6.1
Ocena

Interesuje Cię konto osobiste Activ Eurobanku?  Po lekturze mojej analizy i rzetelnych opinii użytkowników będziesz wiedział czy warto otworzyć to konto… czy może lepiej trzymać się od Eurobanku z daleka.

Eurobank działa od 2003 roku, a jego początki wywodzą się z Banku Społem założonego w 1990 roku. Eurobank ma czym się pochwalić, jeśli chodzi o obsługę klienta: posiada sieć ponad 500 placówek stacjonarnych, bankowość internetową, a do tego oferuje za darmo aplikację mobilną i płatności zbliżeniowe telefonem. Dla posiadaczy konta Activ wypłaty z wszystkich bankomatów są bezpłatne, co jest dziś rzadkością.

Czym wyróżnia się konto Activ Eurobanku?

 • Darmowe bankomaty w Polsce (wypłaty i wpłaty);
 • 5% zwrotu za płatności kartą i telefonem. Zwrot dostajesz za wydatki na rozrywkę np. bilety do kina, karnety do siłowni, a także podróże pociągiem czy samolotem, nocleg w hotelu, wizyty w restauracji czy pubie (Program “Rodzina i przyjaciele”);
 • Ogromny limit kredytowy w koncie – do 100 000 zł;
 • Darmowe ubezpieczenie, dzięki któremu otrzymasz pomoc medyczną, domową i komputerową za 0zł (Medical Assistance, Home Assistance, Assistance sprzętu komputerowego).

Reklama baner bank Pekao

Dla większości z nas najważniejsze są jednak opłaty za konto, karty i przelewy. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym opłatom za konto osobiste Activ w w Eurobank:

Opłaty za konto Activ

 • Otwarcie konta: 0zł;
 • Prowadzenie konta: 0 zł jeśli na konto wpływ Twoje wynagrodzenie, emerytura lub renta w kwocie minimum 1500zł, w innym przypadku opłata miesięczna za konto wynosi 9 zł. Dodatkowo miła niespodzianka czeka osoby pobierające zasiłek 500 plus na dziecko. Takie osoby są zwolnione z opłaty za prowadzenie konta do końca września 2017 r.
 • Zamknięcie konta w terminie 90 dni od daty otwarcia 5 zł, po 90 dniach za 0 zł.

Opłaty za kartę płatniczą

 • Wydanie karty płatniczej: 0 zł
 • Opłata miesięczna za kartę debetową: 4,90zł za kartę tradycyjną lub 5,95 zł za MasterCard Paypass NFC -opłata jest zwracana, jeżeli w miesiącu na rachunku zaksięgowano transakcje bezgotówkowe (płatności za towary i usługi) wykonane na łączną kwotę co najmniej 400zł;
 • Transakcja typu cashback: 0zł.

Opłaty za przelewy

 • Opłata za przelewy internetowe: 0 zł;
 • Przelew do innego banku wykonywany w placówce: 7 zł;
 • Przelewy wykonywane przez telefon: wewnętrzne 0 zł, do innego banku 2 zł;
 • Przelew do ZUS lub US: 0 zł przez Internet, w placówce 7 zł;
 • Przelew ekspresowy: 3 zł;
 • Przelew Sorbnet (min. kwota 1 mln PLN): 10 zł;
 • Zlecenia stałe i polecenia zapłaty: 0 zł (w placówce 4 zł);
 • Polecenie zapłaty: 0 zł.

Bankomaty

 • Wpłaty i wypłaty gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce: 0 zł;
 • Wypłaty gotówki z bankomatów za granicą: 5 zł + 3% prowizji za przewalutowanie transakcji;
 • Sprawdzenie dostępnych środków w bankomacie: 1 zł.

Inne opłaty za konto Eurobank

 • Ustanowienie pełnomocnika do konta: 0 zł;
 • Wyciąg elektroniczny: 0 zł; wyciąg papierowy: 5 zł;
 • Wydawanie zaświadczeń i opinii bankowych: 50 zł;
 • Zmiana PIN karty: 0 zł.

Jeśli lubisz brnąć przez gąszcz zapisów tabeli opłat i prowizji znajdziesz ją tutaj.

Funkcjonalność konta Activ Eurobanku

Do rachunku bankowego wydawana jest karta VISA Electron lub MasterCard Debit z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Karta będzie bezpłatna, jeśli dokonasz nią transakcji na 400 zł w ciągu miesiąca.

Dostępna jest też zaawansowana aplikacja mobilna na Androida i iOS (apple) dzięki, której można sprawdzić saldo, robić przelewy, skanować kody QR faktury, zastrzec kartę płatniczą. Aplikacja oceniana jest wśród użytkowników Androida na 4,1/5, podobnie jak przez użytkowników iOS. Większość klientów Eurobanku ocenia ją jak najbardziej pozytywnie, działa bez zarzutów. Eurobank udostępnia AndroidPay ale brak jest BLIK. Aktor Piotr Adamczyk, w filmiku eurobanku ciekawie prezentuje możliwości aplikacji mobilnej:

Panel konta internetowego Eurobank jest czytelny, łatwy w obsłudze i nie odbiega od standardowego wyglądu tego typu kont. Z dostępu online i aplikacji mobilnej można korzystać zamiennie.

Największe atuty Konta Activ Eurobank

 • Bezpłatne wszystkie bankomaty na terenie Polski;Bezpłatna karta, jeśli wykonamy transakcję na ponad 400zł;
 • Brak opłat za konto przy wpływach powyżej 1500zł;
 • Zwrot opłat za usługi związane ze sportem i rekreacją w wysokości 5% w programie “Rodzina i przyjaciele”;
 • Ogromny limit kredytowy w koncie – do 100 000 zł;
 • Aplikacja na telefon na bieżąco pokazująca wysokość salda bez konieczność logowania do konta;
 • Pakiet assistance- ubezpieczenie gwarantujące pomoc medyczną, domowa i komputerowa.

Zwrot 5% za płatności kartą

Eurobank promuje program „Rodzina i przyjaciele”. Dzięki temu systemowi możecie korzystać z 5% zwrotu za wydatki kartą na wizyty w pubie, kinie, podróże pociągiem i samolotem, wizyty na siłowni czy w salonie SPA. Miesięczny limit to 60 zł, zaś w ciągu roku można otrzymać nawet 720 zł. A dodatkowo masz zapewnione 0 zł za prowadzenie konta od momentu, gdy ktoś założy konto z Twojego polecenia, wtedy wasze konta – prowadzone są za darmo.

Darmowe ubezpieczenie

Pomocny jest też pakiet bezpłatnych ubezpieczeń zawierających pozycje takie jak wizyty u lekarza, pomoc przy awaria domowych i pomoc komputerową. Assistance dom może być ciekawym rozwiązaniem dla osób lubiących mieć profesjonalne wsparcie na wypadek domowych katastrof. W tym ubezpieczeniu możesz skonsultować się telefonicznie z lekarzem, zamówić wizytę pielęgniarki, transport mienia, skorzystać z usług specjalisty, gdy zepsuje Ci się sprzęt RTV/AGD czy komputer. Znajdziemy też pomoc ślusarza, hydraulika, elektryka, szklarza, dekarza, stolarza, technika urządzeń grzewczych.

Eurobanku posiada też pakiet „Codzienna Ochrona”, który gwarantuje nam np.: ochronę karty i portfela przed kradzieżą. Chronione są też kluczyki do samochodu, tablice rejestracyjne, telefon i tablet. Koszt pakietu „Codzienna Ochrona” to 5,85 zł (standard) lub 10,85 zł (Premium).

Kolejną ciekawą propozycją dostępna dla Klientów konta Activ, jest zniżka na ubezpieczenie wakacyjne przy wykupieniu wycieczki przez Travelplanet.pl. Trawelplanet.pl jest serwisem zawierającym ofertę ponad 50 biur podróży. Ubezpieczenie zawiera szeroki zakres ochrony – ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy turystycznej, kosztów leczenia, opóźnienia lotu, kradzieży i wiele więcej. Dodatkowe ubezpieczenie podróżne musi być zakupione jednocześnie z rezerwacją wycieczki za pośrednictwem Travelplanet.pl. Promocja trwa do 30.09.2017.

Wady konta Activ:

Konto Eurobank ma parę drobnych wad dla osób korzystających z niestandardowych operacji:

 • Opłaty za sms z informacją o wysokości salda;
 • Opłaty za transakcje dokonywane w oddziale;
 • Brak oprocentowania konta;
 • Brak możliwości dokonywania przelewów zagranicznych.

Opłaty za sms z bieżącym saldem w cenie 0.30zł to przesada. Osoba kontrolując swoje wydatki chce być na bieżąco. Logowanie się na konto tylko po informacje jaka jest wysokość salda to strata czasu. Rozwiązaniem może być aplikacja na smartfonie – pokazuje 3 ostatnie transakcje oraz wysokość salda BEZ LOGOWANIA do aplikacji. Do konta osobistego Eurobank można wykupić abonament sms z powiadomieniami o saldzie konta za 6zł miesięcznie. Alternatywnie można skorzystać z bezpłatnych informacji mailowych.

Jak wspomniałem, minusem tego konta są opłaty za operacje dokonywane w oddziale banku np. zlecając w placówce przelew np. do Urzędu Skarbowego płacisz aż 7 zł. Konto nie jest również oprocentowane.Wybierając się na wakacje za granicą warto też zwrócić uwagę na koszt korzystania z karty i wypłat z bankomatów- 5 zł + 3% prowizji za przewalutowanie transakcji. Pamiętajcie tez o tym, że bank nie realizuje przelewów zagranicznych.

Jak najwygodniej założyć konto Activ w Eurobank?

Samo założenie konta jest proste i nie wymaga wizyty w oddziale banku. Wystarczy wejść na stronę i wybrać jedną z opcji: w pierwszej umowa dostarczana jest kurierem. W drugiej, prostszej opcji: można założyć konto bez wizyty kuriera poprzez przelew weryfikacyjny z innego banku.

Złóż wniosek online

Opinia Rekina o koncie Activ Eurobanku:

Czy poleciłbym Ci to konto?

Tak – ma bezpłatne bankomaty i dla osób mających stałe dochody, wykonujących płatności kartą, nie będzie wiązało się z dodatkowymi opłatami. Będziesz zadowolony z konta bez opłat i aż 5% zwrotu za płatności kartą w pubie i na siłowni oraz za podróże. Posiada też szereg dodatkowych bonusów, z których warto korzystać. Jeśli korzystasz z kredytu to linia kredytowa w rachunku bieżącym w wysokości 100 tys. zł jest nieosiągalna w innych bankach (warto jednak najpierw porównać koszty kredytów gotówkowych tutaj).

Jeśli jednak wykonujesz dużo operacji osobiście w oddziałach banku warto rozejrzeć się i wybrać inne konto. To samo powiedziałbym osobom, które nie korzystają aktywnie z konta bankowego i karty – wtedy warto zajrzeć do mojego rankingu najtańszych kont osobistych oraz rankingu najlepszych rachunków indywidualnych.

Zachęcam do komentowania – dzielenia się plusami i minusami konta Activ Eurobanku. Ważne aby były to komentarze rzeczowe, bo tylko takie mogą pomóc innym. Jeśli spodobała Ci się moja analiza konta i pomogła Ci – udostępnij ją proszę w mediach społecznościowych.

MAM COŚ
EXTRA DLA CIEBIE

POZOSTAŃMY W KONTAKCIE
WYŚLIJ
Konto Activ Eurobank
Podsumowanie
Konto dobre i pełne kontrastów. W paru aspektach konto błyszczy np. rozbudowanej aplikacji mobilnej ze skanem kodów QR, dostępnością AndroidPay, darmowymi wszystkim bankomatami i zwrotami 5% za płatności za rozrywkę, sport i wypoczynek. Z drugiej strony brak BLIK i wysokie warunki otrzymania konta za 0zł.Warunki darmowości: 9 zł/mies za konto nienaliczane jeśli wpływ wynagordzenia lub renty min 1500 zł, 5-6 zł/mies za kartę niepobierane, jeśli płatność kartą na min. 400 zł
Funkcjonalność
8
Opłaty
4.5
Dodatkowe korzyści
5.7
Zalety
Wszystkie bankomaty za darmo
Zwroty 5% za płatności za podróże , sport i wypoczynek
Niezła aplikacja mobilna 4,1/5 wg użytkowników Android'a
Limit kredytowy do 100 000 zł
Darmowe ubezpieczenia
Android Pay
Przelewy ekspresowe tylko 3 zł
Darmowe zlecenia stałe i polecenia zapłaty
Wady
Wysokie warunki darmowości
Brak BLIK
Brak przelewów zagranicznych
Bardzo drogie wypłaty z bankomatów zagranicą (3% za przewalutowanie)
6.1
Ocena