Przez 11 ostatnich lat zarabiałem na lokatach bankowych. Ile w tym czasie straciły osoby oszczędzające w skarpecie? 

Oszczędzanie na lokacie bankowej  przez 11 lat

Bardzo wiele osób twierdzi, że oszczędzanie w banku się nie opłaca i w związku z tym lepiej trzymać pieniądze w skarpecie.

Fakty pokazują jednak coś zupełnie innego. Przez 11 lat mój kapitał powiększył się do ponad 153 000 zł, podczas gdy kapitał osoby trzymającej 100 000 zł w skarpecie pozostał taki sam… teoretycznie o czym za chwilę.

kapitał rekina finansów trzymany na lokatach

Reklama baner bank Pekao

Kapitał Rekina po uwzględnieniu inflacji i podatku 19%

Zielona linia to mój kapitał po korekcie o inflację i odjęciu 19% zysku w każdym roku, które zabrał mi Urząd Skarbowy zgodnie z prawem ustanowionym przez Marka Belkę (SLD) w 2000 roku. Od tego czasu stawka podatku pozostaje niezmieniona. Mimo, to różnica między moim zyskiem a stratą osoby, która trzymała pieniądze w skarpecie przekracza 40 000 zł. To bardzo dużo moim zdaniem.

oszczedzanie w skarpecie vs oszczedzanie w banku

Jak zacząć oszczędzać?

Dziś oprocentowanie lokat nie zwala z nóg ale stopy procentowe, które od paru lat są najniższe w historii, w końcu zaczną rosnąć co tylko zwiększy przyrost oszczędności trzymanych na lokatach. Na moim blogu znajdziesz najlepsze lokaty bankowe i najwyżej oprocentowane konta oszczędnościowe, na których można nieźle zarobić już dziś. Przede wszystkim to jedne z najbezpieczniejszych form oszczędzania, które mogą ochronić twoje oszczędności przed inflacją.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »