego źródła dochodu
 • Nie masz konta bankowego
 • Masz wpisy w bazach dłużników

Jakie bazy dłużników sprawdza Profi Credit?

Sprawdzi rejestry BIK, KRD, ERIF, BIG, InfoMonitor.  

Zalety pożyczki w Profi Credit

 • Wysoka maksymalna kwota pożyczki – 25 000 PLN.
 • Jeden z najdłuższych okresów, pozwalający na obniżenie kwoty raty – 48 miesięcy
 • Brak ukrytych kosztów
 • Punkty promocyjne za terminową spłatę rat
 • Wakacje kredytowe przy skorzystaniu z programu „Twój Pakiet”
 • Pożyczki dla osób indywidualnych i firm
 • Placówki stacjonarne

Wady Profi Credit

 • Firma dokładnie sprawdza bazy dłużników
 • Weryfikacja adresu zamieszkania w niektórych przypadkach
 • Stosunkowo niska przyznawalność pożyczki nie przekraczająca 5%.

Opinie o Profi Credit

Co ciekawego mają do powiedzenia klienci Profi Credit? 

 • głos rozsądku

Jeśli decydujemy się na zaciągnięcie pożyczki ,to musimy przestrzegać terminów i mieć świadomość,że jesteśmy w stanie udźwignąć ten ciężar. Niestety , trzeba mierzyć siły na zamiary.

Anna 1 lutego 2019

Pożyczkę wziąłem online bez problemów (ale nie mam też wpisu do rejestrów dłużników jak niektórzy oburzeni w komentarzach), spłacam, jestem w kontakcie z firmą, wszystko jest ok – zgodziłem sie na warunki umowy pożyczki i ich przestrzegam, firma z resztą też. Bez zarzutów, nie mam uwag.

Mariusz 20 lutego 2019

Nie rozumię ludzi, którzy zaciągaja kredyt, mają wyjaśnione przez doradcę warunki umowy i podpisują że zobowiązują się do ich przestrzegania a gdy mają gotówkę w ręku nie wywiązują się ze swoich zobowiązań i wypisują głupoty jaka to zła ta firma pożyczkowa. Trochę samokrytyki zanim napiszecie jakieś bzdury.

Nick 23 lutego 2019

Bardzo lubię takie opinie, bo oddają całą prawdę o pożyczkach. Pożyczkę bierzesz wtedy, gdy jej potrzebujesz, ale musisz być świadomy tego, że trzeba będzie ją spłacić.

 • opóźniający się w spłacie pożyczki

Wszystko pięknie do czasu. Jak ktoś nie spłaci 2 rat to telefonów 1000 nachodzą do domu chodzą po sąsiadach. Nękanie bardzo duże A jak rozwiążą umowę od razu sprawa sądową plus do tego na policję składają wniosek że było wyłudzenie kredytu. PORAZKA

Ja1281 5 marca 2019

W każdym banku czy firmie pożyczkowej będą dbać o swój interes i wymagać spłaty rat. Nikt nie da ci pieniędzy za darmo i nie zrezygnuje z ich odzyskania.

Chcesz wiedzieć więcej? Poniżej znajdziesz odpowiedzi na najczęstsze pytania.

Jak szybko pieniądze są na koncie?

W zależności od tego, gdzie posiadasz konto, nawet do 48h. 

W jakich bankach Profi Credit ma konta?

Profi Credit korzysta z usług Blue Media, więc przelew weryfikacyjny na 1 zł, od razu jest zarejestrowany i nie musisz czekać. Pamiętaj spłacając ratę pożyczki, aby przelew zrobić odpowiednio wcześniej. Banki maja ustalone sesje bankowe i nie działają w weekendy. 

Czy Profi Credit sprawdza bazy dłużników?

Tak, BIK, KRD, ERIF, BIG, InfoMonitor.

Czy Profi Credit to bezpieczna firma?

Tak, firma spełnia wymogi przepisów i działa zgodnie z prawem.

Czy pierwsza pożyczka jest za darmo?

Nie, to jest pożyczka ratalna i pierwsza pożyczka nie jest za darmo. Jednak możesz skorzystać z promocji online, wtedy nie zapłacisz oprocentowania.

Jakie dokumenty są wymagane?

Tylko dowód osobisty. W niektórych przypadkach konieczne jest przedstawienie dokumentu potwierdzającego miejsce zamieszkania np. rachunku za media.

Czy jest możliwe przesunięcie terminu spłaty raty pożyczki

Tak,  jest możliwa zmiana harmonogramu spłaty pożyczki, jeśli skorzystasz z oferty „Twój Pakiet”. Ten program daje Ci możliwość odroczenia lub obniżenia rat o 50%. Oznacza to, że w czasie trwania spłaty pożyczki będziesz miał możliwość skorzystania z tak zwanych wakacji kredytowych. 

Godziny działania Profi Credit i dane firmy

od poniedziałku do piątku:

8.00 – 20.00

w soboty i niedziele:

nieczynne

Adres:

Profi Credit Polska S.A.

ul. Browarna 2

43-300 Bielsko Biała

E-mail: info@proficredit.pl

WWW: www.proficredit.pl

Telefon kontaktowy: 801 805 806 lub 33 496 00 68

 • NIP: 5472151080
 • REGON: 243624011
 • KRS: 0000518190


Opinia Rekina o Profi Credit

Z doświadczenia wiem, że firmy pożyczkowe różnie podchodzą do swojej działalności. W Profi Credit zauważyłem dbałość o szczegóły, takie jak na przykład zadbanie o możliwość skorzystania z wakacji kredytowych w programie „Twój Pakiet”. Myśląc o swoich klientach, Profi Credit przygotowała też program punktowy, który pozwala na odroczenie płatności, obniżenie rat czy spłatę punktami całej raty. Oczywiście musisz spłacać raty w terminie. Dodatkowo firma nie koncentruje się tylko na swoim zysku, ale inwestuje w lokalne inicjatywy takie jak siatkarski klub sportowy w Bielsku czy Wioski Dziecięce. A mogli by przeznaczyć te pieniądze na swoje premie. 

Nie mogę oczywiście też pominąć parametrów pożyczki, a są one bardzo dobre. Bardzo wysoka kwota pożyczki do 25 000 zł jest rzadko spotykana na rynku firm pożyczkowych. Bardzo długi okres kredytowania 48 miesięcy, to dobre rozwiązanie zmniejszające raty. Dodatkowo firma jest otwarta na klienta, który lubi załatwiać sprawy w placówce. Kilkadziesiąt placówek stacjonarnych, ułatwia kontakt z firmą i załatwienie formalności. Oczywiście najszybciej i najwygodniej wziąć pożyczkę online! Dzięki wyborowi takiej formy wnioskowania o pożyczkę, w aktualnej promocji, unikniesz oprocentowania. Z pożyczki skorzystają nie tylko osoby indywidualne, gdyż Profi Credit ma też ofertę dla firm.

Firma sprawdza bardzo dokładnie bazy dłużników, więc nie wszyscy starający się o pożyczkę ją otrzymają. Musisz też pamiętać o spłacie rat w terminie, by nie narazić się na kontakt z działem windykacji.  

Jak dostać pożyczkę w Profi Credit? 

Wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę online tutaj. Przygotuj sobie dowód osobisty.

Masz pytanie o Profi Credit?

Pytaj w komentarzach. Zachęcam też do wyrażani swoich opinii o tej pożyczce. Pamiętaj aby podawać fakty i kwoty, a nie zdania ogólne, które kompletnie nic nie wnoszą do dyskusji.

Profi Credit
Podsumowanie
Bezpieczna firma pożyczkowa z bardzo długim okresem spłaty. Wysoka kwota pożyczki do 25 000 zł. Sprawdza dokładnie bazy dłużników. Posiada palcówki stacjonarne, pożyczkę weźmiesz też online. Firma posiada programy punktowe dla klientów. Można skorzystać z wakacji kredytowych.
Cena pożyczki
Szybkość wypłaty
Biurokracja
Dodatkowe korzyści
Oceny czytelników3 Votes
Zalety
Długi okres spłaty
Kwota pożyczki to aż 25 tys. zł
Szybka decyzja kredytowa
Wakacje kredytowe
Programy lojalnościowe
Posiada również placówki stacjonarne
Wady
Sprawdzają bazy dłuzników
Weryfikacja zamieszkania w niektórych przypadkach
4.3
Ocena