Chcesz bezpiecznie przechować 20 000 – 100 000 zł? W tym celu została zaprojektowana lokata „bezkompromisowa” . Często pojawia się w moim zestawieniu najlepszych lokat. To już świadczy o tym, że moja opinia o tej lokacie bankowej jest pozytywna. Lokata bezkompromisowa to łatwy sposób na bezpieczne pomnożenie większej gotówki w krótkim okresie. Postanowiłem jeszcze bliżej przyjrzeć się tej lokacie. Pokażę Ci ile można zarobić na niej, jakie są jej zalety i ograniczenia.

Oprocentowanie lokaty bezkompromisowej BGŻ Optima

Lokata oprocentowana jest na 2,7% w skali roku. Oprocentowanie jest stałe czyli w trakcie trwania lokaty nie zostanie obniżone! To duża zaleta.

Okres lokaty bezkompromisowej

Lokata jest dostępna na max trzy miesiące. Napisałem „max” ponieważ lokatę można wcześniej zerwać, nie tracąc dotychczas naliczonych odsetek. Oczywiście nie opłaca się tego robić ponieważ im dłuższy okres tym więcej odsetek zostanie naliczonych.

Ile można zarobić na lokacie bezkompromisowej ?

Za pomocą kalkulatora lokat Rekina Finansów bez problemu policzysz swój czysty zysk – już po podatku od dochodów kapitałowych.

Minimalna i maksymalna kwota lokaty bezkompromisowej

Min. kwota Max. kwota
500 zł 100 000 zł

Do kwoty 20 000 zł opłaca się bardziej założyć lokatę bezkarną, która ma identyczne parametry i warunki. Jedyna różnica to wyższe oprocentowanie bo aż 3,5%.

Bezpieczeństwo lokaty bezkompromisowej

Wszystkie środki na lokacie bezkompromisowej są gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do kwoty 100 000 EUR czyli około 420 000 zł.

Czy BGŻ Optima to bezpieczny bank?

BGŻ Optima to internetowa marka banku BGŻ BNP Paribas, jednego z 20 największych banków w Polsce. Sam bank BGŻ (Bank Gospodarki Żywnościowej) istnieje od 1975 roku. Większościowy akcjonariat banku BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów. Akcje banku są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie od 2011 roku. Sytuacja finansowa jest dobra na co wskazują sprawozdania finansowe zaaprobowane przez audytorów z BIG4.

Dla kogo jest lokata bezkompromisowa?

Lokata jest przeznaczona dla nowych klientów BGŻ Optima. Nowy klient według banku to osoba, która przez ostatnie 12 miesięcy nie miała żadnego konta oszczędnościowego ani lokaty w BGŻ optima. To jedyne warunki. Oczywiście trzeba mieć też ukończone 18 lat i posiadać konto bankowe w dowolnym banku.

panel-klienta-bgz-optima-lokata-bezkompromisowa

Ja też założyłem sobie lokatę bezkompromisową (dawniej zwana bezkarną).

Jak założyć lokatę bezkompromisową?

Lokata bezkompromisowa jest zakładana z całkowicie darmowym kontem oszczędnościowym o nazwie Smart. Dzięki temu kontu oszczędnościowemu można zarządzać swoją lokatą, wypłacać środki, wpłacać dodatkowe, zakładać inne lokaty czy po prostu trzymać oszczędności na tym bardzo dobrze oprocentowanym koncie oszczędnościowym. Na blogu pisałem już o szczegółach konta oszczędnościowego Smart BGŻ Optima.

Do założenia konta oszczędnościowego w BGŻ Optima będziesz potrzebował:

 1. dowodu osobistego lub paszportu,
 2. wyraźnych zdjęć/skanu awersu i osobno rewersu twojego dowodu osobistego lub paszportu w formacie jpg/jpeg/png.

Jak złożyć wniosek o lokatę bezkompromisową?

Można to zrobić natychmiast. Kliknij w klawisz z lokatą, która Cię interesuje i wypełnij wniosek od ręki. Przygotuj sobie skany przedniej i tylnej strony dowodu osobistego wcześniej.

Lokata Bezkompromisowa 2,7% do 100 tys zł

Złóż wniosek online

Lokata Bezkarna 3,5% do 20 tys zł

Złóż wniosek online

Najczęstsze pytania i problemy

Począwszy od wypełnienia wniosku, do momentu otwarcia lokaty wygląda następująco:

 1. BGŻOptima nie posiada swoich stacjonarnych oddziałów, a konto i lokatę zakłada się przez internet. Pierwszym krokiem jest zatem wypełnienie wniosku na stronie BGŻ o otwarcie konta oszczędnościowego wraz z Lokatą Bekompromisową 2,7% (kliknij). Jeśli dysponujesz mniejszą kwotą do 20 000 zł korzystniej jest wybrać Lokatę Bezkarną oprocentowaną 3,5% (kliknij). Uzupełnienie formularza nie powinno Ci zająć więcej niż 7 minut.
 2. Na początek podajesz kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na Lokatę.
 3. We wniosku należy wpisać m.in. datę wygaśnięcia dowodu osobistego – jeśli masz wpisane w dowodzie „czas nieoznaczony” wpisz: „31.12.2099”
 4. Przelewasz podaną kwotę lokaty (lub kwotę wyższą) z rachunku w innym banku na konto podane przez BGŻOptima. Aktywujesz w ten sposób swoje konto oszczędnościowe, a wpłacone środki są lokowane na wybranej lokacie (ewentualna nadwyżka zostanie przelana na twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima). Realizując pierwszy przelew do BGŻOptima pamiętaj o tym, aby zasilić rachunek co najmniej kwotą, jaką wcześniej zadeklarowałeś we wniosku. W przeciwnym razie środki trafią na konto oszczędnościowe, a nie na lokatę i konieczne będzie skorzystanie z infolinii banku BGŻOptima.
 5. Po zakończeniu terminu lokaty, środki z depozytu wraz z odsetkami trafią na Twoje konto oszczędnościowe BGŻOptima. Będziesz mógł je tam zachować lub bezpłatnie przelać na inny rachunek.

Czytelnicy zadają mi często pytanie dlaczego wniosek o lokatę BGŻ Optima został odrzucony. Powodem odrzucenia jest najczęściej:

 • brak przelewu weryfikacyjnego (50%) – przelewy z kont małżeńskich i firmowych są odrzucane
 • negatywna weryfikacja danych (20%) – np. dane we wniosku nie zgadzały się ze skanem dowodu osobistego, być może przelew wykonałeś z konta bankowego, którego dane nie zgadzają się z tymi, które podałeś we wniosku – np. zakładałeś lokatę na siebie a przelałeś pieniądze z konta żony)
 • negatywna weryfikacja skanów/zdjęć twojego dowodu osobistego lub paszportu (20%) – bardzo często przesyłane skany są niewyraźne, prześwietlone. Trzeba mieć świadomość, że to automat sprawdza dowód, także zdjęcia dowodu muszą być wyraźne na środku zdjęcia.
 • inne powody (10%) – np. zapomniałeś przelać środki w terminie 5 dni.

Opinie o lokacie Bezkompromisowej

Jak wiesz sam korzystałem z lokaty bezkompromisowej. Nie mam co do niej żadnych zastrzeżeń. Co więcej często znajduje miejsce wśród najlepszych lokat na moim blogu. Lokata bezkompromisowa jest po prostu dobrym sposobem na ulokowanie 100 000 zł w bezpieczny sposób. Jeśli musiałbym znaleźć mankamenty to na pewno robienie i załączanie zdjęć/skanów dowodu osobistego lub paszportu jest trochę kłopotliwe. Niestety takie są wymagania Komisji Nadzoru Finansowego i bank musi się do nich dostosować. Gdyby bank nie wymagał skanu dokumentu, musiałby przyjeżdżać kurier z umową… a to oznacza koszty rzędu 60 zł. Tym sposobem bank lokata bezkompromisowa byłaby oprocentowana na ok. 1%, a nie na 2,7%.

Jedyne negatywne opinie, które dotychczas pojawiały się na blogu dotyczyły awarii technicznych po aktualizacjach systemu bankowego. Po kontakcie z infolinią każdy problem był jednak rozwiązany, także finalnie każdy czytelnik Rekina Finansów był zadowolony. od ponad 8 miesięcy nie wystąpił żaden odczuwalny problem techniczny.

Zapraszam Cię gorąco do dzielenia się zarówno pozytywnym jak i negatywnymi opiniami.

Na koniec zamieszam moją skróconą opinię o lokacie bezkompromisowej.

Oszczędzaj i inwestuj
RAZEM Z REKINEM

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE !
WYŚLIJ »
Ocena Lokaty Bezkompromisowej
Podsumowanie
Lokaty Bezkompromisowa ma dosyć wysoki limit czyli 100 tys zł i oprocentowanie stałe 2,7%. Można ją zerwać bez utraty odsetek w razie nagłej potrzeby. Nie ma drugiej takiej oferty na rynku.
Oprocentowanie
10
Opłaty
10
Dodatkowe korzyści
10
Łatwość założenia
8
Zalety
Wysokie oporcentowanie stałe
Darmowe konto oszczędnościowe w prezencie
Darmowe wpłaty i wypłaty bez limitu
Gwarancja BFG do 100 000 EURO
Przyjemna obsługa telefoniczna
Wady
We wniosku trzeba dołączyć osobno skan awersu i rewersu dowodu osobistego
Lokata max na 3 miesiące
9.5
Ocena
Reklama