500 plus na dziecko to poważny zastrzyk gotówki. 6000 zł co roku za wypełnienie 1-ego wniosku to pokaźna kwota. Dzięki mojemu poradnikowi dowiesz się jak wypełnić wniosek 500 plus aby nie został on odrzucony.

O kryteriach jakie trzeba spełniać aby otrzymać 500 plus pisałem w moim szerszym poradniku 500 zł na dziecko, natomiast we wniosku również jest taka informacja dlatego możesz w zasadzie od razu przejść do jego wypełnienia.

Wniosek 500 plus 2018 – PDF

Pierwszym krokiem jest pobranie aktualnego wzoru wniosku. Pobierz wzór wniosku o 500 plus >>tutaj na dole strony. Oficjalnie wniosek nazywa się „WNIOSEK O USTALENIE PRAWA DO ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZEGO”. Oprócz wniosku musisz wypełnić  oświadczenia o dochodach – wzory również są tutaj.  Na początek wydrukuj sobie wniosek albo otwórz go na komputerze – w zależności jak ci wygodniej. Teraz możemy zacząć go wypełniać.

Instrukcję krok po kroku jak wypełnić wniosek 500+ zamieszczam poniżej. Jest to wzór prawidłowo wypełnionego wniosku. Wypełnij pola zgodnie ze wzorem. Nowy wygląd wniosku jest troszkę inny ale wpisujesz w nim dokładnie to samo. Pamiętaj jednak, że musisz wpisać swoje dane.

Jak wypełnić wniosek o 500 plus dla pierwszego dziecka?

Najczęstszym błędem w uzupełnianiu formularza 500 plus dla pierwszego dziecka jest nie-wskazanie współmałżonka w składzie rodziny oraz nie-podanie PESEL członków rodziny w punkcie 4. Jeśli nie jesteś ubezpieczony w ZUS tylko na przykład w KRUS albo w wojsku pamiętaj aby w punkcie 6 zaznaczyć prawidłowy kwadracik. W “Części II” wniosku należy poprawnie wpisać numer swojego konta bankowego, na które chcesz aby co miesiąc trafiało 500 zł. Aby założyć konto osobiste z premiami pieniężnymi albo ze zwrotem za wydatki zobacz mój ranking darmowych kont osobistych. Jeśli otrzymane pieniądze z 500 plus zamierzasz oszczędzać to przydatne będzie również wysoko oprocentowane konto oszczędnościowe.

Wypełnianie zacznij od wpisania prawidłowego adresu Ośrodka Pomocy Społecznej dla twojego miejsca zamieszkania. Listę wszystkich MOPSÓW z adresami znajdziesz tutaj.

Jak dobrze wypełnić wniosek o 500 plus dla drugiego dziecka?

Przy wypełnianiu wniosku o 500 plus na drugie dziecko najczęstszym błędem jest nie-wpisanie pierwszego dziecka, które wchodzi w skład rodziny. Pamiętaj zatem aby wpisać we wniosku także dane swojego pierwszego dziecka. Całą resztę wypełniasz zgodnie z poniższym wzorem.

Jak poprawnie wypełnić wniosek o 500+ dla kolejnych dzieci?

Wniosek o trzecie i kolejne dzieci wypełniasz analogicznie jak dla drugiego dziecka. Wzór podałem powyżej.

Gdzie złożyć wypełniony wniosek?

Wniosek wraz z oświadczaniem o dochodach możesz złożyć w swoim urzędzie gminy.  Jeśli mieszkasz w mieście będzie to urząd miasta. Czasami niektóre gminy wyznaczyły lokalny ośrodek pomocy społecznej do przyjmowania wniosków.

Masz pytanie o to jak wypełnić wniosek 500 plus? Zadaj je w komentarzu, a także pomóż innym udzielając odpowiedzi.