7.8
Ocena

ING Bank uważany jest za jeden z bardziej nowoczesnych, dlatego swoim klientom oferuje szeroki dostęp do rachunku walutowego. Czy konto walutowe w ING się opłaca? Ile kosztuje karta wielowalutowa? Kursy walut są korzystne? Przeczytaj analizę o koncie walutowym w euro, dolarach amerykańskich lub funtach szterlingach.

Dla kogo jest rachunek walutowy ING?

Konto walutowe w ING świetnie sprawdzi się dla osób, które wypłatę otrzymują w obcej walucie. Dodatkowo, może być wygodnym rozwiązaniem w przypadku osób, którym zależy na posiadaniu niskopłatnej karty w euro. Świetnie sprawdzi się również w razie spłaty kredytu walutowego, zwłaszcza w przypadku kredytu w tym samym banku.

Waluty

Nie ma konieczności posiadania konta osobistego w złotówkach. Rachunek Walutowy ING Bank można otworzyć w trzech walutach.

Reklama baner bank Pekao
 • euro EUR,
 • dolar amerykański USD,
 • funt GBP.

Szacunkowy spread 0,8% – internetowego kantora w Moim ING. A 6% – standardowo.

Opłaty

 • Prowadzenie konta: 0 zł

Przelewy

 • Przelew walutowy europejski SEPA: 5 zł
 • Przelew walutowy zagraniczny SWIFT: 40 zł
 • Koszt przyjęcia przelewu walutowego: 0 zł

Karta płatnicza Visa zbliżeniowa w PLN (karta wielowalutowa, także do płatności w EUR, USD, GBP)

 • Wydanie karty: 0 zł
 • Użytkowanie karty Karta do Konta Direct: 0 zł lub 7 zł
 • Karta do Konta Mobi: 0 zł
 • Zwolnienie z opłaty za kartę dokonanie transakcji kartą na kwotę za min. 300 zł w miesiącu

Bankomaty

 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 3% kwoty wypłaty

Konto oszczędnościowe

 • EUR: 0,01%
 • GBP: 0,25%
 • USD: 0,1%

Rachunek sam w sobie nie jest oprocentowany, jednakże istnieje możliwość założenia dodatkowego rachunku oszczędnościowego w EUR, USD i GBP. Dostępne są również lokaty walutowe, ale tylko w EUR i USD – z oprocentowaniem do 0,25%.

Za przelew krajowy w walucie, dokonywany przez internet, zapłacisz 40 zł, podobnie jak i za przelew zagraniczny. Koszt przelewu europejskiego SEPA to 5 zł. Nie ma naliczanych dodatkowych opłat za przelew przychodzący. Warto jeszcze dodać, że wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne.

Karta wielowalutowa

Karta wielowalutowa pozwala na płacenie w złotych, euro, funtach lub dolarach. Pieniądze zostają automatycznie pobrane w odpowiedniej walucie, w której przeprowadzana jest transakcja. Takie rozwiązanie pozwala uniknąć opłaty za przewalutowanie płatności kartą za granicą. Funkcja wielowalutowości jest dodawana do podstawowej karty płatniczej w ING – wystarczy, że podłączysz w systemie bankowości internetowej Moje ING, konto walutowe w EURO, USD lub GBP do karty. Możesz to zrobić w każdej chwili, nawet za granicą.

Dlaczego warto?

 • Masz jedną kartę do konta w złotych i w walutach obcych.
 • Z kont walutowych możesz wypłacać gotówkę w bankomacie, płacić kartą w sklepach stacjonarnych i w internecie.
 • Transakcje z kont walutowych doliczają się do kwoty, która zwalnia cię z opłaty za kartę.

Jak działa funkcja wielowalutowości?

Płacisz w dowolnej walucie obcej. Bank sprawdza czy masz podłączone do karty konto w walucie, w której dokonujesz daną transakcję. Następnie sprawdza, czy masz na nim wystarczającą kwotę do zrealizowania transakcji. Jeśli masz dość pieniędzy na koncie walutowym, bank rozlicza płatność z tego konta i nie ponosisz kosztów przewalutowania.

W pozostałych przypadkach, bank pobierze ci całą kwotę z konta w PLN. Transakcja zostaje przeliczona na PLN przez organizację płatniczą Visa. ING Bank Śląski pobiera wtedy prowizję za przewalutowanie w wysokości 3% kwoty transakcji.

W przypadku wypłat z bankomatów za granicą bank pobiera prowizję w wysokości 3% kwoty wypłaty.

Opłaty za kartę wielowalutową

Miesięczna opłata za użytkowanie karty wielowalutowej zależy od rodzaju konta osobistego, do którego została ona wydana.

 • W przypadku Konta Mobi (dla osób do 26 roku życia) karta jest bezwarunkowo darmowa w użytkowaniu.
 • W przypadku Konta Direct za korzystanie z karty wielowalutowej również można nie płacić, jeśli w okresie rozliczeniowym dokonamy transakcji na 300 złotych (dla osób w wieku 18-26 lat limit zwolnienia wynosi 200 zł). W przeciwnym wypadku bank nalicza miesięczną opłatę – 7 złotych.

Kantor ING

Kantor ING to internetowy kantor wymiany walut, w którym możesz wygodnie wymienić euro, dolary i funty brytyjskie, np. kiedy dostajesz przelewy z zagranicy, wyjeżdżasz za granicę turystycznie lub do pracy, kupujesz lub sprzedajesz w internecie.

Wymieniasz waluty po kursie, jaki zaakceptujesz, niezależnie od tego, kiedy bank zaksięguje transakcję. Możesz zlecać wymianę walut o dowolnej porze. Jeśli zlecisz wymianę waluty od poniedziałku do soboty do godz. 20.00, pieniądze zostaną zaksięgowane na twoim koncie w tym samym dniu. Jeśli zlecisz wymianę waluty później lub w dni ustawowo wolne od pracy – bank rozliczy ją w pierwszym dniu roboczym.

Dodatkowe funkcjonalności

Do rachunku walutowego ING Bank dostępna jest aplikacja na smartfony oraz tablety, znacznie ułatwiająca obsługę konta z każdego miejsca, w którym jest dostęp do internetu.

Wszystkie operacje, czyli otwarcie konta walutowego, wymianę walut i podłączenie kont walutowych można przeprowadzić na komputerze lub telefonie.

Atuty konta walutowego ING

 • Karta wielowalutowa – możliwość płacenia w EUR, USD, GBP swoją kartą wydaną w złotych, bez prowizji za przewalutowanie.
 • Internetowy kantor ING – możliwość wymiany walut po korzystnym kursie 24h na dobę (spread na euro ok. 0,8%).
 • Usługa wymiany walut, która po aktywacji przelicza taniej waluty w godz. od 9.00-17.00.
 • Otwarcie i prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne.
 • Wygodne aplikacje do obsługi konta – wielość sposobów obsługi konta: na komputerze, na tablecie czy smartfonie – sprawia, że dostęp do konta jest prosty, a działania na nim mogą być wykonywane z każdego miejsca.
 • Bezpłatne przelewy wewnętrzne – dobra wiadomość dla osób, które spłacają kredyty walutowe w tym samym banku.
 • Brak opłat za przelewy przychodzące – jedna z największych zalet, którą wymienia większość klientów: przelewy przychodzące są darmowe, dzięki czemu nie trzeba płacić dodatkowo np. w razie otrzymania na konto pensji.

Wady konta walutowego ING

 • spora, stała kwota płatności za przelew krajowy zewnętrzny – może zniechęcać zwłaszcza osoby, które spłacają inne zobowiązania w ramach rachunków w innych bankach niż ING.

Tu możesz założyć konto walutowe w ING:

Dlaczego warto założyć rachunek walutowy?

Rachunek walutowy to podstawowe konto dla każdego, kto często i regularnie dokonuje transakcji w obcych walutach. Poznaj kryteria, według których tworzymy ranking kont walutowych.

Sposobów na korzystanie z płatności w obcych walutach jest dziś całkiem sporo. Dla osób, które regularnie rozliczają się w konkretnej walucie, najbardziej oczywistym wyborem będzie otwarcie konta walutowego, ponieważ  jeśli potrzebujesz ciągłego dostępu do PLN, to analogicznie może ci się przydać rachunek do zarządzania środkami w innej walucie. Wystarczy, że otrzymujesz wynagrodzenie od zagranicznego pracodawcy, wtedy rachunek walutowy może się okazać produktem nie tyle przydatnym, co właściwie niezbędnym.

Jak najwygodniej założyć konto walutowe?

Wypełnij ten wniosek przez internet i załóż konto całkowicie online.

Zapraszam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego konta.

Konto Walutowe ING
Podsumowanie
Jeśli potrzebujesz ciągłego dostępu do PLN, to analogicznie może Ci się przydać rachunek do zarządzania środkami w innej walucie. Wystarczy, że otrzymujesz wynagrodzenie od zagranicznego pracodawcy (co w dzisiejszych czasach zdarza się dość często), a to tylko jedna z sytuacji, w której Konto Walutowe ING może się okazać produktem nie tyle przydatnym, co właściwie niezbędnym. Waluty: złoty – PLN, euro – EUR, dolar amerykański – USD, funt brytyjski – GBP.
Kurs przewalutowania: bankowy ING ok. 0,3% EUR/PLN
Opłata za utrzymanie konta: 0 zł
Opłata za kartę: 7 zł mies. (0 zł, jeśli wydasz kartą min. 300 zł mies.)
Funkcjonalność
8.5
Opłaty
8
Dodatkowe korzyści
7
Zalety
Karta wielowalutowa bez prowizji
Internetowy kantor ING 24h na dobę (spread ok. 0,8%)
Otwarcie i prowadzenie konta jest zupełnie bezpłatne
Bezpłatne przelewy wewnętrzne
Brak opłat za przelewy przychodzące
Usługa tańszej wymiany walut od 9-17.00
Wady
Wysoka kwota płatności za przelew krajowy zewnętrzny
7.8
Ocena