Karta wielowalutowa pozwala na darmowe płatności za granicą w walucie lokalnej, bez konieczności przewalutowania złotówek. Do tego gotówkę z bankomatu można wypłacać za darmo –  w Polsce i zagranicą – taką ofertę ma jeden z banków.

Każdy kto był za granicą na wakacjach wie jak kosztowne są przewalutowania banków i prowizje za płatności kartą. Do tego dochodzą prowizje za wypłaty z zagranicznych bankomatów, które nawet dla drobnych wypłat mogą wynieść nawet kilkadziesiąt złotych.

Dobra karta wielowalutowa rozwiązuje finansowy ból głowy podróżników. Przyda się także każdemu kto płaci kartą za zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Ja sam mam od tego roku mam kartę wielowalutową, którą dostałem łącznie z kontem Przekorzystnym Banku Pekao S.A. Zobacz jak duże oszczędności i komfort za granicą daje to rozwiązanie.

Karta wielowalutowa banku Pekao S.A

  • Karta obsługuje jednocześnie 5 walut: PLN, USD, EUR, GBP, CHF
  • Konto do którego podłączona jest karta wielowalutowa może być zasilane w każdej z wymienionych walut poprzez np. przelew z kantoru internetowego lub darmową wpłatę gotówki w oddziale. Konto ma subkonta w ww. walutach.
  • Karta oferuje darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce(2 razy w miesiącu) i wszystkie za granicą (bez ograniczeń) – tak deklaruje bank, jeśli aktywnie korzysta się z konta Przekorzystnego (500 zł wpływu na rachunek i minimum 1 płatność kartą/telefonem na miesiąc oznacza darmowe konto i kartę)
  • Kartą można płacić w zagranicznych sklepach internetowych

[/tie_list]

Ile można zaoszczędzić dzięki karcie wielowalutowej?

Wbrew pozorom na 2 tygodniowych wakacjach 3-osobowej rodziny może to być nawet kilkaset złotych. Ja rodziny jeszcze nie mam, więc załóżmy, że chcę zapłacić w Włoszech na wakacjach zwykłą karta debetową w złotówkach za hotel 400 euro. Ile będzie mnie to kosztować?

Kurs wymiany walut w bankach jest zazwyczaj bardzo niekorzystny, szczególnie jeśli chodzi o zwykłe karty płatnicze w złotówkach. Założyłem, że jednak nie jest tak źle i przepłacam 10 groszy za każde euro w porównaniu do sytuacji gdybym walutę wymienił w kantorze.

Prowizja banku za przewalutowanie to 10 zł. Kurs Euro kantorowy 4,27 zł, a bankowy 4,37 zł.

Dzięki karcie wielowalutowej oszczędziłbym 50 zł na tej transakcji.

W rzeczywistości oszczędności dzięki karcie wielowalutowej są jeszcze wyższe. Na wakacjach za granicą płacimy kartą często – tu obiad, tam pamiątka, tutaj lody itd. W takim wypadku przy każdej transakcji bank pobiera prowizję za przewalutowanie 5-10 zł, a ponadto przelicza złotówki na walutę obcą po mało korzystnym kursie.

Ile kosztuje karta wielowalutowa?

W banku Pekao S.A. karta wielowalutowa jest darmowa wraz kontem Przekorzystnym, jeśli jesteś studentem do 26 roku życia(tutaj szczegóły). Dla starszych konto z kartą jest bez opłat jeśli zapewnisz wpływ na konto min. 500 zł oraz wykonasz przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą Banku Pekao S.A. lub aplikacją mobilną PeoPay.

Co ważne wpłata gotówki na konto w oddziale Pekao jest darmowa. Można bez problemu wpłacać PLN, EUR, USD, GBP, CHF.

Moją szeroką analizę konta Przekorzystnego Pekao zobaczysz tutaj. Jeśli jednak wybierasz się na wakacje i nie chcesz wozić gotówki w walizce, to nie ma się nawet nad czym zastanawiać, tylko od razu założyć sobie tutaj to konto z kartą wielowalutową.

Czy warto założyć kartę wielowalutową?

Jeśli wybierasz się na wakacje za granicę i będziesz potrzebować EUR, USD, GBP, CHF to oszczędzisz sporo pieniędzy na płatnościach i wypłatach z bankomatów.

Karta wielowalutowa daje duże oszczędności w porównaniu do normalnej karty płatniczej w złotówkach. Mając gotówkę w kieszeni czy walizce często się zdarza, że ktoś ci ją ukradnie. Mi w 2016 zdarzyło się, że ukradli mi cała walizkę na lotnisku w Paryżu, a na Kubie musiałem przetrwać ponad 3 tygodnie dosłownie bez niczego. Jeśli byłeś na Kubie wiesz jak ciężko jest kupić nawet podstawowe rzeczy (chyba, że miałeś zorganizowaną wycieczkę i mieszkałeś w Varadero).

Jeśli kupujesz coś w internecie w zagranicznych sklepach i płacisz kartą to oszczędzisz sporo pieniędzy na przewalutowaniach. Karta automatycznie rozpoznaje w jakiej walucie płacisz i pobiera z twojego konta odpowiednia walutę. Dzięki temu nie ma przewalutowania i zbędnych kosztów.

Mankament karty wielowalutowej Pekao

Otóż dla mnie jest to wygląd karty… nie ma możliwości wybrać rekina na karcie! Na przekór chciałem wybrać leszcza albo płoć – niestety też nie ma. Ostatecznie wybrałem więc sowę.

Jak założyć kartę wielowalutową?

Wystarczy wypełnić formularz na tej stronie. Pracownik Banku Peako oddzwoni i udzieli Ci wszelkich dalszych informacji.