7.1
Ocena

N26 oferuje darmowe rozwiązania płatnicze za granicą na terenie całej Unii Europejskiej. Bank ten zapewnia w pełni darmowe konto i kartę oraz przewalutowania po kursie Mastercard. Polecając rachunek swoim znajomym możesz zdobyć nawet 1500 euro bonusu! Konto w N26 zakłada się przez smartfona, dosłownie w ciągu kilku minut.

N26 to bank mobilny, który pozwala w 100% zarządzać kontem bankowym online lub za pomocą smartfona, niezależnie od tego, czy jesteś w domu czy podróżujesz po świecie. Rachunek bankowy N26 prowadzony jest jedynie w euro, a transakcje w innych walutach rozliczane są po aktualnych kursach wymiany wobec euro.

Został uruchomiony w 2015 r. i działa z pełną europejską licencją bankową wydaną w Niemczech. N26 posiada licencję bankową regulowaną przez niemiecki Urząd Nadzoru Finansowego i jest członkiem niemieckiego systemu ochrony depozytów, który zapewnia ochronę środków pieniężnych klientów przechowywanych w krajach Unii Europejskiej do kwoty 100 000 EUR. Obecnie N26 dostępny jest na 26 rynkach, obsługujący już ponad 3,5 miliona klientów, w tym również klientów z Polski.

Karta Mastercard

Konto bankowe N26 otrzymasz z bezpłatną kartą debetową Mastercard, akceptowaną na całym świecie. Karta do konta może być dwojakiego rodzaju: wirtualna lub fizyczna, którą zarządzasz sam z poziomu smartfona. W aplikacji, możesz ustawić dzienne limity wydatków, zablokować lub odblokować kartę i zresetować PIN w dowolnym miejscu na świecie, 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Reklama baner bank Pekao

Standardowe konto bankowe N26 jest bezpłatne i nie pobiera żadnych opłat za otwarcie lub utrzymanie konta. Aby otworzyć N26 nie jest też wymagany depozyt, ani minimalny dochód.

Opłaty za N26:

 • Otwarcie konta: 0 zł
 • Prowadzenie konta walutowego: 0 zł
 • Bezpłatne wypłaty z bankomatów w euro: 0 zł
 • Płatności w dowolnej walucie: 0 zł

Opłaty za kartę Mastercard i opcjonalną Maestro:

 • Wydanie karty płatniczej w atrakcyjnym designie: 10 euro

Wypłaty z bankomatów w strefie euro:

 • do 5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów (tylko 1,7% prowizji dla wypłat w innych walutach),
 • 2,00 € za dodatkową wypłatę,
 • W bankomacie można wypłacić max 2500 euro dziennie.

Opłaty za przelewy:

 • Darmowe przelewy SEPA do Niemiec i Polski.
 • Przelewy otrzymane z krajów Europejskiego Obszaru Gospodarczego i Szwajcarii w EUR: 0 zł
 • Przelewy w obrębie państw EOG i pomiędzy nimi oraz do Szwajcarii w EUR: 0 zł
 • Uzasadniona odmowa wykonania polecenia przelewu: 0 zł
 • Odmowa polecenia zapłaty z powodu niewystarczających środków: 3 €

Usługi i opłaty dotyczą każdego, kto zarejestruje się w Polsce, Belgii, Estonii, Finlandii, Grecji, Irlandii, na Litwie, w Luksemburgu, Holandii, Portugalii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Norwegii, Danii, Islandii i Liechtensteinie. N26 nie jest dostępny w Grecji ani w Słowenii.

Atuty konta N26:

 • Bezpieczne logowanie odciskiem palca. Zamiast wpisywać hasło za każdym razem, gdy chcesz wejść do konta N26, bezpiecznie zalogujesz się za pomocą odcisku palca.
 • Międzynarodowe przelewy pieniężne za pomocą TransferWise. Możesz wysłać pieniądze w 19 różnych walutach za pomocą funkcji Transferwise wbudowanej w aplikację N26 i zaoszczędzić nawet 6 razy więcej niż w tradycyjnych bankach.
 • Bezbolesne przelewy bankowe. Wykonasz natychmiastowe przelewy bankowe w czasie rzeczywistym za darmo za pomocą N26 MoneyBeam. Wyślesz lub odbierzesz pieniądze od swoich kontaktów w aplikacji N26. Kontakty możesz dodawać za pomocą adresu e-mail lub numeru telefonu.

Program poleceń, czyli 15 euro dla polecającego

Program poleceń, dzięki któremu możesz zarekomendować swoim znajomym usługi N26 to bardzo skuteczna forma marketingu. Aby wziąć udział w promocji, podczas zakładania konta musisz podać kod polecenia obecnego posiadacza konta w N26.

Aby polecający otrzymał premię, polecony musi aktywować kartę Mastercard i wykonać nią co najmniej 1 transakcję o wartości 15 euro (w jednej płatności). Może to być płatność online (również doładowanie Revoluta zapewni wypłatę premii) lub robiąc zakupy w polskim sklepie stacjonarnym. N26 przewalutuje transakcję po kursie Mastercarda, który jest niemal “bezspreadowy”.

Maksymalnie możesz uzyskać do 1500 euro premii z poleceń. Konto możesz zacząć polecać zaraz po pełnej aktywacji rachunku. W aplikacji mobilnej dostępne będą informacje, ile osób spełniło warunki programu z polecenia.

Tu możesz założyć konto:

Wady konta N26:

 • Brak wsparcia w języku polskim.
 • Brak macierzystych placówek i bankomatów.
 • N26 prowadzony jest jedynie w euro, a transakcje w innych walutach rozliczane są po aktualnych kursach wymiany wobec euro.
 • Długie oczekiwanie na kartę fizyczną.
 • Brak oferty kredytowej.

Opinia Rekina o koncie N26:

Bardzo dużym plusem tego konta jest jego nowoczesność. To duży krok w przyszłość, który znacznie upraszcza bankowość. Wszystko odbywa się za pomocą technologii cyfrowej, a samo konto N26 bardzo ułatwia zarządzanie pieniędzmi. Ponadto otwarcie standardowego konta N26 jest naprawdę szybkie, bez użycia papieru i nic nie kosztuje.

Konto N26 zapewnia bezwarunkowo darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku. Karta również będzie wydana za darmo, a jej miesięczny koszt obsługi wynosi okrągłe 0 zł. Dostawa karty pocztą jest darmowa, jednak może to potrwać do 2 tygodni. Konto N26 zapewnia dodatkowo dwa subkonta walutowe, powiadomienia push po każdej transakcji, obsługę Google Pay oraz Apple Pay, darmowe przelewy SEPA (w walucie euro), a także bezprowizyjne przewalutowania transakcji bezgotówkowych kartą po kursie Mastercard. N26 oferuje 5 darmowych wypłat z bankomatów w każdym miesiącu, aczkolwiek wyłącznie w krajach strefy euro. Chcąc wypłacić gotówkę w Polsce, musisz liczyć się z opłatą równą 1,7% wartości transakcji.

N26 nie posiada placówek stacjonarnych. Całość obsługi odbywa się w pełni online, po części na tradycyjnej stronie internetowej, ale docelowo w aplikacji mobilnej. Konto możesz zasilić poprzez przelew SEPA z konta walutowego w polskim banku, kantoru online lub z Revoluta. Wykonując przelew SEPA z konta w PLN, bank przewalutuje środki po własnym kursie kupna, który nie jest zbyt korzystny, dlatego lepiej odpuścić sobie tę formę zasilenia N26.

Największy minus tego konta to obsługa i wsparcie w języku obcym. Jeśli będziesz mieć pytania lub napotkasz jakiekolwiek problemy, zespół obsługi klienta udzieli ci pomocy jedynie w języku angielskim, francuskim, niemieckim, hiszpańskim lub włoskim.

Jak założyć N26?

W Polsce możesz bezproblemowo otworzyć konto N26. Wystarczy, że zarejestrujesz się przez stronę internetową lub pobierając aplikację mobilną N26 na telefon. Otwarcie konta zajmuje tylko 8 minut i odbywa się bez większych formalności. Zaraz po zweryfikowaniu tożsamości twoje konto będzie gotowe do działania.

Co musisz wpisać we wniosku, aby założyć konto:

 • kilka informacji osobistych, najlepiej bez polskich znaków: imię, nazwisko, data urodzenia,
 • numer telefonu komórkowego,
 • adres domowy, numer domu/mieszkania najlepiej podać z ukośnikiem, zaś rezydencję jako Poland (jeśli to twój kraj rezydencji),
 • dodatkowe informacje o wyborze konta,
 • kod polecenia,
 • wyrazić zgody bankowe,
 • i konto gotowe!

Zapraszam do komentowania i dzielenia się plusami i minusami tego rodzaju kontem. Jestem ciekawy czy też mógłbyś skorzystać z N26?

Konto N26
Podsumowanie
Konto N26 zapewnia bezwarunkowo darmowe otwarcie i prowadzenie rachunku. Karta również będzie wydana za 10 euro, a jej miesięczny koszt obsługi wynosi okrągłe 0 zł. Konto N26 zapewnia darmowe przelewy SEPA (w walucie euro), a także bezprowizyjne przewalutowania transakcji bezgotówkowych kartą po kursie Mastercard. N26 oferuje 5 darmowych wypłat z bankomatów w każdym miesiącu wyłącznie w krajach strefy euro. Jeśli chcesz wypłacić gotówkę w Polsce, musisz liczyć się z opłatą równą 1,7% wartości transakcji. Waluta: euro – EUR.
Kurs przewalutowania: Mastercard (przykład 1 euro - koszt 2 grosze)
Opłata za utrzymanie konta: 0 zł
Opłata za kartę: 0 zł
Funkcjonalność
6.2
Opłaty
9
Dodatkowe korzyści
6.1
Zalety
W pełni darmowe konto i karta
Przewalutowania po kursie Mastercard
5 darmowych wypłat miesięcznie ze wszystkich bankomatów
Konto zakładane 100% online
15 euro bonusu z programu poleceń
Wady
Brak wsparcia w języku polskim
Brak macierzystych placówek i bankomatów
Brak oferty kredytowej
Brak innych walut poza euro
7.1
Ocena