Takiej lokaty bankowej dla firm zdecydowanie brakowało na rynku! Nadchodzą gorsze czasy co sygnalizowałem już w czerwcu 2018 roku. Inwestycje w tym momencie stają się coraz bardziej ryzykowne, a dzięki tej lokacie gotówka nie będzie się marnować na nieoprocentowanym koncie firmowym – wręcz przeciwnie, 2,5% na zwykłej lokacie bankowej to dziś prawdopodobnie najlepsza oferta dla twojej firmy na rynku.

Kto może skorzystać z lokaty Max Biznes od Volkswagen Bank

Lokata Max Biznes na Nowe Środki przeznaczona jest dla posiadaczy bezwarunkowo darmowego konta Plus Konta Biznes.

Jak wskazuje nazwa konta, lokata jest przeznaczona wyłącznie dla osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą, spółek z o.o., cywilnych, jawnych, komandytowych, partnerskich, przedstawicieli wolnych zawodów oraz podmiotów non-profit. Jeśli nie spełniasz tych warunków – nie martw się – znajdziesz coś dla siebie w moim rankingu najlepszych lokat bankowych.

Lokata Max Biznes jest na nowe środki czyli w praktyce dla każdego nowego klienta każda kwota jest nowymi środkami. Jeśli jednak masz już konto w VW Bank to nowymi środkami są:

(..)środki pieniężne pochodzące spoza Volkswagen Banku, stanowiące nadwyżkę ponad sumę aktywów zgromadzonych przez Obecnego Klienta w Banku na dzień 30.06.2018. lub suma aktywów zgromadzona przez Nowego Klienta w Banku po dniu 30.06.2018.

Oprocentowanie lokaty Max Biznes 2,5%

Lokata oprocentowana jest na 2,5% w skali roku. Co ważne, oprocentowanie jest stałe w każdym kwartale. To nie koniec dobrych wieści. Odsetki od lokaty są naliczane kwartalnie i są doliczane do konta firmowego. Otrzymane odsetki można oczywiście reinwestować aby skorzystać z dobrodziejstwa procentu składanego, co pozwoli Ci na jeszcze wyższy zwrot na kapitale niż 2,5% w skali roku.

Elastyczny okres lokaty Max Biznes

Lokata jest dostępna na okres od 1 do 10 lat ale jest bardzo elastyczna. Co mam na myśli mówiąc o elastyczności? Otóż okres lokaty można określić w latach, aczkolwiek lokatę można zerwać w dowolnym momencie w razie potrzeby.

W razie zerwania lokaty przed czasem Volkswagen Bank wypłaci Ci połowę należnych odsetek za rozpoczęty kwartał. Oczywiście za zakończone kwartały otrzymujesz pełne odsetki co zasługuje na pochwałę. Inne banki przy wcześniejszym zerwaniu lokaty prawie zawsze zerują naliczone odsetki za cały okres trwania lokaty.

Elastyczność i wolność wyboru kocha każdy przedsiębiorca, a ja już wybitnie. Ta lokata ma to co lubię.

Ile można zarobić na lokacie Max biznes?

Za pomocą kalkulatora lokat Rekina Finansów bez problemu policzysz swój czysty zysk – już po podatku od dochodów kapitałowych(podatek Belki). Co ważne kalkulator uwzględnia kapitalizację kwartalną. Zysk policzysz dla okrągłych okresów od 1 do 10 lat.

Minimalna i maksymalna kwota lokaty Max biznes

Min. kwotaMax. kwota
1000 złbez ograniczeń

Nie ma również ograniczeń co do ilości zakładanych lokat !

Bezpieczeństwo lokaty Max biznes

Wszystkie środki na lokacie Max Biznes są gwarantowane przez niemiecki odpowiednik Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, a mianowicie Fundusz Gwarancji Depozytów Federalnego Zrzeszenia Banków Niemieckich: Entschädigungseinrichtung deutscher Banken GmbH. Od 28.09.2018 roku VW Bank jest niemieckim oddziałem banku. Wysokość gwarancji wynosi 100 000 EUR czyli około 420 000 zł.

Czy Volkswagen Bank to bezpieczny bank?

Volkswagen Bank ma swoje korzenie oczywiście w koncernie samochodowym Volkswagen. Któż nie zna tej marki? Nie uwierzę jeśli powiesz, że nigdy nie jeździłeś autem marki Volkswagen, Audi, SEAT, ŠKODA, Porsche. Te wszystkie marki należą oczywiście do Volkswagena.

Volkswagen Bank działa w Polsce jako oddział niemieckiego Volkswagen Banku i podlega oczywiście niemieckiemu odpowiednikowi KNF czyli Bundesanstalt für Finanzdienstleistungsaufsicht (Federalny Urząd Nadzoru Usług Finansowych) z siedzibą w Republice Federalnej Niemiec.

W sprawozdaniu finansowym Volkswagen Bank można wyczytać, iż w 2017 roku

  • zanotował w Polsce prawie 120 mln zł zysku
  • spełnia wymagania kapitałowe nałożone przez niemiecki nadzór finansowy
  • uzyskał pozytywną opinię audytora finansowego Fidelis Accounting. Nie jest to niestety audytor z tzw. BIG 4 aczkolwiek ta firma audytorska jest prowadzona przez byłych dyrektorów i menedżerów KPMG (jedna z firm BIG4), wobec czego osobiście zakładam, że przy badaniu sprawozdania finansowego zachowano najwyższą staranność i standardy badania.

Pytania i odpowiedzi dotyczące lokaty

Czy lokata jest automatycznie odnawialna?

Nie

Jak lokata zostanie założona?

Lokata zostanie założona za pośrednictwem konsultanta z infolinii telefonicznej

Gdzie mogę znaleźć tabele oprocentowania, regulamin i tabela opłat i prowizji?

Na tej stronie znajdziesz wszystkie dokumenty, które analizowałem.

Jak założyć lokatę Max Biznes?

Lokata Max Biznes wymaga założenia bezwarunkowo darmowego konta Plus Biznes (0 zł za założenie i prowadzenie konta) ale tym nie musisz się martwić. Na początek trzeba złożyć wniosek na stronie banku. Po wypełnieniu wniosku skontaktuje się z Tobą konsultant Volkswagen Banku, który pokieruje Cię już dalej. W każdym razie wszystkie formalności załatwisz online i przez kuriera co oszczędzi Ci sporo czasu.

Opinie o lokacie Max Biznes na Nowe Środki

Przedsiębiorcy nie mają zazwyczaj czasu na pisanie opinii w internecie ale jeśli chcesz się nią podzielić, śmiało zrób to tutaj na dole strony.

Według mnie lokata zasługuje na wyróżnienie i spore brawa. Wysokie oprocentowanie stałe, kapitalizacja kwartalna i brak maksymalnej kwoty lokaty. Właściwie trudno znaleźć minusy tej lokaty.

Jako mankament mogę jedynie wskazać konieczność założenia darmowego konta Plus Biznes (bezwarunkowe 0 zł za prowadzenie rachunku) co wymaga trochę cierpliwości. Drugi i ostatni mankament jakiego się dopatrzyłem to brak możliwości założenia lokaty na okres krótszy niż 1 rok. Oczywiście można zerwać lokatę przez upływem roku, ale wtedy zostanie wypłacona połowa należnych odsetek za bieżący kwartał i pełne za zakończone kwartały. Poza tym minusów nie widzę.

Plusów jest nieporównywalnie więcej. Za największy plus mogę uznać brak limitów w ilości jak i wysokości środków na lokacie. Można ulokować na niej naprawdę duże środki… 10 mln zł na lokacie oprocentowanej 2,5%? W VW Bank nie widzą w tym problemu 🙂

Moja opinia o lokacie jest jak najbardziej pozytywna. Fajnie, że miałem możliwość przyjrzenia się tej lokacie.

Zapraszam Cię gorąco do dzielenia się zarówno pozytywnym jak i negatywnymi opiniami.

Na koniec zamieszam moją skróconą opinię o lokacie Max Biznes na Nowe Środki.

Ocena Lokaty Max Biznes
Oprocentowanie9
Opłaty10
Dodatkowe korzyści10
Łatwość założenia7
Zalety
Wysokie oporcentowanie stałe
Kapitalizacja kwartalna
Brak limitów kwot i ilości założonych lokat
Gwarancja do 100 000 EURO
Elastyczny okres lokaty aż do 10 lat
Przyjemna obsługa telefoniczna
Wady
Koniecznośc założenia darmowego ROR firmowego
Lokata na minimum 1 rok
9
Ocena
Podsumowanie
Lokata Max Biznes jest oprocentowana na 2,5% w okresie od 1 do 10 lat, z kapitalizacją kwartalną. W razie nagłej potrzeby można ją zerwać, zachowując pełne odsetki z zakończone kwartały i połowę za bieżący. Bardzo dobra lokata dla firm.